Obiecuje wykonanie oznakowania zgodnie z projektem

  • 16.02.2017, 14:45
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Obiecuje wykonanie oznakowania zgodnie z projektem UMiG Gryfino
Wracamy do sprawy oznakowania skrzyżowania ulic Jana Pawła II z ul. Reymonta. Na prośbę czytelnika zapytaliśmy zastępcę burmistrza Tomasza Milera o prawidłowość oznakowania i przesłaliśmy zdjęcia opublikowane w naszym ostatnim artykule.

O sprawie pisaliśmy tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/21774,tak-powinno-wygladac-skrzyzowanie-ulic-jana-pawla-

Poniżej przedstawiamy odpowiedź wiceburmistrza, załączając przesłane materiały.

Na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Reymonta zastosowane oznakowanie pionowe składa się z większej ilości elementów, niż zostało to wskazane na przesłanym rysunku.

 Przesyłam zarówno fragment z opracowanej nowej organizacji ruchu, jak i dokumentację fotograficzną tego miejsca.

Kierowca jadący ulicą Jana Pawła II od strony ulicy Artyleryjskiej jest ostrzegany dwoma znakami, które informują o nowej organizacji ruchu. Kolejny, trzeci znak STOP wymusza zatrzymanie się. Analogicznie od strony ulicy Wojska Polskiego można zobaczyć dwa znaki, informujące o tym, jaki kierunek ruchu ma pierwszeństwo.

Przy sprzyjających warunkach pogodowych będzie możliwe wykonanie poziomego oznakowania zgodnie z docelową technologią zapewniająca prawidłową trwałość oznakowania.

 W efekcie kierowcy otrzymują znacznie więcej informacji o zmianie organizacji ruchu oraz zasadach poruszania się na tym skrzyżowaniu, niż jest to wskazane na przesłanym rysunku. Nowa organizacja ruchu na ulicy Jana Pawła II została pozytywnie zaopiniowana przez policję. Jest też odpowiedzią na liczne skargi mieszkańców oraz interpelacje.

 W najbliższym czasie w obrębie tej drogi pojawią się także inne elementy wymuszające na kierowcach ograniczenie prędkości, m.in. na wysokości Zespołu Szkół pojawi się wyniesione przejście do pieszych.

Tomasz Miler, zastępca burmistrza Gryfina

Nasz czytelnik ma do powyższej odpowiedzi wiceburmistrza kilka uwag:

Kierowcy otrzymują znacznie więcej informacji o zmianie organizacji ruchu oraz o zasadach poruszania się na tym skrzyżowaniu, gdyż zapomniano usunąć oznakowanie poziome dwóch poprzednich organizacji przedmiotowego skrzyżowania (pierwotnej i tymczasowej) i przez to część kierujących może być zdezorientowana jak ma się zachować na tym skrzyżowaniu.

Jaki był powód tego, że kiedy malowano poziomy STOP, nie wymalowano reszty oznakowania poziomego na skrzyżowaniu?

Dzięki artykułom na igryfino przypomnieliśmy władzom Gryfina o tym błędzie. Cieszymy się z obietnicy wiceburmistrza, że jak poprawi się pogoda (i władze miasta nie zapomną), to w końcu wykonane zostanie poprawne oznakowanie zgodne z projektem. Dziękujemy z góry i trzymamy kciuki żeby nie zapomnieć! :)

PS. Oby do tego czasu nikomu nie stała się krzywda...

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jamesexosy
Jamesexosy 15.12.2017, 17:21
Converse All Stars Hoog
Once you stop smoking cigarettes, have standard events. When you go 14 days without the need of using tobacco, purchase a film. As soon as you go monthly, eat at a fancy restaurant. As soon as you go six months time, purchase some piece that you've been wanting. As soon as you go a complete season without the need of cigarette smoking, possess a party yourself. Ask all your friends and family to observe this milestone. These tiny celebrations can help you in kicking this bad behavior on the suppress to help you enjoy a much healthier lifestyle.

>

>>
Abnegat
Abnegat 18.02.2017, 11:55
A może lepsze będzie RONDO ?? Przy okazji można by nazwą uczcić następnego zasłużonego kapłana.
Basta
Basta 17.02.2017, 13:46
Wyniesione przejście dla pieszych wystarczy zrobić także przy skrzyżowaniu z Reymonta. Codziennie jadę z Reymonta w stronę szkoły i mam już dosyć wymuszania mi pierwszeństwa przez tych z prawej albo z lewej. Powinno być jak wcześniej, wolę ustąpić pierwszeństwa i nie zastanawiać się czy tym razem kos we mnie wjedzie czy może razem następnym.
Hehe
Hehe 17.02.2017, 16:17
Wystarczy, ze policja wzięła by sie do pracy i problem wymuszania by zniknął. Ale po co?
Cypis
Cypis 17.02.2017, 16:31
Trzeba było tam wybudować komndę to problem by zniknął.
haha
haha 17.02.2017, 17:30
No nie wiem. Pod siedzibą Straży Miejskiej dzieją się takie rzeczy, że jestem zadowolony, że nie wybudowali na JPII.
zgr-edo
zgr-edo 17.02.2017, 10:38
Ile razy bym nie oglądał zdjęć z tej ulicy, to zawsze jest albo pusta, albo widać kilka stojących na poboczu samochodów. Zwykłe bicie piany. Dzwne,że ten tajemniczy czytelnik nie zwróci się z problemem bezpośrednio do burmistrza z zaznaczeniem w rozdzielniku, że o sprawie powiadomiono również iGryfino.
Kto w iGryfino gwarantuje wiarygodność pisanych tu informacji, bo żaden artykuł nie jest podpisany ?
odp
odp 17.02.2017, 13:43
Zgr-edo, nie wiem co jest bardziej puste: Twoje wypociny czy ta droga? :)

PS. Do obowiązków Gminy należy nadzór nad podległą drogą. Skoro tego obowiązku nie wypełnia (jak można wywnioskować), to każdy obywatel ma prawo wyrazić swoją opinię w mediach.

Zajmij się chłopie czymś, co będzie z pożytkiem dla miasta zamiast ciągle brednie wypisywać.
creame
creame 17.02.2017, 10:53
Podejrzewam, że nie dają z samochodami z lenistwa - nie chce im się wymazywać numerów rejestacyjnych. Opisywany problem jest duży, wiem, bo tamtędy jeżdżę, nie tylko samochodem. A co do podpisywanych artykułów to przyjrzyj się dobrze, bo ja w prawym dolny rogu widzę podpis.
j-22
j-22 17.02.2017, 07:06
Cała ulica Jana Pawła II to swego rodzaju obwodnica osiedla. Pan Miler postanowił że będzie na niej znak STOP i za nic nie przyzna się do błędu. Więc ja będę szerokim łukiem omijał tą obwodnicę z feralnym skrzyżowaniem i jeździł przez centrum osiedla, bo po prostu tak jest bezpieczniej.
STOP wariatom drogowym
STOP wariatom drogowym 17.02.2017, 08:34
I właśnie przez takich jak Ty, którzy z osiedlowej ulicy JPII zrobili sobie obwodnicę trzeba wprowadzać zmiany i wymuszać ograniczenie prędkości. Jak dla mnie to możesz sobie ta okolice omijać nawet przez Weltyn.
matoł
matoł 18.02.2017, 12:51
Od przestrzegania przepisów jest policja, nie znaki drogowe.
Odp
Odp 19.02.2017, 16:21
Widzę, że masz braki zatem pozwól, że coś przytoczę: Przestrzeganie prawa należy rozumieć jako takie postępowanie obywateli i organów państwowych, które jest zgodne z obowiązującymi przepisami.
Przestrzeganie prawa polega na tym, ze adresat norm prawnych"swiadomie postepuje zgodnie z ich trescią".
Przestrzeganie prawa jest obowiazkiem wszystkich podmiotów prawa bedacych adresatami norm prawnych niezaleznie od tego, czy sa nimi organy panstwa, osoby fizyczne, czy tez osoby prawne.

Zatem Twoja wypowiedź nie w pełni oddaje znaczenie terminu, którym się posługujesz.
Komentarz
Komentarz 17.02.2017, 07:39
Zmiana wprowadzona dzieki wielu MATOŁOM, którzy z drogi osiedlowej robili sobie drogę ekspresową. Gdyby niektórzy myśleli i szanowali innych to pewnie zmiana by nie była potrzebna. Trzeba bylo myslec zamiast zapie.....!
matoł
matoł 18.02.2017, 12:56
Bardzo wielu myśli i nie zapier....
weź stoperan
weź stoperan 17.02.2017, 07:28
Wymuszenie obniżenia prędkości samochodów na JPII, o co zresztą wielokrotnie wnioskowali mieszkańcy wpływa na bezpieczeństwo znacznie bardziej niż twoje jeżdżenie przez "centrum osiedla".
matoł
matoł 18.02.2017, 12:54
Widocznie nie wiedzą co czynią. Nic nie poradzę - będzie tam więcej wypadków.
Polak
Polak 17.02.2017, 06:37
ze niby ta dojazdowka ma byc droga glowna ? jaja jakies ludzie. odrazu bierzcie sie za poszerzenie drogi zeby skrzyzowanie bylo normalne bo ja tam nie widze wymijajacych sie dwoch tirow czy wiekszych aut na tym ala glownym skrzyzowaniu. ktos ma mozg ? kto jest za to odpowiedzialny ? przeciez to sa zarty jakies.....
Heniek
Heniek 17.02.2017, 06:58
Ty zanim zaczniesz wypisywac takie dyrdymały następnym razem moze tez sprawdzisz najpierw czy masz mózg?
Zaniepokojony
Zaniepokojony 16.02.2017, 21:25
W tym mieście jest ileś tam ulic, ileś tam domów, ileś tam ludzi, ileś tam problemów. Wiemy wszyscy nie mało.
Jeśli władza nie potrafi rozwiązać tylko jednego problemu z JPII, to pytam się co z resztą??!!
Uwaga
Uwaga 16.02.2017, 19:42
Parkingi wybudujcie zamiast kolejne bzdury wymyślać!
Dowcip
Dowcip 16.02.2017, 18:25
Teraz wiadomo po co zatrudninie Plastyka miejskiego! Będzie malował znaki na JPII. Poziome...pionowe...ukośne i w poprzek. W kwiatki, w groszki i w pepitkę. Nareszcie będzie porządek i kolorowo!
Bury
Bury 16.02.2017, 18:30
Teraz to już nie ma c.uja Każdy spowolni jak zobaczy takie cuda buhahahaha
:)
:) 16.02.2017, 18:44
Gorzej, jak się przestraszy i zacznie uciekać:)
Alunia
Alunia 16.02.2017, 18:37
No widzicie? A mówiliście, że Pan Miler nie potrafi, a jednak wpadł na pomysł. Fajnie będzie. Tak kolorowo.
Wlodek
Wlodek 16.02.2017, 17:46
Czyżby kolejne cacanki Pana Milera?
W tej sprawie miał już swoje 5 minut. Też obiecywał...phihihi
Prawdziwe
Prawdziwe 16.02.2017, 17:42
Za niedopełnienie obowiązku jest artykuł kodeksu karnego
Falk
Falk 16.02.2017, 18:37
A niby kto ma go egzekwować?na czyje zawiadomienie?
Pytanie
Pytanie 16.02.2017, 17:02
A jednak niedopełniono obowiązku prawidłowego oznakowania skrzyżowania?
mors
mors 16.02.2017, 15:53
Jak można było zostawić nieaktualne stare oznakowanie i zrobić nowe?????

Pozostałe