piątek, 19 kwietnia 2024 13:48

Grand Prix Powiatu Gryfińskiego w MTB 2016 zdominowali gryfinianie

Filip Hasse z Gryfina reprezentujący Merx Team Wągrowiec wygrał Grand Prix Powiatu Gryfińskiego w MTB w klasyfikacji powiatu gryfińskiego. Wyprzedził on Sylwana Barcza z Chojny (Bike Team Chojna) i Wojciecha Droździela z Open Finance Team. W kategorii kobiet z naszego powiatu najszybsza była Maria Duraj z Bań, która wyprzedziła Joannę Połukord z Chojny. W niedzielę, 12 czerwca br. w Przyjezierzu k. Morynia odbył się kolejny maraton rowerowy rozgrywany w ramach cyklu zawodów Zachodniej Ligi MTB.

W kategorii open mega wygrał Paweł Piotrowicz ze Szczecina. Drugi wpadł na metę Andrzej Wrona z Zielonej Góry. Trzeci był Filip Hasse z Gryfina. Reprezentował on Merx Team Wągrowiec.

W kategorii open mega wśród pań najlepsza była Anna Kłos z Nowogoradu. Wyprzedziła ona Ewę Jaros ze Skwierzyny i Agnieszkę Gabrysz z Cybinki.

Wśród kobiet w kat 15-35 lat wygrała Anna Kłos z Nowogardu. Druga była Maria Duraj z Bań. W kategorii kobiet 36 lat i więcej  wygrała Ewa Jarosz (Skwierzyna) przed Agnieszką Gabrysz.

W kategorii panów 15-17 lat najlepszy był Tomasz Piechociński z Bledzewa. Wyprzedził on Jana Bialousa z Myśliborza i Maćka Grabowskiego z Santocka.

W kategorii mężczyzn lat 18-29 najlepsi byli szczecinianie. Pierwszy był Paweł Piotrowicz, drugi Piotr Jarmużewski, a trzeci Artur Malec.

W kategorii mężczyzn 30-39 lat zwyciężył Andrzej Worona (Zielona Góra) przed Przemysławem Janikiem ze Szczecina i Jarkiem Panejko z Pilchowa.

W kategorii panów lat 40-49 najlepszy był Filip Hasse z Gryfina. Wyprzedził on Roberta Suszczyńskiego z Gorzowa i Dariusza Hleka z Przesącina.

W kategorii mężczyzn lat 60 i więcej najlepszy był Marian Kłos ze Zbąszynka. Na drugim miejscu sklasyfikowany został Edward Płaszczyk z Zielonej Góry. Trzeci był Mirosław Musioł też z Zielonej Góry.

W kategorii mężczyźni 50-54 lata wygrał Marek Łozowski z Cybinki przed Krzysztofem Gurgulem z Ośna Lubuskiego i Maciejem Matysiakiem z Brójca.

W kategorii mężczyzn 55-59 lat zwyciężył Sławomir Łukaszewicz z Goleniowa. Wyprzedził on Tadeusza Soję z Lubska i Krzysztofa Lipińskiego ze Szczecina. Na trzecim miejscu byli Ariel Kozłowski i Błażej Kozłowski z Bike Team Chojna.

W kategorii kolarzy w parach razem powyżej 70 roku życia zwyciężyli Grzegorz Strojny i Przemysław Hormiatko ze Szczecina. Na drugim miejscu byli Marek Rydzewski i Grzegorz Ulanowski. Natomiast na trzecim miejscu byli Andrzej Kozłowski i Grzegorz Olejnik z Bike Team Chojna.

W kategorii pary – mężczyzna + kobieta wygrali Jolanta Gajtkowska i Paweł Cichocki ze Szczecina. Na drugim miejscu byli Marcin Majewski i Justyna Mazurek. Natomiast na trzecim miejscu Katarzyna i Jacek Skibiński.

W kategorii kolarze razem 90 lat i więcej wygrali Andrzej Binkowski i Andrzej Lachowicz z Barlinka. Na drugim miejscu uplasowali się Krzysztof Pniewski (Gorzów) i Piotr Kopczyński (Bogdaniec). Na trzecim miejscu byli Robert Sikora i Jacek Stelmach – obaj z Barlinka.

W kategorii opiekun i dziecko do 14 roku życia zwyciężyli Igor Szyszka i Artur Szyszka z Barlinka. Na drugim miejscu byli również reprezentanci Barlinka - Marek Kupczyński i Bartek Kupczyński.

W kategorii open amator najlepsza była Weronika Darowska z Bledzewa. Na drugim miejscu uplasowała się Mariola Bitner z Gryfina. Natomiast na trzecim miejscu Magdalena Susicka–Choim z Morynia.

Wśród amatorów panów najlepszy był Kryspin Nowicki ze Słubic. Wyprzedził on Marka Bekisza z Kostrzyna i Mariusza Zawickiego ze Szczecina.