Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Tak dewastują trawniki i chodniki – czytelnik przesyła zdjęcia

  • 09.02.2017, 20:28 (aktualizacja 09.02.2017, 20:54)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Tak dewastują trawniki i chodniki – czytelnik przesyła zdjęcia
Kolejny trawnik zdewastowany przez samochody. Zastawiony chodnik. Znak zakazu zatrzymywania, który stoi, żeby stał. Gdzie jest Straż Miejska? Co jest powodem tego, że burmistrz nie reaguje na opieszałość podległej mu jednostki? – pyta nasz czytelnik i przysyła zdjęcia.

-Tak znaczna kwota środków jest przeznaczana z budżetu na utrzymanie Straży Miejskiej, a my mieszkańcy na co dzień musimy oglądać, jak nasze miasto jest dewastowane. Ci co dostają wypłaty za pilnowanie porządku, nie reagują często tak jak powinni. Czy tak trudno przeprowadzić cykliczne patrole w tak doskonale znanych i ważnych dla estetyki miasta miejscach? – docieka mieszkaniec Gryfina (imię i nazwisko do wiadomości redakcji).

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (58)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

podsumowanie
podsumowanie 13.02.2017, 16:21
Wniosek jest jeden : Jeżeli ludzie przestaną ulegać manipulacjom, walczyć pomiędzy sobą, a skupią się na ocenie i egzekwowaniu obowiązków leniwych urzędników, to wtedy cywilizacja powróci do Gryfina /które ma swoje walory/. Wystarczy do tego dobry gospodarz i zbędne będą zewnętrze opracowania strategii...
?
? 12.02.2017, 19:27
W prywatnej firmie jak widzą, że klienci mają problem z parkowaniem, robią parking. W Gryfinie przeganiają klientów i nie mają problemu? Mentalni starcy - to jest zaraźliwe?
racja
racja 12.02.2017, 21:15
Tam gdzie architekci i urzędnicy służą mieszkańcom robią chodniki tam, gdzie chodzą ludzie, parkingi jak najbliżej miejsc, gdzie chcą dotrzeć ludzie z samochodów itd. U nas urzędas realizuje swoją wizję i dziwi się, że trawnik wydeptany albo parkują nie tam, gdzie sobie zaplanowali!!!
Gość
Gość 12.02.2017, 17:52
Nie było podstaw do holowania pojazdów, ale mandacik jak najbardziej powinien być. Jednakże największą kara dla kierowcy mogło być np. Uurwanie lusterko przez przewracajacego się rowerzystę. Nie namawiam do takich czynów ale parkują tak samochody narażamy się na choćby takie poważne uszkodzenia.
śmiechu warte
śmiechu warte 12.02.2017, 18:57
nawet nie byłoby czym odholować. Podobno nasi urzędnicy lub strażnicy są tak leniwi, że nawet nie mają podpisanej umowy z laweciarzem (?). Ktoś zna stan faktyczny?
Grzesiek
Grzesiek 12.02.2017, 16:39
Tom, akurat ta sprawa mnie też bulwersuje ale nie mam takiego aparatu w komórce aby wieczorem robić zdjęcia. To co się dzieje w Gryfinie to wielki skandal. Na każdym kroku bałagan i nie przestrzeganie przepisów. To się źle skończy, bo takie poróżnienie zawsze kończy się tragedią.
logiczne
logiczne 12.02.2017, 17:27
Szkoda że nie widzisz braku pasów na ulicach, ton piachu na chodnikach i przed samym urzędem! Szkoda że nie widzisz nieudolności władz, tylko chciałbyś ganiać za kierowcami parkującymi. Mnie też czasem wkurza bezmyślność, gdy to zagraża bezpieczeństwu albo nie można przejść, bo między budynkiem a samochodem nikt się nie przeciśnie. Ale nie widzę powodu, żeby za każdym razem mierzyć centymetrem, czy kółkiem przekroczył linię, czy nie! Żyj i dać żyć innym!
Tom
Tom 10.02.2017, 15:41
Co dało temu gościowi to że zrobił zdjęcie i przesłał je tutaj?Myślę że absolutnie nic.Jeśli przeszkadza mu takie parkowanie to nie powinien zawracać sobie dopy robieniem zdjęć tylko wziąć telefon,zadzwonić na straż miejską lub policje i najzwyczajniej w świecie [email protected]ć ...uja.Sam kiedyś idąc z dzieckiem ścieżką rowerową w kierunku lasu byłem światkiem jak obok nas przemknął parę razy i to szybko jakiś wariat na kładzie tak że musieliśmy się usunąć.Nie bawiłem się w fotografa tylko szybki telefon na policję i już mieli rajdowca.Myślę że mandacik miał duży.
mentalność
mentalność 12.02.2017, 16:31
Doskonale powiedziane - nic nie dało, poza dokopaniem bliźniemu - który pewnie na to forum nawet nie zagląda. Ani nie blokuje, ani nie zagraża - ale grunt to dokopać...
Łowca idiotów
Łowca idiotów 12.02.2017, 16:52
Co Ty za idiotyzmy wypisujesz? Masz kompleksy to idź na terapię, albo może lepiej na kurs prawa jazdy. Na zdjęciu widać auto zaparkowane na chodniku - nie blokuje?!! Ręce opadają. A później taki mądry inaczej parkuje gdzie popadnie i jeszcze pretensje, że się go czepiają bo przecież mu wolno. A SM dalej nic nie robi. Jeżdżą tylko i głupa palą. Za roczną kasę na nich to by zmodernizowano kilka parkingów w mieście.
terapeuta
terapeuta 12.02.2017, 17:36
Sam idź na terapię, łowco! To parking wewnętrzny chyba, więc za porządek odpowiadają zarządcy i to oni decydują, czy wolą pogonić klienta, czy poświęcić kawałek trawnika. Ja w swojej prywatnej firmie wybrałbym klienta a nie trawnik...
łowca...
łowca... 12.02.2017, 18:50
Jak takich mamy zarządców to należy im podziękować (może z Tobą na czele?). Tu nie chodzi o klienta, tylko o poszanowanie do cudzej własności, praw innych (np przejście po chodniku) i gospodarność (dbanie o zagospodarowanie terenu spółki podległej gminie). Szkoda, że tego nie widzisz (a może udajesz, że nie widzisz?). Co do prywatnej firmy - najpierw ją otwórz, a później dyskutuj. Filozofów już nam więcej nie potrzeba.
don
don 12.02.2017, 19:18
Już widzę, jak donosisz na własnego klienta, który ci wjedzie na trawnik pod twoją firmą, chie, chie...
pytanie
pytanie 12.02.2017, 20:57
DON jestes az tak glupi czy tylko udajesz?
Klemens
Klemens 12.02.2017, 19:43
don, pomysl trochę. Pozbywasz się bałaganiarzy, a przybywa ci klientów porządnych. To ma sens, ale trzeba trochę pomysleć.
...
... 12.02.2017, 20:35
Nie masz firmy, to pewne - ale lepiej nie doradzaj tego szefowi, bo prędzej ciebie się pozbędzie...
racja
racja 12.02.2017, 21:19
Trudno popierać łamanie zasad, ale jeśli zasady są głupio ustalane? Trudne rozwiązanie. Tam, gdzie uniemożliwia innym funkcjonowanie - tam należy karać - ale nie przesadzajmy!
strach
strach 12.02.2017, 17:24
Ostatnio gmina zrobiła na 500 metrach 10 miejsc, co kosztowało 200 tysięcy. Może lepiej niech się nie zabierają za "modernizację" polegającą na parkowaniu 20 samochodów na powierzchni boiska piłkarskiego?
racja
racja 12.02.2017, 21:17
Jak dzielni władcy zaczną projektować modernizacje parkingów, nie będzie ani jednego miejsca, same trawniki. A parking w Mescherin...
Może
Może 10.02.2017, 16:54
Może kolejny argument do likwidacji Straży Miejskiej?
gosc
gosc 10.02.2017, 13:25
zobaczcie ile trawnika jest pod laguną i ile mogłoby być dodatkowych miejsc blisko wejścia...
no ale ten trawnik depczą też wesołe miasteczka które tam przyjezdzaja ;)
masakra
masakra 10.02.2017, 15:45
Taki sportowiec chodzący na basen ma problem żeby przejść 100m od samochodu? Żenua. Poza tym wesołe miasteczko płaci dzierżawę, która zapewne zwraca jakieś koszty przywrócenia stanu terenu. Nie wydaje mi się natomiast, aby którykolwiek z łamiących zakaz uiszczał opłatę za niszczenie trawnika. Bilet wstępu na basen to nie to samo. A Straż Miejska siedzi i ....
mentalność
mentalność 12.02.2017, 16:30
Mentalnym starcom najlepiej by było, jakby nikt nie przyjeżdżał, cisza, spokój, brak kłopotów. Zamiast pomyśleć jak i gdzie zrobić nowe wygodne parkingi oni likwidują istniejące albo jak dowalić mandat tym, którzy jeszcze tu chcą przyjeżdżać! Zatęchła gmina - jak komentarz brzmi - "sportowiec na basen przyjeżdża". Nigdy na basenie nie był, ale wypowiada się, że aż furczy...
:)
:) 10.02.2017, 12:31
urzedasy wezcie sie do roboty zamiast glupoty wpisywać:)
Mak
Mak 10.02.2017, 10:23
Kupił idiota aparat i sensacji szuka. Facet może poszedł byś do władz, nagłośnił temat braku miejsc parkingowych.
kontra
kontra 10.02.2017, 10:28
Sam nie bądź idiotą. Temat braku miejsc jest nagłośniony tak bardzo, że bardziej już się nie da. Być może idiota pisze takie komentarze jak twój zamiast samemu pójść do władz?
pomysł na
pomysł na 10.02.2017, 10:54
Mylisz się - takie "głosy oburzenia" to podkładka do zdobywania pieniędzy dla burmistrza! Mandaty ze Straży Miejskiej - kto na tym zyska? Jedno miejsce parkingowe zrobią?
!!!
!!! 10.02.2017, 13:38
Przez dwa lata gmina zrobiła dziesięć miejsc za 200 tysięcy na powierzchni połowy boiska! Może lepiej niech się nie zabierają, za robotę, bo jeszcze znikną te, które są?
wierny oddźwierny
wierny oddźwierny 10.02.2017, 10:43
Może i by poszedł ale zastać burmistrza w UMiG to cięzka sprawa, za parkowanie prawie niemożliwe.
płatnik2
płatnik2 10.02.2017, 00:22
Popieram, trzeba tępić urzedniczą bezmyslność za którą my podatnicy płacimy podwójnie!
głupie i wredne i zawistne ormowce!
głupie i wredne i zawistne ormowce! 10.02.2017, 00:08
Głupiście wy głupi! Na kim się mlęło, na was się skrupi! To są klienci Laguny! Na terenie Laguny! Pokażcie mi właściciela jakiejkolwiek firmy, który jak klientom brakuje miejsc będzie wzywał policję żeby wlepiała mandat? Dlaczego dyrektor ma w imię paczki nasion trawy zrażać klientów?
Look
Look 10.02.2017, 00:20
A dlatego, że naprawienie trawnika kosztuje i nie jest to koszt tylko paczki trawy, że estetyka wskazana, że mądre zarządzanie wymagane, że Laguna to nie podmiot prywatny. Mało? No to jeszcze chyba tylko to, kultury należy wymagać wszędzie nawet pod Laguną, a miejsce świętych krów jest w Indii, a nie na rozjeżdżanych trawnikach.
absurd
absurd 10.02.2017, 09:18
Czyli pod "podmiotem prywatnym" liczy się klient a pod Laguną trawa? Niezłe podejście! Poradź szefowi prywatnej firmy, żeby zawołał do klienta straż miejską za złe parkowanie!
podatnik
podatnik 10.02.2017, 00:17
Sam jesteś glupi czego dowodem jest nie tylko treść twojego postu, ale i nick. Przecież za zniszczone chodniki i trawniki zapłacisz ty. Potem sie dziwią, że są wysokie podatki jak jest taka niegospodarność. Bo utrzymywanie wokół bałaganu właśnie niegospodarnością jest! Tylko dlaczego my podatnicy mamy za nią płacić?
absurd
absurd 10.02.2017, 09:15
Jakby przed moją firmą brakowałoby miejsc dla klientów, nie byłoby dla mnie problemem wybranie, co ważniejsze, klient czy trawnik! No ale zawsze lepiej można się poczuć "dosr..." bliźniemu!
przedsiębiorca
przedsiębiorca 10.02.2017, 09:22
Absurd, jak przed twoją firmą to twój problem i twój koszt. Ale pani dyrektor Zart nie dba w ten sposób o nasze pieniądze. Wygląda na to, że nie obchodzi ją jak wygląda teren wokół . Nawet o swoje tablice nie potrafi zadbać. A to niestety rzutuje na negatywna ocenę prowadzonego tam interesu.
absurd
absurd 10.02.2017, 09:27
Czyli przyznajesz, że jak brakuje miejsc parkingowych przed prywatną firmą, dobry menadżer stara się zwiększyć parking a nie trawnik?
emil
emil 10.02.2017, 10:25
Jestem tam często. Widok normalka. Parking w połowie zajęty, ale ZAWSZE parkują na trawie, bo przecież bliżej. Prywaciarz to by dbał o trawnik bo by wiedział, że za swoje będzie musiał go odnowić. Tu jest Gryfino i nic co publiczne nie jest szanowane.
pomysł na
pomysł na 10.02.2017, 10:56
Zapewne prywaciarz zrobiłby parking, skoro klienci chcący u niego płacić tego potrzebują... Ale w publicznej instytucji często ważniejszy jest kawałek błota z chwastami...
Kawa
Kawa 09.02.2017, 23:56
Bardziej niech sie przejmują ***i trawnikami niz takimi pierdołami
Kawa
Kawa 09.02.2017, 23:56
Bardziej niech sie przejmują ***i trawnikami niz takimi pierdołami
Kawa
Kawa 09.02.2017, 23:56
Bardziej niech sie przejmują ***i trawnikami niz takimi pierdołami
karibu
karibu 09.02.2017, 23:38
Taka jest nasza szara rzeczywistość w tym smutnym mieście.
Antyleń
Antyleń 09.02.2017, 23:34
Lenie do roboty!
Księgowy
Księgowy 09.02.2017, 21:55
Po co odstraszać kierowców, klienci zostawiają podatki, a dyrektor jak chce to niech zrobi parking na trawie, ich teren....
erni
erni 09.02.2017, 23:24
To po co ten utwardzony parking? zeby stal pusty?
głupie i wredne i zawistne ormowce!
głupie i wredne i zawistne ormowce! 10.02.2017, 00:11
Ale nawet w tekście jest, że parking zajęty! Jakby to był prywatny biznes, każdy właściciel poświęciłby kawałek trawnika, żeby klient mógł zaparkować!
kamil
kamil 10.02.2017, 09:13
Przez takich jak ty mamy taki SYF w Gryfinie. Na parkingu wolne miejsca, ale zawsze jakiś DEBIL musi mieć bliżej kosztem niszczenia otoczenia.
absurd
absurd 10.02.2017, 09:29
No jakoś na zdjęciach nie bardzo widzę te miejsca! Strzelasz z armaty do.. nawet nie muchy, tylko do pszczoły, która daje miód (czyli płaci za pobyt w Lagunie)
odpowiedź
odpowiedź 12.02.2017, 11:04
Włóż okulary to zobaczysz na pierwszym zdjęciu pod artykułem co najmniej 3-4 wolne miejsca za źle zaparkowanymi autami. ZAWSZE, ale to ZAWSZE wolne miejsca zaczynają się od około połowy parkingu. Wiem, bo często bywam. Nigdy nie spotkałem się z sytuacją, że nie było gdzie zaparkować na parkingu pod Laguną. Jest on wystarczająco pojemny na ten obiekt. Będziesz jeszcze przytaczać jakieś bezsensowne argumenty?
wojciech
wojciech 09.02.2017, 21:43
To jest chyba teren Laguny i właściciel może ale nie musi wzywać SM ?
głupie i wredne i zawistne ormowce!
głupie i wredne i zawistne ormowce! 10.02.2017, 00:11
Ale tego zawistne ormowce nie przyjmują do wiadomości!
LOPEZ
LOPEZ 09.02.2017, 21:31
STRAŻ MIEJSKA TO INSTYTUCJA KTÓRA POWINNA BYĆ DAWNO ZLIKWIDOWANA W CAŁEJ POLSCE...
janek
janek 09.02.2017, 21:30
Dlaczego Straz miejska w Gryfinie nie zaklada blokad na kola??? Jak by sie rozeszlo, ze zakladane sa blokady w takich miejscach to szybko by sie nauczyli parkowac na parkingu. Tylko po co robic cos z korzyscia dla miasta?
Kiero
Kiero 09.02.2017, 23:12
I zaczalbys parkować po 1 km od miejsca docelowego.W Gryfinie nie ma gdzie parkować.Ludzie zrozumcie to!!!
pytajnik
pytajnik 09.02.2017, 23:22
Przy Lagunie jest duzy parking. Jest gdzie zaparkowac. Dlaczego nie karaja tych ze zdjęcia?
głupie i wredne i zawistne ormowce!
głupie i wredne i zawistne ormowce! 10.02.2017, 00:13
To pokaż na zdjęciach te wolne miejsca! I zaproponuj szefowi, żeby wezwał policję do klienta, który z braku miejsca zaparkuje na trawniku przed firmą. Długo nie popracujesz!
como
como 09.02.2017, 23:14
Dobrze mówisz i dlatego władze powinny wziąć się za robotę!

Pozostałe