Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 13:25

Marlin zorganizował ogólnopolskie zawody w Gryfinie

Udział w pływackich zmaganiach wzięło blisko 230 zawodników i zawodniczek, reprezentujących największe kluby naszego województwa, jak również klub Ruch Grudziądz. Dzisiaj, 25 marca 2017 r., w Gryfinie odbyły się zawody z cyklu Ogólnopolskich Zawodów Pływackich w Wieloboju Sprinterskim. Organizatorem był UKP „Marlin” Gryfino, który reprezentowało 49 pływaków i pływaczek.

W porannym bloku pływały młodsze dzieci w kategorii wiekowej 7 lat i młodsi, 8 i 9 lat. Dzieci miały do pokonania 2 razy dystans po 25m pełnym stylem i 2 razy płynąc z przyrządem, pracując nogami do tego stylu. Suma wszystkich 4 startów decydowała o końcowej klasyfikacji.

Na dystansie dowolny i grzbiet, w kategorii wiekowej 7 lat i młodsi: najlepszy był Bartosz Sowa, który wywalczył złoty medal, 2 miejsce zajęli Julia Świeboda i Tymoteusz Tarczyński, na 3 miejscu uplasowała się Hanna Kruk, a na 5 miejscu Katarzyna Dorawa.

Wśród ośmiolatków najszybsza była Julia Grabowska, która wywalczyła 3 miejsce, Igor Łaszewicz uplasował się tuż za podium, na 4 miejscu, Błażej Kujawa zajął 5 miejsce,Łucja Witek dopłynęła na 6 pozycji, a Wojciech Drążyk był 7.

W najstarszej kategorii wiekowej brązowy medal zdobył Patryk JankowskiEmilia Karbowska uplasowała się na 5 miejscu, na 7 pozycji uplasowali się: Lidia Kujawa iSzymon Lisiecki, zaś Hanna Borowiec była 9, a Jan Granda 10.

Na dystansie klasyczny i grzbiet, w kategorii 8 lat złoto wywalczyła Gabriela Krawczyk, a srebro zawisło na szyi Kariny Mitręgi. Wśród dziewięciolatków złoty medal wywalczyłHubert Chańko.

Na dystansie dowolny i klasyk, w kategorii 8 lat najszybszy był Mikołaj Rosiak, zdobywając złoty medal. Dla dziewięciolatków srebro wywalczył Szymon Serafin, 4 miejsce zdobyli: Nadia Majchrzak i Bartłomiej Prokopowicz, a na 6 pozycji uplasował sięKacper Kubiś.

W drugim bloku pływali zawodnicy, urodzeni w latach 2004-2007. Dzieci te pływały na dystansie 50m stylem klasycznym, dowolnym, motylkowym i grzbietowym. Podobnie jak w pierwszej części zawodów suma wszystkich 4 startów wpływała na ostateczny wynik.

W kategorii 10 lat Aleksandra Szewczuk zdobyła 2 miejsce, Weronika Małolepsza i Jacek Wodzyński uplasowali się na 4 miejscu, Jakub Jastrowicz dopłynął jako 8, Karolina Fabian i Miłosz Wróbel zajęli 10 miejsce, Wiktoria Iwan była 11, Oliwia Linkowska 12,Patryk Mitręga wywalczył 14 pozycję, a Jan Staszak 16.

Wśród 11-latków najszybszy był Mateusz Rozmiarek, który zdobył 3 miejsce,  Celestyna Szulc była 6, Jagoda Kujawa wywalczyła 9 miejsce, tuż za nią uplasowała się Adrianna Gniłka zajmując 10 miejsce, Leon Miziński zajął 13 pozycję, Maja Wolska była 14,Karolina Dorawa 15, a Martyna Berk 16.

Hanna Zielińska, rywalizująca w kategorii 12 lat, stanęła na najniższym stopniu podium. W tej kategorii wiekowej pływali również Nel Brzeskot i Michał Mężyński.

Najstarsi w naszej reprezentacji Aleksander Chróściak zajął 4 miejsce,  Jakub Iliński był 6, Wiktoria Janiszewska wywalczyła 7 lokatę, a Julia Pokora 9.  IR