Muzyczne wsparcie dla najmłodszych artystów

  • 07.03.2017, 13:12
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Muzyczne wsparcie dla najmłodszych artystów
Będą mogli rozwijać swoje muzyczne zainteresowania, doskonalić warsztat czy po prostu kupić upragniony instrument do ćwiczeń. Ruszyła piąta edycja programu stypendialnego marszałka województwa zachodniopomorskiego „Janko Muzykant”, skierowanego do uzdolnionych, potrzebujących wsparcia dzieci. Wnioski można składać do dn. 28 kwietnia br.

- Trudna sytuacja życiowa może hamować rozwijanie pasji. Już od pierwszej edycji „Janko Muzykanta” widzimy, że po wsparcie zgłaszają się młodzi artyści prezentujące bardzo wysoki poziom umiejętności – często doceniany w regionalnych, ogólnopolskich czy międzynarodowych konkursach. Zależy nam by pomagać umuzykalnionym dzieciom i młodzieży z Pomorza Zachodniego dlatego dokładamy małą nutkę do pisanej przez nich muzyki. - powiedział Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Tegoroczna pula to 57 tys. zł. Zgodnie z regulaminem, każdy z uczestników może ubiegać się maksymalnie o 5 tys. zł wsparcia. Poprzednie edycje pokazały, że potrzeby są bardzo różne – kursy śpiewu, warsztaty doskonalenia gry oraz zakup instrumentów i akcesoriów (gitary, instrumenty dęte, klawiszowe). Różnorodność zakupionego w ramach „Janka Muzykanta” sprzętu dobrze pokazuje, jak szerokie są zainteresowania zachodniopomorskich najmłodszych muzyków.

Do ubiegania się o stypendium uprawnione są dzieci i młodzież w wieku szkolnym, tzn. pomiędzy pierwszą klasą szkoły podstawowej a klasą maturalną. Wnioski mogą składać sami zainteresowani z pomocą opiekunów, jak też przedstawiciele szkół lub środowisk twórczych. Od czterech lat dzięki temu stypendium udało się wesprzeć 69 młodych artystów z terenu całego Pomorza Zachodniego, na łączną kwotę ponad 180 tys. zł

Szczegółowe informacje o naborze znajdują się na stronach internetowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, pod linkiem: 

http://www.kultura.wzp.pl/index.php/biuro-ds-kultury/stypendia-i-nagrody/642-stypendia-janko-muzykant-2017.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kocham Gryfino
Kocham Gryfino 07.03.2017, 21:55
Sam zbierałem jako wolontariusz Na WOŚP warto pomagać bo jak kiedyś będziemy potrzebować pomocy to nam też pomogą
Wasz Pan
Wasz Pan 07.03.2017, 19:05
Padł nowy rekord zbiórki WOŚP. To ponad 105 mln zł
Ponad 105 mln 570 tys. 801 zł i 49 gorszy zebrano podczas tegorocznego 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla pediatrii i seniorów - poinformował szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak. To oznacza, że zeszłoroczny rekord zbiórki został pobity. Owsiak podkreślił jednak, że bicie rekordu samo w sobie nie jest w tym przypadku najważniejsze.

I co ptysie? Kopary wam opadły?
W TVP-Pis o tym nie powiedzą.
groszek
groszek 07.03.2017, 14:21
Co na to szkoła muzyczna?

Pozostałe