Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Miał to być tylko przedsmak. A okazało się, że to prawdziwa uczta!

  • 25.03.2017, 13:01
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Miał to być tylko przedsmak. A okazało się, że to prawdziwa uczta!
Prawie wszystkie miejsca były zajęte w sali kinowej Gryfińskiego Domu Kultury w piątkowy wieczór, 24 marca 2017 r. Oprócz młodzieży, przyszło też pokolenie średnio i bardzo dorosłe. Twarze znane i mniej znane. Przyjaciele i sympatycy. Wszystkich obecnych łączy sympatia do Janusza Janiszewskiego i do Uhuru. Teatr Uhuru co prawda dopiero za parę miesięcy będzie obchodził dwudziestolecie swego istnienia. Jednak już w piątek, 24 marca 2017 r. zorganizowano spotkanie nazwane inaugurującym koncertem. Jak się wyraził się Janusz Janiszewski, to przedsmak tego, co będzie się działo w listopadzie, ale może jeszcze i do listopada.

W piątek na scenie było wszystko. Hula-hop w artystycznym wydaniu, gościnny występ Jaszczur  Band ruch sceniczny, rapowanie, śpiewanie i świetni konferansjerzy. Były również ilustracje filmowe i  modny obecnie snujący się  jak mgiełka z cygara „dymek” albo „chmurka”. Nie zabrakło również teatru Bomba Bomba ani pań z teatru Eliksir, których występ wywołał salwy śmiechu. Występy młodych aktorów lubianego teatru Uhuru nagradzano gromkimi brawami.

-Było fajnie, na luzie i wesoło. Widać, że ludzie potrzebują trochę dobrej rozrywki. Chyba jednak dwie godziny to nieco za długo – dzieliła się z nami wrażeniami jedna z uczestniczek imprezy, wyrażając  tym samym opinie wielu osób znajdujących się na sali. 

Teatr „Uhuru” w okresie swojej działalności zdobył wiele wyróżnień i nagród, a  przede wszystkim sympatię publiczności. Sławę zyskał sztuką „Pierogi”. Aktorzy, którzy często zaczynali swoje spotkania z teatrem w „krótkich spodenkach”, dziś są już dorośli. Nie zgubili swojej pasji do teatru, do sztuki.  Nie zapomnieli drogi do swego guru i liczą, że któreś „lecie” będą obchodzić w odremontowanym pałacyku. Pałacyku, w którym przetoczyło się ich młodzieżowe życie.

O teatrze Uhuru i jego artystach usłyszymy na pewno jeszcze nie raz. A teraz dziękujemy organizatorom i wszystkim wykonawcom za marcowy muzyczno-teatralny koncert inauguracyjny. Uhuru znaczy wolność i z okazji zbliżającego się jubileuszu 20-lecia redakcja igryfino życzy spełnienia wszystkich zamierzeń oraz mnóstwa przyjaciół i fanów doceniających niezależną artystyczną twórczość.

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (50)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Anna
Anna 30.03.2017, 21:03
Jakies filmiki....
E
E 26.03.2017, 21:57
Zabawnie bylo. Sympatycznie. Czy o to mozna sie klócic? Dzieciaki. Piosenki. Praca. Przyjaznie. O co chodzi tym co krytykuja....
blamaż
blamaż 26.03.2017, 10:58
Władza pokazała swoją prawdziwą twarz i podejście do kultury.
&
& 26.03.2017, 18:01
Ludzie, ale do czego wam tu "władza" potrzebna?? świetnie,że nie było nikogo,bo było bez pokazówek,normalnie..a tak nawiasem mówiąc,to ci panowie mają tyle wspólnego z kulturą co ja z kobietą
Dzięki
Dzięki 26.03.2017, 10:18
Janiszewscy róbta swoje! Brawo! :)
delon
delon 25.03.2017, 23:28
Seks byłby w porządku?
??
?? 26.03.2017, 10:37
delon,a głodnemu chleb na myśli...
Bravo
Bravo 25.03.2017, 21:54
Bardzo fajny koncert! Młodzieżowo, bez zadęcia, wesoło! Fajni ludzie, fajne rzeczy robią. Wszystkiego dobrego da UHURU i kolejnych wielu lat na scenie. Pozdrawiam
roben
roben 25.03.2017, 21:11
Wstyd władze Gryfina aby nikt nie pojawił się na jubileuszu. Takie zachowanie to poniżej krytyki.
kultura
kultura 27.03.2017, 17:02
jak zawsze! przed wyborami zaczną chodzić
wiem
wiem 26.03.2017, 00:35
te roben jubileusz będzie w listopadzie,czytaj ze zrozumieniem
wójcina
wójcina 25.03.2017, 21:39
Władze już nie lubią tych państwa, od kiedy podejrzewają ich o "zdradę narodową"...
klakier
klakier 25.03.2017, 20:41
Janiszewscy jak zawsze zadowoleni z siebie, na sali pustki i dlaczego nie było aktorów z dawnego Uhuru? Tym państwu już podziękujemy!
Dd
Dd 26.03.2017, 10:14
Pustki? : ) Przyszli ci którzy kochają teatr. Janiszewscy zadowoleni? Też bym była dumna i zadowolona. Gratuluję! Tylu młodych ludzi przewinęło się przez ten teatr, i nadal są, i mają marzenia! Jako rodzic doceniam i dziękuję! To naprawdę super że młodzi ludzie w takiej dziurze jak Gryfino mają gdzie przyjść i robić takie wspaniałe rzeczy. Brawo dla wszystkich aktorów!
choinka
choinka 26.03.2017, 21:55
Gdzie są twórcy Uhuru? To nie byli państwo J. Odeszli z teatru bo?
oko na maroko
oko na maroko 25.03.2017, 20:53
Jak nie byli jak widze na zdjęciu.
Anonim zwany Gallem
Anonim zwany Gallem 25.03.2017, 18:38
Widzieliśmy bowiem [na własne oczy] tak znakomitego męża, tak potężnego księcia, tak lubego aktora.
华语言教学出版社
华语言教学出版社 25.03.2017, 17:11
Ja pierdziuuuuu.........!!!! Przecież ten na zdjęciu to mnich z klasztoru Shaolin!!!
Janusz Twaróg
Janusz Twaróg 25.03.2017, 15:23
Zdjęcia sali wykadrowane niczym zdjęcia KODu w polskojęzycznym TVN.
spiskowa teoria
spiskowa teoria 25.03.2017, 15:59
A to brzydki aparat wąskokątny...
Viva
Viva 26.03.2017, 12:35
Blamaź pisze nieprawdę, władze należy rozumieć ,natomiast aktorzy są bardzo zarozumiali.
napolełon
napolełon 26.03.2017, 14:19
Viva Dzisiaj, 12:35 władze należy rozumieć

Ale co zrobić, jak to same napolełony? Jak zaczniemy rozumieć, będzie źle z nami...
widz
widz 26.03.2017, 13:49
Zarozumiali, że występują? Nonsens. Zarozumiałe władze nie przyszły na spektakl bo wiadomo, że wojnę toczą z Janiszewskimi. To już chyba nawet dziecko w Gryfinie wie.
A.J.
A.J. 25.03.2017, 14:05
Byłam, oglądałam, przeżywałam. Było pięknie i co bardzo ważne - bez niepotrzebnego napompowania, za to z humorem, który całości dodał wyjątkowego smaczku. Dziękuję!!!!!!
ziom
ziom 25.03.2017, 14:01
Pan Janusz wygląda jak mnich buddyjski.
nie nowoczesny
nie nowoczesny 25.03.2017, 14:05
żenujace to jest. przynajmniej przyznał się..
fan