Mieszkają w tragicznych warunkach. Interweniuje telewizja

  • 08.03.2017, 21:14 (aktualizacja 08.03.2017, 22:09)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Mieszkają w tragicznych warunkach. Interweniuje telewizja
-Nie ma takiej potrzeby, żeby pracownik socjalny był w środowisku codziennie, ponieważ tam tylko i wyłącznie potrzebna jest stała praca socjalna w zakresie higieny osobistej dziewczyn, w zakresie dostarczania odzieży dla pań, jak również stały kontakt z lekarzem rodzinnym – mówi przed kamerami Aleksandra Szymanowicz, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Gryfinie.

Zapowiadany przez nas reportaż Ewy Zielińskiej o rodzinie z Nowego Czarnowa można było obejrzeć w interwencyjnym programie „Obserwator” dzisiaj, 8 marca 2017 r. w TVP1.

Cały reportaż można obejrzeć tutaj:

https://vod.tvp.pl/29092479/08032017

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (96)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Co dalej?
Co dalej? 13.03.2017, 20:13
A może do rodziny w Nowym Czarnowie zaprosić panią Katarzynę Dowbor z TV z programu ,, Nasz nowy dom". Pewnie by się przeraziła ale może by pomogła...
glob
glob 13.03.2017, 20:57
Przerażona to ja jestem postawą pani dyrektor z OPS.
teneryfa
teneryfa 12.03.2017, 23:23
To co pokazał telewizja to wyglądało jak jakiś koszmar.
ups
ups 12.03.2017, 09:18
Karmiła, karmiła aż karma wróciła.
erka
erka 12.03.2017, 00:09
Ale wstyd! Miejmy nadzieję że po tym programie nastąpią kolejne zmiany.
z
z 11.03.2017, 15:44
Co więc w końcu? Jakie plany , jakie rozwiązania?
czytelnik
czytelnik 10.03.2017, 20:35
Witam, uważam, że większa część załogi OPS powinna zmienić miejsce pracy. Może praca tej instytucji wyglądałaby inaczej. Komisja ds rozwiązywania problemów alkoholowych nie spełnia też raczej swojego zadania.
dyrekcja
dyrekcja 11.03.2017, 17:49
Jaki pan taki kram.
Zainteresowana
Zainteresowana 10.03.2017, 19:50
Co się dzieje dalej w sprawie ludzi z Nowego Czarnowa? Jakiej pomocy postanowiono udzielić? Widzieliśmy wszyscy że sytuacja jest dramatyczna. Wstyd dla gminy. Czy ktoś wie?
ze wsi
ze wsi 10.03.2017, 20:12
Z tego co mi wiadomo od pracownika, to ludzie z miasta chcieli pomagać,ale sprawa trafiła nazad do OPS i p Nikityńskiego no i do nas mieszkańców wsi
zainteresowana 2
zainteresowana 2 10.03.2017, 23:30
Jak to wróciła do OPS .Przecież tam była juz dawno? Niech sie tym zajmą juz teraz inne osoby. Mieszkanie jakies ? na pewno jest w mieście.
ze wsi
ze wsi 11.03.2017, 09:19
Pani zainteresowana 2 kieruj pytania pani do osób wymienionych przez mieszkańca wsi lub radnej z krajnika która tam się zajmuje wsią
pytanie
pytanie 11.03.2017, 17:01
Czy radna z Krajnika to ta matrona Rubczak ?
z
z 11.03.2017, 17:48
Matrona czy nie, nie jest ważne, ważne , żeby była skuteczna. O skuteczności OPS trudno powiedziec cokolwiek dobrego. Przecież to, że robią cos teraz po interwencji TV i można! to tylko pogarsza opinie na ich temat. Nie pozwolimy, by temat ucichł, tak tylko powiem .
sołtys
sołtys 12.03.2017, 02:55
Pani Rubczak dziękujemy za interwencję i pomoc i wierzymy,że sprawa będzie przez p jako radną kontrolowana. Z powyższą opinią w zupełności się zgadzam
Lutek
Lutek 10.03.2017, 18:13
moim zdaniem dziewczyny i matka powinny trafic do DPS-u w N. Czarnowie. Mialy by opieke lekarska jedzenie i godziwe warunki, w koncu cala trojka jest powaznie chora, a agresywnego swira do Gorzowa.
Pytajnik
Pytajnik 10.03.2017, 15:10
Załoga w Dolnej Odrze oburzona czy to prawda że zastępcy wysadzają w powietrze głównego dyrektora??
knaga
knaga 10.03.2017, 11:56
Zeby tak czasami komuś dekla nie poderwało i bedzie finito
Psycholog
Psycholog 10.03.2017, 02:24
Ej poj.by zacznijcie żyć swoim życiem ,odejdźcie od komputerów pomóżcie swoim rodzicom w codziennych obowiązkach. ***o.e darmozjady i nieudacznice...życiowe zakompleksione członki....
Z serdecznymi
kozak
kozak 10.03.2017, 09:52
Nawzajem!
Kol. z dawnych lat Kasia ;)
Kol. z dawnych lat Kasia ;) 09.03.2017, 23:39
Olu dyr. OPS pragnę wyrazić wyrazy współczucia za sytuację w której ludziom wydaję się, że OPS skupia się indywidualnie na problemie tylko jednej osoby a reszta jest mniej ważna.
kasa
kasa 10.03.2017, 12:16
teraz nie waza jest kolezanka kasia tylko kasa!!!!!
bez serca
bez serca 09.03.2017, 23:49
A co tam sprawa jednej osoby! Wystarczy kpiący uśmiech!
&
& 09.03.2017, 22:28
Jednak ilość i jakość pisanych komentarzy świadczy o tym,że strzał był w dychę,a ja jeszcze dodam,że zawsze są atakowane silne osoby z charakterem i jajami, które coś w tym mieście znaczą,a osiłki nie potrafią się z tym pogodzić..no to kogo teraz trole zechcecie zabić ????
mieszkaniec
mieszkaniec 09.03.2017, 23:33
&, no tak, a ta twoja siła przejawia niestety tylko gadulstwem. Nie ma nic wspólnego z prawdziwą pomocą.
mieszkaniec
mieszkaniec 09.03.2017, 23:15
& ty strzelec uważaj żebyś w kolanko sobie nie trafiła :)
XXZ
XXZ 09.03.2017, 23:14
Pewnie pani to ma jaja :)) Rola pani wypadła słabo kiepska z pani aktorka i wolontariuszka. Czas na zmiany.
czytelnik
czytelnik 09.03.2017, 22:46
O czym ty bredzisz człowieku? Jakie zabić? Krytykę władzy nazywasz zabijaniem? A z pisaniem o silnych osobach z charakterem to niezle walnąłeś. Kto niby jest silny? Wicek, którego nosi gdy jest nie po jego myśli? Nie rozśmieszaj.
&
& 09.03.2017, 22:55
OJ -czytelniku- chyba nie zrozumiałeś,mój komentarz dotyczy nicku 10 i przyjezdny,czyli odwrotnie niż myślisz,a odp zdziwionemu /zdziwionej, infantylna osoba/
Wnuczek
Wnuczek 09.03.2017, 23:17
Paniusiu idź już spać bo moja babcia już śpi.
mieszkaniec
mieszkaniec 09.03.2017, 23:10
& tak się zakręciłaś, że nawet Twoi się nie poznali :)
Zdziwiony
Zdziwiony 09.03.2017, 21:41
Czytam te komentarze i nie mogę uwierzyć jak ta kobieta z fundacji jest nie lubiana i nie ma żadnego poważania. I o czym to świadczy że powinna już zakończyć karierę wolontariacką.
&
& 09.03.2017, 22:41
Zdziwiony,a może XXZ ? Ty tym ludziom do pięt nie dorastasz
dymisja
dymisja 09.03.2017, 20:57
Dyrektor OPS powinna odejść!
Pracownik
Pracownik 10.03.2017, 02:05
Nie....!!!! Nie uważam , że powinna odejść . Wręcz przeciwnie . Jest najlepsza na świecie !!! zero pojęcia o pracy OPS!!!
Pracownik
Pracownik 10.03.2017, 02:12
Zero pojęcia o pracy OPS przez " dymisje " oczywiście .... bo Pani Dyrektor jest najlepszą i najbardziej kompetentną Panią Dyrektor jaką mieliśmy !!!!
heh
heh 10.03.2017, 12:18
najlepsza bo nie musimy nic robic ..siedzimy pijemy kawe a inni nas nie obchodza :D
Dawid
Dawid 10.03.2017, 01:52
Hahahahaha, sam odejdź!!!
:)
:) 10.03.2017, 02:07
Dokładnie !!!!
przyjezdny
przyjezdny 09.03.2017, 19:44
Panowie burmistrzowie,ja obiektywnie chcę kilka słów skrobnąć,Skłócacie środowisko pozbywając się tym samym ludzi wartościowych,swoim postępowaniem i przerośniętym ego niszczycie to miasto,a miało być tak pięknie..jak można tak nisko upaść,żeby atakować ludzi powszechnie lubianych i szanowanych Brzeziński,Łacny,Janiszewscy teraz Lewczuk i wielu innych. Panie Sawaryn ja głosowałem na Pana i żal mam do Pana. Zgoda i dialog budują,reszta to szajs. Coś Pan zrobił najlepszego ????
Miejscowy
Miejscowy 10.03.2017, 13:25
Tak obiektywnie to wymienione osoby zajmowały się i nadal zajmują bardziej kreowaniem siebie niż czymś co można by nazwać powszechnie lubianym. Pan Brzeziński ubiera szaty zacnego obywatela, ale to nie szata zdobi człowieka, kreacja to za mało kolego.
lokal
lokal 10.03.2017, 13:40
W ten sposób dopasujemy do definicji każdego człowieka - na czele z burmistrzami.
XXZ
XXZ 09.03.2017, 21:27
No to trafiłeś same gwiazdy :)) Widać że jesteś przyjezdny.
cyrk
cyrk 09.03.2017, 20:04
Lubianych i szanowanych...No teraz to przesadziłeś. Na mieście to raczej śmieją się z nich.
10
10 09.03.2017, 21:12
jednak ilość i jakość komentarzy p przyjezdny świadczy o tym,że strzał był w dychę hehe
ja
ja 09.03.2017, 20:57
te cyrk rozmnażasz się przez pączkowanie? pisz za siebie,bo ja to nie ty i myślę inaczej
Granat
Granat 09.03.2017, 19:13
Oki to kiedy się jestem pomagam weźmie za bomba bomba i będzie ich wozić swoimi autami i wogole ich będzie utrzymywać.......
łowca matołów
łowca matołów 09.03.2017, 22:27
Stowarzyszenie nie będzie wyręczać gminy, która kupiła samochód z dofinansowaniem PFRON właśnie po to żeby wozić niepełnosprawnych, a nie tyłki urzędników. Jasne?
atomek
atomek 09.03.2017, 16:43
nikitynski co ztym konserwatorem w nowym zlobku kto mu dal taka pensje 2700 netto dlaczego nie dales wszystkim konserwatorom w oświacie tyle samo czym on się rozni np. od kierowcow w zeasie którzy maja mniej od niego wstyd mi za ciebie pchales się do władzy razem z Mieciem a teraz robicie sobie prywate jak bys miał ambicie to bys to naprawil ale ty jesteś nieudacznik nie masz pojęcia o rządzeniu dobrze ze wybory coraz blizej
kupała
kupała 09.03.2017, 19:02
Fachowcy powinni zarabiać więcej.
wazeliniarz
wazeliniarz 09.03.2017, 22:27
Fachowcy i zapewne rodzina albo dobry znajomy.
Telewizor
Telewizor 09.03.2017, 16:28
Nie za bardzo sympatyzuję z obecną władzą, ale w programie przedstawiono wiarygodne informacje. Spokojnie, wykazując przy tym empatię dla tych ludzi.
Czytelnik
Czytelnik 09.03.2017, 16:12
Może niech pani Lewczuk odpowie ile razy była u tych ludzi po programie.

Pozostałe