Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Wiceburmistrzu, proszę - tym razem krótko i konkretnie 

  • 17.02.2017, 20:45 (aktualizacja 17.02.2017, 21:11)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wiceburmistrzu, proszę - tym razem krótko i konkretnie
Pan wiceburmistrz Nikitiński ma najwyraźniej problem z konkretnym odpowiadaniem na temat. Proste wydawałoby się pytanie o przyszłość jednego z gryfińskich teatrów spowodowało długą i wielowątkową wypowiedź. W związku z tym, mam propozycję – pomocną dłoń ;) dla pana wiceburmistrza – na podstawie jego wypowiedzi sformułowane zostały pytania, na które odpowiedź może być tak – nie, bądź samymi liczbami. Tak zaczyna się list, jaki otrzymaliśmy dzisiaj, 17 lutego 2017 r. od jednego z naszych czytelników. Jest to reakcja na opublikowanie odpowiedzi zastępcy burmistrza Gryfina Pawła Nikitińskiego na temat sytuacji teatru Bomba Bomba.

Oto dalszy ciąg listu czytelnika:

Przy okazji, doceniając szybką odpowiedź, co nie zdarza się często w tej kadencji, pomoże to panu wiceburmistrzowi uzmysłowić sobie, że nikt nie potraktuje konkretnej odpowiedzi na krótkie pytanie jako mało inteligentnej, wręcz przeciwnie, klasa odpowiedzi nie zależy od ilości poruszonych wątków i użytych słów...

Być może to właśnie jest powodem, że najprostsze pytania zadawane przez dziennikarzy utykają w tej kadencji na całe tygodnie? Może odpowiedź zawierająca jedną liczbę, jeden fakt wydaje się w urzędzie zbyt mało poważna? Nic bardziej mylnego!

Ale ponieważ już taka a nie inna odpowiedź padła, to bardzo proszę, jako pomoc w porządkowaniu myśli zestaw pytań do własnej wypowiedzi pana wiceburmistrza, będącej reakcją na pytanie o przyszłość teatru.

Proszę o konkretne odpowiedzi (i krótkie: tak czy nie!):

1. Czy pytania zadane 10 lutego TRZEM OSOBOM trafiły do jednej, która odpowiedziała za pozostałe?

2. Czy pozostałe osoby (podwładne przecież) odpowiedzą?

3. Czy osoby te mają prawo odpowiadać dziennikarzom same, bez powiadamiania i akceptacji wiceburmistrza?

4. Pytania i sygnalizowanie „problemów organizacyjnych” 10 lutego, odpowiedź 14 lutego – wiceburmistrz w pierwszym zdaniu pisze: „nikt mi nie zgłaszał problemów”. Czy sam zapytał, czy są podstawy do obaw o „problemy organizacyjne?

5. Czy fakt „zakończenia projektu” z którego finansowany był teatr, o którym wspominał pan wiceburmistrz spowodował uszczuplenie innych wydatków GDK?

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (419)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dwa tygodnie nie był w stanie odpowiedzieć
dwa tygodnie nie był w stanie odpowiedzieć 03.03.2017, 18:50
No i gdzie te konkretne i krótkie odpowiedzi pana Nikitińskiego? Nie potrafi? Łatwiej obsmarowywać innych, niż odpowiedzieć na te kilka pytań?
czekamy na konkrety
czekamy na konkrety 01.03.2017, 21:44
Ja rozumiem, że "na odcinku propagandy" praca dużo wdzięczniejsza i więcej wody można wylać, jednak 28 pytań czeka już 10 dni na odpowiedzi tak/nie/liczba...
smiechu
smiechu 25.02.2017, 14:54
Ciekaw jestem ile z tych co... komentujących na "nie" pójdzie do wyborów? Aaaa zapomniałem, nie pójdą, bo trzeba być pełnoletnim :)
wyborca
wyborca 25.02.2017, 11:51
No tak, w sobotę i niedzielę na pewno nie odpowie, bo weekend. Rozumiem. Móż więc da radę w poniedziałek, czekamy!
konkret
konkret 27.02.2017, 14:44
No jak historyk z wykształcenia, pan wiceburmistrz faktów nie umie podać już drugi tydzień? 28 pytań tak/nie/liczba. Ale ciężko podać fakty, jak się lubi lać wodę...
wójcina
wójcina 27.02.2017, 15:14
Krótkie pytania, krótkie i konkretne odpowiedzi. Za trudne, żeby napisać przez tydzień! Wójt Gryfina strategię rondową rozpracowywał!
Waterloo
Waterloo 25.02.2017, 13:27
Jak mu zależało na promocji nie przeszkadzał mu weekend. Ale tu go pytają o konkrety i nie chcą wodolejstwa, więc ma problem.
Bili
Bili 25.02.2017, 16:21
Jak cie czytam to chce mi się zaraz wysłać sms o treści POMAGAM :))
Buli
Buli 25.02.2017, 16:27
Na ten nr 7126
Bili
Bili 25.02.2017, 16:29
Pisz wolniej i dużymi literami
do zdjęcia
do zdjęcia 25.02.2017, 13:53
Dostał wójcina po d*u*p*i*e od Sawaryna
teraz pośladki spina
Nico
Nico 25.02.2017, 16:17
Ta spina tak się przejął a szczególnie twoich wypocin błaźnie.
Pico
Pico 25.02.2017, 16:19
Nawet błaznem nie jesteś śmieciu
Bili
Bili 25.02.2017, 16:24
Gdyby głupota umiała świecić byłbyś jaśniejszy od halogenu
Buli
Buli 25.02.2017, 17:27
Chcesz mieć szczupły tyłek?
Dużo żałuj
Żal d..pę ściska
treść
treść 25.02.2017, 08:34
No i minął tydzień, a jaśnie pan wiceburmistrz na 28 pytań nie udzielił odpowiedzi. Za trudne, za krótkie, czy przerasta? Pierwszy raz w tej kadencji musiałby podać tylko fakty?
?
? 25.02.2017, 08:52
Pytania treściwe, odpowiedzi jednym słowem - nie pozwala nadmierne ego, czy brak umiejętności mówienia konkretnie?
wyborca
wyborca 25.02.2017, 10:38
Pan burmistrz Nikitiński, zwany wójtem od gruzińskiej wycieczki jest chyba niezdolny do prostej i konkretnej odpowiedzi! Tydzień czasu? Liczy że przycichnie?
zgr-edo
zgr-edo 24.02.2017, 13:17
dlaczego przez 8 lat nikt nie uaktualnił informacji demograficznych dotyczących miasta i gminy Gryfino ?
http://www.gryfino.pl/WrotaGry…
tu lepiej widać
tu lepiej widać 23.02.2017, 20:53
Napoleonie, nie wygrałeś żadnych wyborów. Najpierw wjechałeś na blokowanych listach, a potem Sawaryn wyjął cię jak królika z kapelusza. Gdyby wcześniej poinformował mieszkańców kto będzie zastępcą burmistrza na pewno nie wygrałby wyborów. Drugi raz nie damy się zrobić w konia.
AM
AM 23.02.2017, 21:11
Do "tu lepiej widać":
Jak rozumiem strasznie dumny jesteś z tego wpisu i uznałeś że to jakiś przebłysk geniuszu w Twoim zakutym łbie, który wymaga objawienia wszem i wobec. Wklej to jeszcze pod pięcioma innymi artykułami.
wyborca
wyborca 25.02.2017, 10:41
Napisałeś 186 znaków o niczym a chcą tylko 54 liter i 10 liczb! Skup się, to dasz radę!
treść
treść 25.02.2017, 08:34
Pawełku, przestań mydlić, tylko odpowiedz wreszcie na pytania!
Kohelet
Kohelet 23.02.2017, 20:43
Marność nad marnościami i wszystko marność...
Atomek
Atomek 23.02.2017, 16:08
Panie Nikitynski czy to prawda ze koserwator z nowego zlobka ma na czysto 2700 a co z innymi koserwatorami z oświaty a co z kierowcami z CUW-u dlaczego oni zarabiają mniej niż ten koserwator ze zlobka pewnie żaden nie jest z panskiej rodziny porownac ich odpowiedzialność a tego koserwatora to sa jakies jaja które Pan wyprawia już nie długo wybory to tej zmianie podziekujemy
pracodawca
pracodawca 22.02.2017, 11:50
Ale co tu jest nie zrozumiałe?Siedzą w domu nieroby,i się dziwią,że pracy nie maja?
Siedzieć cicho na zapiecku i władzy się nie czepiać,bo władza jest wybrana i taka ma być.
Pan Burmistrz być może operuje językiem wyższym co dla innych staje się abstrakcją jak chiński do polskiego,ale to już nie jego wina.Komu potrzeba do zrozumienia kiry,to niech pompuje,tylko nie w pracy, bo za mordę i na ulice i tak się to skończy.No.
wójcina
wójcina 23.02.2017, 00:10
Ale Paweł, nie każdy jest twoim podwładnym, żeby musieć wysłuchiwać twoich wątpliwych oracji! Jak ciebie pytają o teatr, nie opowiadaj o programach leków i swoich planach, bo jak kogoś będzie to interesować, to cię o to zapyta!
myślnik
myślnik 23.02.2017, 00:39
W wielu ośrodkach kulturalnych, domach kultury w większych i podobnych wielkością miastach, jak Gryfino wprowadzono dla pracowników kultury karty czasu pracy. Polecam uwadze p. Nikitińskiemu, bo na p. Zalewską w tej sprawie nie liczę. Nagle może się okazać, że nie tylko macie czas na dodatkowe zajęcia, ale i niewykorzystane miejsce. Ile dodatkowych pieniędzy potrzeba, żeby poprowadzić zajęcia dla kilku osób jeden raz w tygodniu przez dwie godziny?
strachy na lachy
strachy na lachy 23.02.2017, 07:58
A ja ci powiem, nie strasz, nie strasz, bo się...
średnik
średnik 23.02.2017, 01:31
Ile burmistrz wydaje na nadgodziny dla swoich podwładnych? Ile osób pracuje po godzinach? Ile to kosztuje?
???
??? 23.02.2017, 07:52
Ciekawe, czy jakby skontrolowano „wstecz” czas pracy burmistrzów, trzeba byłoby wypłacać dużo nadgodzin?
ciapulek
ciapulek 23.02.2017, 08:48
Jakby skontrolowano ile wicek spędza czasu na igryfino musiałby oddać pół rocznej pensji
optymista
optymista 23.02.2017, 15:12
Tylko pół pensji? Jesteś optymistą! Ale odpowiedzi wciąż nie podał, a tu już jutro tydzień minie...
myślnik
myślnik 23.02.2017, 00:32
A kim ty jesteś robaczku, że Nikitiński ma być na twoim krótkim pasku? Wygraj wybory chłopie, dobierz sobie współpracowników, którzy będą się wypowiadać zgodnie z twoim scenariuszem i stylem. Przecież tobie nie chodzi o teatr Bomba Bomba, nie chodzi ci o niepełnosprawnych aktorów, ale o to, żeby dokopać Nikitińskiemu. Skąd wiesz, jak oceniają i traktują Nikitińskiego podwładni, jesteś jednym z nich, czy dopisujesz literaturę do faktu. Jeśli jesteś jednym z podwładnych to się podpisz, żeby uwiarygodnić swoją wątpliwą wypowiedź. Teatr Bomba Bomba jest bezpieczny, pomimo zakończenia projektu, który istnienie teatru gwarantował. To za mało? O jaką jeszcze ci chodzi gwarancję robaczku?
wyborca
wyborca 25.02.2017, 10:42
myślnik 2 dni temu, 00:32 A kim ty jesteś robaczku, że Nikitiński ma być na twoim krótkim pasku?

Poraża taki majestat władzy. Musi tylko uważać na szpilkę, bo jak nakłują, pęknie!
ha,ha
ha,ha 23.02.2017, 20:12
Napoleonie, nie wygrałeś żadnych wyborów. Najpierw wjechałeś na blokowanych listach, a potem Sawaryn wyjął cię jak królika z kapelusza. Gdyby wcześniej poinformował mieszkańców kto będzie zastępcą burmistrza na pewno nie wygrałby wyborów. Drugi raz nie damy się zrobić w konia.
przecinek
przecinek 23.02.2017, 00:48
Które wybory wygrałeś wiecznie przegrany kandydacie ?
ludzkie pany:)
ludzkie pany:) 23.02.2017, 00:42
myślnik Dzisiaj, 00:32 A kim ty jesteś robaczku, że Nikitiński ma być na twoim krótkim pasku?

Poznasz władze po ich zwolennikach!
kult jednostki
kult jednostki 23.02.2017, 08:02
Czy wójta Gryfina zaczyna otaczać kult jednostki - od swoich zwolenników, czy od siebie samego?
trzeźwa
trzeźwa 22.02.2017, 09:09
Coś mi się wydaje, że to jak w bajce „Nagi król”. Nikt nie rozumiał, co mówił wiceburmistrz, ale bali się przyznać, że nie rozumieją. Aż znalazło się dziecko, które krzyknęło „król jest nagi”. I nagle okazało się, że to nie ludzie są zbyt głupi na zrozumienie wypowiedzi, tylko każda wypowiedź jest tak wodnista, że zrozumieć jej na trzeźwo się nie da;) (bo po zmianie stanu świadomości już nie przeszkadza;))
FP
FP 22.02.2017, 20:50
Jeśli ktoś jest przygłupem to nie zrozumiał. Ale o takich bym się nie martwił na miejscu Nikity. Zero z nich pożytku. Oni zawsze są "przeciw".
wójcina
wójcina 23.02.2017, 00:12
Jasne! Komunizm też wszyscy kochali, tylko zaplute karły reakcji na usługach zachodnich imperialistów..... stylistyka dokładnie taka sama!
ABC
ABC 21.02.2017, 18:22
A czy z tymi ludźmi rozmawia się bezpośrednio? Bo z tego co viceburmistrz napisał, zrozumiałam że coś tam jest ustalane w kuluarach cyt ,,W drugiej połowie roku zaproponujemy następne narzędzia, wielce nowatorskie i bardzo ciekawe, ale o szczegółach poinformujemy w momencie kiedy wszystko będzie zapięte na ostatni guzik". Trochę to dziwne, przecież to dorośli ludzie i ta sprawa ich bezpośrednio dotyczy. Dlaczego tych ludzi nie traktuje się podmiotowo? Jeśli ci ludzie mają obawy to trzeba z nimi rozmawiać, dyskutować a nie informować. ,,Wielce nowatorskie narzędzia" to nic nie mówi.
popieram
popieram 22.02.2017, 09:10
Tak, delikatność wobec innych duża jest tylko we własnym mniemaniu tego pana.
dymek z papierosa
dymek z papierosa 22.02.2017, 09:17
Oj tak, tak...
Prezes
Prezes 21.02.2017, 19:21
Jak to mówi klasyk..."powiedzieć wystarczająco dużo, aby nie powiedzieć nic"
Tymotek
Tymotek 21.02.2017, 18:39
Chodzi pewno o zwykłe naciski.
wielce nowatorski inicjator
wielce nowatorski inicjator 21.02.2017, 19:23
Bo to są rozmowy w milczeniu.
hahaha
hahaha 21.02.2017, 17:46
Od rana do nocy na igryfino więc ciężko sklecić 25 387 słów i postawić kropkę.
mało czasu?
mało czasu? 22.02.2017, 09:11
Mylisz się, chodzi tylko o 54 litery w 18 słowach "tak" lub "nie" i 10 liczb. I myśli nad tym od piątku...
Sympatyk
Sympatyk 21.02.2017, 17:33
I wspiera, odpowiedź padła przecież. Teatr działa i będzie działał, co tu więcej pisać.
Zainteresowana
Zainteresowana 21.02.2017, 17:29
A ja bardzo bym chciała poznać odpowiedzi na zadane pytania. Interesuje mnie sytuacja i los teatru Bomba Bomba. Widziałam spektakle. Są wspaniałe. Podziwiam gdyż aktorami są osoby niepełnosprawne i praca z nimi wymaga szczególnych umiejętności, wiedzy i szczególnej pomocy. Zespół podziwiają ludzie z innych miast. Nasze miasto powinno być dumne i wspierać takie osoby.
GrRa
GrRa 22.02.2017, 20:40
I wsparłaś jakoś teatr? Czy tak będziesz "popychać" wszystkich podatników (czyli miasto), żeby wspierali coś, co Ci się podoba? Jak mi się coś podoba to ustawiam na koncie stały przelew co miesiąc, a nie gamzam na forach żeby ktoś to robił za mnie. Jeśli jesteś bezrobotna to też możesz zorganizować jakiś sponsorów, zbiórkę pieniędzy, pozyskać mecenasa, zdobyć środki unijne - dróg jest wiele. Ty wybrałaś najgłupszą - anonimowe popiskiwanie.
Wójt za a broszką
Wójt za a broszką 21.02.2017, 17:34
Bardzo dziękuję za to pytanie ale zanim na nie odpowiem chciałabym zauważyć ze to opozycja blokując mównicę sejmową zablokowała nasze wszystkie dobre pomysły które mogłyby być jeszcze lepsze a po za tym ......
czytelnik
czytelnik 20.02.2017, 23:58
Kiedy będą gotowe odpowiedzi? Czekamy na informacje.
powieść
powieść 21.02.2017, 12:09
Może pisze powieść? Jak znam życie, nie da rady jednym słowem na jedno pytanie...
konkret wójtowy:)
konkret wójtowy:) 21.02.2017, 09:26
Pisanie długo i nie na temat zajęło mu 4 dni. Pisanie konkretnie i krótko może potrwać...
szambelan
szambelan 21.02.2017, 00:01
Glejt jeszcze musi podpisać naczelny wódz.
słowotok gryfiński
słowotok gryfiński 21.02.2017, 00:24
Ktoś już wyliczył - to ma być 10 liczb i 54 litery w 18 słowach tak lub nie - aż taka tragedia?
:):):)
:):):) 21.02.2017, 00:43
Każdy, kto choć trochę zna wiceburmistrza, wie, że odpowiedzieć jednym słowem na pytanie to jest rzecz praktycznie niespotykana! To chyba ponad jego siły! I to 28 razy? Wątpię...
nonono
nonono 21.02.2017, 01:55
może odpowie po guzińsku w piśmie i mowie
batiuszka
batiuszka 21.02.2017, 09:25
Dzięki Gruzinom został "wójtem Gryfina" i chyba uwierzył, że będzie robił karierę jak najsławniejszy z urodzonych w Gori!
sedno
sedno 20.02.2017, 14:12
Zespołowi Teatru Bomba Bomba życzę wielu wspaniałych wrażeń artystycznych w pracy, doskonałej atmosfery na scenie i poza nią, sukcesów i coraz większej samodzielności i satysfakcji w codziennym życiu.
sedno
sedno 20.02.2017, 14:08
Trzeba być wyjątkowym kabotynem, żeby używać Słowa Bożego w dyskusji o niczym. Sprawa wygląda na tak banalną, że aż boli. Był projekt unijny, trwał cztery lata. Powstał fajny zespół, świetny teatr. Bardzo by było szkoda, że Bomba Bomba zakończyła działalność tylko dlatego, że kasa z unii się właśnie skończyła. W czasie trwania projektu stawka dla instruktora szła z innego źródła, niż gminne, a to znaczy, że była wielokrotnie wyższa, niż stawki w gminnych jednostkach kulturalnych, czy to z umów o pracę, zleceń, czy umów o dzieło. Eldorado się skończyło, świetna kasa i każdorazowy transport członków zespołu na próby. Bomba idzie pod GDK. I dobrze, uczestnicy mają możliwość i prawo korzystać z dostępnych dla wszystkich form aktywności kulturalnej. O to między innymi chodzi w takich programach. Pytanie: kto się teraz Nimi zajmie personalnie i za ile? I o to chodzi ;)
słowotok gryfiński
słowotok gryfiński 21.02.2017, 00:22
„Kabotyn – człowiek lubiący tanie efekty, posługujący się nimi w celu wzbudzenia zainteresowania, komediant, często o ZGRYWAJĄCYM SIĘ AKTORZE” – no wypisz wymaluj wójt Gryfina!!!
fg
fg 22.02.2017, 20:43
Musiałeś sięgnąć do Wiki żeby ogarnąć o czym napisał "sedno"? Brawo Ty - spryciarzu.
no, no, no
no, no, no 20.02.2017, 15:33
sedno Dzisiaj, 14:08 Trzeba być wyjątkowym kabotynem, żeby używać Słowa Bożego w dyskusji o niczym.
Dyskusja jest o panu Nikitińskim i jego stosunku do mieszkańców - a ty nazywasz niczym?
normals
normals 20.02.2017, 14:29
Paweł, weź odpowiedz na te 28 pytań, bo tak odpowiadać mogłeś poprzednio! A kabotyn to nie potrafi od tylu dni odpowiedzieć: tak, tak, nie nie...
bez dyskusji
bez dyskusji 20.02.2017, 09:13
"Niech wasza mowa będzie: Tak, tak, nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi" Mt 5, 37
katecheza
katecheza 20.02.2017, 09:27
Dobry cytat z Ewangelii!!!
pytanie
pytanie 20.02.2017, 12:44
Ale czy szczery?
???
??? 20.02.2017, 13:10
Czyżbyś wątpił w szczerość Autora tych słów?
himen
himen 19.02.2017, 22:15
Trzeba mieć nadzieję że Janiszewscy wyciągną wnioski wrzucając odpowiednią kartkę do urny razem ze znajomymi i sympatykami.
lewiatan
lewiatan 19.02.2017, 22:20
A ty kampanii wyborczej nie rób, bo jeszcze nawet terminu wyborów nie ogłosili.
;)
;) 20.02.2017, 10:44
A jak inaczej odczytywać manifest wiceburmistrza? Pyta się go o teatr a on o milionie innych rzeczy? Zapytasz, w którym pokoju masz sprawę w urzędzie załatwić a on nie odpuści, zanim nie opowie o nowych zakupach mebli i planach remontowych budynku? ;)
żenada
żenada 20.02.2017, 12:43
Nie udało się zabłyśnięcie wójta Gryfina! Mieszkańcy to nie podwładni, nabożnego stosunku nie okazali!
zakopcony wizerunek
zakopcony wizerunek 20.02.2017, 13:11
Nie wszyscy muszą słuchać, co chce mówić wiceburmistrz, ale on musi mówić, o co go mieszkańcy pytają! Nie rozróżnia urzędu i zakopconego gabinetu od mieszkańców miasta!

Pozostałe