piątek, 26 kwietnia 2024 00:35

Srebro i brąz wywalczyli na Lagunie, ale nie w Gryfinie

Na basenie „Laguna”, ale nie w Gryfinie, a w Złotowie 25 lutego 2017 r. odbyły się VII Mistrzostwa Złotowa w Pływaniu Masters. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało 75 pływaków i pływaczek. W tym roku po raz pierwszy formuła zawodów została poszerzona o sztafety rodzinne.

W zawodach udział wziął Paweł Rosiak, reprezentujący barwy UKP „Marlin”, który rywalizował w kategorii 40-49 lat.

Nasz zawodnik wywalczył 2 brązowe medale na dystansie 50m stylem grzbietowym i dowolnym, a tuż za podium, na 4 miejscu znalazł się po przepłynięciu dystansu 50m stylem klasycznym.

Dodatkowo Paweł Rosiak wystartował ze swoim synem Mikołajem w sztafecie rodzinnej, w kategorii junior młodszy 10 lat (pod uwagę brany był wiek dziecka), gdzie wspólnie na dystansie 2x50m stylem dowolnym wywalczyli srebro.

Na zakończenie zawodów wśród wszystkich uczestników zostały rozlosowane nagrody niespodzianki w postaci sprzętu AGD. Jedna z takich nagród przyjechała do Gryfina.