Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Zaślepieni korytem? - pytał. -To prymitywizm i żenada - dostał w odpowiedzi

  • 30.01.2017, 22:09 (aktualizacja 30.01.2017, 22:45)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zaślepieni korytem? - pytał. -To prymitywizm i żenada - dostał w odpowiedzi
Radny Rady Miejskiej w Gryfinie Piotr Zwoliński próbował rozliczyć na ostatniej sesji radnych wojewódzkich z ich działalności na rzecz gminy Gryfino. Mówił m.in. o „zaślepieniu korytem”. Na odpowiedź nie musiał długo czekać. Lekcji pokory udziela mu m.in. radny wojewódzki Artur Nycz.

-Na sesje Rady Miejskiej w Gryfinie zapraszani są m.in. radni sejmiku województwa. Czy coś panu wiadomo dlaczego dotąd nikt z reprezentantów Gryfina nie pojawił się na sesji? W imieniu mieszkańców chciałbym zapytać czy radni wojewódzcy zabiegają o remont ulicy Wojska Polskiego, która znajduje się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 120? Czy radni wojewódzcy zabiegają o sprawy ważne dla Gryfina? Ewa Dudar wiem, że się stara, ale pozostali radni? Mam nadzieję, że radni wojewódzcy nie wpadli w wir polityki, nie zostali zaślepieni korytem i nie spoczęli na laurach – mówił na sesji Rady Miejskiej w Gryfinie 26 stycznia 2017 r. radny Piotr Zwoliński.

-Wypowiedź radnego Zwolińskiego była ostatnio komentowana wielokrotnie, w tym przez ze mnie, jak i wiele osób niezaangażowanych w działalność publiczną. Słowa, które najczęściej pojawiają się w komentarzach to „żenada, ignorancja, arogancja, niekompetencja itp.”. Ja dołożę jeszcze jedno – prymitywizm. To właśnie ten prymitywny styl najbardziej mnie uderzył – mówi nam radny sejmiku Artur Nycz.

 

-Słowa o korycie są dla mnie poniżej jakiekolwiek krytyki. Radny Zwoliński zapomniał chyba, że pełni zaszczytną funkcję radnego Rady Miejskiej - funkcję publiczną, a ta zobowiązuje. Zobowiązuje choćby do tak prostych zachowań jak kultura osobista. Chyba, że radny Zwoliński tak właśnie pojmuje swoją funkcję radnego – jako koryto - i uważa, że wszyscy pozostali samorządowcy myślą podobnie. A może prawda jest banalna - brak swoich sukcesów próbuje ten pan ukryć, atakując innych? Zapewniam pana radnego, że z naszej pracy jako radnych województwa zachodniopomorskiego rozliczymy się przed mieszkańcami. Tak jak robiliśmy to już wielokrotnie, kończąc jedną kadencję i prosząc o kolejną. Nasza praca na rzecz społeczeństwa była już oceniana wielokrotnie na różnych etapach samorządu. Piotr Zwoliński sprowadzając pracę radnego wojewódzkiego tylko i wyłącznie do bytności na sesjach Rady Miejskiej w Gryfinie, pokazuje że nie ma elementarnej wiedzy o tym, czym jest samorząd województwa, jakie ma kompetencje, co może a czego nie. Dlatego wyjaśniam panu Zwolińskiego. My radni województwa będziemy oceniani i rozliczani przez mieszkańców, a to my radni wojewódzcy będziemy rozliczali pana Zwolińskiego jako przedstawiciela samorządu gminnego. To my będziemy pytać tego pana ile szans jakie stworzyliśmy, on jako reprezentant samorządu gminnego wykorzystał, to my będziemy pytać  ile problemów mieszkańców gminy Gryfino on wraz z burmistrzem rozwiązał, wykorzystując pieniądze unijne, które jako samorząd województwa postawiliśmy im do dyspozycji. A jeśli pan Zwoliński nie pamięta, choć podejrzewam że nie wie, to po raz kolejny informuję, że samorząd województwa w najbliższych latach rozdzieli ok. 6,5 mld zł.  Naszą rolą jest rozpoznać problemy naszych mieszkańców i skierować tam środki. Ale to gmina na czele z burmistrzem musi o nie wystąpić, pisząc dobre projekty. Kończąc, informuję pana Zwolińskiego, że Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego prowadzi „Lekcje Samorządowe” na temat tego, czym jest samorząd województwa. Co prawda dotyczy to uczniów szkół podstawowych i średnich, ale jak widzę i panu Zwolińskiemu się przyda. Zapraszam: http://www.sejmik.wzp.pl/zaproszenie-dla-szkol.html - mówi radny Artur Nycz.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (121)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

caSSandra
caSSandra 02.02.2017, 05:38
Ten (...) był już kiedyś zmuszony wyrokiem sądu do przeproszenia przewodniczącego rady M.Szabałkina, teraz musi przeprosic mieszkańca A.Hajdasa, więc nic tylko patrzeć jak ten wielokrotny (...) przepraszać będzie radnego Piotra Zwolińskiego

Część komentarza usunięto. admin2
caSSandra
caSSandra 02.02.2017, 18:03
Dlaczego admin2 cenzuruje takie słowa jak "recydywista" skoro każdy debil wie że jak ktoś po raz kolejny popełnia ten sam czyn zabroniony (wystepek/wykroczenie/przestępstwo) to jest on recydywistom? A że to cham to i tak wszyscy wiedzą :)))
ciapulek
ciapulek 01.02.2017, 22:49
koryciarz o koryciarzach
swój swojego zawsze pozna
zapytajcie tych co kiedyś pracowali z tym chłoptasiem uszy więdną
ćwikła
ćwikła 01.02.2017, 18:35
Z ogromnym ubawem przeczytałem te wypociny komunistycznego karierowicza wykopanego nawet z SLD, i chciałem tylko zauważyć że sam autor się kompromituje tą swoją "ripostą". Ani jednym słowem nie wspomniał aby cokolwiek załatwił dla mieszkańców swojej gminy. Co więcej, pisząc cyt. Naszą rolą jest rozpoznać problemy naszych mieszkańców i skierować tam środki. Ale to gmina na czele z burmistrzem musi o nie wystąpić, pisząc dobre projekty." niemalże przyznaje że to gmina ma zabiegać o jego "względy" . Może należało otwarcie przyznać panie zaradny że - JAK SIĘ DA TO SIĘ ZROBI. Heniu dał 300 tysiecy na bagna, to zapewne należy wywrzeć presję aby wyciągnąć od aktualnej władzy te pozostałe kilka milionów. A wyborcy? Zaufanie społeczne? Funkcja publiczna zobowiązuje???

Jak się nazywa taki czerwony burak uprawiany w tamtej okolicy?
Brat Paweł
Brat Paweł 01.02.2017, 19:35
Andrea wracaj do spawania
:-)
:-) 01.02.2017, 11:31
Tanie promowanie nie popłaca.
sympatyk Piotra
sympatyk Piotra 01.02.2017, 10:55
Panie Piotrze nie zazdroszczę zwolenników. Co za patologia
Doradca
Doradca 01.02.2017, 00:51
Ja na miejscu Pana Artura, zamiast tego przydługiego wywodu, odpowiedział bym krótko do czego dobrego się przyczyniłem w naszej Gminie. Tylko... no tak... on się przecież do niczego nie przyczynił. Oprócz oczywiście zmian w planie zagospodarowania wokół swojego gospodarstwa. W tej sytuacji nie miał wyjścia: musiał się posiłkować swoją pseudoelokwencją.
mafia bagienna
mafia bagienna 01.02.2017, 01:51
To nie prawda!!! Dzięki aferze bagiennej upadł po wielu beznadziejnych kadencjach burmistrz henio - bo ludzie dowiedzieli się jak świnie chłepczą przy korycie. Bez niego i jego chciwości popartej cynizmem i pogardą wobec "plebsu" taka zjednoczona opozycja nie miałaby żadnych szans z czerwonym skorumpowanym betonem
jeszcze chwila
jeszcze chwila 01.02.2017, 18:22
Imbecylu, jeszcze trochę i nowa władza rozliczy twego burmiszcza za kolesiostwo- zatrudnianie rodziny, znajomych, emerytów którzy na rok przed konkursem chwalą się, że będą dyrektorem. Sprawdzą też dokładnie komu zlecane były prace w gminie. I oczywiście przyjrzą się kilometrówką władzy i urzędników. Pochwal się ile osób dodatkowo ma kilometrówki z gminy.
napoleon
napoleon 01.02.2017, 18:43
Jeszcze trochę a PiS i Dobra zmiana polikwidują te postbolszewickie synekury w spółdzielczości i oświacie - a zdrajcy narodu zamiast pasożytować na obywatelach wylądują w najlepszym razie na zielonej trawce
Zmiany na cito
Zmiany na cito 01.02.2017, 18:57
Od szkół trzeba zacząć i to jak najszybciej, dzieci szkoda, stare ukladziki maja sie dobrze
Gość
Gość 01.02.2017, 00:05
"To my będziemy pytać...", "będziemy rozliczali", "samorząd województwa w najbliższych latach rozdzieli ok. 6,5 mld zł" - pan i władca się znalazł od siedmiu boleści, rozpoznawania moich problemów i dzielenia nie swoich pieniędzy. Co to za popieprzona mentalność tych ludzi nie skalanych nigdy normalną pracą, chorych na władzę!
My tu będziemy rządzić, dawać i dzielić, a Ty tam cicho siedź na dole, po łbie dostaniesz. Postkomunistyczny bełkot - sen o minionej potędze. Kiedy to lewactwo w końcu zostanie oderwane od źródełka? Już powinni wymrzeć, a tu nowe pokolenia rosną. Czy Wyborcy w końcu kiedyś w końcu ich odstawią na bocznicę? Mało mieliście tego przez ponad 40 lat komuny?
To już bylo
To już bylo 01.02.2017, 17:08
I to wypowiadanie się w liczbie mnogiej wiele o autorze tekstu pisanego wprost PRL- owską nowomową mówi. "My", "wy" jak pierwszej klasy towarzysz minionej epoki.
szwagier
szwagier 01.02.2017, 00:31
Nic dziwnego ze takiemu nadętemu bufonowi Piotrek też rogi przyprawił :)
co ty gadasz?
co ty gadasz? 01.02.2017, 01:46
A co na to ich żony?
szwagier
szwagier 01.02.2017, 18:37
Jak pamięta to pewnie miło sobie go wspomina :)))
Hieronim
Hieronim 31.01.2017, 23:23
Oj nie na darmo Piotruś miał ksywe w podstawówce Snopek.
Słoma już od dawna wychodzi...
żniwiarz
żniwiarz 31.01.2017, 23:39
I ma wsparcie drugiego takiego z Czechosłowackiej. Koledzy?
he he he
he he he 01.02.2017, 07:09
tępaki się zawsze przyciągają he he he
precyzja
precyzja 31.01.2017, 23:53
Z czechosłowackiej to nie jest jego kolega tylko ten właśnie wojewódzki prymityw
mafia bagienna
mafia bagienna 31.01.2017, 23:44
Jego kolega i przewodniczący komisji rewizyjnej Rady Miejskiej pochodzi z Łużyckiej
EMERYT Z KUCHNI PROSTO DO KORYTA
EMERYT Z KUCHNI PROSTO DO KORYTA 31.01.2017, 23:16
Piotr sie zna na naczyniach do jedzenia, w koncu większość kariery spędził w kuchni :)
obser
obser 31.01.2017, 23:08
i próba zmiany tematu a tematem przypominam jest wypowiedź radnego Z.....merytorycznie proszę
Pomścimy likwidację SP4
Pomścimy likwidację SP4 31.01.2017, 23:19
Merytorycznie to radny Piotr zdeptał wypalonego znicza który zamiast przedstawić swe dokonania w żenujący sposób dokonał ataku ad personam. Merytorycznie- wszyscy wiedzą jak nachapał się przy korycie arturek z zaradną małżonką ,a nadal nikt nic nie wie czy miał czas i chęci by cokolwiek zrobić dla swych wyborców których ewidentnie całe życie oszukuje
słoma w gumofilcach
słoma w gumofilcach 31.01.2017, 22:24
"A jeśli pan Zwoliński nie pamięta, choć podejrzewam że nie wie, to po raz kolejny informuję, że samorząd województwa .... "

Cóż za rozkoszny bolszewicki bełkot świni odrywanej od koryta :-)
łowca komuchów
łowca komuchów 31.01.2017, 22:29
Można pamiętać coś czego się nie wie????
teologia
teologia 01.02.2017, 01:48
Tak:)
uderz w stół a sekator się odezwie
uderz w stół a sekator się odezwie 31.01.2017, 21:52
Czy ten prymityw od koryta przeprosił już, zgodnie z prawomocnym styczniowym wyrokiem Sądu Apelacyjnego w szczecinie pana Hajdasia za swoje pomówienia i kłamstwa jakie wygłosił na Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Gryfinie ?
Wyborca
Wyborca 31.01.2017, 21:39
Piotr Zwoliński to jedyny radny, który sam mnie i moich sąsiadów odwiedził z pytaniem, co można poprawić w naszym otoczeniu, czy mamy jakieś sugestie co nas "boli". Z innymi radnymi nawet nigdy nie miałem okazji powiedzieć sobie "dzieńdobry". Uważam więc że akurat bardzo dobrze pojmuje On czym jest demokracja i kto komu służy oraz to, że praca Radnego z obywatelami nie kończy się w dniu zakończenia wyborów. O istnieniu Artura Nycz, faktycznie zapomniałem, jak napisał "Prawy".
bezstronny
bezstronny 01.02.2017, 01:49
Fajnie, że odwiedził. I co dalej? Po dwóch latach coś się zmieniło?
Wyborca
Wyborca 01.02.2017, 19:33
Tak. Bardzo wiele się zmienia na lepsze.
Prawy
Prawy 31.01.2017, 21:24
Artur Nycz - zapomniałem, że taki ktoś w ogóle istnieje! Faktycznie trwa na straży koryta czekając na lepszy dla lewaków czas - celnie to ujął Pan Piotr. Oby ten czas nigdy nie nadszedł.
czytacz
czytacz 31.01.2017, 19:42
czas zacząć myśleć samodzielnie i uczyć się od lepszych panie Z, chyba że ten populizm to pana ulubiony system działania...czytać złote myśli nie swoje tylko innych.....to się pan popisał...
??
?? 31.01.2017, 20:49
Ale przecież P Zwoliński nie potrafi samodzielnie myśleć I w tym jest problem,ale za to burmistrz takich lubi..hehe P -czytacz
D
D 31.01.2017, 19:02
Nie
D
D 31.01.2017, 18:56
Robota dla.żony nje byle jaka w wydziale komunikacji i to tak szybko :)
Purysta
Purysta 01.02.2017, 00:11
No trudno, aby tobie tam dać pracę, skoro jednego zdania stylistycznego i bez błędów sklecić nie potrafisz. Trochę wstyd by był przed interesantami...
metronom
metronom 31.01.2017, 18:53
Pytanie jest następujące czy to władze Gryfina powinny wyjść z inicjatywą do radnych wojewódzkich czy odwrotnie? A może powinni spotkać się w połowie drogi?
Prosto
Prosto 01.02.2017, 00:15
Powiem Ci co powinno: Powinno się zlikwidować wszystkie szczeble władzy pomiędzy gminami, a władzą centralną. Czyli starostwa, sejmiki i urzędy wojewódzkie. To tak na dobry początek. Wtedy nie byłoby problemu kto do kogo ma się zwracać. Władza lokalna rządziłaby na miejscu, a centralna ustalała prawo.
bigoss
bigoss 31.01.2017, 18:36
Mniejsza o słowa, meritum sprawy jest takie czy gmina wpspópracuje z radnymi powiatowymi i wojewódzkimi? Z tymi ostatnimi właśnie raczej nie. Ale czyja to wina?
ciapulek
ciapulek 31.01.2017, 17:57
pierwsza i jedyna sprawa jaką załatwił Zwoliński
robota dla żony
a taki miał być uczciwy i skuteczny
he he he