Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Milerowie i ich konflikt. Zagrożona budowa sali gimnastycznej

  • 28.03.2017, 22:09 (aktualizacja 28.03.2017, 22:32)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Milerowie i ich konflikt. Zagrożona budowa sali gimnastycznej Jerzy Miler
Zarząd powiatu, w którym jest wicestarosta Jerzy Miler (senior), podjął decyzję o wypowiedzeniu gminie Gryfino porozumienia i przejęciu terenu popularnego Ogólniaka w Gryfinie, gdzie wiceburmistrz Tomasz Miler chce wybudować salę gimnastyczną. Konflikt naświetla i podsyca Kamil Miler, syn wicestarosty i brat wiceburmistrza.

Pisaliśmy niedawno, że w  związku ze szkolną reformą nie ma większego uzasadnienia aby gmina prowadziła szkołę średnią. W Zespole Szkół Ogólnokształcących oprócz klas licealnych są też klasy gimnazjalne. Władze Gryfina zaprzeczyły, że oddadzą powiatowi prowadzenie placówki. Wydano już pieniądze na nowy projekt sali gimnastycznej (mimo że był już opracowany w czasach burmistrzowania Henryka Piłata i Tomasz Miler publicznie wyraził zadowolenie z planów).

Umowa między gminą a powiatem na prowadzenie szkoły przy ul. Niepodległości jest bezterminowa. Obowiązuje od ponad 8 lat. Tymczasem ZSO to konkurencja dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gryfinie prowadzonego przez powiat. Dodatkowo władze Gryfina chcą przy ul. Niepodległości umieścić szkołę muzyczną, gdzie dotacja do ucznia jest potrójna.

Od inwestycji w gminie jest Tomasz Miler. Zapowiedział już budowę sali sportowej przy ul. Niepodległości. Stoi to w konflikcie z interesem zarządu powiatu, który chce w najbliższych trzech latach odebrać gminie szkołę wraz z działką.

Kamil Miler w swojej gazecie opublikował materiał „Konflikt gminy z powiatem”, przedstawiając podobizny starosty Wojciecha Konarskiego i wiceburmistrza Pawła Nikitińskiego, a nie swego brata Tomasza. To mogłoby świadczyć o rozgrywaniu między braćmi sprawy Pawła Nikitińskiego... Nadtytuły Kamila Milera mówią jednoznacznie: „Walka o szkołę”, „Budowa hali zagrożona”, „Pójdą na noże?”.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (134)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

konkluzja
konkluzja 30.03.2017, 21:32
Zwolnić wicka od oświaty.
komentator
komentator 30.03.2017, 09:11
ziuta Wczoraj, 23:55
ku^wa ku^wie łba nie urwie
I to uważam za podsumowanie.
Piotr
Piotr 30.03.2017, 09:09
Chwalili się halą gminną która chcą wybudować powiatowej szkole? Nonsens goni nonsens.
Wenancjusz
Wenancjusz 30.03.2017, 08:14
Skutkiem niedozwolonych relacji wyborczych i rozliczeń po wyborczych mamy więc najdrożej opłacane z pieniędzy publicznych: "Gazetkę Gryfińską", jej byłego i obecnego redaktorów - czyli rodzinkę Millerów - wraz Tatusiem na stołku Wicestarosty, a także "najdroższego" sołtysa Steklinka. No i problemy są u nas rodzinne. W Gryfinie. Bo Gryfino to "nasza" jest rodzina. A Hala zamiast w kompleksie sportowym OSiR - t6o najlepiej tam gdzie rodzinka postanowi!!!
bez kitu
bez kitu 30.03.2017, 07:52
A propos hali, ile ziemi posiada gryfiński kościół ?
Bogumiła
Bogumiła 30.03.2017, 03:35
Szanowni mieszkańcy miasta i gminy Gryfino to co z obserwacji jest nie tylko mi widomo mamy najlepszego wiceburmistrza Gryfina jakiego pamiętam jest to pan Paweł nikityniski ,a drapieżników, niezadowolonych jest wszędzie pozdrawiam wszystkich.
niezadowolony drapieżnik
niezadowolony drapieżnik 30.03.2017, 20:23
pan nikityniski - zgadzam się z przedmówczynią
Nord
Nord 30.03.2017, 16:34
Zgadza się Bogumiła masz rację konkretny, rzeczowy i potrafi walczyć w słusznej sprawie. Typowy wojownik takiego nam potrzeba.
okulista
okulista 30.03.2017, 09:17
musisz być ślepa ( czyt oślepiona)
drapieżniki
drapieżniki 30.03.2017, 08:49
drapieżniki radzą - mniej patrzenia w lustro:):):)
maciuś wykopany
maciuś wykopany 30.03.2017, 05:37
Gdzie siem dwuch bije tam czeci kożysta
kabaret
kabaret 30.03.2017, 00:38
Tu już chyba mało kto nadąża.
ha.er
ha.er 30.03.2017, 00:28
Nienadanżam.Wacek wali z kilkunastu ników .
Czarodziej z Baszty
Czarodziej z Baszty 30.03.2017, 20:57
ha ha ha dobre :)
po urlopie
po urlopie 30.03.2017, 00:12
Mam nadzieję, że urlop się udał i pan wiceburmistrz wreszcie odpowie na zadane przez dziennikarza pytania!!! Ponad miesiąc temu!!!
Proszę o konkretne odpowiedzi (i krótkie: tak czy nie!):
1. Czy pytania zadane 10 lutego TRZEM OSOBOM trafiły do jednej, która odpowiedziała za pozostałe?
2. Czy pozostałe osoby (podwładne przecież) odpowiedzą?
3. Czy osoby te mają prawo odpowiadać dziennikarzom same, bez powiadamiania i akceptacji wiceburmistrza?
4. Pytania i sygnalizowanie „problemów organizacyjnych” 10 lutego, odpowiedź 14 lutego – wiceburmistrz w pierwszym zdaniu pisze: „nikt mi nie zgłaszał problemów”. Czy sam zapytał, czy są podstawy do obaw o „problemy organizacyjne?
5. Czy fakt „zakończenia projektu” z którego finansowany był teatr, o którym wspominał pan wiceburmistrz spowodował uszczuplenie innych wydatków GDK?
6. Czy w związku z „zakończeniem projektu” o którym wspomniał pan wiceburmistrz, gmina zwiększyła budżet GDK o środki przeznaczane na utrzymanie teatru?

7. Czy wiceburmistrz skontaktował się z kimkolwiek, żeby wyjaśnić sprawę?

8. Czy osobami, z którymi kontaktował się wiceburmistrz byli tylko podwładni, czy osoby związane z teatrem (rodzice, wykonawcy)?

9. Czy wiceburmistrz potwierdza, że teatr będzie w roku 2017 finansowany z budżetu gminy na poziomie nie niższym niż w roku 2016?

10. Czy „miejsce prób” będzie dostępne w 2017 roku w wymiarze nie mniejszym niż w roku poprzednim i na zasadach nie gorszych?

11. Czy gmina zapewni, że uczestnicy teatru dojadą na próby i przedstawienia busem dofinansowanym z PFRON w ilości adekwatnej do potrzeb?

12. Czy dostępność busa została zmniejszona przez dowożenie zaopatrzenia do żłobka?

13. Czy „gminny fundusz lekowy” powstał kosztem jakichś innych wydatków związanych z pomocą społeczną?

14. Czy program Senior Wigor jest programem rządowym?

15. Czy gmina przeznaczyła w 2017 dodatkowe środki własne na „rehabilitację dzieci”?

16. Czy słowa wiceburmistrza o wielości różnych nowych działań oznaczają zmniejszenie środków na dotychczas prowadzone?

17. Czy wiceburmistrz pisząc w ostatnim akapicie o „warunkach wzrostu aktorów” zapomniał, że są to w znacznej części ludzie dorośli?

18. Czy w ostatnim akapicie nie zgubił się sens wypowiedzi i gramatyka?;)

Proszę o konkretne odpowiedzi (i krótkie: tym razem liczbami!):
1. Ile dni będziemy oczekiwać na odpowiedź pozostałych podwładnych pana wiceburmistrza?
2. Ile pieniędzy z budżetu GDK przeznaczane jest na teatr?
3. Ile pieniędzy bezpośrednio na teatr przeznacza gmina?
4. Ile czasu/kilometrów przejeździł rzeczony bus w związku z działalnością teatru w roku 2016. Ile planowanych jest na rok 2017?
5. Ile kosztował w roku 2016 „gminny program lekowy”
6. Ile osób objął?
7. Ile kosztuje gminę (nie budżet państwa) program Senior Wigor?
8. Ile osób jest nim objętych?
9. Ile środków z budżetu gminy zostanie przeznaczonych w 2017 na „rehabilitację dzieci” a ile było w roku 2016?
10. O ile zwiększyły się wydatki z budżetu gminy na wydatki na zdrowie, pomoc socjalną, rehabilitację itp. w związku z nowymi działaniami? (czyli: ile środków pozostało na pozostałe działania, po opłaceniu tych wychwalanych przez wiceburmistrza)?
http://www.igryfino.pl/wiadomo…
szacunek
szacunek 30.03.2017, 08:57
Ponad miesiąc "wójt Gryfina" nie odpowiada na pytania zadane mu przez dziennikarza. Co z tego, że dziennikarz tylko przekazał. To brak szacunku dla mieszkańców, którzy płacą mu pensję!
Cynk
Cynk 30.03.2017, 16:37
Dla mieszkańców? A skąd wiesz że mieszkańcy czekają na te odpowiedzi? No tak ty czekasz zapomniałem:))
wyborca
wyborca 30.03.2017, 00:08
Burmistrz wraz ze swoimi zastępcami realizuje zadania, które służą mieszkańcom gminy. To w trosce o nich przygotowany został projekt budowy hali oraz zmiana lokalizacji szkoły muzycznej. To dobre rozwiązania dla naszych mieszkańców. Mam nadzieje, że władze powiatu dostrzegają to również i sprawa porozumienia zostanie pozytywnie załatwiona.
hahaha
hahaha 30.03.2017, 00:15
możecie sobie pogadać wójcie
mylery konar z leniem dogadają się
miejsce dla gruzina w gruzji
po urlopie
po urlopie 30.03.2017, 00:13
ojejku, dawno nie było tu pana - po urlopie wypoczęty?
klarnecista
klarnecista 30.03.2017, 19:05
Wójt miał urlop? A gdzie był- znowu w Gruzji???
Wkrętak
Wkrętak 30.03.2017, 00:04
Milery 3 zrobiły zamieszanie aż miło sobie poczytać.
Nareszcie
Nareszcie 30.03.2017, 00:00
Kolejny pożyteczny idiota, się poprodukował? Nikita powiedział co myśli wielu.
gruzinolog
gruzinolog 29.03.2017, 23:59

Nafciarz Dzisiaj, 23:11 Jeden z lepszych żartów kolego.
Marcel Dzisiaj, 21:58 Świetnie napisane kolego.

Jak ta polska język podobna do gruzińskiego

hahaha
hahaha 29.03.2017, 23:47
obśmiałem się jak 5 tonowa foczka buahaha
wójt wyszedł z inicjatywą bez wiedzy lenia krytykując jego kolesia buahahaha............................................
jeśli wójcina samowolnie wyszedł przed szereg leń raczej postawi gruzina do pionu niż pyknie konarskiego
ziuta
ziuta 29.03.2017, 23:55
ku^wa ku^wie łba nie urwie
jan
jan 29.03.2017, 23:42
Powiaty są kompletnie nikomu niepotrzebne oprócz armii niepotrzebnych urzędników powiatowych ciągnących kasę. Piszę to od lat! Pan Janek, miał powiat rozsadzić od środka i jakoś mu nie wychodzi :) Zamiast konia trojańskiego mamy cherlawego źrebaczka. Panie Janku, co z panem?!
Bonaparte
Bonaparte 29.03.2017, 23:45
Nikita, nie ośmieszaj się.
jan
jan 29.03.2017, 23:46
Ty się Bonaparte nie ośmieszaj, masz obsesję, lecz się chłopie.
wyborca
wyborca 29.03.2017, 23:37
Brawo Paweł Nikitiński. Nareszcie ktoś powiedział to, co wielu myśli. Powiat nie radzi sobie z wieloma sprawami, nie tylko oświatowymi. Swoje zadania realizuje wyciągając pieniądze z gmin. To się musi skończyć.
sprawy
sprawy 29.03.2017, 23:46
Że swoimi sprawami nie radzi sobie gmina. Odwołać wicka Nikitę.
Racja
Racja 29.03.2017, 23:58
Nikita jedyny polityk który ma jaja, wygarnął aż miło było czytać, Konarski i ten cały powiat to kupa śmiechu, nic więcej niestety.
???
??? 30.03.2017, 00:15
Skąd wiesz że ma? Pokazywał? :):):)
To uważaj z takim chwaleniem, bo bardziej zaszkodzisz...
ziuta
ziuta 30.03.2017, 00:02
macałeś a fuj !
Wyborca
Wyborca 29.03.2017, 23:24
Kompromitacja Konarskiego aż przykro czytać.
obiektywnie
obiektywnie 29.03.2017, 23:13
Wicek Nikita skompromitował się totalnie. Odwołać goscia.
Wyborca
Wyborca 29.03.2017, 23:17
Nikitiński zachował się jak trzeba.
Nauczyciel
Nauczyciel 29.03.2017, 23:16
Nikitiński pokazał że gryfinianie nie będą słuchali Konarskiego bo po pierwsze nie muszą po drugie nie chcą i po trzecie nie zamierzają. Odwołać Konarskiego i cały zarząd powiatu.
Znawca
Znawca 29.03.2017, 23:07
Nikitiński pokazał, że ma argumenty i jaja, zachował się jak rasowy polityk i napisał Konarskiemu scenariusz jego przyszłej kariery.
Fee!!!
Fee!!! 30.03.2017, 00:17
Racja Wczoraj, 23:58 Nikita jedyny polityk który ma jaja, Znawca Wczoraj, 23:07 Nikitiński pokazał, że ma argumenty i jaja,
To jakieś insynuacje, czy rytuały? Fe!!!
???
??? 30.03.2017, 09:00
Co oni się tak uwzięli na te genitalia wiceburmistrza? Jakiś fetysz, czy co?
węch
węch 30.03.2017, 00:34
A fuj!
>
> 29.03.2017, 23:22
Polityka.
he, he
he, he 29.03.2017, 23:13
Żarty.
Wyborca
Wyborca 29.03.2017, 23:00
Wiceburmistrz Nikitiński stanął w obronie gryfinian i chwała Mu za to, a Konarski z Gładkowem do wymiany natychmiast.
przepraszam
przepraszam 30.03.2017, 09:01
Przepraszam, ale budowa drogi powiatowej za pieniądze gminne to niegospodarność! Utrzymywanie szkoły powiatowej za pieniądze gminne też!
Nauczyciel
Nauczyciel 29.03.2017, 23:02
Zgadzam się pan Nikitiński powiedział to co myśli wielu o Konarskim i tym całym powiecie.
czytelnik
czytelnik 29.03.2017, 23:14
Jesteś z Chwarstnicy nauczycielu?
Nauczyciel
Nauczyciel 29.03.2017, 23:20
Nie, jestem z Gryfina ze szkoły przy Niepodległości, uważam że pan Nikitiński ma racje i popieram to co powiedział Milerowi.
ha, ha
ha, ha 29.03.2017, 23:43
Dla LO żadna różnica kto będzie prowadził szkołę. Nie ośmieszaj się gościu.
Nauczyciel
Nauczyciel 30.03.2017, 00:09
Nie wiesz co piszesz człowieku.
ha.er
ha.er 30.03.2017, 00:34
wicek spadaj spać

Pozostałe