Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Co z gryfińską oświatą po wprowadzeniu reformy [film]

  • 28.01.2017, 20:29 (aktualizacja 28.01.2017, 21:31)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Co z gryfińską oświatą po wprowadzeniu reformy [film]
-Panuje nerwowa atmosfera wśród nauczycieli – tak zaczął swoją interpelację radny Rafał Guga na sesji Rady Miejskiej w Gryfinie, kiedy pytał o stan oświaty w gminie. I tym pytaniem wywołał przysłowiowego wilka z lasu. Nie musiał czekać, jak większość radnych, na pisemną odpowiedź burmistrza.

Od wiceburmistrza Pawła Nikitińskiego, odpowiedzialnego za gminną oświatę dowiedział się nie tylko o tym, że nie będą likwidowane żadne szkoły. Co jeszcze usłyszał radny Rafał Guga?

Zobacz wystąpienie w tej sprawie wiceburmistrza Pawła Nikitińskiego.

Było też ad vocem radnego Rafała Gugi. Filmik zobacz tutaj.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (101)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

:)
:) 01.02.2017, 17:17
Panie Guga, nerwową atmosferę to pan w prowadza. Burza w szklance wody? Jak wszystko z oświatą będzie w porządku to usłyszymy, że pan to się nastarał żeby było dobrze.
mama
mama 01.02.2017, 07:53
Miło posłuchać Nikitińskiego, że nie będzie likwidacji szkół. Gdzieś jednak trzeba będzie szukać oszczędności. Już widać, że kasa obcinana i na nauczycielach i na sprzątaczkach. A może będą dopełniać klasy np. do 25 uczniów? Pytanie: co w tych szkołach? W Jedynce dzieci z klas I-III wędrują z piętra na piętro zamiast siedzieć w swojej sali. Uczą się w stołówce, czytelni. W Dwójce ścisk, przechodzenie z małego budynku do dużego i odwrotnie. Tylko w Trójce luz i prawdziwe warunki dla uczniów. To chyba zasługa dyrektorki, bo jest konkretna i sama decyduje o tym co jest dobre dla dzieci. W sprawie przedszkola nr 6 w gimnazjum to chyba też decyzja pani B. Pewnie woli przedszkole które robi się ciche i puste po 16 niż hałas , instrumenty i zajęcia po 16. Trzeba by było jeszcze współpracować z dyrektorką muzycznej a przecież dyrekcja na górce jest "tylko jedna". Co do wypowiedzi radnego G. to widać że się chłop mota. Gadanie dla gadania. Zero treści. Właściwie to nie wiem o co mu chodziło. Widać że odgrywanie obrońcy gryfińskiej oświaty mu nie wychodzi. Tylko mówi. mówi...
gruzja
gruzja 01.02.2017, 00:34
Oj, jak musiało zaboleć, że ktoś tu pochwalił pana Piłata i trudno odmówić słuszności!!! A przecież chwalić powinni tylko obecnych władców!
geniusze wójtowi
geniusze wójtowi 31.01.2017, 00:19
Wójt Gryfina zgrywał się na zbawcę ludzkości a przynajmniej gryfińskiej oświaty i co? To burmistrz Piłat podjął decyzję o czterech gimnazjach, dzięki czemu przetrwały małe szkoły. Był oskarżany, że to za drogo i co? Dzięki niemu teraz likwidacja gimnazjów będzie stosunkowo mało bolesna. Ale wójtowy geniusz nawet to potrafił sp... I będą przerabiać gimnazjum na Iwaszkiewicza na przedszkole (wszystko od toalet po wyposażenie) a szkoła muzyczna będzie gnieździć się razem z większą o 25 procent dwójką. (z sześciu klas do ośmiu). A w gimnazjum jest aula ze sceną – przecież nie pomyślał, że szkole muzycznej do czegoś może być to potrzebne... Ot geniusz!
prawda
prawda 31.01.2017, 08:29
Wreszcie ci gryfińscy pozoranci zostali zdemaskowani! Zero własnych pomysłów! Jadą na programach rządowych i na dokonaniach poprzednika, którego przy kazdej okazji chcą zmieszać z błotem!
wizja
wizja 30.01.2017, 22:05
Bo Pan Piłat miał pomysł i wizję gryfinskiej oświaty, czego niestety tej nieudolne władzy brakuje.
białe myszki i pełne kieliszki
białe myszki i pełne kieliszki 30.01.2017, 22:22
Ta wizja polegałą n a likwidacji SP4 i próbie sprzedania za grosze terenu przedszkola przy Łużyckiej? Co ty pijesz że tak ci mózg ryje????
Andziunia
Andziunia 31.01.2017, 00:26
Idź spać dziecinko.
geniusze wójtowi
geniusze wójtowi 31.01.2017, 00:17
Źle oceniasz likwidację szkoły bez żadnych warunków w budynku przedszkola? Co innego działania w warunkach wyżu demograficznego, co innego trwanie w stanie prowizorki! Decyzja o likwidacji szkoły na Kościelnej była dobra!
kryptokomuna
kryptokomuna 31.01.2017, 00:29
Lepiej było sprzedać teren po kartonowo azbestowym przedszkolu niech sobie by inwestor sam rozbierał! A pieniądze ze sprzedaży wykorzystać do budowy na innym terenie, których gmina ma pod dostatkiem. No ale nasi gospodarze jak im komuna w tym miejscu przedszkole zaplanowała, to za nic tego nie zmienią! Wszystkim daleko, Łużycka zapchana, po drodze tylko pracownikom z Nowego Czarnowa ale oni z kolei na inne godziny niż żłobek otwarty jeżdżą do pracy!
jak dojechać?
jak dojechać? 31.01.2017, 07:50
Dokładnie! Piłat mądrze chciał sprzedać stare przedszkole razem z terenem! Gmina ma wiele terenów, na których można było wybudować w dużo lepszym miejscu! A tak obecni musieli wydać nasze pieniądze na rozbiórkę starej rudery i na adaptację terenu do budynku żłobka! Ile to kosztowało? I nikomu nie jest tam wygodnie – ani na piechotę ani samochodem! Wizjonerzy od siedmiu boleści chcieli na siłę pokazać, że poprzednik nie miał racji!
monolit
monolit 30.01.2017, 22:01
Było pytanie, padła odpowiedź. A że pytający zdziwiony - to jego sprawa!
lux
lux 30.01.2017, 14:20
A jednak p. Piłat dobrze poukładał oświatę, że teraz nie trzeba dużo zmieniać.
sprawiedliwość
sprawiedliwość 30.01.2017, 14:16
A jednak pan Piłat podjął mądrą decyzję, która procentuje po latach! Cztery gimnazja w gminie zamiast jednego kołchozu, gdzie liter alfabetu brakowało na oznaczanie klas. Była to decyzja trudna, niektórzy mówili, że to marnowanie pieniędzy a okazało się, że dzięki temu uratował małe szkoły, którym dołożył gimnazja i przetrwały do dzisiaj! Tak krytykowali a tu proszę, mądre decyzje procentują po latach – chociaż może i więcej kosztowały gminę i krytykanci mogli zarzucać, że oni zrobiliby lepiej...
wójcina
wójcina 30.01.2017, 10:55
Wójt Gryfina nie potrafi odpowiedzieć prosto krótko i na temat! Ględzi, ględzi, gada o nie wiadomo czym tak, że potem nawet trudno się odnieść! Pewnie nauczycielom zawsze wciskał: "no ale ja tyle napisałem, tak się starałem". Co z tego, że nie na temat!
pamiętnik
pamiętnik 30.01.2017, 22:03
Nasz wójt dogłębnie kształcony.Niektóre przedmioty tak polubił, że chodził do tej samej klasy podobno dwukrotnie. Dopytajcie.
:0
:0 30.01.2017, 14:18
Ja wiem, że filmiki to radocha i mniej pracy dla pana redaktora, ale może tak spisać tę wypowiedź. To naprawdę może być dręczenie czytelników, kazać im oglądać te filmiki więcej niż jeden raz:)
seniorka
seniorka 30.01.2017, 09:37
Zamiast przerzucić szkołę muzyczną do budynku gimnazjum z aulą i sceną będą przerabiać na przedszkole a szkoła muzyczna będzie gnieździć się w dwójce teraz z ośmioma klasami zamiast sześciu? Ile będzie kosztować przerobienie budynku na przedszkole? No i czy nauczyciele gimnazjum mają zajmować się przedszkolakami? Wiele razy uważałam, że poczynania tych władz zdradzają niegospodarność, bezmyślność, brak kompleksowego myślenia, wątpliwe moralnie zachowania. Ale jeśli to prawda, co piszą na forum, to po prostu przerasta wszystko!
flet
flet 30.01.2017, 10:13
"Seniorka" jaka szkoła muzyczna? Czy wiesz co to jest SZKOLA ? Tych kilkanaście osób /naprawdę zdolnych to kilka/ może uczęszczać do ogniska muzycznego, dobrego. Taniej będzie I efekty prawdziwe,nie naciągane
skok
skok 30.01.2017, 10:47
Bo tu chodziło o skok (by nie powiedzieć wyłudzenie) na pieniądze z ministerstwa a nie talenty muzyczne! Muzykę to nasi władcy mają gdzieś, czego przykładem jest robienie przedszkola w szkole z aulą i sceną zamiast przenieść tam szkołę muzyczną i rozluźnienie dwójki! Jakby kasa była na szkołę alpinistyczną, też by robili nie patrząc, po co!
Trudno ogarnąć!
Trudno ogarnąć! 30.01.2017, 01:37
Zamiast gimnazjum na Iwaszkiewicza zrobią przedszkole? Czym im resztki rozumu odjęło? Przystosowanie obiektu, żeby spełniał warunki przy istniejącej podstawówce to potężne koszty. A w dodatku w szkole na Iwaszkiewicza jest aula ze sceną – rzecz bardzo przydatna w szkole muzycznej, prawda? Więc zamiast korzystając, że w szkole na Iwaszkiewicza z 9 klas zrobi się osiem i przenieść tam szkołę muzyczną z SP2, gdzie z sześciu klas zrobi się osiem i potrzeba będzie miejsca – oni wymyślili przedszkole w szkole?
I to mają być te pomysły na Gryfino? W jednym się zgodzę – u n i k a t o w e!!!
No chyba że z tego bełkotu wójta Gryfina wynika jednak co innego – w sumie trudno ogarnąć...
Mama
Mama 30.01.2017, 08:27
Przedszkole ma powstać w części gdzie teraz uczą się najmłodsze dzieci z klas 1_3. Dzieci mają iść do dużej szkoły. A w dwójce będzie bardzo ciasno gdy będzie 7 i 8 klasa. Współczuję
litości!
litości! 30.01.2017, 09:40
Przecież to koszty przystosowania budynku do małych dzieci! Nie wpuści się do klas po gimnazjum maluchów - no to się bawcie! A dwójka będzie zapchana ośmioma klasami i szkołą muzyczną!
jadzia
jadzia 05.05.2017, 12:42
Już jest zapchana . Może sanepid zajmie sie ubikacjami dla dzieci uczących sie w przybudówkach. Dwie toalety dla dziewczynek i dwie dla chłopców,dla 60 dzieci,ZGROZA!!. Panie nie pozwalaja wyjśc w czasie lekcji wie c cała przerwę uczniowie poświęcaja ,zeby skorzystać z toalety!!!!!
Swietlica,duszna,ciasna,okropność
dobre!
dobre! 30.01.2017, 00:18
Jak odciśnie się wodę i wtręty nie na temat, to z wypowiedzi gruzińskiego wójta Gryfina niewiele zostaje. A jeszcze mniej odpowiedzi. I naprawdę trudno z takim słowotokiem dyskutować czy polemizować, bo to jak z tym pytaniem o obiad, co internauci sparodiowali poniżej!
dobre!
dobre! 30.01.2017, 00:15
wójcina Wczoraj, 08:39 Czy mnie się wydaje, czy odpowiedź pana wójta Gryfina niekoniecznie była na pytanie pana radnego?
Strach zapytać, co zrobić dziś na obiad...
piotra i pawła
piotra i pawła Wczoraj, 09:41 Oczywiście że pytanie o dzisiejszy obiad jest kwestią istotną aczkolwiek chciałbym zauważyć ze dość dobrze zabezpieczony obiad jest istotą niedzielnego popołudnia co determinuje potrzebę jego zrobienia. Odpowiadając więc na pytanie o niedzielne tradycje muszę jednakże podkreślić istotę strawy duchowej gdyż nie samą oświatą żyje nauczyciel, a sama wiedza jak i oświata są wręcz nie do strawienia bez jakże istotnej wiary i niedzielnej strawy duchowej....
wójcina
wójcina Wczoraj, 11:38 Mnie też się wydawało, że wójt Gryfina na pytanie co dziś na obiad odpowiedziałby w podobny sposób co powyżej. Dzięki!
kropidło
kropidło Wczoraj, 09:46 A w domu Piotrze i Pawle wszyscy zdrowi?
wójcina
wójcina Wczoraj, 11:39 Moje pytanie dotyczyło zbieżności treści pytania radnego z odpowiedzią wójta Gryfina. Moje obawy co pytania go o dzisiejszy obiad potwierdzili inni...
seniorka
seniorka 30.01.2017, 09:41
Odpowiedź na hipotetyczne pytanie żony, co zrobić dzisiaj na obiad - rewelacja!
Mietek
Mietek 29.01.2017, 23:12
Zupełnie nie rozumiem, dfaczego niektórzy robią aferę z tego, że radny zapytał. Przecież taka jego rola. A rolą władz jest odpowiadać. Odpowiadać grzecznie, a nie atakować.
chłodnym okiem
chłodnym okiem 29.01.2017, 19:18
Radny Guga na sesjach dopytuje się rządzących o różne ważne sprawy. Często słyszy od innych radnych, żeby nie dopytywał się, bo powinien zrobić to na komisjach. Dla mnie jego pytania są wartościowe, bo dzięki temu można lepiej wyrobić sobie opinię na dany temat.
Te dwa filmy to mało, żeby wyrobić sobie obiektywną opinię.
kalosz
kalosz 29.01.2017, 19:14
nie,no Guga jak zawsze nie wie o co chodzi. zadał pyatnie bo liczył że będzie kłopotliwe i okazał się że znowu dostał pstryczek w nos bo okazuje się że Nikitiński jest mocny w temacie i przygotowany.
Rafałek jak zwykle robi wokół siebie zamieszanie a wszyscy się z jego wywodów śmieją. no i tak dba o oświatę że w jego własnej szkole gmina bedzie robić ocieplenie a on głosował przeciw budżetowi ;-)
komediant cieńkiej maści
gość
gość 29.01.2017, 16:37
Do kogo ten Guga startuje z tymi swoimi tekstami do Nikity ? Nie ten poziom panie radny musi pan się dużo uczyć
panama
panama 29.01.2017, 16:13
Panie wiceburmistrzu kochany, na tym polega wolność słowa aby pytac o rózne sprawy. Osoby publiczne nie mogą pogodzić się z tym, że są na świeczniku opinii publicznej i muszą być nieskazitelne. Za to chętnie dobraliby się do skóry osób, które śmią ich krytykować. Niestety.
gość
gość 29.01.2017, 17:49
W nieskazitelności jest pies pogrzebany a z nim burmistrz i wójt
max
max 29.01.2017, 16:35
Gdzie jest treść tej krytyki? Treść artykułu pozbawiona jest kluczowej informacji - treści interpelacji radnego Gugi! Komentarze wyglądają na wymianę między uczestnikami sesji, albo są zwykłym biciem piany, bo nie wiadomo dokładnie do czego się odnoszą. Wychodzi gadka bez sensu.
smolarek
smolarek 29.01.2017, 17:14
Ujmiesz całą wypowiedź pana Gugi w swojej gazecie, a tu się tak nie gorączkuj.
Wiwat
Wiwat 29.01.2017, 15:38
Nikita to łebski facet nie dziwi mnie że Guga wypada blado nie raz dostał lekcje samorządu.
gość
gość 29.01.2017, 16:45
Chciał redaktor zrobić z Gugi idola a zrobił z niego ...........
oszczędź pan już tego chłopinę z niego bohatera nie da się zrobić tak jak z jego kolegi Kawki
gość
gość 29.01.2017, 17:50
Jak z ciebie krowo faceta
??
?? 29.01.2017, 19:08
Gość . Brawo,brawo. Maniery I slownik z domu wyniesione czy nabyte w doborowym towarzystwie. .?
gość
gość 29.01.2017, 20:31
Jaka władza i jej d.u.p.o.lizy takie komentarze
rozsądny
rozsądny 29.01.2017, 16:59
Nie bądź Paweł taki pewny, bo możesz sie zdziwic. Z jednej strony ludzie nie lubią zbyt pewnych siebie, a z drugiej strony zaczną współczuć przesladowanemu radnemu.
Norbis
Norbis 29.01.2017, 15:25
W meczu pomiędzy Guga i Nikitińskim wynik jest tak oczywisty, że aż miło nań popatrzeć 0:10
sędzia
sędzia 29.01.2017, 15:27
Dla kogo?
gość
gość 29.01.2017, 17:51
Dla Gugi
Norbis
Norbis 29.01.2017, 15:36
Nikitiński jakby wstał o północy to radnego Gugę spokojnie ogrywa nawet w kapciach.
pytanie
pytanie 29.01.2017, 18:34
Żygać się chce. Może zamiast się tak ogrywać zaczęliby coś robić dla mieszkańców a nie PR-u?

Pozostałe