Wymieniali doświadczenia w Raciechowicach

  • 28.02.2017, 18:09 (aktualizacja 28.02.2017, 19:31)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wymieniali doświadczenia w Raciechowicach Wiceburmistrz Paweł Nikitiński i Marek Gabzdyl, wójt Raciechowic
Grupa wolontariuszy działająca przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Gryfinie oraz przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej w Gryfinie od 21 do 26 lutego 2017 r. przebywali w partnerskiej gminie Raciechowice. Głównym celem wyjazdu były wymiana doświadczeń oraz nawiązanie współpracy młodych wolontariuszy oraz radnych z rówieśnikami z Raciechowic.

Goście z Gryfina uczestniczyli m.in. w spotkaniu w Środowiskowym Domu Samopomocy w Zegartowicach. Uczestniczyli także w sesji Młodzieżowej Rady Gminy Raciechowice. 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (55)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gość
gość 01.03.2017, 22:30
Dobrze ktoś napisał, że inteligentni ludzie nie pchają się do polityki.W Polsce jest jak we fraszce T.Fangrata:"Tupet i gadka oto karier zagadka".Wystarczy mieć wyszczekane i szybkie usta poparte tanim aktorstwem i u gawiedzi jest poklask.Ale u gawiedzi, bo inteligentny człowiek w mig rozpozna takiego cwaniaka i karierowicza.
łowca komuchów
łowca komuchów 01.03.2017, 20:54
zgr-edo zafajdany po uszy ZOMO-wcu
takim jak ty powinni zmniejszyć emeryturę do zera, bo jesteś zerem
eksport
eksport 01.03.2017, 20:44
Przyjmowali razem Gruzję do UE na wycieczce (tajnej w Gryfinie, oficjalnej w Raciechowicach). I to dzięki tej wycieczce Nikitiński został "wójtem Gryfina"
ojciec
ojciec 01.03.2017, 17:49
zgr-edo Wyczytałem,że gmina Raciechowice jest kontrolowana od 2015 r przez RIO, mają długi w parabankach,P Wojciech Grela szuka programu naprawczego?? już raz burmistrz Sawaryn / zaraz po wyborach/ wysłał do Raciechowic 20000 w ramach WSPOLPRACY partnerskiej gminy ,teraz tam wysyłają nasze dzieci,żeby też "współpracowały" i uczyły się, tylko czego pytam ???
prokurator
prokurator 01.03.2017, 18:21
Sprawa jest rozwojowa. Należy sprawdzić dokładnie jak zrealizowana została pomoc naszej gminy. Nasza władza to zwykłe niedojdy i nieudacznicy.
Nico
Nico 01.03.2017, 20:06
Dlaczego nie interesowałeś się naszą gminą jak ją zadłużyli poprzednicy a interesujesz się gminą Raciechowice? A obecna władza musi je spłacać i pomimo tego świetnie sobie radzą.
Warnięcie
Warnięcie 26.02.2018, 19:34
Najbardziej zadłużeni są wicki. Bardzo potrzebują pieniędzy.
parkingowy
parkingowy 02.03.2017, 00:17
W ciągu dwóch lat zlikwidowali tyle miejsc parkingowych, następne na Kolejowej przy wiadukcie - teraz jest ponad 20, i zniknie przy budowie ronda...
miejscowy
miejscowy 01.03.2017, 23:36
A skąd wiesz, że się nie interesowałem? Obecna władza radzi sobie, bo poprzednik zostawił im harmonogram obsługi kredytów.
łowca komuchów
łowca komuchów 01.03.2017, 20:57
interesujemy się na jakie eskapady i wycieczki marnotrawicie nasze pieniądze
zgr-edo
zgr-edo 01.03.2017, 17:15
Akurat w tej gminie , to nie ma się czego uczyć. http://www.dziennikpolski24.pl…
zdziwiony
zdziwiony 01.03.2017, 18:19
A nasza władza poprzednikowi zawsze dawała tą gminę za wzór. Nie dziwi, że w rok nie mogli ustalić stanu finansów gminy, skoro mieli takich nauczycieli.
doświadczony
doświadczony 01.03.2017, 12:05
Takie wyjazdy i spotkania z ludźmi zawsze czegoś uczą.
do 12.05
do 12.05 01.03.2017, 18:31
doświadczony....hehe poczytaj,ciemnoto sobie ,może czegoś się nauczysz
Wójt Gryfina
Wójt Gryfina 01.03.2017, 16:20
Uczą jak balować za publiczne pieniądze
pamiętamy
pamiętamy 01.03.2017, 17:37
A czy wójt Gryfina nadal nie jest w stanie dać 28 krótkich odpowiedzi? A taki wymowny, gdy chodzi o lanie wody, a taki milczący, gdy chodzi o konkrety...
Hieronim
Hieronim 01.03.2017, 01:34
Taa, wymiana doświadczeń...
Chyba bal przebierańców i darcie pierza...
podróżnik
podróżnik 28.02.2017, 23:13
Nie szampan, tylko gruszkówka
hurysy
hurysy 28.02.2017, 22:17
Brawo szampan dla tego PANA
WOLONT
WOLONT 28.02.2017, 22:15
WYJECHAL BYM GDZIE JEST CIEPLEJ:)))))))
:)
:) 01.03.2017, 12:58
gruzja:)
ops
ops 28.02.2017, 21:54
No P Burmistrzu,cyrki jakieś znowu Pan robi ? Jakie doświadczenie pracy mają gryfińscy wolontariusze z OPS? Przecież dopiero się organizują ?! Chyba tylko te dwie seniorki,to coś tam wiedzą,ale młodzież?? To jest taki przykład ?? WSTYD
konsultant
konsultant 28.02.2017, 22:32
I dobrze. Jeśli tak jak piszesz dopiero się organizują, to niech uczą się od dobrych. Poprzednie lata i współpraca z Raciechowicami pokazują, że warto. Są tego dobre efekty.
ops
ops 01.03.2017, 08:34
konsultant, uczyć się i zdobywać doświadczenie ,to mają od kogo na miejscu,Polites,FSP mocno rozwinięta,a i nasze miejscowe stowarzyszenie znane nie tylko w kraju. O jakiej współpracy piszesz,w Raciechowicach?? Póki co tam tam jeździli wybrani do rozrywek.Pisz prawdę i nie będzie żalu,bo jak dotąd to nie widzimy efektów pracy wolontariuszy OPS. Wszystko szyte grubymi nićmi,mieliśmy do czynienia z Wami po wypadku i wiem co piszę.
zawiedziona Ewa :)
zawiedziona Ewa :) 01.03.2017, 15:32
Proszę nie kłamać, jeśli nie słyszała pani o efektach współpracy z Raciechowicami to polecam chociażby temat utworzenia szkoły muzyczne.
wilczy bilet
wilczy bilet 01.03.2017, 16:42
Utworzenie szkoły muzycznej w Gryfinie jest właśnie wspaniałym przykładem impotencji intelektualnej naszego "wójta". Nieprzemyślane małpowanie cudzych dokonań i posunięć nigdy nie zastąpi własnych procesów myślowych. Pan znany powszechnie ze słowotoku i wodolejstwa tak naprawdę to nie zna się zupełnie na niczym a powołanie (wbrew logice) szkoły muzycznej jest tego ewidentnym przykładem. Bo niby dotacja na ucznia w takiej szkole jest większa... cóż za żenujący argument. Owszem- w biednej rolniczej gminie Raciechowice- tam gdzie młodzież nie ma szans na rozwój i karierę, to szkoła muzyczna daje im jakąś życiowa szansę. Ale skoro Mieczysław S.ogłosił że jego priorytetem jest rozwój gminy/ściąganie inwestorów/tworzenie nowych miejsc pracy/ zwiększenie liczby mieszkańców to działania wójta stanowią zwykły sabotaż tego programu. Albowiem należy zadać sobie takie pytanie- ilu absolwentów szkoły muzycznej znajdzie pracę w ZEDO/Flieglu/Zalando/Gotechu czy Jegierze? Odpowiedz jest prosta - ZERO, wszyscy absolwenci szkoły muzycznej skazani są na emigrację z naszej gminy. To zaś oznacza że wójt Nikitiński oderwał się od rzeczywistości jak jakiś NIezłomny pomnik powojennych rewizjonistycznych band
Megi
Megi 01.03.2017, 17:37
Masakra, brak słów...
muzyk
muzyk 01.03.2017, 17:36
Szkoła muzyczna, orkiestra, wiele zespołów - i w całym mieście żadnej "muzycznej" nazwy! A oni będą promować w sposób bezczelny środowiska skrajne, będą blokowali propozycje gryfińskie, a potem cwano zamieniali sobie ronda na bardziej okazałe!
przesada
przesada 01.03.2017, 15:35
ops, jak zostaniesz burmistrzem, to będziesz decydować m.in. o tym: jak, od kogo i gdzie mają się uczyć i zdobywać doświadczenie młodzi ludzie.
stop bufonom
stop bufonom 01.03.2017, 19:09
A co to burmistrz, a tym bardziej wiceburmistrz to gminne majestaty? Bezkarne, z immunitetem, czy może z dogmatem nieomylności? Nikt nie ma prawa "jak zostanie burmistrzem" robić, co chce!
Nico
Nico 01.03.2017, 16:21
Ta pani nigdy nie zostanie burmistrzem dla dobra tej gminy :)) Niech się lepiej zajmie tym czym się zajmuje bo coś ostatnio o jej działaniach zrobiło się jakoś cicho.
ops
ops 01.03.2017, 18:20
No Nico jak się chce komuś dowalić,to trzeba się do czegoś przyczepić? Ja nie chcę stołka burmistrza tak jak nie chcę być na siłę kobietą. Wysil się i myśl niemoto,bo widzę,że prawda boli no i nie lubicie ludzi myślących...
zawiedziona Ewa :)
zawiedziona Ewa :) 01.03.2017, 23:12
A ludzie myslący to ci sfrustrowani, piszący anonimowo i dowalający władzy?
A miałeś Ty ops odwagę, chociaż raz pójść do urzędu i porozmawiać o swoich pomysłach? Wątpię. Najlepiej walić w klawiaturkę i każdą inicjatywę skrytykować. No takich "myślących", to ja nie specjalnie lubię :)
Myślisz, potrafisz, zrób :)
A później poczekaj, może ktoś skrytykuje, bo uważa, że wie i potrafi lepiej :)
Wachlarz
Wachlarz 28.02.2017, 22:05
Głównym celem wyjazdu były wymiana doświadczeń oraz nawiązanie współpracy młodych wolontariuszy oraz radnych z rówieśnikami z Raciechowic. CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM.
pytanie
pytanie 28.02.2017, 23:11
Po co im nawiązanie współpracy? Przecież to na drugim krańcu Polski? A więc nie będzie to nawiązanie współpracy, tylko wizyta towarzysko-poznawcza.
ops
ops 28.02.2017, 22:12
wachlarz- to może pisz to co myślisz,bo jakoś sama sobie zaprzeczasz ...' głównym celem wyjazdu były wymiana doświadczeń..." ogarnij się niemoto
konsultant
konsultant 28.02.2017, 22:46
ops, przeczytaj całe zdanie ... "wymiana doświadczeń oraz nawiązanie współpracy młodych wolontariuszy oraz radnych z rówieśnikami z Raciechowic." Czyli wszystko się zgadza :) Twoja analiza tekstu kiepska :)
Wachlarz
Wachlarz 28.02.2017, 22:36
Tylko nie niemoto a skąd ty wiesz jakie oni mają doświadczenie jesteś w tej grupie?
No tak na pewno nie wolontariuszką to ty jesteś zainteresowana ale na tym portalu.
ratca
ratca 28.02.2017, 21:46
Więcej pary w tłok nie w gwizdek.
piórko
piórko 28.02.2017, 21:43
teraz zamiast szkoły muzycznej będzie darcie pierza :) zobaczcie jak się to robi u wójta Raciechowic na fb
bez kitu
bez kitu 28.02.2017, 21:31
wymiana doświadczeń i pozdrowień
http://gif.wiocha.pl/images/f/…
śnieg
śnieg 28.02.2017, 20:43
Dwa lata temu jeszcze pojeździłatwiejsze na nartach w Zakopanem. Teraz jest nadal dużo śniegu, więc pewnie też trochę pojeździ.
śnieg
śnieg 28.02.2017, 21:05
pojeździł
cie_kawa
cie_kawa 28.02.2017, 20:36
Dwa lata temu wiceburmistrz przywiózł pomysł na szkołę muzyczną. Ciekawe czym teraz się "zarazi".
zaradna z bagna
zaradna z bagna 28.02.2017, 20:16
A wójt Gryfina tam po co? Niech sobie jeździ na wycieczki na własny koszt i nie naciąga mieszkańców na zbędne wydatki
Wachlarz
Wachlarz 28.02.2017, 21:11
Uważasz że był tam na wycieczce ? Hmmm dziwne podejście. To dobrze świadczy o władzach gminy że poważnie traktują wolontariuszy jak i Młodzieżową Radę Miejską.
??
?? 01.03.2017, 09:12
Poważnie traktują wolontariuszy? Nie rozsmieszaj mnie!!
nadajnik
nadajnik 28.02.2017, 23:08
Wójt sam do siebie nadaje z Raciechowic?! Żałosne.
dąbek
dąbek 28.02.2017, 21:29
Wachlarz po prostu koją swoje zszargane sumienia.
Nico
Nico 28.02.2017, 22:09
Ty wiesz chociaż co to jest zszargane sumienie?
gruzja
gruzja 28.02.2017, 21:00
Ciesz się, że nie do Gruzji! Ale swoją drogą, w podróży mógł napisać 28 odpowiedzi, o które go prosili!
wyborca
wyborca 28.02.2017, 21:06
To nie odpowiedział jeszcze leń?
Megi
Megi 01.03.2017, 18:15
Ten burmistrz z lenistwem nie ma nic wspólnego
leń
leń 01.03.2017, 19:12
Nie ma wspólnego z lenistwem, bo lenistwo przy nim padło z przepracowania. Robi sobie PR, używa wielu słów, udaje mądrego i dobrotliwego władcę!
PiPi
PiPi 01.03.2017, 18:22
bo ma z arcylenistwem

Pozostałe