Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 19:00

Gryfinianka Julia Mojsak na podium w Berlinie

W Berlinie 25 lutego 2017 r. odbyły się międzynarodowe zawody karate olimpijskiego pod patronatem Niemieckiego Związku Karate WKF. W zawodach brało udział ponad 600 zawodników z całej Europy. 11-letnia mieszkanka Gryfina Julia Mojsak, reprezentująca Klub Karate Kamikaze Szczecin, zajęła 3 miejsce w kumite (walka) w kategorii wiekowej U14 (12-13 lat) – 43 kg.

Autor: D.Mojsak

Julia pokonała między innymi  Elwirę Zelek z klubu Bodaikan Szczecin, Marinę Rounti z Grecji i Melinę Papasakellariou także z Grecji. Uległa jedynie 2:1 po kontrowersyjnej decyzji sędziów reprezentantce Włoch Aleksandrze Schicchi z Włoch.

To duży sukces młodej gryfinianki z uwagi, iż startowała w wyższej kategorii wiekowej. Ponadto konkurencja było mocno obsadzona zawodniczkami z całej Europy.

Julia w najbliższym czasie będzie brała udział w zawodach międzynarodowych w Halle w Niemczech. Ponadto weźmie udział w Mistrzostwach Świata Karate Shotokan odbywających się w Bułgarii w dniach 29-30 kwietnia 2017 r.