Jest zaniepokojony wycinką drzew w Puszczy Bukowej

  • 30.03.2017, 10:25
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Jest zaniepokojony wycinką drzew w Puszczy Bukowej Policja
Skala prowadzonej przez Nadleśnictwo Gryfino wycinki drzew na terenie Puszczy Bukowej zaniepokoiło marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, który zwrócił się do Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie z pytaniami o zgodność tych działań m.in. z rozporządzeniem wojewody zachodniopomorskiego o planie ochrony dla tego Parku Krajobrazowego. Dokument wskazuje bowiem m.in., że ubożenie struktury wiekowej drzewostanów jest niekorzystne dla środowiska przyrodniczego.

- Puszcza Bukowa jest jednym z najcenniejszych kompleksów leśnych naszego regionu,
a jednocześnie miejscem szczególnym w zakresie rekreacji i wypoczynku oraz szeroko pojętej edukacji przyrodniczej. Pragnę podkreślić, iż moje zaniepokojenie podyktowane jest również faktem, iż Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego sprawuje nadzór między innymi nad parkami krajobrazowymi.
– czytamy w piśmie marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

W ostatnich dniach jesteśmy świadkami licznych protestów mieszkańców, którzy sprzeciwili się skali wycinki drzew na terenie Puszczy Bukowej. Olgierd Geblewicz pyta m.in. o zakres wycinki i jej merytoryczne uzasadnienie, a także czy zachowany został kompromis pomiędzy gospodarką leśną, a ochroną znaczących zasobów przyrodniczych.

Szczeciński Park Krajobrazowy „Puszcza Bukowa”, jest obszarem objętym planem ochrony przyrody wydanym przez Wojewodę Zachodniopomorskiego Rozporządzeniem nr 113/2006. Dokument wskazuje, że podstawową zasadą gospodarki leśnej na tym terenie jest zachowanie wielofunkcyjnego charakteru lasu oraz leśnych ekosystemów. 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

;(
;( 31.03.2017, 08:29
to co się dziej teraz w Puszczy Bukowej woła o pomstę do nieba ... z resztą nie tylko Puszcza Bukowa ... z jednej strony krzyczymy SMOG z drugiej bierzemy za siekiery i odcinamy sobie płuca ... niestety
gość
gość 30.03.2017, 20:13
W okolicy Krzywina są też piękne lasy a w Krzywinie jest tartak. W latach 90. ub. stulecia wycięto tam wiele pięknych drzew i dowiedziałam się, że nie będą wykorzystane w Polsce tylko pojadą na eksport. Serce mnie zabolało, że wycina się piękne, wysokie i dorodne drzewa aby zarobić na eksporcie a mniej by bolało gdyby zostały w Polsce. Nie wiem jak jest teraz, a kiedyś to jeździłam służbowo do Krzywina.
Charon
Charon 30.03.2017, 11:54
To drzewo iłowane na zdjęciu to nie jest buk. Lobby meblarskie wygrało w Polsce.
Maria
Maria 30.03.2017, 11:13
Prawidłowa reakcja.

Pozostałe