Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Gdzie w tym ludzkim nieszczęściu jest opieka społeczna? – pyta dziennikarka ogólnopolskiego programu

  • 07.03.2017, 19:45 (aktualizacja 07.03.2017, 20:45)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Gdzie w tym ludzkim nieszczęściu jest opieka społeczna? – pyta dziennikarka ogólnopolskiego programu
-Zwierzęta w schroniskach i kojcach mają lepsze warunki do życia niż ci ludzie tutaj – mówi Ewa Chludzińska-Lewczuk, prezes gryfińskiego Stowarzyszenia Jestem i Pomagam. Z kolei Aleksandra Szymanowicz, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Gryfinie uważa, że: -Nie ma takiej potrzeby, żeby pracownik socjalny był w środowisku codziennie. Takie wypowiedzi usłyszeć można w zwiastunie reportażu Ewy Zielińskiej, który wyemitowany zostanie w TVP1 w środę, 8 marca 2017 r. o godz. 15.20.

Ten reportaż Ewy Zielińskiej o rodzinie z Nowego Czarnowa można było obejrzeć w interwencyjnym programie pt. "Wokół nas” 1 marca 2017 r. w TVP3 Szczecin. Zapowiadaliśmy go tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/22048,ta-rodzina-potrzebuje-pomocy-czy-wolanie-slysza-wl

Reportaż poruszył tak wielu ludzi, że jego emisją zainteresowała się TVP1. O tym, jakie sprawy poruszał, napisaliśmy tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/22054,przezywaja-pieklo-jaka-maja-pomoc

Program reporterski o tematyce interwencyjnej pt. „Obserwator” tak zachęca do obejrzenia tego odcinka:

W „Obserwatorze” o chorej na cukrzycę matce i dwóch dorosłych córkach z upośledzeniem umysłowym, które mieszkają w tragicznych warunkach - w niewyobrażalnym brudzie i smrodzie. Mieszkańcy wsi Nowe Czarnowo są bezradni, bo ojciec nie wpuszcza ich do środka. My pytamy gdzie w tym całym ludzkim nieszczęściu jest opieka społeczna, bo taka sytuacja trwa …od 10 lat.

Do zobaczenia w TVP1 o 15:20!

Zwiastun do obejrzenia tutaj:

https://www.facebook.com/obserwatortvp1/videos/vb.1775345249378991/1829803080599874/?type=2&theater

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (128)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Teatromaniak
Teatromaniak 10.03.2017, 15:36
Kolega Brzeziński chciałby uchodzić za powszechnie lubianego i pewnie Janiszewscy i Łacny kolesia lubią, ale nie róbmy sobie żartów z poważnych rzeczy.
przyjezdny
przyjezdny 09.03.2017, 18:42
Panowie burmistrzowie, ja obiektywnie chcę kilka słów skrobnąć. Skłócacie środowisko,pozbywając się tym samym ludzi wartościowych,swoim postępowaniem i przerośniętym ego,niszczycie to miasto,a miało być tak pięknie...jak można tak nisko upaść,żeby atakować ludzi powszechnie lubianych i szanowanych. Brzeziński ,Łacny,Janiszewscy teraz Lewczuk i wielu innych..Panie Sawaryn ja głosowałem na Pana i żal mam do Pana. Zgoda i dialog budują,reszta to szajs,coś Pan ZROBIŁ najlepszego????
klops
klops 09.03.2017, 20:12
Trzeba tu wspomnieć jeszcze panów Mucha i wiele innych osób, które nie są osobami publicznymi więc nie wymienię ich nazwisk.
atomek
atomek 09.03.2017, 16:56
kto tak bawi się w czopek obecnej władzy która daje konserwatorowi w nowym zlobku 2700 na reke a co z innymi koserwatorami w oświacie a co z kierowcam z zeasu dlaczego nikita nie da im takiej pensji niby tak dobrze wladala gmina ale jaja wazeliniarze
XXZ
XXZ 09.03.2017, 16:20
O co wy walczycie i co chcecie tym osiągnąć?To nie te progi ta władza ma za dużo sukcesów na swoim koncie i takie intrygi tu nic nie wskórają a i aktorzy co je odgrywają są kiepscy. najgorszego sortu. Pomarzyć możecie bo kto może komuś zabronić marzeń. Także marzcie sobie dalej a władzy życzymy dalszych sukcesów dla dobra naszej gminy.
Mania
Mania 10.03.2017, 08:16
"to nie te progi"? Ktoś tu cierpi na manię wielkości?;)
Wyborca
Wyborca 09.03.2017, 15:19
Oczywiście że Senior Wigor się sprawdza tak jak Szkoła Muzyczna i Żłobek Miejski. Obecne władze budują i rozwijają miasto co widać gołym okiem. Ten frontalny atak ad personam jest dowodem jacy przeciwnicy są słabi. Mnie to naprawdę cieszy. Panowie burmistrzowie, cała trójka robić swoje. Mędrców od zadłużania gminy trzymać od władzy jak najdalej. Sprawy idą naprawdę dobrze co widać.
ałć!
ałć! 09.03.2017, 15:27
Ałć, wazelina się skończyła, czy lustro spadło? Gołym okiem widać brud na ulicach.
hahaha
hahaha 09.03.2017, 18:18
to miasto śmierdzi jak w gabinecie wójta
cisza
cisza 09.03.2017, 08:51
Do Jarek, Punkt,Pozytywnie/zdaje się,że to jedno środowisko/ wyjaśniam: stowarzyszenie zostało poproszone o INTERWENCJĘ /jeśli wiesz o czym piszę,to nie jest prośba o pomoc w robieniu porządków itd/ poczytaj ICH stronę. Pani Lewczuk ma bardzo dużo innych obowiązków i nie musi być osobiście wszędzie,ale na bieżąco jest informowana o sytuacji przez swoją wolontariuszkę /która tam jest każdego dnia/ i mieszkańców wsi. Mieszkanie treningowe ma powstać dopiero w sierpniu i czy się sprawdzi czy to będzie kolejny Senior Wigor to się okaże.Mam pytanie do dyr OPS i wiceburmistrza / są aktywni jak widzę w komentarzach/ Dlaczego nie skorzystaliście z pomocy PCPR-u? Współpracy z tymi fachowcami,przecież pomogliby? Uczepiliście się Lewczukowej,bo wolontariusze pracują za darmo,za was robią robotę?? No pogratulować pomysłu,bo takim ludziom trzeba DOKOPAĆ
XXZ
XXZ 09.03.2017, 16:11
Pani jako aktorka pierwszoplanowa swoje pięć minut już miała i muszę przyznać że wypadła pani kiepsko oskara nie będzie.:))
ooo
ooo 09.03.2017, 18:23
a ciebie zawiść zżera i tak ci zostanie xxz
pozytywnie
pozytywnie 09.03.2017, 15:30
Zostałam wywołana, więc...: nie znam Pani Lewczuk i nie przypominam sobie mojego komentarza na temat tej Pani, ani stowarzyszenia, które reprezentuje.
Świat nie jest taki zły :)
taka mentalność władców gminy?
taka mentalność władców gminy? 09.03.2017, 09:41
Przy wszystkich artykułach dotyczących sprawy trwa ofensywa zwolenników władzy, polegająca na obrażaniu i dyskredytowaniu społeczników. Takie same "pytania" pojawiały się niedawno odnośnie pp. Janiszewskich, od czasu kiedy przestali być ulubieńcami władzy, teraz tutaj!
Zgodnie z zasadą:
Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie, w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji naszego życia, w interesie naszej Ojczyzny.
ring
ring 09.03.2017, 11:30
Zobaczymy po wyborach czy "te pieski" będą takie wierne obecnym włodarzom..coś mi mówi,że pierwsi będą szczekali . Walka o stołki się zacznie jeszcze chwilę poczekajmy
pozytywnie
pozytywnie 08.03.2017, 23:36
Tu się nie ma o co spierać. Teraz, kiedy można pomóc bez narażenia się na ataki ze strony ojca, pracy wystarczy dla wszystkich, i dla instytucji, i dla stowarzyszenia, i dla teatru, i dla sąsiadów.
pozytywnie
pozytywnie 08.03.2017, 23:14
Programy i projekty mające na celu usamodzielnianie osób niepełnosprawnych intelektualnie poza całodobowymi ośrodkami opieki i tzw. szkołami życia są nowością. Ktoś, kto kiedykolwiek zajmował się rewalidacją i terapią wie, że proces usamodzielniania jest długotrwały, powinien opierać się na różnorodnych metodach i technikach, polegać na współpracy różnych ośrodków i instytucji, a przede wszystkim musi mieć zaplecze lokalowe, czy to będą sale treningowe, czy oddzielny ośrodek. Mieszkania treningowe również są nowością. Jeśli Gryfino będzie dysponowało takim mieszkaniem, to będzie jedno z pierwszych takich mieszkań w Polsce. Myślę, że OPS niczego nie zaniedbał, działał w ramach możliwości. Jest coś jeszcze, co warto podkreślić w całej tej sytuacji - życzliwość sąsiedzka. To jest kapitał, który jest nieoceniony.
ch
ch 09.03.2017, 12:33
Cyt."Mieszkania treningowe również są nowością........to będzie jedno z pierwszych takich mieszkań w Polsce". Co za bzdura, znowu wychodzi niekompetentność i brak znajomości tematu. Wystarczy wejść na strony Stowarzyszeń działających na rzecz niepełnosprawnych a tam full informacji o takich działaniach.
Mania
Mania 10.03.2017, 08:17
"Wójt Gryfina" po raz kolejny wykazał się nierozeznaniem sprawy i bardzo mocnym przekonaniem o swojej wyjątkowości...
pozytywnie
pozytywnie 09.03.2017, 15:19
Ponad 20 lat temu byłam w mieszkaniu, które nazywane było "mieszkaniem samodzielnym", chyba pierwszym w Polsce, utworzonym przy DPS dla osób niepełnosprawnych intelektualnie w różnym stopniu, w ówczesnym województwie leszczyńskim. Mieszkanie w takim miejscu i podobnych w Polsce, które powstawały przez ostatnie ponad 20 lat miało zupełnie inny cel, mieszkańcy - podopieczni nie byli przygotowywani do zupełnie samodzielnego życia, a mieszkanie nie było zasobem gminy. A to jest ogromna różnica. Poszukaj, na pewno znajdziesz.
sort
sort 09.03.2017, 13:01
Ale z definicji, wszystko co z ust wójta Gryfina pada, jest święte, świetne, nowatorskie, innowacyjne itd itp. A kto uważa inaczej, ten "gorszy sort"
punkt
punkt 08.03.2017, 23:07
Obie córki rodziny z Nowego Czarnowa, od 2014 roku uczestniczyły w projekcie "Minimalizacja wykluczenia społecznego w powiecie gryfińskim", który realizowany był przez gminę Gryfino? Czy to nie jest realna pomoc?
ch
ch 09.03.2017, 17:43
Jest, tylko burmistrz powiedział, że nie przyniosła efektów. Każdy złożony wniosek ma zakładane rezultaty podejmowanego działania. A tu co? Wtopa
tatarak
tatarak 08.03.2017, 23:09
Za poprzedniej dyrektor sprawa była monitorowana, a jak jest teraz. Tragedia!
Wok
Wok 09.03.2017, 20:04
Hahahhahaha, tatarak nie ośmieszaj się. Za poprzedniej dyrektor to była MASAKRA, nie działo się kompletnie NIC.Przez długie lata zaniedbano tą rodzinę !!!!! Dopiero obecna dyrekcja wniosła sprawę do sądu (jak wiemy to trwa) i coś może zacząć się dziać.
xxxx
xxxx 04.03.2018, 18:29
Do Wok---- hahahahahahahaha obecna dyrekcja.... nie ośmieszaj siehahahahaha
Ciekawski
Ciekawski 08.03.2017, 23:03
Pani Lewczuk ile razy po programie była pani razy w tym domu?
Prawda
Prawda 09.03.2017, 08:49
Ta pani sama ma problemy i nie radzi sobie z nimi ...kto wie o co chodzi to wie ... a tu gra słabości rodziny potrzebującej...
&
& 09.03.2017, 09:17
piszesz na podstawie własnych doświadczeń ? oceniasz innych w/g siebie ? masakra co za kreatura
Biolog
Biolog 08.03.2017, 23:08
Wcale.
nie rozumiem
nie rozumiem 08.03.2017, 23:06
Za to ma płacone OPS więc dlaczego prywatne osoby miałby robić robotę?
inaczej...
inaczej... 08.03.2017, 23:13
A to pomoc tylko na użytek kamery telewizyjnej? Zdaje się ta pani jest prezesem stowarzyszenia "Jestem i pomagam" więc chyba nie do końca jest tak jak napisałeś "nie rozumiem"
!!!
!!! 09.03.2017, 08:08
A jakie masz prawo do decydowania jak ktoś ma spędzać swój prywatny czas i komu w swoim wolnym czasie ma pomagać? Wymagaj od siebie i od etatowych pracowników, którzy mają to w swoich obowiązkach!
inaczej...
inaczej... 10.03.2017, 07:54
A mam prawo, bo jeśli prowadzi się stowarzyszenie, dostaje dotacje z publicznych pieniędzy, sprowadza telewizję dając ludziom nadzieję, to składa się tym samym obietnicę, że będzie lepiej. Pomoc czyni się realnymi działaniami a nie gadaniem do kamery.
g. prawo
g. prawo 10.03.2017, 08:20
Pomagasz, czy gadasz i krytykujesz innych? Zrobiłeś coś więcej? A co do publicznych pieniedzy - jeśli je dostaje, to na konkretne sprawy, z których się rozlicza. Nie sądzę, żebyś miał dowody, że na to działanie dostała pieniądze.
Fizyk
Fizyk 08.03.2017, 22:38
Szczerze mówiąc mam znikome zaufanie do pani Lewczuk. Oglądając program miałem wrażenie, że to teatr jednego aktora. Ciekaw jestem ile razy była po programie już bez kamer?
Bob
Bob 08.03.2017, 22:43
Ponieważ pokazała patologie struktur gminy to zrobiła się wrogiem?
Twój pan
Twój pan 09.03.2017, 08:51
Uważaj jakimi słowami oferujesz.
Często wymawiane wracają ,a dopiero mogą sie zacząć kłopoty.
Znajomy
Znajomy 08.03.2017, 23:01
Ewka nie kompromituj się bardziej.
Jarek
Jarek 08.03.2017, 22:59
Co ty wypisujesz, Fizyk ma rację, ja Lewczukowej też zbytnio nie wierzę, była w domu po programie, czy zwinęła się z kamerzystą?
Biolog
Biolog 08.03.2017, 23:06
Czy ta pani Amerykę odkryła? Ile lat istnieje jej fundacja? I dopiero teraz dowiedziała się o sytuacji tej rodziny? Śmiech na sali robota pod publikę i tyle. Wstyd wykorzystywać nieszczęście do promowania czy zemsty sam już nie wiem do czego?
punkt
punkt 08.03.2017, 22:54
Bardzo wyważona wypowiedź Pawła Nikitińskiego, który mówił przecież jakie działania były podjęte, aby pomóc tej rodzinie.
Normal
Normal 08.03.2017, 23:42
Racja.
karuzela
karuzela 08.03.2017, 23:07
Nikitiński mówił do rzeczy, ale Szymanowicz to kompromitacja. Do tego to niedojrzałe zachowanie.
chemik
chemik 08.03.2017, 22:51
Ponieważ śmiała obnażyć niekompetencję władzy.
Biały
Biały 08.03.2017, 23:00
Niekompetentna to może i ona jest, ale ty chemik nie mieścisz się w klasyfikacji.
pozytywnie
pozytywnie 08.03.2017, 21:16
Ewidentnie do momentu "wyprowadzenia" ojca tyrana z domu sytuacja była patowa. OPS musi działać w ramach obowiązującego prawa, z czego w końcu skorzystał składając zawiadomienie do prokuratury. Co do umieszczenia kobiet w DPS, musi być zgoda podopiecznych, bez zgody odbywa się zazwyczaj na wniosek opiekuna prawnego, a tym prawdopodobnie jest ojciec dorosłych córek. Najlepszą wiadomością, moim zdaniem, jest informacja, że w Gryfinie powstanie mieszkanie treningowe. Dla niezorientowanych powiem, że w takim mieszkaniu pod kontrolą opiekuna/terapeuty uczy się samodzielności. I to jest chyba najlepsze wyjście, żeby nauczyć dziewczyny podstawowych czynności samoobsługowych. To będzie baaaaardzo żmudna praca, bo oprócz barier intelektualnych trzeba będzie pokonać wieloletnie złe nawyki.
punkt
punkt 08.03.2017, 21:55
Mieszkanie treningowe, to kolejny dowód na to, że władze systemowo starają się pomagać
system
system 08.03.2017, 22:39
Systemowe działanie znów polega na pokazaniu problemu paluchem i nagłośnieni sprawy. Tak działa ta władza.
punkt
punkt 08.03.2017, 22:44
Co ty opowiadasz. Stworzenie mieszkania treningowego zostało zaplanowane i zapisane w budżecie gminnym. Tu ani telewizja, ani żaden paluch nie był potrzebny.
pytanko
pytanko 08.03.2017, 22:43
To władza nagłośniła sprawę, czy p. Lewczuk?
Jarek
Jarek 08.03.2017, 23:06
Pani Lewczuk nie zrobiła nic dla mieszkania treningowego i całe szczęście, ile razy po programie była w tym mieszkaniu?
tubylec
tubylec 08.03.2017, 20:32
Ciekawe kiedy pani Szymanowicz zostanie wywieziona na taczce
pozytywnie
pozytywnie 08.03.2017, 21:25
Dyrektor OPS nie jest zbawcą ludzkości, choćby się chciało, żeby był, niestety. Nie wszystko da się naprawić szybko, łatwo i bez problemu.
pytam
pytam 08.03.2017, 19:25
Z wypowiedzi wiceburmistrza / w programie "Obserwator"/ wynika, że ta rodzina od 2014 r była objęta programem ze środków unijnych,ale program nie wyszedł..moje pytanie Kto zatem rozliczy i jak te środki,skoro program nie wypalił ? przecież pieniądze trzeba będzie zwrócić??
projekt
projekt 08.03.2017, 22:22
Akurat tu chodziło o dowalenie niepokornym. Pytanie przy takich projektach - a co gmina zaproponowała lepszego? No i co by było, gdyby nie uczestniczyły w tym projekcie?
wytyczne
wytyczne 09.03.2017, 08:15
Jaka ignorancja i bucowatość, żeby o pomocy niepełnosprawnym intelektualnie powiedzieć - "program nie wyszedł"! Ludzie, to nie pomoc w zdaniu matury, tylko nauka elementarnych czynności! I każdy, kto miał do czynienia z osobami tego typu wie, że tu nie ma prostych egzaminów i "efektów mierzalnych" Ale urzędas chce zawsze wszystko wpisać w tabelki, policzyć punkty itp!
arteterapia
arteterapia 08.03.2017, 19:39
Ten program to jest chyba teatr Bomba.
Bb
Bb 08.03.2017, 20:49
Teatr to jest teatr, ma zdaje się inne cele. I chyba ten teatr swoje cele osiągnął, chyba lepiej niż się spodziewano. A nawet więcej skoro aktorom zależy aby dalej grać. A opieka w domu nad całą rodziną , poprawa warunków życia, wyciąganie ludzi z nędzy itp to chyba nie jest rola teatru.
projekt
projekt 08.03.2017, 22:23
No ale urzędas musi "odbić piłeczkę" - to nie ja, to inni!
pytam
pytam 08.03.2017, 19:44
Ale program dla Bomby się skończył z tego co wiem,a tu było wyraźnie powiedziane,że program nie wyszedł. Odsłuchaj audycję -obserwatora-
Sza
Sza 08.03.2017, 20:59
Program Bomby nie wyszedł???Zajrzyj człowieku na ich stronę, poczytaj trochę, popatrz na tych ludzi. Teatr to pewnie byla tylko część projektu i tu osiągnięto sukces o jakim inni marzą.
czarodziej z baszty
czarodziej z baszty 08.03.2017, 15:43
No i po programie jednak szokująca jest wypowiedź Dyrektorki z uśmieszkiem cynicznym na ustach ,, A jak by Pani chciała widzieć tą pomoc.....'' no ręce opadają co za niekompetencja jak na dyrektora nie przystoi !!!!
Wróżka
Wróżka 08.03.2017, 15:53
standardowo wycinają zdanie , które pasuje dziennikarzowi do materiału....a Czarodziej dał się nabrać.
Właściwy montaż , IV władza....no jak widzieć pomoc ?? pojechać i posprzątać ... Czarodzieju zgłaszasz się na ochotnika ???
ops
ops 08.03.2017, 18:08
Olka nie ośmieszaj się,to przecież były twoje obowiązki.A skąd wiesz jak się robi program? co się przycina i dlaczego? odpowiem; no blondynka przecież..
Wróżka
Wróżka 08.03.2017, 20:50
Nie jestem Blondynką ani nie mam na imię Olka. Widzę , że ani nie wiesz jak się programy montuje ani jak IP wyszukuje.
nieomylna władza
nieomylna władza 08.03.2017, 16:40
Jakby zdanie nie padło z takim uśmieszkiem, to nie byłoby czego przycinać. Ale jasne, winni są dziennikarze i cykliści a kacykowie nieomylni!
Do psiej nieomylne
Do psiej nieomylne 08.03.2017, 16:56
Za krótki jestes żeby samoistnie myśleć wiec nie dziwie sie ze nie zrozumiałeś ani słowa.
Zrób cos dla ludzkości i wytrzep sąsiadce dywan.
też mieszkanka
też mieszkanka 08.03.2017, 15:10
Mieszkanko tylko zapomniałaś dodać, że pracownikiem socjalnym tej rodziny przez długi czas /za poprzedniej dyrektorki/ była właśnie obecna p dyrektor OPS p Szymanowicz,która dobrze znała życie tej rodziny i NIC nie zrobiła,aby poprawić życie tych ludzi. Jeśli się wypowiadasz to pisz prawdę,bo jakoś ci nie wierzę...
Mieszkanka
Mieszkanka 08.03.2017, 17:43
Nie bronię obecnej Pani dyrektor. Nie miałam takiej wiedzy ale teraz juz wiem ze faktycznie była ona opiekunka w Nowym Czarnowie jednakże to było osiem lat temu. Z tego co wiem stan zdrowia Pani Krysi był wtedy lepszy i rodzina funkcjonowała lepiej, nie wiem czy była wówczas pod opieką opieki spolecznej
też mieszkanka
też mieszkanka 08.03.2017, 20:51
mieszkanka w programie powiedziano,że rodzina zmaga się z tą sytuacją już 10 lat i od tamtej pory OPS "pomaga"im,a ty jak czegoś nie wiesz, to pytaj,bo to co robisz to jest plotkowanie...
dobre!
dobre! 08.03.2017, 15:43
Dobre!
Mieszkanka
Mieszkanka 08.03.2017, 11:33
Jestem mieszkanką Nowego Czarnowa i od ponad 3 lat wspólnie z grupą mieszkańców usiłujemy pomóc Pani Krysi i jej córkom. NAJWIĘKSZYM problemem był ojciec: agresywny, i nie pozwalający na żadne działanie. Szukaliśmy pomocy wszędzie. Gryfiński OPS obwiniam za brak skuteczności: ktoś tam na chwilę się pojawił, zero skuteczności, zero konkretnej pomocy , NIC. Jednakże nie winię tak bardzo obecnej dyrektor, bardziej poprzednią oraz Panią która zajmowała się Nowym Czarnowem bo nie zrobiła KOMPLETNIE NIC. Ostatni rok to było tylko czekanie na to by zamknęli Pana G. bo doszliśmy do wniosku że bez tego nic nie zrobimy. Udało się, teraz (również dzięki TVP) lawina pomocy ruszyła. Nie obwiniajmy się już, to nie ma sensu. Ważne jest to żeby Pani Krysia otrzymała faktyczną pomoc bo ona już się pojawiła????))) z wielu stron. Ta kobieta od lat siedziała przy brudnym oknie, samotna, często chora i nikt nie mógł jej pomóc bo Pan i Władca nie pozwalał nikomu wejść. Kiedyś weszliśmy potajemnie wieczorem, to zmuszeni byliśmy uciekać bo Pan G. gonił nas z jakąś łopatą. Jedzenie, które chcieli przekazać sąsiedzi, bądź czasami z wiejskiego Dnia Seniora lądowało w koszu…Wiem, że brzmi niewiarygodnie ale od kilku lat nikt nie mógł sobie z tym panem poradzić….Nikt nie powiedział wprost ale Pani Krysia też jest upośledzona umysłowo, podobnie jak jej córki. One jednak jeżdżą rowerami, biorą udział w życiu kulturalnym, wychodzą do ludzi….Pani Krysia TYLKO POKÓJ (widzieliśmy jaki) i ewentualnie siedziała na chodniku przed domem. Często mąż (w ramach oszczędności) wyłączał jej prąd wieczorem…
Danuta
Danuta 08.03.2017, 13:28
W końcu ktoś prawdę przedstawił .... szkoda, że dziennikarze tego nie potrafią
Bb
Bb 08.03.2017, 12:25
Mądry, pełen zrozumienia głos
indygo
indygo 08.03.2017, 11:10
ha ha ha...TVP1... ZAINTERESOWAŁO SIE EMISJĄ PROGRAMU, SZKODA ŻE NIE TVP TRWAM...
A CO TO JEST TVP 1....CZY TO TA SAMA STACJA KTÓRA EMITUJE CODZIENNIE KABARET O 19;30 ..(dla swojej ciemnej masy) O WCZEŚNIEJSZEJ NAZWIE. /DZIENNIK TV/...
KOPACZ,CHLUDZINSKA,KACZYSKI,ZIELINSKA,DUDA...CO TO KTO TO ??????
*** W TROKI I DO ROBOTY NIEROBY....
WSZYSTKIM WICHRZYCIELOM ŻYCZE POWROTU TEJ ENERGI ZE WZMORZONĄ SIŁA, A NAWET KILKAKROTNIE...
zielarka
zielarka 08.03.2017, 11:25
Odstaw te zioła, bo nic nie rozumiem.
Do Ixiński
Do Ixiński 08.03.2017, 10:44
Jakim trzeba być kundlem żeby tak szczekać
....Free Hide IP prawdę ci powie.
Eva
Eva 08.03.2017, 10:39
Ewidentnie komuś Pani Dyrektor nie leży... za młoda , za ładna i za mądra. Dziennikarz przedstawi wszystko jak chce a nie jak to wygląda w rzeczywistości ....a ludzie się ślepo tej manipulacji poddają. Zdania wycięte z kontekstu... a ludziom taka interpretacja pasuje, bo zazdrość Polaczków nie zna granic.....
..... 3 dorosłe osoby nie mogą posprzątać ??? i jakiejkolwiek aktywności wykazać ???? Błagam..... nierzetelny materiał i nierzetelne dziennikarstwo.
gwiazdka
gwiazdka 08.03.2017, 10:48
Tylko ta funkcja to nie jest agencja urody i modelek, tylko właśnie służba takim nieporadnym, zagubionym! Pomyliło się komuś, kto jest dla kogo!
była pracownica
była pracownica 08.03.2017, 10:40
Uroda - przeciętna, niekompetencja tak wielka, że w normalnej gminie już by tego stanowiska nie pełniła.

Pozostałe