Co kuratorium na próbę zamknięcia szkół w gminach Pyrzyce, Bobolice i Trzcińsko? - obejrzyj film

  • 15.01.2017, 15:11 (aktualizacja 15.01.2017, 15:15)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Co kuratorium na próbę zamknięcia szkół w gminach Pyrzyce, Bobolice i…
Na dzień dzisiejszy wiem o próbach zamknięcia trzech szkół w gminie Bobolice (Kurowo), w powiecie pyrzyckim i tu w Trzcińsku-Zdroju – powiedział Jerzy Sołtysiak , wicekurator oświaty na spotkaniu z komitetem obrony szkoły w Gogolicach.

-Stoimy na stanowisku, że dziecko to nie jest koszt. Dziecko to jest inwestycja - mówił wicekurator Jerzy Sołtysiak.-Chcemy zahamować proces likwidacji małych szkół.

Przypomniał, jaką drogę musi przejść inicjatywa likwidacji szkoły. Szczegóły przedstawia film.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Z.
Z. 19.01.2017, 14:17
Podstawowym zarzutem wobec gimnazjów jest zmiana szkoły, a głównym założeniem reformy zagwarantowanie nauki przez 8 lat w tym samym miejscu i tej samej klasie. I co?
rolnik
rolnik 17.01.2017, 15:05
Jak szklanka to łatwo w rowie wylądować jak ten tu na zdjęciu. Lepiej, żeby z domu nie wyjeżdżał.
cetner
cetner 17.01.2017, 14:12
Trochę gada na okragło.
rodzic
rodzic 17.01.2017, 13:57
Dla pokrycia dziury w budżecie co się nachapali ci na stolkach teraz będą sprzedawać wszystkie szkoły na około za niedługo pewnie będzie to samo ze szkolą w Stołecznej nie daj boże żal .pl złodzieje i nic więcej!!

rodzic
rodzic 16.01.2017, 10:29
ośmioletnia szkoła w popegeerowskiej wiosce daleko od głównej drogi, bez sali gimnastycznej, pracowni komputerowych, tablic interaktywnych - jeżeli takiej edukacji życzą sobie rodzice dla swoich dzieci, to bardzo mi żal tych dzieciaków.
drugi rodzic
drugi rodzic 27.03.2017, 04:06
Tego na pewno rodzic nie napisał, bo rodzice byli i są za szkołą! A jakie są warunki w Gogolicach, to zapraszamy do odwiedzin- i komputery są i, tablica interaktywna, a co do sali gimnastycznej - jest mini salka i rozległy zielony teren, a wyniki w sporcie lepsze od szkól, które mają sale gimnastyczne rzekomo wypasione. A co do głównej drogi- to chyba dobrze, prawda? 5 km od Trzcińska, spokój, cisza, bezpieczeństwo - a to przecież najważniejsze! Nie podlizuj się władzy, fałszywy rodzicu!
ziomek
ziomek 16.01.2017, 10:04
Kurator wyraźnie sugeruje co trzeba zrobić aby nie być skutecznie poinformowanym i żeby cały plan władz wziął w łeb.
tygrys
tygrys 15.01.2017, 21:59
A co to kuratorium obchodzi jak szkoły są samorządowe? Lepiej niech się wezmą za poziom nauczania.
popieram
popieram 15.01.2017, 15:18
Dobrze prawi, ale niech napisze na wniosku NIE!

Pozostałe