Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Ale zrobili akcję! Mieli świetny pomysł na ukwiecenie miasta

  • 25.03.2017, 12:12
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ale zrobili akcję! Mieli świetny pomysł na ukwiecenie miasta
Przed Urzędem Miasta i Gminy w Gryfinie dzisiaj, 25 marca 2017 r. grupka członków Młodzieżowej Rady Miejskiej z naczelnikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej Mariuszem Tarką oczekują na dostawę bratków. Kwiaty będą posadzone naprzeciwko urzędu. Jeżeli pozostanie część bratków, trafią na rabatę przy rondzie koło Biedronki.

Kwiaty są „produkcji” gryfińskiej, co dowodzi, że Urząd popiera rodzime uprawy. Kiedyś, lata wstecz taką akcję nazwano by czynem społecznym. Dziś jest to wspaniała inicjatywa młodych ludzi, którzy chcą coś zrobić, żeby nasze miasto z każdym dniem było piękniejsze. 

– Chcemy dbać o Gryfino, żeby złośliwi nie twierdzili, że młodzież nic nie robi -  mówią nam dziewczęta.

Jak widać, młodzież się zaangażowała i trzeba to zauważać. Prawie każdy przechodzień uśmiechnie się na widok barwnych, pięknych kwiatów. A przecież o to chodzi. Doceńmy więc inicjatywę, pomysły i chęci młodych ludzi.

Jest także wielka prośba: niech nikt nie niszczy ani nie zabiera bratków z rabat i donic do swoich ogródków.

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (19)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (115)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

xeron
xeron 27.03.2017, 18:38
4 osoby na siłę ściągnięte...
Alojzy
Alojzy 27.03.2017, 18:30
ludzie sami kapitaliści. czyn społeczny zabroniony... chciała mlodziez isc posadzic te kwiatki to poszli o po co te posty ? na wszystko narzekacie nawet na to ze ludzie sobie poszli sobie w czynie spolecznym posadzic bratki czy inne sratki... nie wasz biznes i pisanie o jakims wyzysku czy probie oszczednosci....
tlumacz
tlumacz 27.03.2017, 18:35
Alojzy piszemy o głupiźnie władzy, która mlodymi zasłania swoje błędy.
Jero
Jero 27.03.2017, 17:25
Dzien dobry.Osobno zrobi przetarg na same kwiaty i osobno na caala zielen tzn sadzenie podlewanie podcinanie koszenie wycinanie drzew c a l o s c itp. To logiczne zawsze tak robia. A ze rada mlodych powstala to niech sadza jak chca:)
bzdura
bzdura 27.03.2017, 18:32
Jero,opowiadasz bzdury. Kto weźmie na siebie odpowiedzialność z tytułu gwarancji dostarczenia sadzonek zdrowych i zgodnych z zamowieniem? Jak kwiatki zwiędną, to szkodę naprawi dostawca kwiatów, czy firma która je sadziła? A moze urzędnicy z młodzieżą? Rozumiem, że mają stosowne kwalifikacje żeby sadzić kwiaty zakupione za publiczne pieniądze. Dodam jeszcze, że praca w pasie drogowym bez własnego zabezpieczenia jest nadużyciem i narażeniem młodych na niebezpieczeństwo.
Alojzy
Alojzy 27.03.2017, 18:42
po takich postach nie dziwie się ze ten swiat schodzi na psy ....
tlumacz
tlumacz 27.03.2017, 18:45
To nie świat, tylko nasza władza zeszła na psy.
Jok
Jok 27.03.2017, 17:31
Nie ma nic
Dyl Sowizdrzał
Dyl Sowizdrzał 27.03.2017, 13:46
Wróciły czyny społeczne ?
Nie wierzę aby młodzi ludzie z własnej incjatywy rzucili się do sadzenia kwiatków i to akurat pod UMiG.
Ktoś ich musiał zainspirować albo obiecać wycieczkę do Raciechowic.
Czyja to córka/wnuczka, że robiono jej indywidualną sesję zdjęciową ?
Czyżby z Urzędu była skazana na sukces ?
anka
anka 27.03.2017, 13:12
Wstyd mi gdy czytam niektóre komentarze. Nie można po prostu pochwalić młodych ludzi za inicjatywę. Brawo
zdziwiony
zdziwiony 27.03.2017, 18:22
Anka, co Ty bredzisz? Nikt nie czepia się mlodych, tylko urzędników, którzy spaprali zamówienie i wyslugują się teraz młodymi żeby zatuszować wpadkę.
xessor
xessor 27.03.2017, 13:18
Brawo młodzi którzy du.. ratuja urzednikom.
olo
olo 27.03.2017, 13:17
Ależ nikt nie ma pretensji do młodych! Raczej wręcz przeciwnie - starzy zawinili a młodymi się wysługują!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 27.03.2017, 10:42
Jakie wadliwe zamówienie o czym Wy ludzie mówicie ??
Fajna inicjatywa, która dodatkowo zaangażowała młodych :D
Brawo!!
taka prawda
taka prawda 27.03.2017, 12:27
Ano takie, że jak teraz coś się z kwiatkami (tfu, tfu) stanie, to cztery komisje nie rozsądzą, czy to złe sadzonki, złe sadzenie, czy zła pielęgnacja. A jakby to miała jedna firma - byłoby prościej. I lepiej!
łowca idiotów
łowca idiotów 27.03.2017, 18:20
Nasza genialna władza i jej klakierzy teg nie pojmują.
Fakt
Fakt 26.03.2017, 22:54
Czas powołać radę sadzaczy bratków z nadzorcą Kamińskim
pytanie
pytanie 26.03.2017, 20:27
Kto będzie sadził pozostałe sadzonki? Urzędnicy to zrobią w ramach obowiązków, czy ktoś weźmie za to dodatkową kasę? Czy będą wyciągnięte konsekwencje wobec osób, które przygotowały wadliwe zamówienie?
Nord
Nord 26.03.2017, 20:44
Ty będziesz sadził :))) widać jesteś bardzo zainteresowany.
arogancja władzy
arogancja władzy 26.03.2017, 21:46
Może tak trochę grzeczniej. Wydajecie pieniądze publiczne , a więc i nasze. Chcemy wiedzieć kto przygotował wadliwe zamówienie i komu dodatkowo trzeba będzie zapłacić. Proste?
działkowiczka
działkowiczka 26.03.2017, 21:56
Tarka dostanie za nadgodziny i tyle. Żeby naczelnik był potrzebny do sadzenia bratków, to koniec świata :) A tak swoją drogą, to lepsze rośliny wieloletnie długo kwitnące, w rezultacie zawsze wychodzi taniej. Szkoda pieniędzy, czasu i roboty.
dziadek
dziadek 26.03.2017, 21:16
no i jak się rozbisurmanił.nord spać draniu pora i pamietaj łapki na kołde,koniec tego s a d z e n i a ha ha
Nord
Nord 27.03.2017, 00:05
idź kobieto spać bo w tym wieku za długo nie można przy kompie siedzieć.
??
?? 27.03.2017, 09:23
uparty,jak osioł nordzie,ile śniegu musiała zjeść twoja matka,żeby urodzić takiego BAŁWANA ???
pawel_hajdas
pawel_hajdas 26.03.2017, 20:33
To nie są sadzonki tylko gotowy produkt.
pytanie
pytanie 26.03.2017, 21:43
Panie Pawle, ani sadzonki, ani gotowy produkt nie posadzą się same. Czy ma Pan wiedzę kto i za ile je teraz posadzi? Bo szopki z celebrytami były tylko na pokaz. Nie irytuje Pana ten kabaret?
pawel_hajdas
pawel_hajdas 27.03.2017, 08:53
Wydaje mi się, że firma która wygra przetarg. A szopka mnie nie irytuje tylko śmieszy, bo powinni posadzić całość a nie tylko te wybrane miejsca.
odpowiedź
odpowiedź 27.03.2017, 18:19
Na pewno kwiatów Panie Pawle nie posadzi firma, która wygrala przetarg bo gmina nie pomyślała o tym w zamówieniu. Czy komisja rewizyjna zainteresuje się kolejnym babolem i sprawdzi kto dostanie zlecenie od burmistrza?
pawel_hajdas
pawel_hajdas 26.03.2017, 19:34
Do za zimno i za wcześnie tudzież przymrozki, bratki wysiewa się w lipcu lub kupuje sadzonki i sadzi we wrześniu. Są przez całą zimę zahartowane. Można tak jak w Niemczech posadzić jesienią i mieć na wiosnę z głowy.
??!
??! 26.03.2017, 19:58
Czyli wyrzucili pieniądze w błoto?
pawel_hajdas
pawel_hajdas 26.03.2017, 20:09
Nie kumam. Można jaśniej?
Ania
Ania 26.03.2017, 14:14
Za wcześnie i za zimno na sadzenie kwiatków ale i tak plus dla młodych, że im się chce :)
młodzi
młodzi 26.03.2017, 17:59
Ania, młodzi dostali rozkaz. Wladza zapomniała zamowic posadzenie zakupionych kwiatów, więc w ten sposób przekuwają porażkę w sukces.
ono
ono 26.03.2017, 15:02
Właśnie wróciłam z wnuczką ze spaceru,tak brudnego miasta i terenów "zieleni" to jeszcze nie pamiętam..suche liście,śmieci,pełno gałęzi,psie kupy.A te donice z kwiatami przed urzędem pasują jak pięść do nosa w tym bajzlu.! NAJGORSZA ekipa rządząca w historii tego miasta jest teraz
haha
haha 26.03.2017, 20:49
A babka miała wąsy :) :) :)
Ekspert
Ekspert 26.03.2017, 16:31
Trzeba było wziąć grabie to by cię w telewizji pokazali :)))
ono
ono 26.03.2017, 18:15
ekspert od siedmiu boleści,piszesz o sobie?? bo co ,nigdy cię nie pokazali?? albo nie tak jak marzysz?? smutne..dziadku drogi dziadku...,dlaczego mnie oceniasz w/g siebie ?? ktoś jest ci solą w oku i tak walisz na oślep??
Dziadek
Dziadek 26.03.2017, 16:22
ono najpierw musisz ją mieć :)) Wymyśl lepszą bajkę
Wioleta
Wioleta 26.03.2017, 11:22
W nocy w mieście [przymroziło. Było minus 1. Ciekawe jak tam bratki.
wyliczanka
wyliczanka 26.03.2017, 09:53
A pamiętacie Państwo, kiedy bratki były sadzone za poprzedniej władzy i jakiej były jakości i jak było "napaćkane" w donicach?
??
?? 26.03.2017, 10:44
nie ośmieszaj się,nikt nie WYLICZA takich "bratków"jak ty,już nie wiesz co napisać???
Dziadek
Dziadek 26.03.2017, 16:24
a ty z " wnuczką" wyliczyłaś?
detektor
detektor 26.03.2017, 10:54
Wtedy pisał w GG i liczył, a teraz sam jest za to odpowiedzialny.
wyliczanka
wyliczanka 26.03.2017, 13:13
No właśnie - jest odpowiedzialny i bratki są sadzone na czas, a nie na koniec kwietnia jak bywało, są dobrej jakości, a nie "chudziny", które były kupowane za niezłe pieniądze dla sprzedającego, a których trzeba było 3-krotnie więcej posadzić w donicach, żeby miało to jakikolwiek wygląd, a i są sadzone kolorystycznie z gustem. :)

Mogłam władzę pochwalić - MOGŁAM! :P
nonono
nonono 26.03.2017, 22:51
chwalą władze koniec świata
Andzia
Andzia 26.03.2017, 17:57
Dziecinko, zapomnieliście zapisać w ogłoszeniu o zakupie kwiatów również ich posadzenie. Po co tykasz poprzednikow? Przecież ten babol nie jest ich, tylko wasz. Daruj sobie te prymitywne wstawki.
wyliczanka
wyliczanka 26.03.2017, 22:13
Pierwsze słyszę Andziulu, żeby w ogłoszeniu miało być: sprzedaż i sadzenie.
Może i jeszcze pielęgnacja miała być?
Nie wiem kto w tym roku zajmuje się obsadzaniem i pielęgnowaniem kwiatów (w zeszłym roku chyba przetarg wygrał ELWI, w poprzednich latach miał chyba wyłączność PUK), ale... mam nadzieję, że po posadzeniu kwiatki zostały podlane i będą lepiej dbane niż w zeszłym roku. A w zeszłym roku mówiąc wprost - była MASAKRA. Mam nadzieję, że te bratki w wodzie nawóz "ujrzą".
taka prawda
taka prawda 27.03.2017, 12:24
Ależ właśnie wyliczanko tak jest - gmina zleca całość -sadzenie, pielęgnację - i ma spokój. Za to firma odpowiedzialna za wszystko i nie zrzuca jej na innych. Jak sadził i pielęgnował PUK - było ładniej! Nie, żeby to była jakaś reklama, tylko po prostu tak jest z kompleksowym przetargiem!
wyliczanka
wyliczanka 27.03.2017, 14:31
"Ależ właśnie wyliczanko tak jest - gmina zleca całość -sadzenie, pielęgnację - i ma spokój. Za to firma odpowiedzialna za wszystko i nie zrzuca jej na innych."

Ależ właśnie tak gmina robi.

" Jak sadził i pielęgnował PUK - było ładniej! Nie, żeby to była jakaś reklama, tylko po prostu tak jest z kompleksowym przetargiem!"

W moim również odczuciu PUK lepiej dbał o kwiaty, niż firma, która w zeszłym roku się tym zajmowała. Nie wiem czy wiesz, ale PUK również kupował kwiaty, a raczej płacił za nie, bo wtedy gmina wybierała od kogo kupuje (nie sądzę, żeby był jakikolwiek przetarg). Powiem tak: w moim odczuciu gmina jakoś sprzyjała jednej osobie, która przez lata dostarczała kwiaty, które nie były ani tanie ani dobrej jakości. ;)
???
??? 27.03.2017, 15:50
wyliczanka Dzisiaj, 14:31 "Ależ właśnie wyliczanko tak jest - gmina zleca całość -sadzenie, pielęgnację - i ma spokój. Za to firma odpowiedzialna za wszystko i nie zrzuca jej na innych."

Ależ właśnie tak gmina robi.

CZYLI CI MŁODZI SIALI, CHUCHALI DMUCHALI NA SIEWKI, TERAZ BĘDĄ PODLEWAĆ, NAWOZIĆ? Coś ci się pomyliło, wyliczanko...
wyliczanka
wyliczanka 27.03.2017, 16:43
Wiesz, trochę to dziwne, że Ci młodzi zostali uwiecznieni na fotkach i to na różnych portalach. ;) Nie sądzę, żeby to oni obsadzali wszystkie donice czy klomby w mieście.
Mnie bardziej zastanawia, kto wygrał przetarg na obsadzanie i pielęgnacje kwiatów i kto dzięki "czynowi społecznemu" młodzieży zaoszczędził. ;)
sprostowanie
sprostowanie 27.03.2017, 18:43
wyliczanko, nie masz racji. Kto inny dostarczył kwiaty, a kto inny będzie je sadził. Faktycznie, mnie też ciekawi komu młodzi pozwolili oszczędzić.
Andzia
Andzia 26.03.2017, 22:39
Znaczy -mało wiesz wyliczanko. Władza chwali się swoim sukcesem żłobkiem wybudowanym z zaprojektuj i wybuduj. To samo można było zrobić z kwiatkami - wyhoduj i posadź. Przy tej niedoróbce jeszcze ktoś zarobi. Pielęgnacja nasadzeń to już inna bajka.
??
?? 26.03.2017, 15:06
no wiesz wtedy nie było takich "specjalistów' jak teraz i to za takie, nasze pieniądze! a i tak było kolorowo i przede wszystkim CZYSTO!! wstydu nie masz ???
czyn społeczny
czyn społeczny 26.03.2017, 14:23
A ja jednak pamiętam dużo ładniejsze ukwiecenie miasta. No i bratki to tylko krótko były, potem były zmieniane na letnie kwiatki. Dla mnie w tych doniczkach za rzadko tych kwiatków - ale widać na więcej nie starczyło...
żenada
żenada 25.03.2017, 22:43
Niby czyn społeczny, a w rzeczywistości tuszowanie błędu i niedopatrzenia. Swoją drogą to widać że nie ma w urzędzie żadnego nadzoru.
Nord
Nord 25.03.2017, 23:08
I odezwała się żenada ta co ma pomysł jak wszystko naprawić i uzdrowić. Gratuluję wiedzy i wyobraźni. Myśl tak dalej żenado bez nadzoru.
ha.er
ha.er 26.03.2017, 18:17
szczawik zmień nik
byłeś śmieszny jesteś żałosny
ha
ha 26.03.2017, 00:21
dokopała ci "żenada"aż miło bezrdny, śmieszny człowieczku
gdzie ci fachowcy?
gdzie ci fachowcy? 25.03.2017, 22:48
Ale o ile to było faktycznie "w czynie społecznym" a nie w nadgodzinach, to niech sobie robią, co chcą, jeśli to dla miasta pożyteczne. Szkoda tylko, że nie było tych wszystkich "fachowców" z ostatnich konkursów!
Dziadek Mróz
Dziadek Mróz 25.03.2017, 21:38
Przyjdę do was w nocy...
czarownik z baszty
czarownik z baszty 25.03.2017, 21:34
Lansik.....
czarownik
czarownik 25.03.2017, 21:35
Z której baszty?
baszta
baszta 25.03.2017, 21:40
Z tej z czarownikiem:)
czarownik z baszty
czarownik z baszty 25.03.2017, 21:40
Czarownik na pewno nie z tej samej co ty bo ja tam sam urzęduję :)
baszta
baszta 25.03.2017, 22:45
Może to duch czarownika z baszty z baszty z czarownikiem?
:)
:) 26.03.2017, 08:54
W baszcie z czarownikiem mieszka też duch innego czarownika z baszty? - bo się można pogubić:)
Jula
Jula 25.03.2017, 21:23
Powinni założyć BRACTWO KWIATOWE
bratkins
bratkins 25.03.2017, 20:34
Pojawiasz się i znikasz.................szkoda mi tego gościa,że ma aż takie parcie na szkło,minutka roboty ,pstryk i jest hapy.
Nord
Nord 25.03.2017, 23:04
Twojego parcia na szkło to nikt nie przebije:))
juras
juras 25.03.2017, 20:10
1750 bratków i piękne dziewczyny z Młodzieżowej Rady Miejskiej: Oliwia Duda, Klaudia Kostera, Sandra Grębowicz, Agata Sarna. Pozdrowienia!
he
he 25.03.2017, 20:18
no to Kamiński wpisze sobie "zasługi" do CV he he no facet już tak ma
Łowca talentów
Łowca talentów 25.03.2017, 20:21
Nasz młody Radny to super facet!!!!
niestety
niestety 25.03.2017, 19:49
A uporządkowanie parkingu? To zwykły kwiatek do kożuszka.
karamba
karamba 25.03.2017, 18:55
Proszę nie zwracać uwagi na ten komentarz.Siedzę w domu,nudzę się i tylko tak sobie piszę.
do Tomasza M.
do Tomasza M. 25.03.2017, 19:50
W sumie mnie to nie dziwi. Robisz to prawie codziennie w UMiG.
Nord
Nord 25.03.2017, 23:02
Skąd wiesz co Tomasz M. robi codziennie w UMiG?
Widać masz małe rozeznanie bo jakbyś wiedział co robi albo nie wiesz co robi doskonale i szlak cie trafia że aż tak dużo.
:):):)
:):):) 26.03.2017, 08:56
Nord Wczoraj, 23:02 Skąd wiesz co Tomasz M. robi codziennie w UMiG?

Może po prostu to komplement - przypuszcza, że jednak COŚ robi?:):):)

Pozostałe