Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019

Chcemy mocy - nie przemocy. Strajk kobiet na nabrzeżu

  • 8.03.2017, 21:49 (aktualizacja 09.03.2017 16:22)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Chcemy mocy - nie przemocy. Strajk kobiet na nabrzeżu TWS
To był wielki protestujący wiec. Prawdziwy pokaz siły. Kobiety solidarnie stawiły się na gryfińskim nabrzeżu 8 marca 2017 r. Miały transparenty i plakaty. Nie były same. Panie wspierali także mężczyźni. W ten sposób gryfinianie przyłączyli się do Międzynarodowego Strajku Kobiet. Protestowali przeciw przemocy, dyskryminacji ekonomicznej, używaniu religii jako powodu do odbierania praw kobietom, w tym prawa do własnego ciała.

Inicjatorkami gryfińskiego protestu, w którym uczestniczyło około 160 były Marta Szuster, Beata Kowalkowska, Katarzyna Kotula i Małgorzata Łukaszczyk-Żurowska.

Obecna na proteście Urszula Kwietniewska-Łacny powiedziała: - Mamy sprzęt, mamy świetnych lekarzy i nikt nie będzie uczył kobiet, jak mają rodzić.

Padały bardzo zdecydowane hasła: Nie będziemy siedzieć cicho ani milczeć, bo powiedzą, że nas nie ma! Jesteśmy i damy radę! Podstarzała banda oszołomów nie będzie decydować o naszym życiu! Chcą nam odebrać należne nam prawa, ale nie damy się!

Pani Grażyna mówiła: -Chcemy lekarzy bez klauzuli sumienia. Nie chcemy wtrącających się księży w nasze prywatne sprawy. Nic nie może być o nas bez nas! Chcemy równych praw!  

Panie mówiły jeszcze o wielkiej pomocy Jurka Owsiaka i jego Orkiestry.  

Marek Brzeziński w imieniu wielu panów złożył wszystkim kobietom życzenia z okazji Dnia Kobiet, życząc im wygranej. Zachęcał: -Stójmy u boku swoich kobiet.

Spotkanie przybiegało w bardzo bojowej, ale sympatycznej atmosferze. Organizatorzy dziękują  przedsiębiorstwu, które użyczyło samochód, firmie za udostępnienie nagłośnienia, wykonawcom materiałów reklamowych oraz policji zabezpieczającej protest.

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (101)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (221)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

figa
figa 13.03.2017, 13:33
Brzezinscy, pierwszy plan, maja parcie:))))))żenada!!!
błysk
błysk 13.03.2017, 13:42
Nie odpowiadają ci ludzie o szerokich horyzontach? To jest dopiero zenada.
figa
figa 13.03.2017, 14:06
błysk, nie myl szerokich horyzontów z walką o fotel w urzedzie.....wszystko w temacie!
wisłocka
wisłocka 12.03.2017, 21:19
Przecież sprawy seksu to poważna sprawa!
dopytuję
dopytuję 13.03.2017, 20:55
A co to ma wspólnego z seksem?
Bolter
Bolter 12.03.2017, 20:50
Daj mi tę moc!
Dziękuję za uwagę
Dziękuję za uwagę 11.03.2017, 12:30
Ilość domów samotnej matki prowadzonych w Polsce przez feministki wynosi okrągłe zero. Takie domy prowadzi albo Państwo (opresyjne) albo Kościół (zacofany).
jazzy
jazzy 11.03.2017, 10:54
Gryfińskie środowisko kobiet naprawdę pokazało moc. To cieszy, że to żaden ciemnogród podatny na manipulacje.
Y
Y 11.03.2017, 13:05
Tak, pokazało moc, bardzo dziękujemy organizatorkom za kolejna kompromitację feminizmu i prosimy o kolejne akcje.
Bigot
Bigot 13.03.2017, 16:46
A kto powiedział, że to była manifestacja feministyczna? Czy każda kobieta, która mówi głośno co jej się nie podoba to feministka? Łatki, kochacie łatki ludzie o wąskich horyzontach.
Jasno
Jasno 10.03.2017, 22:15
Bonum ex malo non fit.
vakt
vakt 10.03.2017, 21:58
Gloria heros!
Gość
Gość 10.03.2017, 19:24
Co mówi"ogólna (!) zasada humanizmu w sprawie aborcji, eutanazji, in vitro (czyli przy odmianie aborcji, bo giną wówczas zarodki), w sprawie pozwolenia związkom homoseksualnym na adopcje dzieci? I jeśli jesteśmy przy Kanadzie. To w Kanadzie za to, że pod klinika aborcyjną Mary Wagner dawała kwiaty kobietom idącym na aborcje - poszła do więzienia (siedziała 6 lat). Nie była jedną z tych, którzy nawet strzelali do aborterów, jak w USA. Była tą, która dawała tym kobietom kwiaty i prosiła, by nie zabijały. A co sie działo przed wojną w Kanadzie? Wcielano w życie eugenikę, czyli sterylizację (najczęściej podstępną, niejawną) tych, których elity uznały za patologię (patologiczne było np.noszenie okularów lub nieproporcjonalne ciało, choc najczęściej sterylizowano za niższy poziom umysłowy czy biedę). W przedwojennej katolickiej Polsce władze nie zgodziły sie na eugenikę. Dzis państwa" eugeniczne" (np.Australia) wypłacają odszkodowania.
dziamganie
dziamganie 10.03.2017, 21:32
Dziamgasz i dziamgasz, mieszasz fakty i czasy. Dla jednych zarodek to "człowiek", dla innych zlepek komórek. A dla jeszcze innych plemnik to "kawałek człowieka". Ale mylisz wiarę z wiedzą i prawo do WŁASNYCH WIERZEŃ, z narzucaniem swojej wiary innym. A to nijak się z humanizmem nie łączy!
piecuch
piecuch 10.03.2017, 19:20
Słowa uznania należą się odważnym organizatorkom!
Scyzoryk
Scyzoryk 10.03.2017, 21:39
Też jesteśmy zadowoleni że z własnej woli kompromitują feminizm i to publicznie. Nie trzeba nic robić, więcej takich akcji kochane feministki.
kamerka
kamerka 10.03.2017, 19:11
Fajnie, że było na nabrzeżu trochę tych, którym się chce, którzy nie popisują się "ubóstwem umysłowym" rodem z jedynej słusznej telewizji.
Zgroza
Zgroza 10.03.2017, 21:42
Ubóstwo umysłowe, debile, hejt, język oświeconych, etykietowych, wyszukanych umysłów.
łasy
łasy 10.03.2017, 21:57
O Zgrozo, ładnie sie okresliłaś!
hehe
hehe 10.03.2017, 17:50
"Podstarzała banda oszołomów nie będzie decydować o naszym życiu!". Rzekła pani na festynie a inne piszą tutaj o tym, jak to są hejtowane.

Ale ja się zgadzam z tym hasłem. Nawet je rozszerzę, bo oprócz podstarzałych oszołomów było tam trochę oszołomów w średnim wieku. I nie będą decydować o moim życiu, na przykład czy będzie religia w szkołach czy nie będzie.
???
??? 10.03.2017, 21:34
Hm, czyli "podstarzałe oszołomy" mają według ciebie prawo decydować, ale kobiety nie? Nie uważasz, że to trochę nielogiczne?
Y
Y 11.03.2017, 13:04
Co Ty możesz wiedzieć o logice dziewczyno, proszę Cię nie kompromituj siebie i innych kobiet proszę.
kotek
kotek 10.03.2017, 17:27
Czyli kobiety będą pracować do 65 roku życia, a mężczyźni będą rodzić, ***ć przy dzieciach, wzorowo gotować obiadki, prać i swojej księżniczce jeszcze piwko kupować? A potem napruta baba obije im gębę, to tak dla zdrowia i dobrej kondycji.
łuczek
łuczek 10.03.2017, 16:34
Poczytajcie wszystkie komentarze. Jedna refleksja - czyżby większość mieszkańców Gryfina to UBecy i ksenofoby i narodowcy. Komunistyczny smród ciągnie się za wami...
Pytajnik
Pytajnik 10.03.2017, 15:07
Załoga w Dolnej Odrze oburzona czy to prawda że zastępcy wysadzają w powietrze głównego dyrektora??
Wuja
Wuja 10.03.2017, 13:40
To żeby już chłop z gołą babą nie mógł już w windzie
Eliasz
Eliasz 10.03.2017, 12:00
NIECH STĄPI DUCH TWÓJ I ODNOWI OBLICZE ZIEMI POLSKIEJ ZIEMI . JEZU KRÓLU POLSKI Z NAZARETU PRZYJDŻ NAM Z POMOCĄ . NISZCZA NASZĄ OJCZYZNE POLSKĘ UPOKURZ TYCH KTÓRZY KŁAMIĄ I PROTESTUJOM.

grypa
grypa 10.03.2017, 13:41
Boga do tego nie mieszaj, bo bluźnisz!
Pietrek z Rancha
Pietrek z Rancha 10.03.2017, 11:37
Moja Zoska tesz była na proteście,zaprotestowała też w nocy pod pieżyną za kare przez tydzień bendzie spać na wycieraczce w sieni izby,w ten sposub wybije jej z głowy protesty,pszecież pszysiengała przed ołtarzem
zaradna z bagna
zaradna z bagna 10.03.2017, 16:18
Ty to akurat pod kołdrą walisz niemca w kask na tej emigracji i jak widać już ci dawno odbiło.
lol
lol 10.03.2017, 09:36
Przykre te komentarze ---szkoda ,że tylu tępych facetów tu jest ,ja byłam jestem dumna !!!!!!!!!!Mój mąż też ,bo na szczęście nie jest takim szowinistycznym debilem jak reszta .
:)
:) 10.03.2017, 12:10
Mąż pantofel to i poszedł :P skoro taki zloty chlop to po co chodzisz na marsze i protestujesz przeciw przemocy ? glupi wymysl kilkudziesięciu tysięcy kobiet które chcą być hmmm nad prawem ? bo z tego co wiem macie takie same prawa co faceci. a domagacie się zwiększenia waszych praw ? rownych plac ? tylko czemu twoja matka babka ciotka i inne nie pracowaly jak facet do 65 roku zycia. czemu przepisy pracy was tak chronią ? kobieta nie może tego tamtego. jak wam tak zależy na rownosci to od dziś worki z cementem recznie przerzucać, budowac domy, stawiac wieżowce, pracować w kopalni w stoczni... walczycie o to żeby taka grupke kobiet jak wy wysmiewac. bo normalna kobieta ma gdzies wasze gadanie...
Miernik
Miernik 10.03.2017, 11:40
Świetna rekomendacja dla tego ruchu nazywać ludzi debilami, najszczersze gratulacje i życzę powodzenia
ŻÓRAWKI
ŻÓRAWKI 10.03.2017, 10:44
Wpisujcie wioski,osady i przysiółki które jak lol j jej mąż są dumne z protestu ,wpisujcie
ŻóRAWKI
?????
????? 10.03.2017, 09:39
lol twój komentarz jest seksistowski. Skąd wiesz, ze wszystko to pisali mężczyzni?
kurator
kurator 10.03.2017, 08:49
pokrzyczały sobie a juz wiedziały że wódeczka w arkadii czeka z zakąską...
?????
????? 10.03.2017, 09:40
Po dobrej robocie nie można się już odprężyć w lokalu? To niby dla kogo są restauracje?
Bambo
Bambo 10.03.2017, 06:41
Nawet czarnula z Facebook'a była , proszę proszę , chyba z porannego biegania wróciła hahaha

Pozostałe