Został nowym prezesem zarządu

  • 22.03.2017, 10:16
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Został nowym prezesem zarządu
Posiedzenie fundatorów, rady i zarządu Fundacji Kościół Mariacki w Chojnie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej we wtorek, 21 marca 2017 r. Został powołany nowy zarząd i nowa rada fundacji.

Obowiązki prezesa Fundacji Kościół Mariacki powierzono proboszczowi parafii Świętej Trójcy w Chojnie ks. Janowi Zalewskiemu.  Zastępcą prezesa został Peter Helbich z Hanoweru. Do zarządu zostali powołani: Reinhard Schmook i Andrzej Lipiński.

Przewodniczącym rady fundacji został Berthold Schwarz. Natomiast zastępcą ks. prał. Aleksander Ziejewski. Honorowym członkiem zarządu fundacji został mianowany ks. prał. Antoni Chodakowski.

- Mam nadzieję, że rozpoczyna się nowy etap działalności kościoła Mariackiego w Chojnie. Jako nowy prezes zarządu, który ze swego skarbca wydobywa rzeczy nowe i stare, oprócz zasadniczych i koniecznych prac związanych z odbudową świątyni, chciałbym nadać nowy impuls ekumeniczny w kraju i we współpracy międzynarodowej. Rozwijać działalność kulturalną, turystyczną  i edukację ekologiczną w ramach „Zielonego Kościoła” w duchu encykliki „Laudato si”. Chciałbym aby kościół Mariacki i parafia Świętej Trójcy tworzyły przestrzeń spotkań, modlitwy i braterstwa dla ogółu mieszkańców nie tylko po obu stronach Odry, ale również dla Europy wschodniej i Skandynawii -powiedział ks. Jan Zalewski.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krassus
Krassus 23.03.2017, 23:29
Może coś się ruszy w tej sprawie...
gryfinianin
gryfinianin 22.03.2017, 14:56
I co można? Mozna! I nie trzeba rezygnować z należnych podatków!
Schutzengel
Schutzengel 22.03.2017, 11:42
Kiepska wiadomość dla mieszkańców Chojny. Teraz wszystkie środki pomocowe od państwa, województwa,powiatu,gminy będą mocno uszczuplone, bo trzeba wspomóc fundację kościelną. Dziwne , że w zarządzie fundacji są Niemcy, a nie ma tam jego kolegi z ministrantury.
http://www.katedra.szczecin.pl…
obserwator
obserwator 22.03.2017, 14:14
Gościu nie znasz sie na niczym. 30 lat juz jest ta fundacja i to tylko techniczna zmiana.
parafianka
parafianka 22.03.2017, 11:08
Gratulacje! Bardzo się cieszę.

Pozostałe