czwartek, 28 marca 2024 21:29

Mateusz Rozmiarek wywalczył złoty medal

Trzecie zawody z cyklu Zachodniopomorska Liga Pływacka odbyły się w sobotę, 18 marca 2017r. W tej edycji, która odbyła się w Choszcznie, udział wzięło 178 zawodników i zawodniczek z ośmiu klubów pływackich działających na terenie naszego województwa. UKP „Marlin” wystawiło 26-osobową reprezentację. Dzieci rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych 11 lat i 10-8 lat i młodsi.

Autor: I.R.

Starsi zawodnicy pływali na dystansie 200m stylem dowolnym, 100m stylem grzbietowym i 50m stylem motylkowym. W tej kategorii wiekowej wystartowało 11 zawodników. Wśród nich najlepiej wypadł Mateusz Rozmiarek, który zdobył jedyny medal dla naszej reprezentacji. Mateusz wywalczył złoty medal na dystansie 50m stylem motylkowym, zaś na dystansie 100m grzbietem znalazł się tuż za podium, na 4 miejscu. W pierwszej dziesiątce zawodów znalazł się równie Jakub Szymański zajmując, na dystansie 100m stylem grzbietowym, 9 miejsce, zaś na 200m stylem dowolnym był 15. Jagoda Kujawa wywalczyła 11 miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym i 13 na 100m grzbietem. Celestyna Szulc zajęła 12 miejsce na dystansie 100m grzbietem i 15 na 50m stylem motylkowym. Adrianna Gniłka dopłynęła jako 14 na dystansie 200m stylem dowolnym i 22 na dystansie 50m motylkiem. Martyna Berk uplasowała się na 16 miejscu na dystansie 100m stylem grzbietowym i 21 na dystansie 200m stylem dowolnym. Tomasz Płoch dopłynął jako 18 na dystansie 100m stylem grzbietowym i 20 na dystansie 50m stylem motylkowym. Iga Stróżyk zajęła 21 pozycję na dystansie 50m stylem motylkowym i 24 na dystansie 200m stylem dowolnym. Leon Miziński przypłynął na 21 miejscu na dystansie 200m stylem dowolnym. Maja Wolska wypływała 25 miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym i 28 na dystansie 50m motylkiem. Karolina Dorawa dopłynęła na 26 miejscu na dystansie 100m stylem grzbietowym i 31 na dystansie 50m motylkiem.

Młodsi zawodnicy rywalizowali na dystansach 50m stylem dowolnym i klasycznym. Najlepiej w tej kategorii zaprezentowała się Aleksandra Szewczuk zajmując 6 i 8 miejsce. Jacek Wodzyński wywalczył 11 i 7 pozycję. Weronika Małolepsza dopłynęła jako 13 i 12. Jakub Jastrowicz uplasował się na 18 i 19 miejscu. Aleksandra Sowa dopłynęła jako 24 i 21. Szymon Serafin był 29 i 21. Bartłomiej Prokopowicz zajął 39 i 27 pozycję. Nadia Majchrzak wywalczyła 45 i 27 miejsce. Wiktoria Iwan był 30. Kacper Kubiś zajął 32 i 37 pozycję. Karolina Fabian dopłynęła na 35 i 34 miejscu. Mikołaj Rosiak był 38 i 34. Jan Staszak zajął 36 miejsce. Oliwia Linkowska wypływała 41 i 32 pozycję. Gabriela Kawczyk była 47 i 44.

W starszej kategorii wiekowej nasz klub wystawił dwie sztafety. Pierwsza w składzie: Jakub Szymański, Celestyna Szulc, Adrianna Gniłka i Mateusz Rozmiarek zajęła 6 miejsce. Zaś druga sztafeta, w składzie: Jagoda Kujawa, Leon Miziński, Karolina Dorawa i Maja Wolska wywalczyła 11 pozycję.

W młodszej kategorii wiekowej UKP Marlin wystawiło 3 sztafety: Najlepiej wypadła sztafeta: Aleksandra Szewczuk, Jakub Jastrowicz, Weronika Małolepsza i Jacek Wodzyński zajmując 5 miejsce. Druga sztafeta w składzie: Jan Staszak, Szymon Serafin, Oliwia Linkowska i Aleksandra Sowa dopłynęła na 13 miejscu, a na 14 uplasowała się sztafeta w składzie: Wiktoria Iwan, Kacper Kubiś, Karolina Fabian i Mikołaj Rosiak.