Uzbrojony napastnik wtargnął do szkoły

  • 07.02.2017, 19:58 (aktualizacja 07.02.2017, 21:07)
  • KPP Gryfino
Uzbrojony napastnik wtargnął do szkoły Policja Warmińsko-Mazurska
Niebezpieczny mężczyzna wtargnął do szkoły w trakcie trwania zajęć lekcyjnych. Sterroryzował nauczycielkę i uczniów. Przetrzymuje ich jako zakładników. Co robić w takiej sytuacji? Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie realizując ,,Narodowy Program Antyterrorystyczny na lata 2015-2019" przeprowadziła 2 lutego 2017 r. szkolenie dla nauczycieli Zespołu Szkół w Widuchowej. Pedagodzy mieli okazję poznać procedury związane z wtargnięciem na teren szkoły uzbrojonego napastnika.

Szkolenie prowadził naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komisariatu Policji w Chojnie, który jednocześnie pełni funkcję negocjatora policyjnego.

Podczas spotkania wykorzystano film instruktażowy, który zawierał informację o tym, jak może wyglądać niebezpieczna sytuacja związana z wtargnięciem na teren szkoły uzbrojonego napastnika.

 Nauczyciele na podstawie wniosków wyciągniętych po zamachach, do jakich dochodziło na świecie, mogli również poznać kilka podstawowych zasad postępowania w chwili wtargnięcia zamachowca do szkoły tj. sposobach alarmowania, procedurach postępowania, ewakuacji czy udzielania pomocy.

KPP Gryfino

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

opinia
opinia 07.02.2017, 21:57
super szkolenia, które powinny być w każdej szkole, ostatnio mieliśmy zamach w Berlinie, który jest tak blisko naszych szkół i dzieci, dlatego każda taka inicjatywa jest bardzo cenna
porada
porada 07.02.2017, 21:08
Tym nauczycielom co tam siedzą i się nudzą przydałoby się takie praktyczne szkolenie jak na głównym zdjęciu.

Pozostałe