Pieniądze dla WOPR. Tym razem 160 tysięcy złotych  

  • 29.03.2017, 13:14
  • Radosław Soćko UMWZ
Pieniądze dla WOPR. Tym razem 160 tysięcy złotych UMWZ
Do ratowników trafi 160 tys. zł z budżetu województwa, przeznaczonych na wsparcie realizacji zadania pod nazwą „Zapewnienie bezpieczeństwa na obszarach wodnych Województwa Zachodniopomorskiego 2017”. W środę, 29 marca 2017 r. marszałek Olgierd Geblewicz złożył podpis pod umową o kolejnej dotacji dla WOPR-u.

 Turystyka wodna to prężnie rozwijająca się gałąź zachodniopomorskiej gospodarki. Jednym z ważnych warunków jej dalszego rozwoju jest zapewnienie bezpieczeństwa nad morzem i licznymi akwenami Pomorza Zachodniego.

Przekazana dotacja przeznaczona zostanie w szczególności na doposażenie sprzętowe bazy i sprzętu do prowadzenia szkoleń w nowoczesnym Centrum Symulacji Rescue Lab (powstałym w 2016 roku, przy wsparciu województwa). Pieniądze trafią także na wyposażenie edukacyjne szkoleniowego zestawu mobilnego, analizę zagrożeń bezpieczeństwa WOW oraz szerokie działania edukacyjne i informacyjne.

 - Od lat silnie promujemy Pomorze Zachodnie jako destynację turystyczną i jestem dumy z tego, jak nasz region pod tym kątem się rozwija. Rokrocznie bijemy własne rekordy pod względem liczby odwiedzających nas turystów. Oferujemy nie tylko niezwykłe walory naturalne: wspaniałe wybrzeże i piękne jeziora oraz lasy, ale także wysoki standard usług w rozsądnych cenach, a przede wszystkim towar najbardziej deficytowy: bezpieczeństwo. Dzięki takiemu połączeniu Pomorze Zachodnie tak chętnie wybierane jest przez touroperatorów i turystów – podkreślał marszałek Olgierd Geblewicz. – Od lat współpracujemy z WOPR-em, wspierając inwestycje w sprzęt i kompetencje – dodał marszałek.

 Dziekan Wydziału Nauk o Ziemi US prof. dr hab. Marek Dutkowski przypomniał, że Uniwersytet Szczeciński będzie prowadził kierunek Bezpieczeństwo Wodne. Rekrutacja na premierowy semestr odbędzie się w tym roku. A już teraz na uniwersytecie pojawiają się prace naukowe ściśle związane z tym tematem.

Radosław Soćko UMWZ

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ratownik
ratownik 30.03.2017, 19:36
które gmin z powiatu gryfińskiego wspierają finansowo powiatowy WOPR powiatowy ?
student
student 29.03.2017, 18:08
Nabór na kierunek bezpieczeństwo wodne już w 2017 na Wydziale Nauk o Ziemi US Szczecin
Patryk
Patryk 29.03.2017, 15:20
Nie wiedziałem, że Uniwersytet Szczeciński wprowadza kierunek Bezpieczeństwo Wodne.

Pozostałe