Wspólna akcja policji i straży leśnej

  • 23.02.2017, 10:33
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wspólna akcja policji i straży leśnej KPP Gryfino
Dzielnicowy asp. Przemysław Brodacki wspólnie z policjantem Ogniwa Ruchu Drogowego sierż. Jakubem Kuźmowiczem oraz funkcjonariuszem Straży Leśnej Bartłomiejem Bielskim przeprowadzili 22 lutego 2017 r. zajęcia profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą w świetlicy wiejskiej w Wełtyniu.

Spotkanie odbyło się w ramach „Bezpiecznych ferii” oraz wspólnych działań Policji i Staży Leśnej, mających na celu promowanie tych instytucji wśród dzieci i młodzieży.

W spotkaniu brali udział uczniowie szkoły podstawowej. Dzielnicowy w trakcie spotkania poruszył zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas korzystania z dzikich lodowisk oraz ślizgawek. Omówił ponadto zasady prawidłowego informowania służb ratunkowych w przypadku zaistnienia nieszczęśliwego wypadku oraz zwrócił uwagę jak ważne jest prawidłowe przekazywanie służbom ratunkowym informacji o zaistniałym zdarzeniu. Omówiono również specyfikę pracy policjantów dzielnicowych.

Następnie policjant z Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Gryfinie przedstawił dzieciom zasady prawidłowego zachowania się na drodze. Szczególną uwagę zwrócił na obowiązek posiadania elementów odblaskowych poruszając się po zmroku.

Strażnik Leśny Nadleśnictwa Gryfino Bartłomiej Bilski opowiedział dzieciom o swojej pracy, szczegółowo omówił zasady zachowania się w kompleksach leśnych. Zwrócił szczególną uwagę na zakaz palenia ognisk w lasach, przedstawił również problematykę związaną z gospodarką leśną.

W trakcie spotkania odpowiadano na liczne pytania zadawane przez dzieci, a na koniec spotkania rozdano materiały promocyjne oraz elementy odblaskowe – informuje st. sierż. Michał Zaniewski z KPP w Gryfinie.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kolezanka
kolezanka 23.02.2017, 23:07
Brawo Bartek????
Johny
Johny 23.02.2017, 20:30
Takie dzieciaki to najlepszy wywiad. Ja pamiętam jak mój kolega opowiadał w przedszkolu, że ojciec alkohol pędzi.
belferka
belferka 23.02.2017, 11:10
A nie jest tam za dużo słów a za mało działania praktycznego?

Pozostałe