Nasi biegali w Pyrzycach

  • 21.03.2017, 10:19 (aktualizacja 21.03.2017, 11:55)
  • Admin Admin
Nasi biegali w Pyrzycach organizator
Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR była niewątpliwie mocnym otwarciem sezonu dla większości spośród prawie 800 uczestników tej debiutanckiej imprezy. - Skoro impreza nazywa się Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR, to znaczy, że powinno być szybkie bieganie. Nazwa przecież zobowiązuje – żartem podkreślał Marcin Paprocki (dyrektor biegu) będąc pod wrażeniem osiąganych rezultatów.

Potwierdzeniem tych słów niech będzie wynik uzyskany przez zwycięzcę biegu – Adama Nowickiego. Zawodnik MKL Szczecin, aktualny wicemistrz Polski w półmaratonie i biegu na 10 000m, praktycznie po samodzielnym biegu zameldował się na mecie z czasem 30:14. Adam Nowicki tym wynikiem wybiegał nagrodę 1 000zł ufundowaną przez prezesa firmy EUROPA SYSTEMS przeznaczoną dla najszybszego Polaka, który miał pokonać dystans 10km w czasie krótszym niż 31 minut.

W imprezie biegowej na 10 km uczestniczyli także gryfinianie i zawodnicy z naszego powiatu (w nawiasie podajemy nazwy tych miejscowości):

Grzegorz Pluta,

Nikola Szurgocińska,

Krzysztof Czosnowski,

Tomasz Pękalski,

Jacenty Skwarzyński,

Grzegorz Grzelak (Chojna),

Damian Pawełczak (Krzywin),

Magdalena Droździel,

Robert  Duchowski,

Waldemar Błażejczak (Stare Czarnowo),

Maciej Mataj,

Marcin Śliwiński (Chojna),

Krzysztof Kaźmierczak,

Patryk Czylkowski (Banie),

Joanna Świst,

Grzegorz Lewandowski,

Adam Kamiński,

Paweł Racinowski,

Patryk Miecznikowski (Banie),

Szymon Raszczuk (Stare Czarnowo),

Justyna Pejska-Babińska,

Sebastaian Kurkowski (Trzcińsko-Zdrój),

Anna Rudkiewicz-Surmacz (Chojna),

Andżelika Ziółkowska,

Krzysztof Kulig,

Artur Sadowski,

Jerzy Surdacki,

Łukasz Dmytryk,

Dariusz Makowski,

Adam Chludziński,

Maria Duraj (Banie),

Dawid Trzybiński (Kołbacz),

Bogdan Teżyk (Zielin),

Żaneta Rybińska-Prostak (Troszyn),

Wojciech Cieszyński,

Izabela Podolak,

Patryk Cacek (Moryń),

Piotr Ruszczuk (Stare Czarnowo),

Emilian Osetek (Góralice),

Łukasz Martyniak,

Ilona Janas,

Barbara Myslisz (Chojna),

Katarzyna Pośniak (Chojna),

Marcin Kurkowski (Moryń),

Kamila Tuzinek (Moryń),

Jerzy Kołaczyk (Moryń),

Marta Giergielewicz,

Helena Cieślak,

Adam Cieślak.

Na 5 km biegli:

Justyna Jaz (Chojna),

Maciej Dąbrowski,

Sandra Zielazek,

Paulina Jaz (Chojna),

Marta Stanisławska (Trzcińsko-Zdrój),

Agnieszka Jabłońska (Chojna),

Justyna Ziółkowska (Trzcińsko-Zdrój),

Emilia Cieszyńska,

Jadwiga Lewandowska (Trzcińsko-Zdrój),

Rafał Wypych

Po sobotniej wichurze warunki do szybkiego ścigania się w niedzielę, 19 marca 2017 r. były optymalne – brak deszczu, temperatura w granicach 4-6 stopni C i szybka atestowana trasa. Nie jest zaskoczeniem, że biegacze wyposzczeni po zimie tłumnie stawili się na starcie biegu w Pyrzycach aby zmierzyć się z dystansem 10km, czy w równolegle rozgrywanym  biegu na 5 km.

Szybka trasa, choć przy niesprzyjającym wietrze odczuwalnym na części dystansu, umożliwiła osiągnąć pasjonatom biegania dobre wyniki z licznymi rekordami życiowymi włącznie.

 Podium biegu na 10km wygląda następująco:

1. Adam Nowicki (MKL Szczecin) 30:14,

2. Wojciech Piwowarczyk (Pyrzyce/WMLKS Pomorze Stargard) 32:55,

3. Paweł Związek (Wieczorne Bieganie w Szczecinie) 34:25.

Pierwszą z pań okazała się Monika Andrzejczak z 12 Batalionu Dowodzenia z czasem 38:51, na drugim miejscu uplasowała się natomiast Nikolina Szurgocińska z KB Hermes Gryfino (39:24), a na trzecim Katarzyna Wrotecka z 4Run Team Piła (40:57).

Zwycięzcą biegu na dystansie 5km został Arkadiusz Minko (Resko), a wśród pań najlepsza okazała się Paulina Kaczmarek ze Świebodzina. Bieg na dystansie 5 km ukończyło łącznie 138 osób.

 Wszyscy uczestnicy zmagań na mecie mogli cieszyć się zdobyczą w postaci niepowtarzalnego medalu z pyrzyckim gryfem, który organizatorzy - po licznych namowach ze strony zawodników - planują zgłosić do konkursu na najpiękniejszy medal roku 2017 organizowany przez portal MaratonyPolskie.pl.

Sponsor biegu - Winnica Turnau - przygotował specjalnie dla uczestników Pyrzyckiej Szybkiej Dychy Backer OBR grzane wino, a dla wszystkich zmotoryzowanych czekała natomiast aromatyzowana herbata, izotonik oraz piwo bezalkoholowe Lech Free. Dodatkowo dzięki firmie Mlekovita można było po zawodach  skosztować grillowanych Serów Gołka Zakopiańska podawanych z żurawiną, a serwowanych przez Restaurację PARK

Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR nigdy nie doszłaby do skutku, gdyby nie jej pomysłodawczyni i inspiratorka, czyli p. Marzena Podzińska - burmistrz Pyrzyc. Debiutancka impreza biegowa miała w swoim zamyśle przyczyniać się do promocji gminy Pyrzyce oraz zdrowego trybu życia.

Organizatorem przedsięwzięcia była gmina Pyrzyce, która wybrała doświadczenie i profesjonalizm Stowarzyszenia K2 Partners (organizator m.in. 38 PKO Półmaraton Szczecin) do realizacji tego wydarzenia przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Pyrzycach. Sponsorem Tytularnym imprezy była firma Backer OBR Sp. z o.o. Wśród sponsorów i partnerów wymienić należy natomiast firmę Europa Systems Sp. z o.o. – fundatora nagrody dla najszybszego Polaka, Winnicę Turnau, Skoda Auto PEHAMOT (partner motoryzacyjny), Termo Organikę, Restaurację Park w Pyrzycach, Kancelarię Prawną Skotarczak Dąbrowski Olech i Partnerzy, Mlekovitę, PBS Mrówka w Pyrzycach, Kompanię Piwowarską S.A. oraz sklep dla biegaczy RUN EXPERT ze Szczecina.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym przez Gazetę Ziemi Pyrzyckiej, Puls Powiatu – Dwutygodnik Powiatu Pyrzyckiego, TV Aura oraz serwisy Pyrzyce24.eu, SzczecinBiega.pl, MaratonyPolskie.pl oraz hot-point.pl.

Admin Admin

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rozgrzewka
rozgrzewka 21.03.2017, 22:47
Uwaga! Ruszyły zapisy do biegów ultra szlakami Puszczy Bukowej "Puszczygór" i "Puszczygórka". Startujemy już 27 maja 2017 r.
biegacz
biegacz 21.03.2017, 16:10
było więcej , dlaczego nie wymieniono wszystkich ??
biegacz też
biegacz też 21.03.2017, 21:21
też tego nie rozumiem. Albo wszystkich albo tylko tych z podium od nas
lokis
lokis 21.03.2017, 12:25
Sporo było z naszego powiatu.

Pozostałe