piątek, 29 marca 2024 10:46

Gryfinianie rywalizowali w Zachodniopomorskiej Lidze Miast

Druga edycja zawodów z cyklu Zachodniopomorska Liga Miast odbyła się w sobotę, 4 lutego 2017 r. w Koszalinie. W zawodach wzięło udział 198 zawodników i zawodniczek zrzeszonych w 10 klubach. UKP „Marlin” wystawiło 22 zawodników i zawodniczek, rywalizujących w kategorii 2007 lat i młodsi i 2006.

Autor: I.R.

W starszej kategorii wiekowej najlepszy okazał się Mateusz Rozmiarek, który wywalczył brązowy medal na dystansie 200m stylem zmiennym, a na dystansie 100m stylem klasycznym był 6. Adrianna Gniłka uplasowała się na 10 miejscu na dystansie 100m stylem klasycznym i 11 miejscu na dystansie 200m stylem zmiennym. Celestyna Szulc wywalczyła 12 miejsce na dystansie 200m stylem zmiennym i 13 na dystansie 100m stylem klasycznym. Martyna Berk dopłynęła na 13 miejscu na dystansie 200m stylem zmiennym i 24 miejscu na dystansie 100m stylem dowolnym. Jagoda Kujawa zajęła 19 miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym i 25 na dystansie 100m stylem dowolnym. Leon Miziński dopłynął jako 21 na dystansie 100m stylem klasycznym i 27 na dystansie 100m stylem dowolnym. Maja Wolska wywalczyła 22 pozycję na dystansie 100m stylem dowolnym i 26 na dystansie 100m stylem klasycznym. Karolina Dorwa dwukrotnie dopłynęła na 27 miejscu na dystansie 100m stylem dowolnym i klasycznym.

Sztafeta w składzie, na dystansie 4x50m stylem zmiennym: Jagoda KujawaMateusz RozmiarekAdrianna GniłkaCelestyna Szulc zajęła 7 miejsce, zaś na 12 miejscu dopłynęła sztafeta w składzie: Karolina DorawaMartyna BerkLeon Miziński i Maja Wolska.

W młodszej kategorii wiekowej Aleksandra Szewczuk wywalczyła złoty medal na dystansie 50m stylem grzbietowym i 4 miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym. Weronika Małolepsza dwukrotnie była 5 na dystansie 50m stylem grzbietowym i 100m stylem zmiennym. Jacek Wodzyński dwukrotnie był 12 na dystansie 50m stylem grzbietowym i 100m stylem zmiennym. Miłosz Wróbel wywalczył 14 pozycję na dystansie 100m stylem zmiennym. Aleksandra Sowa uplasowała się na 17 miejscu na dystansie 100m stylem zmiennym i 22 miejscu na dystansie 50m stylem grzbietowym. Szymon Serafin dopłynął jako 17 na dystansie 100m stylem zmiennym i 22 na dystansie 50m stylem grzbietowym. Bartłomiej Prokopowicz zajął 28 miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym i 33 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym. Karolina Fabian wypływała 29 pozycję na dystansie 100m stylem zmiennym i 26 na dystansie 50m stylem grzbietowym. Kacper Kubiś zajął 30 miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym i 35 na dystansie 50m stylem grzbietowym. Patryk Mitręga zajął 31 miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym i 32 na dystansie 50m stylem grzbietowym. Gabriela Krawczyk dopłynęła jako 33 na dystansie 100m stylem zmiennym i 37 na dystansie 50m stylem grzbietowym. Oliwia Linkowska wywalczyła 37 miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym i 41 na dystansie 50m stylem grzbietowym. Karina Mitręga dwukrotnie uplasowała się na 38 miejscu na dystansie 50m stylem grzbietowym i 100m stylem zmiennym.

Młodsza sztafeta na dystansie 4x50m stylem zmiennym w składzie: Aleksandra Szewczuk, Weronika Małolepsza, Aleksandra Sowa i Jacek Wodzyński wywalczyła brązowy medal. Kolejna sztafeta w składzie: Szymon SerafinKarolina FabianMikołaj RosiakMiłosz Wróbel uplasowała się na 8 miejscu, a na dziewiątym dopłynęła sztafeta w składzie: Patryk MitręgaKacper Kubiś, Gabriela Krawczyk i Oliwia Linkowska.