Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Elektrownia Dolna Odra - podpisano porozumienie w sprawie rozwoju elektrowni w Nowym Czarnowie [zdjęcia]

  • 30.01.2017, 10:29 (aktualizacja 30.01.2017, 12:27)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Elektrownia Dolna Odra - podpisano porozumienie w sprawie rozwoju elektrowni w Nowym Czarnowie [zdjęcia]
Dzisiaj, 30 stycznia2017 r. Grupa Kapitałowa PGE podpisała ze stroną społeczną porozumienie w sprawie rozwoju Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie, będącej częścią Zespołu Elektrowni Dolna Odra. Zawarcie porozumienia to kolejny etap trwających od maja 2016 r. szczegółowych analiz techniczno-ekonomicznych rozważanej inwestycji. Porozumienie dotyczy odtworzenia mocy wytwórczych w elektrowni w technologii wykorzystującej węgiel kamienny i wpisuje się w strategię GK PGE do 2020 r.

Dzisiejsze porozumienie zostało podpisane przy udziale starosty powiatu gryfińskiego oraz burmistrza Miasta i Gminy Gryfino.

Podpisany dokument zobowiązuje spółkę PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, że decyzja o wyborze technologii oraz wielkości mocy zostanie podjęta do końca II kwartału 2017 r., czyli po zakończeniu analiz wykonalności pod kątem technicznym, ekonomicznym, regulacyjnym oraz finansowym.

Podjęte działania są kontynuacją nieprzerwanego zainteresowania Grupy PGE oraz PGE GiEK utrzymaniem przez Zespół Elektrowni Dolna Odra pozycji lidera w wytwarzaniu energii i ciepła na Pomorzu Zachodnim.

 

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (24)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

JJ
JJ 23.03.2017, 10:27

Wszyscy elegancko pod krawatem tylko jeden taki w sweterku się trafił. zero taktu gościu...od taki Kononowicz z PGE
g
g 31.01.2017, 14:02
uniki... co to było?
Tylko węgiel i PISdzielcy są wieczni
Tylko węgiel i PISdzielcy są wieczni 30.01.2017, 21:45
Obiecanki cacanki a Nabruździć można nieźle. Fakty są takie że PGE nadal nie wie co zrobić z ZEDO ale kaczyści twierdzą że węgiel się nigdy nie skończy więc promują "ekologiczny polski węgiel" aby w ten sposób dotować konające górnictwo. Niestety kijem Wisły nie zawrócisz a fakty są takie-

Elektrownie zawodowe na węgiel kamienny w 2016 roku wyprodukowały 81 348 GWh, co oznacza produkcję mniejszą o 0,65 proc. niż w 2015 roku. Natomiast elektrownie zawodowe na węgiel brunatny wytworzyły w ub.r. 51 204 GWh, co oznaczało produkcję o 4,41 proc. mniejszą niż w 2015 roku. Elektrownie wiatrowe w 2016 wytworzyły 11 623 GWh energii, o 15,76 proc. więcej niż rok wcześniej. Natomiast zawodowe źródła gazowe wyprodukowały w ub.r. 5 776 GWh, czyli o 37,77 proc. więcej niż rok temu.

W całym 2016 roku, zgodnie z danym PSE, produkcja energii elektrycznej w Polsce wyniosła 162 626 GWh, co oznacza, że była większa niż w 2015 roku o 0,53 proc. Natomiast zużycie energii elektrycznej w Polsce wyniosło w ub.r. 164 625 GWh, a zatem było o 1,97 proc. większe niż w 2015 roku i największe od 1988 r. W 2016 saldo wymiany zagranicznej energii elektrycznej wyniosło plus 1 999 GWh, co oznacza, że import energii był większy od eksportu
Jacek
Jacek 30.01.2017, 21:50
Ale to dowód na co? Na nic! Trzeba modernizować i trzeba budować w miejscu gdzie jest już infrastruktura.
Tylko węgiel i PISdzielcy są wieczni
Tylko węgiel i PISdzielcy są wieczni 30.01.2017, 22:28
O tym że trzeba modernizować ZEDO które jest niezbędne do stabilizacji systemu energetycznego w północno-zachodniej Polsce wiadomo od dawna. Kwestia że platfusy chciały ograniczyć rolę Dolnej do dwóch bloków gazowo-parowych a teraz kaczyści bąkają o JEDNYM bloku węglowym. Gdzie tu jest "szansa dla Gryfina" czy "sukces' ???
czytelnik
czytelnik 30.01.2017, 21:36
Czyli tak po ludzku mówiąc nic konkretnego z tego nie wynika?
Naczelny Kaczysta
Naczelny Kaczysta 30.01.2017, 20:11
Obiecać można wszystko - budowę łodzi podwodnych na płytkiej Odrze w Szczecinie, ratowanie górnictwa, tysiąc dronów dla armii, czy steki wołowe z opozycji :-) Przecież ciemny naród wszystko kupi
związkowiec
związkowiec 30.01.2017, 20:35
Spisane na bawolej skórze to się liczy! Przypilnujemy!
Klara
Klara 30.01.2017, 20:01
I proszę, jak się PiS ładnie stara! Można? Można!
obst1
obst1 30.01.2017, 19:08
Do czego to doszło, że ludzie się cieszą z politycznych, a nie ekonomicznych decyzji. W dodatku będą oddychali jeszcze gorszym powietrzem i będą wydawali jeszcze większe pieniądze na leczenie. Paradoks naszych czasów,-:(((, ...a niektórzy ktosie mówią, że wprowadzimy nowe technologie...Buuu
kivaczek
kivaczek 30.01.2017, 19:13
Cała sprawa energii jest przecież decyzją polityczną, więc nie wiem dlaczego się dziwisz. Od takich deklaracji się takie rzeczy zaczynają.
zgr-edo
zgr-edo 30.01.2017, 18:13
Jak na razie to tylko gadanie. Jeżeli Gryfinianie mają cokolwiek komuś zawdzięczać, to Edwardowi Gierkowi który to dał zielone światło do wybudowania Dolnej Odry.
Jeżeli Brudziński faktycznie doprowadzi do tego ,że elektrownia przetrwa, to choć go nie lubię, to przyznam, że będzie w dziejach III RP najskuteczniejszym posłem Ziemi Szczecińskiej.
cyt. 'Grupa Kapitałowa PGE podpisała ze stroną społeczną porozumienie w sprawie rozwoju Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie'- do czego PGE potrzebne jest to porozumienie z jakimś tworem o nazwie 'strona społeczna' ? Taka, propagandowa napinka.
czas
czas 30.01.2017, 18:13
Gratulacje Panie Mucha. Utarl Pan nosa niektórym. Czas na dobre zmiany!!!
muchozol
muchozol 30.01.2017, 20:33
Packą go walnąć zanim znowu coś narobi
Polak
Polak 30.01.2017, 17:36
Co na to Platformersi ich plan likwidacji Elektrowni legł w gruzach. Teraz wynajmą KODziarzy i będą demonstracje jak to nie pomoże to pożalą się do Komisji Europejskiej że w Polsce stawiają na swój Przemysł i nie chcą kupować prądu od Makreli.
Wędzona Makrela jest OK.
Wędzona Makrela jest OK. 30.01.2017, 20:42
Niestety kupujemy coraz więcej energii z bardzo prostego powodu- jest on za granicą tańszy ( nie trzeba do jego ceny doliczać utrzymania Misiewiczów i Rydzyka) Np. na Litwie od której kupujemy trzy razy więcej energii niż im sprzedajemy a trzeba pamiętać że Litwa nie jest samowystarczalna energetycznie i importuje duże ilości prądu ze Szwecji czy Białorusi a nastepnie odsprzedaje nam go z zyskiem :-) Polska boi się prądu ze Szwecji

W planach jest drugi kabel łączący nasze kraje. Polska nie jest jednak taka chętna, by importować – poprzez Litwę - tańszą energię ze Szwecji. Bo jest to zagrożenie dla polskich elektrowni węglowych, które wytwarzają energię o wiele drożej.

- To, co dla naszych elektrowni oznacza kłopoty, dla nas jako konsumentów oznaczałoby jednak niższe ceny energii - zauważa Niewierowicz.
ciapulek
ciapulek 30.01.2017, 17:06
Sawaryn z Konarskim pieprz i chili na torcie
kucharz
kucharz 30.01.2017, 20:00
Cream a'la cream!
Marie
Marie 30.01.2017, 16:02
Ojojoj, pocieszające, że przeciwnicy "kaczora-dyktatora" przynajmniej w tej sprawie na chwilę odpuścili sobie krytykę... Jakież były śmichy-chichy, gdy w 2014 roku na tym portalu pojawiła się informacja o wizycie "kaczora-dyktatora" przy elektrowni i gdy mówił, że jego rząd nie pozwoli na likwidację m.in. ZEDO, bo utrzymanie takich zakładów to jest polska racja stanu, to polskie bezpieczeństwo energetyczne!
Jakież były śmichy-chichy, gdy pod tą informacją było zdjęcie "kaczora-dyktatora" na tle dymiących kominów elektrowni i komentarze w stylu - "ale dymi mu z czachy". Mogłabym tak długo przypominać i wypominać.....
Ograniczę się do stwierdzenie FAKTÓW:
- za pierwszych rządów PiS - ZEDO otrzymało 10-letnią gwarancję zatrudnienia;
- za obecnej kadencji rządu PiS - ZEDO otrzymało gwarancję inwestycji i rozwoju.
Dla mieszkańców Gryfina i okolic to było być albo nie być, a mieszkańcy "odwdzięczyli" się tym, że po raz kolejny w ostatnich wyborach zagłosowali na PO.
Do trzech razy sztuka?
fakt
fakt 30.01.2017, 17:03
Dodaj reaktywację i szansę dla stoczni, którą zaorała PeŁooooooo. Realny tunel dla Świnoujścia, kontynuacja budowy S-3...
łowca komuchów
łowca komuchów 30.01.2017, 20:46
Naszą stocznie to zaorał rząd Jarosłąwa K. który wbrew unijnemu prawu dotował budowę każdego kontenerowca dla niemieckich armatorów kwotą około 10 milinów złotych. Prace nad tunelem trwały od wielu lat i zapoczątkowano je realnie właśnie za PO , podobnie dokańczanie S3 czy budowa do Gdańska autostrady A6 to też nie są żadne kaczystowskie sukcesy.
pleass
pleass 30.01.2017, 20:55
Gdzie takie głupoty wyczytałeś?
Marie
Marie 30.01.2017, 17:19
Ograniczyłam się tylko do rzeczy, które są ważne dla naszego miasta i gminy. Masz rację, co do innych, ważnych inwestycji w regionie. Zachodniopomorskie i Pomorskie to jedyne ostałe po ostatnich wyborach bastiony PO. PiS nie jest krótkowzroczne i na to nie patrzy. "Kaczor-dyktator" to propaństwowiec i kieruje się polską racją stanu! W odróżnieniu od tych polityków PO, którzy w Sowa&Przyjaciele tak mówili o strategii dla Polski - "Ch.j z Polską wschodnią"
felek
felek 30.01.2017, 14:21
To se pisiory spęd w DO zrobiły.
filip
filip 30.01.2017, 14:05
Tylko się cieszyć. Gryfino ma znowu perspektywy i ludzie pracę.
w
w 30.01.2017, 13:52
Gratulacje
Szanowe Paniśko - Bruździński
Szanowe Paniśko - Bruździński 30.01.2017, 13:40
W zwionsku obiecaniem bódowy promuf i łodzi podwodnych w Szczecinie kaczyści poszli w obiecankach dalej i teras obiecali rze obiecujom obiecać prond do tych statkuf i okrentuf. Dobra zmiana obiecana a gupi narut i tak to kópi :-)
Marek
Marek 30.01.2017, 12:20
Co to za wieśniak w sweterku na wyżej załączonych zdjeciach ??? To już nie można się ubrać jak człowiek? ?? Mam nadzieje ze nie jest to osoba z ZDO bo wstyd dla zakładu.
keraM
keraM 30.01.2017, 15:07
tak z zedo
Marie
Marie 30.01.2017, 10:56
Joachim Brudziński na TT -"Ważny dzień dla Grafina i całego #PomorzeZachodnie . Decyzja o modernizacji bloków energetycznych w #ZEDO przez #PGE"
BRAWO, dzięki rządowi PiS Gryfino znów dostało nową szansę na rozwój!
Marie
Marie 30.01.2017, 10:41
Joachim Brudziński przed chwileczką napisał na TT -"Amen!???? Porozumienie o modernizacji i budowie nowego bloku w #ZEDO w Gryfinie przez #PGE podpisane????"
BRAWO!

Pozostałe