Strażacka akcja w szkole

  • 08.02.2017, 11:52 (aktualizacja 08.02.2017, 12:28)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Strażacka akcja w szkole ZS Nowe Czarnowo
W Zespole Szkół w Nowym Czarnowie dzisiaj, 8 lutego 2017r. gościli, za zgodą komendanta mł. bryg. mgr inż. Andrzeja Prokopskiego, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie. Placówkę w Nowym Czarnowie odwiedzili: Arkadiusz Pawlik, Tomasz Dobrowolski oraz Michał Kucharczyk.

Strażacy przeprowadzili zajęcia w ramach realizacji programu profilaktyki  w zakresie bezpieczeństwa „BEZPIECZNE FERIE”. Bardzo obrazowo przedstawili niebezpieczeństwa, z jakimi można się spotkać, spędzając ferie zarówno w domu, jak i na wyjeździe. Akweny wodne, drogi, palenie w piecu, zabawy w miejscach niedozwolonych, wszystko to zostało skrupulatnie uzmysłowione przez fachowców dobrze przygotowanych do prelekcji i pokazu.

Dodatkowo panowie zaprezentowali  sprzęt strażacki, wyposażenie  wozu, którym przyjechali. Ależ to była frajda! Szczególnie chłopcy byli zainteresowani technicznymi szczegółami.

Po zajęciach śmiało można powiedzieć, że uczestnicy zajęć wiedzą więcej o tym, jak można zapobiegać niebezpiecznym zdarzeniom. Organizatorzy akcji mają również nadzieje, że nie będzie okazji do zastosowania tej wiedzy w praktyce, a dni wolne od nauki przeminą bezpiecznie i spokojnie, co pomoże zebrać nowe siły do pracy podczas zajęć w drugim półroczu.

Zespół Szkół w Nowym Czarnowie dziękuje strażakom i  już teraz zaprasza na kolejne spotkanie.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (20)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

benio
benio 08.02.2017, 12:36
Strażacy to fajne chłopaki są!

Pozostałe