Pożar w Elektrowni Dolna Odra. Ratownicy i strażacy w szkoleniowej akcji

  • 13.03.2017, 11:44 (aktualizacja 13.03.2017, 14:07)
  • KPPSP Gryfino
Pożar w Elektrowni Dolna Odra. Ratownicy i strażacy w szkoleniowej akcji
Podczas prowadzenia prac konserwacyjnych w tunelach kablowych doszło do zwarcia w instalacji elektrycznej. W wyniku tego pożar i powstało silne zadymienie. Pracownik firmy zewnętrznej, który prowadził tam roboty, zatruł się gazami pożarowymi.

-Pożar został ugaszony przy pomocy instalacji mgłowej HI-FOG. Nieprzytomny poszkodowany został ewakuowany przez ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych i zaopatrzony do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Po ugaszeniu pożaru ratownicy przystąpili do przeszukania tunelu. Podczas przeszukiwania jeden z ratowników został porażony prądem, w wyniku czego doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Strażacy podjęli podstawowe czynności ratujące życie do czasu przybycia ratowników medycznych – informuje strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie.

W dniu 8 marca 2017 r. o godz. 10:00 na terenie PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna – Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie miały miejsce ćwiczenia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej.

W działaniach udział brały trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gryfinie, jeden zastęp OSP Radziszewo i dwa zastępy Wydziału Ratownictwa Technicznego Elektrowni Dolna Odra.

KPPSP Gryfino

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Klara
Klara 13.03.2017, 15:11
Dobrze, że są takie scenariusze bo życie niesie różne niespodzianki

Pozostałe