Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019

Wybrali dostawców komputerów i monitorów do Zespołu Szkół

  • 16.03.2017, 20:39 (aktualizacja 16.03.2017, 20:57)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wybrali dostawców komputerów i monitorów do Zespołu Szkół
Zakończyło się postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie: Zakup i dostawa komputerów oraz monitorów w ramach realizacji projektu Budżetu Obywatelskiego pn. Modernizacja sprzętu i sieci w Zespole Szkół w Gryfinie. W przetargu udział wzięło czterech oferentów. Jedynym kryterium była cena. Dzisiaj, 16 marca 2017 r. zadecydowano o wyborze najkorzystniejszej oferty.

W postępowaniu brało udział czterech wykonawców:

1.Global Hardware Solutions Sp. z o.o. w Toruniu

Grupa I – zakup i dostawa używanych komputerów stacjonarnych

Cena ofertowa brutto: 18 225 zł

Wynegocjowana cena brutto: 17 500 zł

 

2.STAR-COM Piotr Staruk w Gryfinie

Grupa II – zakup i dostawa nowych monitorów i akcesoriów komputerowych

Cena ofertowa brutto: 12 617,25 zł

 

3.Creative Power Sp. z o.o. w Szczecinie

Grupa I - zakup i dostawa używanych komputerów stacjonarnych

Cena ofertowa brutto: 24 975 zł

Grupa II - zakup i dostawa nowych monitorów i akcesoriów komputerowych

Cena ofertowa brutto: 12 725 zł

 

4. Net Systems Spółka Jawna Chrzanowski Dariusz Kaźmierczak Cezary w Szczecinie

Grupa II - zakup i dostawa nowych monitorów i akcesoriów komputerowych

Cena ofertowa brutto: 11 746,50 zł

Wynegocjowana cena brutto: 9 791,50 zł

 

Najkorzystniejszą ofertę złożyli:

Grupa I - zakup i dostawa używanych komputerów stacjonarnych

Global Hardware Solutions Sp. z o.o. w Toruniu

Grupa II - zakup i dostawa nowych monitorów i akcesoriów komputerowych

Net Systems Spółka Jawna Chrzanowski Dariusz Kaźmierczak Cezary w Szczecinie

 

O ogłoszeniu przetargu napisaliśmy tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/22221,beda-komputery-z-budzetu-obywatelskiego-tylko-ze-u

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

hehe
hehe 17.03.2017, 20:01
KONFIGURACJA ZALECANA do gry za kilka dni...

SYSTEM OPERACYJNY: 64-bitowy Windows 7, Windows 8.1 lub Windows 10
PROCESOR: Intel Core i7-4790 lub AMD FX-8350
PAMIĘĆ RAM: 16 GB
KARTA GRAFICZNA: NVIDIA GTX 1060 3GB, AMD RX 480 4GB
DYSK TWARDY: Przynajmniej 55 GB wolnego miejsca
DIRECTX: DirectX 11
niesmak
niesmak 17.03.2017, 14:57
Transparency ma rację.Albo są zasady, albo nie. Teraz zawsze już niesmak zostaje!
transparency Dzisiaj, 13:19 Transparentność to podstawa przy wydawaniu publicznych pieniędzy. A takie "dogadywanie się" po wygraniu przetargu transparentne nie jest!
transparency Dzisiaj, 13:17 Możliwe również, że siła argumentacji i "spostrzegawczości" urzędników zależałaby od tego, kto wygrał. Każde takie "dogadywanie" śmierdzi nietransparentnością!
Gruzin
Gruzin 17.03.2017, 11:49
Bardziej wypasione od tych komputerków to młodzież ma smartfony.
telefonistka
telefonistka 17.03.2017, 09:35
Zakup kontrolowany... zakup kontrolowany.... zakup kontrolowany....
Destiny
Destiny 17.03.2017, 07:37
no dobrze podliczając jedna i druga ofertę to około 27 300zł, a co z pozostałymi 161 700zł ? na co zostanie to przeznaczone?
finder
finder 17.03.2017, 08:20
Reszta to te brakujące 35 komputerów, projekt sieci i realizacja tego projektu. Pewnie trzeba będzie położyć kilometry kabla i zainstalować szafki na switche. Sieć bezprzewodowa w takim budynku to sporo AP. W serwerowni zainstalować serwer, UTM, UPS i to wszystko skonfigurować. Trochę kosztować będą licencje na oprogramowanie. Dziury w ścianach też trzeba będzie zamalować. I TV powiesić :)
Destiny
Destiny 17.03.2017, 08:28
chyba nie chcesz "finder" powiedzieć ze nie ma tam w tej chwili tego wszystkiego.... a że niby jak działają sale do informatyki ???
olo
olo 17.03.2017, 08:28
A nie ma tam tego? To aż taka serwerownia w szkole powstanie?
Finder
Finder 17.03.2017, 08:58
To co działa zorientowane jest na sieć lokalną. W przyszłości (właściwie u nas już teraz) zasoby w internecie wyprą CD, pendrivy itp. wynalazki z lat poprzednich. Pracownia do działania potrzebuje 3 serwerów, każdy w tej chwili jest na innej maszynie fizycznej, tworzą one własciwie niezależną komórke sieci LAN.
I to się sprawdza, teraz np. awarii uległ portal e-podreczniki.pl i wiele szkół straciło zasoby do pracy, my mamy własny serwer i pracujemy bez zakłóceń.
Komputer 10 letni to nawet z firmy Apple nie daje rady z dzisiejszymi przeglądarkami, a na pewno kilka współczesnych aplikacji komfortowo czy nawet akceptowalnie nie zadziała. Dlatego kompy do wymiany: 25 szt.
Sama sieć w pracowni jest gigabitowa więc innych kosztów nie ma.
Reszta szkoły technologicznie jest jeszcze starsza dlatego taniej wychodzi to "zaorać" i zrobić od nowa.
Akcent położony jest na sieć i urządzenia sieciowe, bo komputery w normalnych firmach wymienia się co kilka lat (dlatego od nich kupujemy :), bo to sprzęt markowy). Sprzęt sieciowy to inwestycja na jakieś 10 lat, trudno przewidzieć w jakim kierunku to pójdzie, pewne jest, że urządzenia przenośne są na fali wznoszącej, dlatego sieć bezprzewodowa jest naszym priorytetem.
Destiny
Destiny 17.03.2017, 09:36
Markowy sprzęt używany przez jakiekolwiek biuro przez kilka lat też nie jest rewelacją nawet jeśli jest to i5... natomiast co do sieci gigabitowa, sieć ta raczej w zupełności powinna wystarczyć na zadania dla szkoły podstawowej (gimnazjum zaraz nie będzie)...
Co znaczy reszta szkoły ? Przecież modernizacja miała dotyczyć sali komputerowej, a nie zasobów całej szkoły...
No chyba, że w każdej sali jest komputer, z którego nagminnie korzystają nauczyciele - pytanie do czego ? - no na pewno do nauki ale pokaz "filmu" bądź "wiadomości" to nie jest aż tak wymagająca sprawa...
Sieć bezprzewodowa w Podstawówce ? Ale dla kogo ? No chyba dzieci z klas 1-6 (zaraz 1-8) nie muszą na przerwach siedzieć w telefonach czy tabletach - no bez jaj...
Sprzęt sieciowy - fakt - jest to inwestycja i co jakiś czas powinno się go "modernizować" ale faktem jest też to, że szkoła otrzymuje pieniądze nie tylko na naprawy "budowlane" ale i modernizację sprzętów komputerowych...
finder
finder 17.03.2017, 09:51
Nie jest, ale wydajność/cena jest ok i na tyle nas stać.
Tylko sala komputerowa? Wiesz lepiej niż osoba, która pisała projekt? Szacun :)

W każdej sali będzie komputer, bo tak np. działa dziennik elektroniczny.
Zagadka: jak bedzie na lekcji wf na stadionie?

Skoro rodzice dają telefony to dzieci je wykorzystują, może w przyszłości będzie to BYOD, ale sieć do tego trzeba mieć!
Trochę pracuję już w szkołach, ale jeszcze nigdy nie spotkałem się z faktem, że były pieniadze na nową pracownię. Dlatego wykorzystalismy budżet obywatelski.
Destiny
Destiny 17.03.2017, 10:57
Nie było mi dane przeglądać całości projektu, natomiast, już chyba jest w każdej sali komputer, z którego korzystają nauczyciele. Co do w-f-u na stadionie polecam kartka długopis, a później przepisanie :P chyba że przez telefon można się połączyć. Nie wiem jak działa dziennik elektroniczny czy to musi być po sieci czy tylko net trzeba posiadać.
To, że rodzice dają telefony to kpina, aczkolwiek podobno na terenie szkoły jest zakaz ich używania.
Zaś co do pieniędzy, przecież tak naprawdę zarządza nimi dyrektor więc to On (Ona) jest za to odpowiedzialna, budżet obywatelski nic do tego nie powinien mieć, chyba że będzie on rozdzielony na wszystkie Szkoły Podstawowe w Gryfinie, bo dlaczego ma korzystać tylko jedna?? Trochę nie fer... tak mi się wydaje...
Finder
Finder 17.03.2017, 16:30
Dopiero po realizacji projektu w każdej sali będzie komputer z dostępem do sieci.

Masz rację telefon, tablet to będą narzędzia nauczycieli wf, aplikacja dziennika działa także w trybie offline a dane aktualizuje automatycznie po wejściu w zasięg sieci. Ale zakup tabletów będzie poza BO.

Do tej pory zawsze staraliśmy się o pracownie z projektów unijnych, wypadało to zawsze korzystnie. Obecna pracownia np. miała wartość w 2007 ponad 100 tys. zł, Dzięki temu, że komputery były z górnej półki (płaciło ministerstwo edukacji) do dziś uległ definitywnej awarii tylko jeden, reszta jeszcze funkcjonuje.
Dla przykładu komputery PC dostarczone do ICIM (bibliotek szkolnych) w 2007 i 2008 r. przetrwały tylko kilka lat. W tej chwili z ośmiu otrzymanych działa tylko dwa.
Szkoła ma budżet spory, lecz w przeliczeniu na ucznia mamy chyba(?) najmniej pieniędzy. Dlatego budżet obywatelski był dla nas szansą na modernizację i to udało się dzięki wsparciu wielu mieszkańców naszej gminy.
Wiele szkół wystartowało, każda mogła. Nam się udało dzięki wsparciu Rady Rodziców, dzieci, ich rodzin i pracowników szkoły. Może dlatego, że nasz projekt wyróżnia się od pozostałych i z jego efektu skorzystać będzie mogła duża część mieszkańców naszej gminy.


???
??? 17.03.2017, 09:50
Czyżby marnotrawstwo? O przepraszam, rollsem na pole?
bez kitu
bez kitu 17.03.2017, 07:53
Na pewno będzie remont pomieszczenia co by w kadrze ładnie wyglądało, parę metrów kabla zasilającego, nowe biurka i krzesła, żaluzje okienne to max. 40 tysi, a gdzie reszta ?
o co chodzi?
o co chodzi? 16.03.2017, 23:58
Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tą ceną wynegocjowaną? Dali najniższą cenę spośród oferentów, i jeszcze musieli schodzić z ceną w dół? Nie rozumiem
x11
x11 17.03.2017, 09:06
Gdy firmy proponują cenę wyższą od rynkowej, przetarg nie ma sensu, negocjacje są jakimś wyjściem. Najniższa cena w ofercie nie musi być rynkowa. Wtedy wydamy więcej niż w sklepie. A nie po to tyle biurokracji...
łowca idiotów
łowca idiotów 17.03.2017, 19:04
Przecież ta firma dała najniższą ceną. Inni dali wyższe, więc co to za wymuszenia?
dziwne
dziwne 17.03.2017, 09:17
Dziwne rozumowanie. Albo robią przetarg i oddają sprawę "niewidzialnej ręki rynku", albo tracą czas, przeszukują rynek - ale wtedy wybierają najtańszą znalezioną? Dziwne!
x11
x11 17.03.2017, 09:21
Chcesz kupić TV w MM kosztuje 1000, w przetargu ofera na 1500. Gdzie kupisz?
szkoda zachodu
szkoda zachodu 17.03.2017, 09:27
Ustalam w przetargu cenę maksymalną, albo nie marnuję kasy na przetargi, skoro "wiem", ile ma kosztować, nie robię cyrków!
x11
x11 17.03.2017, 09:30
Moim zdaniem to dobry pomysł. Możliwe nawet, że już tak to robią, ale tego nie wiem.
transparency
transparency 17.03.2017, 13:17
Możliwe również, że siła argumentacji i "spostrzegawczości" urzędników zależałaby od tego, kto wygrał. Każde takie "dogadywanie" śmierdzi nietransparentnością!
?
? 17.03.2017, 08:43
Trochę dziwne, trzeba przyznać. Postawili wygranego pod ścianą, czy jak? Wygrał przetarg i zapłacił haracz?
?
? 17.03.2017, 09:28
Coś w tym jest...
transparency
transparency 17.03.2017, 13:19
Transparentność to podstawa przy wydawaniu publicznych pieniędzy. A takie "dogadywanie się" po wygraniu przetargu transparentne nie jest!
bez kitu
bez kitu 16.03.2017, 21:57
Jaki jest koszt jednostkowy monitorów i komputerów ?
finder
finder 07.10.2017, 17:40
Jedno stanowisko to koszt ok. 1100 zł (nowy monitor, klawiatura i mysz, jednostka centralna używana, bez dysku i systemu). Osobno trzeba kupić serwer 4-8 tysięcy (sprzęt + oprogramowanie, ale to koszt poza BO)

Pozostałe