Sportowe przedszkolaki!

  • 16.03.2017, 11:47
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Sportowe przedszkolaki!
Już blisko 1,5 tysiąca przedszkolaków wystartowało w szczecińskiej odsłonie Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, czyli zabawie ruchowej, której celem jest promocja aktywności fizycznej i wszechstronnego rozwoju ruchowego, przeciwdziałanie otyłości oraz walka ze zwolnieniami z lekcji WF. Piłka Nożna, koszykówka, siatkówka czy piłka ręczna, to tylko niektóre z dyscyplin sportowych, których podstaw uczą się maluchy. Kolejne zawody już w najbliższą sobotę 18 marca 2017 r. w Szczecinie w Hali Azoty. Pomorze Zachodnie wspiera imprezę, a patronat honorowy nad nią objął marszałek Olgierd Geblewicz.

Sobotnie zawody będą miały dwie odsłony. O godzinie 9:30  rozpocznie się pierwsza, natomiast na 13:30 zaplanowano początek drugiej. Kolejna za tydzień, 25 marca 2017 r. w Stargardzie, o godzinie 10. W każdej weźmie udział około 400 dzieci.

 

Szczecin to jeden z najważniejszych przystanków na mapie Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2017. W sumie organizowanych jest 35 imprez w 23 lokalizacjach na terenie całej Polski. W naszym województwie Przedszkoliada gościła już w Szczecinie i Policach. To łącznie 8 wydarzeń, w których udział weźmie blisko 4 tys. dzieci ze stu państwowych i prywatnych placówek przedszkolnych Pomorza Zachodniego.

 

Do turnieju Przedszkoliada Tour zapraszane są dzieci na co dzień uczestniczące w swoich przedszkolach w zajęciach "Przedszkole i Piłka". Przedszkoliada to okazja do wykorzystania swoich umiejętności sportowych oraz zachęta do rywalizacji o zwycięstwo swojego przedszkola. Na ośmiu stacjach najmłodsi wykonują różnego rodzaju zadania sportowe. Przedszkoliadzie towarzyszą konkursy i atrakcyjne nagrody, oraz doping rodziców – kibiców. Podczas każdej imprezy odbywa się konkurs wiedzy o Pomorzu Zachodnim, a stacja wszechstronnego rozwoju jest dedykowana marce „Pomorze Zachodnie”

 

Na chwilę obecną odbyło się pięć imprez, a w wydarzeniach wzięło udział 60 przedszkoli i około 1400 przedszkolaków, którym towarzyszył doping około 3000 kibiców. W imprezach uczestniczyli sportowcy takich klubów jak: Pogoń Szczecin, Pogoń Baltica Szczecin, Pogoń Handball Szczecin, Olimpia Szczecin, Chemik Police, King Wilki Szczecin, Espadon Szczecin.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe