Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Pani Agnieszka i jej rodzina potrzebują pomocy. Deszcz leje im się na głowę

  • 23.03.2017, 13:23
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pani Agnieszka i jej rodzina potrzebują pomocy. Deszcz leje im się na głowę Mariusz Stępień
W dramatycznym stanie jest dach, przez który deszcz leje się do mieszkania. Aż strach, że któregoś dnia sufit spadnie na śpiące dzieci. Pani Agnieszka opiekuje się nie tylko swoimi dziećmi, ale także chorymi rodzicami. Już nie daje rady…

Pani Agnieszka wraz z trójką dzieci i chorymi rodzicami mieszka w Lubanowie koło Bań. Córka kobiety ma lat 13-14 i bardzo dobrze się uczy. Synowie są w wieku 10 i 8 lat. Mama pani Agnieszki jest bardzo chora i nie chodzi. Ojciec przeszedł rozległy zawał. Pani Agnieszka też jest chora, ale mimo wszystko dzielnie sobie radzi.

-Mieszkają w popegeerowskim szeregowcu, mieszkanie jest w stanie tragicznym. Dach wymaga wymiany, bo woda leje się do mieszkania i sufit w pokoju, w którym śpią wszyscy, grozi zawaleniem. To stare poniemieckie budynki, których nikt nie remontował, a potem za grosze sprzedano najemcom na własność. Pani Agnieszka nie jest w stanie nic odłożyć na remont, bo pieniędzy starcza tylko na życie. Oni walczą o przetrwanie – informuje nas Mariusz Stępień.

To właśnie pan Mariusz wpadł na pomysł zorganizowania akcji „zrzutka”, by pomóc rodzinie z Lubanowa. Teraz zwrócił się do nas z prośbą o nagłośnienie sprawy.

-Widziałem szczuplutką, płaczącą kobietę, która sama jest chora. Byłem świadkiem, jak pani Agnieszka wsadzała swoją schorowany matkę na wózek inwalidzki. Mama dostaje 560 zł, które właściwie w całości idą na leki. Ojciec pani Agnieszki nie ma żadnych środków. Na dzieci dostaje pieniądze, ale to co ma, starcza na opłaty i na wyżywienie. Natomiast ojciec dzieci płaci na nie albo nie. Kobieta nie ma żadnej wolnej złotówki na remont – mówi nam Mariusz Stępień.

-Nie ma w tym budynku żadnego zarządcy. Mieszkania są prywatne, a każdy musi opłacać sobie prąd, wodę ścieki itp. Wiem, bo mieszkam dwa numery dalej od pani Agnieszki. Szczerze mogę przyznać, że warto pomóc tej rodzinie, bo mieszkanie jest w tragicznym stanie – napisał na portalu społecznościowym pan Krystian.

Na remont dachu i mieszkania rodzina z Lubanowa potrzebuje 50 tysięcy złotych.

Na razie zebrano zaledwie 702 zł, to tylko 1 procent potrzebnej kwoty.

Pomóżmy, udostępniając zrzutkę i wpłacając pieniądze! Liczy się każda złotówka!

https://zrzutka.pl/jjhtkt

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lukas
lukas 25.03.2017, 22:51
ale ja widzialem jak ta Panie kupowałas w aptece w Baniach prawie wszystkie leki z reklam TV .. no no ...?
Ania
Ania 26.03.2017, 13:17
Tzw.suplementy diety ?Specjalistyczne leczenie:-)
aaa
aaa 24.03.2017, 20:44
Na remont kasy nie ma,ale peciorki po fajeczkach są.No tak,na to zawsze znajdą się pieniądze.Prawda?
Jan
Jan 24.03.2017, 18:59
Każdy kowalem swojego losu. Dzisiaj jest źle, ale czy zawsze tak było? Pomoc oznacza demoralizacje dzieci poprzez pokazanie, że można coś uzyskać. Umiesz liczyć - licz na siebie. Dzieci należy wyciągnąć z patologicznych oczekiwań, że się należy / lub , że ludzie dadzą/. Tylko praca ma bogacić i to powinno być nauką na przyszłość. A dach we właściwym czasie wystarczyło przełożyć......
Sylwia
Sylwia 24.03.2017, 12:50
Pomożemy w miarę możliwości oczywiście.
Polak
Polak 24.03.2017, 10:04
a ile metrow tego dachu ze 50tys ? średnio licząc to 100metrow dachu to z 20tys...
kpina
kpina 24.03.2017, 12:17
Tam nawet 100 metrów nie ma... Te pieniądze to pewnie na remont całego domu ;)
 Polak
Polak 24.03.2017, 13:28
Ta i na imprezy :)
Ad
Ad 23.03.2017, 19:41
Trzeba im pomuc bo znam tą rodzine,im naprawde jest ciężko finansowo.Aga nie może podjąć pracy bo nie zostawi schorowanych rodziców bez opieki,stara się jak może.A wy tylko nażekacie ludzie
prawda 2
prawda 2 24.03.2017, 12:22
Nikt nie narzeka, tylko przedstawia fakty!
Arn de...
Arn de... 23.03.2017, 18:12
I co tu robić? Jak reagować na takie wyzwania ? Czy pomagać TYLKO DLATEGO, ZE KTOŚ POTRZEBUJE POMOCY MIMO, ŻE SAM PROWOKUJE TAKIE SYTUACJE ? JAK POMOGĘ - BĘDĘ MIAŁ NIESMAK A JAK NIE, TO TO SAMO. SWOJĄ DROGA ONI COŚ JUŻ OD PAŃSTWA - czytaj od społeczeństwa płacącego podatki, DOSTALI /za grosze mieszkanie/ I DALEJ DOSTAJĄ /opieka i zasiłki/ A WIELU NIC NIE DOSTAŁO I MUSI SOBIE RADZIĆ. JAK IM POMOŻEMY TO CO POCZUJĄ SĄSIEDZI MIESZKAJĄCY W TYM SAMYM SZEREGOWCU ? CZY NIE POMYŚLĄ, ZE SA FRAJERAMI GDYŻ MOGLI JECHAĆ NA WAKACJE ŻYCIA DO EGIPTU ZAMIAST REMONTOWAĆ WŁASNY DACH ? Jest coś jeszcze... W WYLICZENIACH DOCHODU ZNIKŁO GDZIEŚ 1 000 ZŁ Z PROGRAMU 500+ !? A może, zamiast mamie, POMÓC NALEŻY DOBRZE UCZĄCEJ SIĘ CÓRCE BY W PRZYSZŁOŚCI SAMA MOGŁA POMAGAĆ ?!
cisza
cisza 23.03.2017, 18:26
."..przepraszam,że żyję i myślę inaczej" ,bo jezeli ta Pani ma problem,to może tam potrzeba jest inna forma pomocy np asystent rodziny { mądry } nie zawsze POMOC znaczy finanse. Proszę myśleć i ciut empatii polecam, to nie boli, zapewniam
Nie wiem
Nie wiem 23.03.2017, 16:51
(...) opisywała temat. Bardzo współczuję im warunkow, ale niestety jest tak jak mowi znawca tematu.

Część komentarza usunięto. admin2
znawca tematu
znawca tematu 23.03.2017, 15:49
Już 2 lata temu Pani Agnieszka wraz z Rodziną miała realną szansę na pomoc. Sprawa była nagłaśniana chociażby w lokalnej Gazecie Gryfińskiej. Nie skorzystała z niej. Jest to bardzo roszczeniowa Rodzina, a postawa Pani Agnieszki pozostawia dużo do życzenia. Rodzina otrzymuje bardzo dużą pomoc z Ośrodka Pomocy Społecznej. Niestety, Pani Agnieszka, poprzez swoją niezaradność i niegospodarność, poniekąd skazuje Rodzinę na taki byt. Wielu ludzi starało się Im pomóc. Nie docenili tego. Proszę Państwa, proszę nie nabierać się na te łzy...
Oliwia
Oliwia 24.03.2017, 20:41
Bo tak to jest jak patologia sie mnozy moim dzieciom nikt nie da i tez utrzymuje swoich bezrobotnych rodzicow i daje rade a ta tylko skomli
przyjezdny
przyjezdny 23.03.2017, 16:50
No i znowu OPS się tłumaczy,że pomagali...bez efektów jak widać,bo rodzina roszczeniowa ?? to tak jak w N Czarnowie ? A może wreszcie OPS do wymiany, albo dyrektorka do bani ?? Czy nie ma kto zrobić w OPS porządku ?? Gdzie gospodarz ??
znawca tematu
znawca tematu 23.03.2017, 18:59
Drogi Przyjezdny..nie jestem z OPS. Jestem osobą, która próbowała pomóc...
Marika
Marika 23.03.2017, 14:27
.Strasznie to wygląda.
Gabryś
Gabryś 23.03.2017, 13:55
Szok!

Pozostałe