Zdobądź granty – bądź EKO

  • 27.02.2017, 13:28
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zdobądź granty – bądź EKO ZS-P Cedynia
70 tys. zł przeznaczy w 2017 roku Urząd Marszałkowski na działania w zakresie edukacji ekologicznej. Po fundusze na eko-przedsięwzięcia sięgnąć mogą organizacje pozarządowe. Przyjmowanie wniosków, w ramach ogłoszonego otwartego konkursu ofert, zakończy się 21 marca br.

Konkurs, który zakłada poprawę stanu środowiska naturalnego na Pomorzu Zachodnim, ukierunkowany jest w bieżącym roku na zadania edukacyjne propagujące czystość powietrza, uświadamiające o zagrożeniach związanych z zanieczyszczeniem atmosfery czy wskazujące na sposoby ochrony tym, czym na co dzień oddychamy. 

- Sporo w ostatnim czasie mówimy o potrzebie dbania o jakość powietrza. Edukacja jest jednym z takich właśnie elementów. Warto mieć świadomość czym oddychamy i jak stan powietrza wpływa na nasze najbliższe otoczenie. Ponadto przeznaczając fundusze na działania ekologiczne chcemy włączyć w te inicjatywy jak największą liczbę mieszkańców regionu - tak ideę konkursu ocenia członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Ryszard Mićko.

Oferty mogą składać organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego w zakresie ochrony środowiska. Wnioskowana kwota wsparcia dla jednego proponowanego przedsięwzięcia nie może być wyższa niż 25 tys. zł. Fundusze powinny być przeznaczone np. na opracowywanie i publikację ekologicznych materiałów wydawniczych czy organizację edukacyjnych imprez, festynów, warsztatów, szkoleń, wystaw i pikników prośrodowiskowych.

W roku 2016 Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przyznał wsparcie 5 inicjatywom. Dofinansowano m.in. drugą edycję kampanii „Nie truj powietrza – dbaj o klimat od najmłodszych lat” prowadzoną przez Fundację Europejski Instytut Rozwoju Zrównoważonego w Szczecinie czy organizowane przez Polską Fundację Ekologiczną warsztaty „Czyste powietrze - wspólna sprawa”. 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jurek
Jurek 27.02.2017, 14:16
Takiej pani leśnik to aż miło posłuchać.

Pozostałe