Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Złodziei zatrzymali, a „pijaną transakcję” udaremnili

  • 13.05.2013, 19:00
  • Admin Admin
Złodziei samochodów oraz drewnianych mebli i oleju napędowego zatrzymali policjanci w okresie 9-13 maja 2013 r. Natomiast w Gryfinie udaremniono transakcję sprzedaży-kupna auta, gdyż obaj mężczyźni sprawdzali sprawność pojazdu, mając sporo promili w wydychanym powietrzu.

 Łamak zamiast kluczyków

W Starej Rudnicy gm. Cedynia w godzinach nocnych policjanci prewencji zatrzymali do kontroli samochód dostawczy marki Fiat Ducato na niemieckich numerach rejestracyjnych.Za kierownicą siedział młody mężczyzna. W czasie kontroli policjanci stwierdzili, że w stacyjce samochodu znajduje sie tzw. łamak służący do kradzieży pojazdów. Po sprawdzeniu w numerów nadwozia okazało sie, że samochód został skradziony na terenie Niemiec. Kierowcę pojazdu oraz dwóch jego kolegów, którzy innym samochodem pilotowali skradziony pojazd, zatrzymano.
 
Kupno-sprzedaż po pijaku
12 maja 2013 r. w Gryfinie na ul.Iwaszkiewicza mieszkaniec Gryfina postanowił sprzedać swój samochód osobowy marki VW Passat. Aby kupującemu pokazać w jakim stanie technicznym jest jego samochód i jak się nim jeździ, postanowił się nim przejechać ulicą Iwaszkiewicza. Kupujący samochód mężczyzna nie uwierzył w umiejętności sprzedającego i sam postanowił sprawdzić, w jakim stanie technicznym jest jego przyszły nabytek. Wsiadł za kierownicę samochodu i zrobił rundkę po ulicy Iwaszkiewicza. Przejeżdżający nieopodal patrol prewencji z KPP w Gryfinie postanowił sprawdzić trzeźwość obu mężczyzn. Jak sie okazało po przeprowadzonym badaniu trzeźwości, sprzedający samochód mężczyzna miał 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, natomiast niedoszły nabywca auta - 3,2 promila. Do transakcji nie doszło. Obaj panowie stracili uprawnienia do kierowania pojazdami i odpowiedzą przed Sądem Rejonowym w Gryfinie za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości.
 
Potrzebował mebli ogrodowych
W Glinnej gm. Stare Czarnowo w okresie od 1 do 6 maja 2013 r. dokonano kradzieży dębowego stołu z dwoma ławkami z terenu Parku Dendrologicznego. Po dwóch dniach policjanci ustalili sprawcę kradzieży i odzyskali skradziony stół oraz ławki. Sprawca nie zdążył przemalować bejcą skradzionych przedmiotów.
 
Autobus jako stacja paliw
W Lubanowie dokonano włamania do zbiornika z paliwem w autobusie należącym do PKS. Skradziono olej napędowy w ilości 150 litrów.
Źródło: KPP w Gryfinie
 
Admin Admin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe