Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Inkubator kuchenny – tak. Jednak jeszcze nie teraz 

  • 20.03.2017, 07:28 (aktualizacja 20.03.2017, 08:08)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Inkubator kuchenny – tak. Jednak jeszcze nie teraz www.inkubator.nowysacz.pl
Gmina Gryfino kolejny raz zaprosiła do składania ofert na „Opracowanie projektu zagospodarowania terenu wraz z adaptacją budynku usługowego Murator nr UC06a na inkubator kuchenny w miejscowości Steklno”. Niestety i tym razem postępowanie trzeba było unieważnić.

To było już kolejne ogłoszenie w tej sprawie. Poprzednio nie wpłynęła żadna oferta. Teraz postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego również trzeba było unieważnić. Jak czytamy w informacji podpisanej 14 marca 2017 r. przez zastępcę burmistrza Pawła Nikitińskiego, wartość złożonej oferty przekracza kwotę, jaką gmina jako zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

O harmonogramie zadań mających na celu utworzenie inkubatora kuchennego w Steklnie napisaliśmy w lipcu 2016 r.:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/1714,co-sie-wykluje-z-tego-inkubatora

Co jest przedmiotem zamówienia

Przedmiotem zamówienia było opracowanie projektu zagospodarowania terenu wraz z adaptacją posiadanego przez gminę Gryfino projektu budynku usługowego Murator nr UC06a planowanego na inkubator kuchenny w Steklnie.

Budynek ma pełnić funkcję inkubatora przetwórstwa lokalnego oraz ma służyć lokalnym producentom rolnym, przetwórcom, w celu przetwarzania a także przechowywania produktów. Chodzi o to, żeby z inkubatora mogły korzystać małe firmy przetwórcze, cateringowe, a także osoby indywidualne, chcące przygotować przetwory. Budynek przeznaczony na inkubator kuchenny ma umożliwić wynajęcie pomieszczeń, produkcję soków owocowo-warzywnych, dżemów, galaretek, suszonych owoców, wyrobów piekarniczych oraz prowadzenie szkoleń, warsztatów w zakresie zdrowego żywienia.

Jak ma wyglądać inkubator kuchenny

Projektowany budynek na inkubator kuchenny powinien mieć:

- powierzchnię użytkową – 234,6 m2

- powierzchnię zabudowy – 326,9 m2

- salę wewnątrz pełniącą funkcję szkoleniowo-edukacyjną

- szatnie dla gości

- zaplecze gastronomiczne i gospodarcze

- ma być murowany, parterowy niepodpiwniczony

Możliwa jest adaptacja budynku poprzez utworzenie poddasza użytkowego – funkcji mieszkalnej.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (83)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

taka prawda
taka prawda 22.03.2017, 15:48
Darmoi kuchnia to dla niektórych zysk a dla innych nieuczciwa konkurencja.
sens
sens 23.03.2017, 00:14
Bezmyślne małpowanie innych tak się kończy! I chęć skoku na publiczną kasę - że bez sensu? Przecież to nie ich forsa, tylko publiczna!
co by tu jeszcze...
co by tu jeszcze... 22.03.2017, 18:59
Czego się te władze nie dotkną w Gryfinie, to sp... Aż strach wymagać żeby cokolwiek robili! Budżet obywatelski, parkingi...
dyskusyjne
dyskusyjne 22.03.2017, 15:12
Budowanie za pieniądze gminne (czyli nasze) obiektu do działalności komercyjnej jest co najmniej dyskusyjne! Na pewno nie jest to równe traktowanie mieszkańców
Szkoda gadać
Szkoda gadać 22.03.2017, 15:31
darmowa kuchnia - ale zysk nie dla gminy? Szkoda gadać!
lump
lump 22.03.2017, 15:40
A dziś w Mieszkowicach w ramach darmowego żarcia była tylko zupa,kuzwa jak żyć jak żyć na postnej zupie,kuzwa
zupa Romana
zupa Romana 22.03.2017, 15:42
Tu nie zjesz nic darmowego. Gmina wybuduje a potem ktoś sobie będzie produkował z zyskiem!
majster
majster 22.03.2017, 14:05
Ładna nazwa dla zrobienia kuchni dla prywaciarza z gminnej kasy! I to jest majstersztyk! Zero refleksji dlaczego akurat Steklno? No i dlaczego akurat kuchnia a nie inne usługi czy produkcja?
klepka
klepka 22.03.2017, 14:17
Ciekawe, dlaczego mamy dwa miliony bulić na wybudowanie komuś kuchni? A jeszcze utrzymanie tego? A podobno gmina tak była źle rządzona. A teraz?
CB..
CB.. 22.03.2017, 22:05
Czy to aby zgodne z prawem?
moralitet
moralitet 22.03.2017, 22:35
Jest coś takiego jak moralność. Takie dość zapomniane pojęcie...
Zorientowana
Zorientowana 21.03.2017, 20:51
A mnie zastanawia dlaczego ten inkubator będzie budowany właśnie w Steklnie a nie w innej miejscowości.......???? Pomyślmy...no cóż, ciąg dalszy "zaopatrywania" wsi z terenu Pani Kasprzyk
lol
lol 21.03.2017, 20:52
Kuduk też wchodzi w rachubę.
K
K 22.03.2017, 07:44
To jest dobre haa napewno wchodzi do inkubatora
muzyk
muzyk 21.03.2017, 20:59
W jedną trąbę dmuchają...
ziuta
ziuta 21.03.2017, 21:42
czyją bo mogę douczyć
Zszokowany
Zszokowany 21.03.2017, 19:10
Ja nie wytrzymam jak można być tak pustym i pisać takie głupie komentarze. Ludzie czy wy w ogóle myślicie czy tylko tak piszecie żeby pisać. Polecam lekturę wyjdźmy od tego co to jest ten inkubator kuchenny i jakie gmina dostaje do niego dofinansowanie i jakie z tego tytułu będzie miała korzyści a w szczególności mieszkańcy tej gminy A potem dyskutujcie i nie obrażajcie ludzi bo nikt by na pewno nie narażał gminy
na koszty jak tu ktoś napisał 2 mln. zł. Szok głupota ludzka nie zna granic.
niewiniątko
niewiniątko 22.03.2017, 08:00
Gdyby gmina budowała warsztat pracy każdemu mechanikowi, lekarzowi, budowlańcowi, sprzedawcy, inżynierowi, kierowcy, spawaczowi, kucharzowi itd to co innego. Ale budowanie takiej kuchni i to akurat w Steklnie nie ma innego uzasadnienia niż prezent dla kogoś!
radocha
radocha 22.03.2017, 08:17
Sądzę, że każdy ucieszyłby się, jakby mu wyposażyli miejsce pracy za 2 miliony! Ale dlaczego kuchnia i dlaczego w Steklnie - to trochę dziwne!
prezent?
prezent? 22.03.2017, 00:51
Jakbym miał dostać w prezencie wyposażoną firmę produkcyjną albo usługową, też byłbym zszokowany! Tym bardziej, jeśli prezenty rozdaje nie święty Mikołaj ani bogaty wujek, tylko gmina - podobno taka zadłużona... Ciekawe tylko co mają powiedzieć inni przedsiębiorcy? Też mogą się spodziewać "inkubatora" warsztatu samochodowego, inkubatora firmy budowlanej itp?
szok
szok 21.03.2017, 23:53
Nie bądź taki zszokowany, bo to raczej ludzie są zdziwieni, że gmina buduje i wyposaża komuś firmę za publiczne pieniądze! A ktoś sobie będzie kasę zbijał! To dopiero szok, by nie powiedzieć przekręt kapitalizmu! Za komuny jak państwo budowało, to przynajmniej państwo też miało państwowy zakład pracy. A tu koszty ma gmina, zyski będą prywatne!
lol
lol 21.03.2017, 20:46
235 metrów razy 5000zł do daje 1275000zł czyli już ponad milion, do tego wyposażenie ok 500000 i tyle jest max dofinansowania. Utrzymanie na pensjach personelu, koszy prądu i ogrzewania itd. I kto jest głupi i pusty?
szok
szok 21.03.2017, 23:54
Przecież dodatkowo jeszcze trzeba ten sprzęt utrzymać, serwisować itp. Gmina nie ma innych wydatków? Co my Kuwejtem jesteśmy, że nie wiemy co z pieniędzmi publicznymi robić?
Bożena
Bożena 21.03.2017, 19:13
A nie sądzisz, że to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Zamiast zastanawiać się nad mądrością innych pomyśl sama.
porąbane!
porąbane! 21.03.2017, 15:39
Budują za publiczną forsę prywatnym inwestorom warsztaty pracy - jak to nazwać?
Przepychają chyłkiem zmianę nazwy biednej pszczółki Mai, co sobie siedziała w przedszkolu!
Po prostu małe to jest i miałkie!
tu na razie jest ściernisko...
tu na razie jest ściernisko... 21.03.2017, 18:33
Jak mi gmina wybuduje warsztat, zostanę mechanikiem! Gdzie można załatwić sobie takie darmowe miejsce pracy?
zawód
zawód 21.03.2017, 18:59
Budować za nasze pieniądze komuś firmę? A co na to inni przedsiębiorcy? Ciekawe postępki naszej władzy, która tak krytykowała poprzedników...
garkotłuk
garkotłuk 21.03.2017, 08:56
Pewno się wkrótce okaże , że to czyjeś obietnice wyborcze.
gospodarność
gospodarność 21.03.2017, 15:17
Dlaczego gmina buduje za publiczne pieniądze firmę dla kogoś? Za taką "gospodarność" to ja dziękuję
K
K 21.03.2017, 07:34
To co sie wyprawia w gminie to juz przechodzi wszystko wstyd złodziejstwo tak marnują nasza kase snopy gminne inkubatora im sie zachcialoo he normalnie patologia gminna
ono
ono 21.03.2017, 08:40
Podejrzewam kolejny mądry pomysł p Odachowskiej,to w stylu tej pani senior wigor NIEWYPAŁ / wciąż gmina szuka kasy i dopłaca / teraz inkubator,ot ściągnęli z Pyrzyc fachowca...
zaskoczenie
zaskoczenie 21.03.2017, 01:02
Wydawało mi się, że po budowie kilometra autostrady w las, po przejęciu zadania powiatu (liceum), po dołożeniu gminnych pieniędzy do całkiem niezłej drogi powiatowej, żeby mieć lepszy dojazd do własnej chałupy nic mnie nie zaskoczy. A jednak!
zaskoczenie
zaskoczenie 21.03.2017, 01:03
Teraz budują cały zakład pracy, bo komuś zamarzyła się zabawa w biznes? A za swoje nie łaska? Szewcom też zakłady pracy postawią? Mechanikom samochodowym też?
kabaret
kabaret 21.03.2017, 08:02
Trudno uwierzyć, ale te działania przebijają wszystko, co nasze miasto widziało... Budowanie dla kogoś całej firmy, żeby sobie mógł hobby realizować? A któż jest takim szczęśliwcem?
ze wsi
ze wsi 21.03.2017, 21:57
Kabaret. Wredna baba z Bartkowa, no "zapracowała" sobie,a że do wyborów blisko, to wyborców szuka,już się nie ogląda na swego pana hi hi,bo w większości wiosek to już ludzie się poznali na tej radnej-nieporadnej
chochla
chochla 20.03.2017, 23:46
Dla kogo ten prezent za dwa miliony? Przecież to z naszych podatków! Zdurnieli do końca, czy odlecieli?
smoczyca
smoczyca 20.03.2017, 22:51
Z tego inkubatora się jeszcze jaja wyklują.
konfitura
konfitura 20.03.2017, 23:24
wysmarowane dżemem:)
hahaha
hahaha 20.03.2017, 23:12
kukułcze zbuki
lipna
lipna 20.03.2017, 22:49
To według mnie kasprzykowej sprężyna.
zachwycony
zachwycony 20.03.2017, 22:01
jak ktos bedzie chcial zaoszczedzic na gazie i pradzie to pojdzie tam sobie impreze przygotowac....albo..swinie oprawic ,bimbru napedzic i pogadac o zdrowiu przy kieliszku. ha ha ha . tylko jak znam zycie pewnie nie dla wszystkich bedzie klucz. To pierwsza potrzeba w Steklnie!!!
Gruzin
Gruzin 20.03.2017, 21:55
No proszę niby Piłat taki fuj a jakich sobie wychował następców. W kombinacjach i przekrętach mistrza pokonali już w połowie pierwszej i ostatniej swej kadencji. Umoczyć kasę i sprzedać za 2 lata swemu miejscowemu koledze a niech sobie dalej emeryt dorabia.
To nie Angielska Droga to Gruzińskie Chaczapuri.
Co?
Co? 20.03.2017, 22:47
Dokładnie tak! To co wyczyniają teraz, to przechodzi ludzkie pojęcie! Dwa miliony na kuchnię, żeby ktoś sobie dżem robił? A w swojej własnej kuchni nie może?
nie jeden raz
nie jeden raz 20.03.2017, 21:47
Przeczytajcie ten fragment tekstu kilka razy. Od lat żaden mnie tak rozśmieszył do łez. To wymyślił mistrz nad mistrze :D

Chodzi o to, żeby z inkubatora mogły korzystać małe firmy przetwórcze, cateringowe, a także osoby indywidualne, chcące przygotować przetwory. Budynek przeznaczony na inkubator kuchenny ma umożliwić wynajęcie pomieszczeń, produkcję soków owocowo-warzywnych, dżemów, galaretek, suszonych owoców, wyrobów piekarniczych oraz prowadzenie szkoleń, warsztatów w zakresie zdrowego żywienia.

Paw
Paw 20.03.2017, 22:04
I co w tym takiego śmiesznego?Pytam co?Mistrzem głupoty to jesteś ty..I to ja tobie radzę przeczytać fragment tego tekstu nie kilka razy ale kilkanaście bo w twoim przypadku kilka to za mało.
nie jeden raz
nie jeden raz 20.03.2017, 22:52
No w twoim przypadku to faktycznie nic śmiesznego. Wolę własną głupotę niż twój pustostan intelektualny.
"małe firmy przetwórcze, cateringowe" w Steklnie :D:D:D
śmieszne
śmieszne 20.03.2017, 22:26
Co śmiesznego w fundowaniu wsi kuchni do produkcji dżemu? Niby nic, ale skoro do tej pory nie umieli, to może najpierw nauczyć, do czego służą kuchnie w domu?
binbrownik
binbrownik 20.03.2017, 21:53
dobre to!
inka
inka 20.03.2017, 21:32
Ci co rzadza tym Steklnem powinni wreszcie zaczac sluchac mieszkancow..,..a nie glupoty wymyslac. Inaczej szybko sie skoncza ich rzady.
Skacowany kufel
Skacowany kufel 20.03.2017, 21:24
Jak już topić te 2 melony i to nie na rozbiórkę komina czy remont świetlicy, to może znajdzie się jakieś pomieszczenie w tym kurniku na bimbrownię z prawdziwego zdarzenia.
mieszkaniec
mieszkaniec 20.03.2017, 21:22
w ostatnich latach powstaly tu dwa osiedla domow jednorodzinnych .Wszyscy placa podatki . A moze by tak w pierwszym rzedzie umozliwic tym ludziom godziwy dojazd do domow ? Inkubator ? Takie bedzie mial wziecie jak ta "sciezka refleksji"...poronione pomysly jednostki
Fakt
Fakt 20.03.2017, 21:44
Harmonogram budowy dróg poza igrzyskami nie obejmuje Steklna
gruzin
gruzin 20.03.2017, 21:19
Kuźwa tylko kasy fiskalnej brakuje i moich Rodaków.
Anna
Anna 20.03.2017, 21:04
Mieszkam w Steklnie od lat. Ludzie do domow nie moga dojechac bo bloto ,dziury brak oswietlenia ,strach dzieci do szkoly wysylac..Ale najbardziej potrzebna tu jest kuchnia....niezly numer. Ciekawe pod kogo
to jest robione ..bo napewno nie dla mieszkancow.

Pozostałe