Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Walentynkowy duch ginie w narodzie

  • 14.02.2017, 18:15 (aktualizacja 14.02.2017, 19:19)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Walentynkowy duch ginie w narodzie
Pomimo tego, że na gryfińskich ulicach jest coraz większy ruch, mimo że zima zapowiada już lekki odwrót, to walentynkowe południe w Gryfinie było raczej szare i bezkwiatowe.

- Walentynkowy zwyczaj przyszedł do nas z Zachodu. Pierwsze lata, to był istny szał. Nie można było nadążyć. Panowie stali w długich kolejkach choćby po mały bukiecik. A dziś sama pani widzi. I tak jest od rana. Może jak panowie wyjdą z pracy, to ich sumienie ruszy. Mam wrażenie, że każdego roku zapał do kupowania kwiatów jest mniejszy. Większe zainteresowanie budzi Dzień kobiet – opowiada nam Anna Błaszczyk, właścicielka kiosku Kwiatów moc znajdującego się przy głównej ulicy.

W kwiaciarniach oraz marketach kwiatów ciętych i doniczkowych mnóstwo, tylko kupujących brak. Chciałoby się zapytać: Kochani, co z wami? Dzisiaj miasto, dzięki niesionym bukietom, powinno być jednym wielkim kwietnym kolorem.

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Karolina
Karolina 17.02.2017, 08:06
Dostałam od męża śliczny bukiet kwiatów. Ale one nie były z kwiaciarni z centrum .
Anna
Anna 16.02.2017, 07:36
Z mojej obserwacji. Małżonek kupuje dla siebie dwa piwa dziennie, a w walentynki przychodzi do domu z kwiatkim i jest euforia. U mnie mąż zawsze jest miły, nawet bez kwiatka. Może jestem staroświecka.
Wojciech
Wojciech 15.02.2017, 16:46
Trzeba umieć robić te bukiety!!!. A co do Walentynek to dużo ludzi lubi ten dzień.
Melania
Melania 15.02.2017, 19:20
Każda okazja jest dobra aby wyrazić swoje uczucie.
Małgoś
Małgoś 15.02.2017, 16:41
...
Gosia
Gosia 15.02.2017, 09:09
To święto nie może być chrześcijańskie jeżeli otwarcie propagowana jest swoboda stosunków, rozwiązłość, które niszczą rodzinę."
zgłoś..Odnosząc się do tekstu wyżej.Te rodziny niszczą się same przez brak pracy,pieniędzy,mieszkań itp.itd.Także nie pisz że to przez święto uwierz mi bez kitu.
ze co
ze co 15.02.2017, 09:05
Dajcie spokoj na flisaczej w intermarchu stalem w dlugiej kolejce, a czemu bo jest tam mnostwo gotowych bukietow w dobrych cenach.To co jest w centrum to jest dramat:)
obserwator
obserwator 14.02.2017, 22:44
A jak Walentynki w gminie?
Ania
Ania 14.02.2017, 21:27
Dziś w sklepie widziałam w kolejce każdy miał jakiś walentynkowy drobiazg, a to maskotkę, a to słodycze, bomonierke, bukiet kwiatków, wino...to że jedna kwiaciarka majątku nie zbiła,to nie znaczy że nikt nie pamięta o ukochanej osobie!
Gość
Gość 14.02.2017, 21:25
Brak, bo w państwie. .. symetrycznym do oficjalnego, teoretycznym, lepiej płacą. To znaczy w Państwie Mętnej Wody, państwie szarej godziny, o której gwarzyli POlitycy u" Sowy", zbierając się tam szarą godziną.
Zioło
Zioło 15.02.2017, 08:41
Gość, dobry masz towar...:)
Kapłan Sebastian
Kapłan Sebastian 14.02.2017, 21:19
Polska tradycja sama się obroni. Tęczowy blichtr płowieje szybko. Polskie społeczeństwo przez ostatni rok zrobiło jednak ogromny postęp.
B...
B... 14.02.2017, 21:15
Walentynki obchodzi się cały rok a nie tylko 14 lutego
Ziutek
Ziutek 14.02.2017, 19:43
W cenie jednego kwiatka mam Jabola wiec wybór jest prosty
bez kitu
bez kitu 14.02.2017, 19:39
Znacie to imię tradycja, zatem wiecie skąd pochodzi to "swięto", nie, to patrz poniżej:
„Cesarz Klaudiusz II wydał rozkaz: „Młodzi ludzie, zdolni do służby wojskowej, nie mają prawa do zawierania ślubów (pomiędzy sobą!) ponieważ niekorzystnie odbija się to na ogólnym duchu bojowym armii”.
Kapłan imieniem Walentyn poszedł na przekór cesarzowi i kontynuował obrzędy ślubne dla zakochanych (żołnierzy-homoseksualistów) za co został skazany na śmierć i już pośmiertnie został uznany przez katolików za świętego. Dzień „świętego” Walentyna aktywnie zaczęli obchodzić amerykańscy homoseksualiści w latach 70-tych ubiegłego wieku i właśnie w ten dzień zawarli oni pierwsze oficjalne „małżeństwa” homoseksualne.

Dzień świętego Walentego nie jest niczym innym jak kolejną oszukańczą podmianą historycznej prawdy. Zachodzi tutaj nie tylko podmiana pojęć, zniekształcenie wyobrażeń ale i miażdżenie tradycji, zastępowanie ich przez inne, obce i niszczące.

To święto nie może być chrześcijańskie jeżeli otwarcie propagowana jest swoboda stosunków, rozwiązłość, które niszczą rodzinę."

Pozostałe