Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Część strajkuje, część popiera. Strajk pracowników oświaty

  • 31.03.2017, 00:44 (aktualizacja 31.03.2017, 04:18)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Część strajkuje, część popiera. Strajk pracowników oświaty
Pracownicy oświaty w piątek, 31 marca 2017 r. przyjdą do szkół, ale część z nich nie będzie pracować. -Strajkujemy, bo zależy nam na edukacji i przyszłości naszego zawodu – uzasadniają. Jednak po gryfińskich szkołach nie widać przygotowania strajkowego. Tylko na Zespole Szkół na Górnym Tarasie powiewają flaga Polski i Związku Nauczycielstwa Polskiego. Strajkować będą nauczyciele w szkole w Cedyni.

-W związku z ogólnopolskim strajkiem pracowników oświaty, 31 marca w naszej placówce nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczne. Wszystkim dzieciom, które  przyjdą do szkoły, zapewnimy zajęcia opiekuńcze w świetlicy – informuje Joanna Patrzykowska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni.

Akcję protestacyjną organizuje Związek Nauczycielstwa Polskiego. W czasie strajku pracownicy nie wykonują żadnych obowiązków wynikających ze stosunku pracy (czyli strajkujący nauczyciel nie prowadzi lekcji, zajęć wychowawczych i opiekuńczych). Strajkują także pracownicy szkolnej administracji i obsługi. Oddział ZNP nie jest zobowiązany do zorganizowania opieki dla uczniów przebywających w szkole w czasie strajku. Ten obowiązek spoczywa na dyrektorze – informuje Sławomir Broniarz, prezes ZNP i prosi rodziców o wyrozumiałość.

-Apelujemy, by w miarę możliwości rodzice pozostawili dzieci w domu. Wiemy, że strajk może skomplikować życie rodzinne i zawodowe. Jednak to tylko jeden dzień. Tymczasem reforma edukacji spowoduje wieloletni chaos – przekonują związkowcy.

Strajkujący pracownicy oświaty walczą o:

- podwyższenie statusu zawodowego (domagają się 10% podwyżki),

- miejsca pracy i utrzymanie warunków pracy i płacy do 2022 r.! (ponieważ obawiają się, że w wyniku reformy będą zwolnienia i tzw. „obniżki” etatu).

Część placówek oświatowych do strajku czynnie nie przystąpi, ale będzie go popierać biernie, wywieszając flagi i transparenty.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (44)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

związkowiec
związkowiec 01.04.2017, 15:10
Prezes Zachodniopomorskiego Związku ZNP Andrzej Zygmunt powiedział, że były naciski: Dyrektorzy szkół informują nas, że dostają z kuratorium nakaz wyznaczenia dnia, kiedy odrobią zajęcia z dzisiejszego dnia.To niedopuszczalne, będziemy pomagać prawnie takim szkołom. Ten dzień zostanie strajkującym odtrącony. Niektórzy dyrektorzy także zapomnieli, że sami są nauczycielami. Do części szkół próbowano nie wpuścić komitetów strajkowych, zrywano flagi ZNP
cytat
cytat 01.04.2017, 14:41
"Ten protest nie był tak ogromny, jak założyło sobie ZNP. Powodem tego był chyba kontekst polityczny, bo trudno było odnieść wrażenie, że jest to protest, który ma inne podłoże niż polityczne. Przewodniczący ZNP angażował się wcześniej i nadal angażuje po jednej stronie sporu politycznego" - mówiła Beata Szydło w Toruniu.
demos
demos 01.04.2017, 17:06
Powiedziała pani premier partii, która ABSOLUTNIE nie ma żadnego powiązania ze związkiem zawodowym!
guma
guma 01.04.2017, 14:22
Nauczyciele tak jak i inne grupy społeczne mają prawo w ten sposób wypowiedzieć swoje zdanie.
Tez nauczyciel
Tez nauczyciel 01.04.2017, 13:40
Nic nie robić leżeć w trawie dobre wino pic.......brawo dla naiczycieli z gimnazjum
Lulek
Lulek 01.04.2017, 14:05
Do lata, do lata ...
nie nowoczesny
nie nowoczesny 01.04.2017, 08:36
Wyrzucić wszystkich protestujacych. zero etosu pracy nauczyciela. tak ulegać komuchom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
demos
demos 01.04.2017, 17:08
Co to znaczy etos? Że górnik, pilot, kontroler lotu może strajkować, a nauczyciel i pielęgniarka mają do tyłu - bo "im nie wolno"? Górników się boją. Nauczycieli i pielęgniarek nie. I taka prawda!
związkowiec
związkowiec 01.04.2017, 09:23
Komuna się skończyła! Nikt nikogo za twarz nie ma prawa trzymać.
Kzywonoska
Kzywonoska 01.04.2017, 08:36
Strajk, czy wolna sobota?
dobra zmiana
dobra zmiana 01.04.2017, 00:15
Czas na dobrą zmianę i pogonienie szkodnika. Wicek zupełnie nie ogarnia spraw oświaty.
nonono
nonono 31.03.2017, 16:45
to czerwone ś(...) kierujące znp dawno powinno siedzieć

Część komentarza usunięto. admin2
gryfinianka
gryfinianka 31.03.2017, 10:56
Nie jestem wyborcą PiS, nigdy nie byłam i nie bede, ale reforme popieram, strajku nie. Szczytem bezczelności jest wypowiedź, by "w miare możliwości pozostawic dzieci w domu".
norma
norma 31.03.2017, 11:05
Jak dwa tygodnie temu strajkowały berlińskie lotniska, też mówiono, żeby "w miarę możliwości pozostać w domu":)
dokładnie!
dokładnie! 31.03.2017, 20:09
Dokładnie tak! Górników czy innych rząd się boi. Nauczycieli, pielęgniarek nie! Dlaczego? No bo przecież śrubami w gmachy urzędów rzucać nie pojadą!
demos
demos 01.04.2017, 17:09
Tak właśnie przed chwilą napisałem! Dlaczego nauczyciele i pielęgniarki nie są wysłuchiwani? Bo ich się nie boją, i jeszcze "etosem" straszą.
Marie
Marie 31.03.2017, 10:42
Nie przypominam sobie oburzenia ZNP, gdy urzędująca minister Szumilas (tak, tak, ta, która błędnie rozwiązała test gimnazjalny) mówiła - "nauczyciele powinni brać pod uwagę zmianę zawodu"
Tak się dziwnie składa, że "apolityczni" nauczyciele z ZNP na czele zawsze wysuwają swoje żądania, gdy rządzi prawica. Tak było za pierwszych rządów PiS, tak jest i teraz.
Prawdziwe intencje dzisiejszego strajku nauczycieli niechcący ujawniła posłanka .N - Schmidt (tak,tak, ta znana z eskapady na Maderę) - "Panie Redaktorze, nie mogą nauczyciele strajkować jako sprzeciw wobec rządu, więc te podwyżki to jest sprzeciw pośrednio wobec rządu..."
W czasie 8 lat rządów PO-PSL nie było znaczących podwyżek dla nauczycieli, zlikwidowano ok. 1,5 tys. szkół i jakoś ZNP się tym faktem nie oburzał, aż do teraz...
norma
norma 31.03.2017, 11:04
Wtedy oburzała się Solidarność, która dzisiaj milczy. Polska norma! Najgorsze, że w tej dyskusji nikt nie myśli o dzieciach! W 1999 przeżyliśmy traumę, teraz następnym szykuje się podobna!
Marie
Marie 31.03.2017, 11:29
Tak, tak, największą traumę przeżył i nadal przeżywa p. Broniarz, który wówczas prowadził strajk okupacyjny przeciwko wprowadzeniu gimnazjów, a dziś prowadzi protest ws. ich utrzymania.
Mało tego, przewodniczący ZNP rok temu podpisał ze Zjednoczoną Lewicą porozumienie koalicyjne, w programie którego była LIKWIDACJA GIMNAZJÓW!
Dziś p. Broniarz mówi, że reforma edukacji przyniesie "kolosalne szkody".
Faktycznie, w Polsce mamy ok. 6,5 tys. gimnazjum, po ich likwidacji tyle samo osób straci swoje dyrektorskie posadki i w tych protestach i strajkach m.in. o to właśnie chodzi.
Innymi słowy, to oczywista oczywistość, że w tym wszystkim nie chodzi o nasze dzieci i wnuki.
norma
norma 31.03.2017, 11:42
Debilność sytuacji polega na tym, że stawia się "zwolennicy - przeciwnicy". Ja pamiętam biedę dzieciaków z początków reformy! Teraz, kiedy po 18 latach to wszystko się dotarło, zamiast poprawiać, wywraca się wszystko do góry nogami - i znowu "reforma"! Żeby był śmiesznie, wtedy kiedy wprowadzono reformę, rząd AWS tworzyli ludzie z obecnego PiS!
kartofel
kartofel 31.03.2017, 11:46
Dokładnie! Debilizm reformy z 1999 roku nie przydaje geniuszu obecnej! I jedna i druga to zapędy potłuczonych ideologów (zresztą częściowo tych samych środowisk)!
związkowiec
związkowiec 31.03.2017, 10:29
Pod butem obecnych władz strach strajkować...
gość
gość 31.03.2017, 09:40
nawet do przedszkola kazali nie przyprowadzać "bo nikt się dzieckiem nie zajmie"
naucz...a
naucz...a 31.03.2017, 10:32
Akurat!!! Nie siej fermentu
gość
gość 31.03.2017, 15:11
tak było, przynajmniej tam gdzie moje dziecko uczęszcza.
Emigracja
Emigracja 31.03.2017, 10:10
Szok!Cz te przedszkolanki bez strajku zajmuja sie dziecmi jak nalezy?
Emigracja
Emigracja 31.03.2017, 09:39
Mloda wyksztalcona kadra czeka na prace, wrocimy, bedziemy uczyc nasze dzieci.
Andżej
Andżej 31.03.2017, 09:34
Nie zgadzamy się na likwidację gimnazjów, dlatego żądamy 10% podwyżki!!!
normalne
normalne 31.03.2017, 09:41
A co, widziałeś pracownika, który chciałby obniżki swoich pensji? Czemu w elektrowni i gdzie indziej mogą, a nauczyciele nie?
obiektywnie
obiektywnie 31.03.2017, 08:46
Dzięki mądrym posunięciom pana Piłata, który gimnazja umieścił w wiejskich szkołach gmina Gryfino w miarę bezboleśnie przeszła przez reformę i z 1999 i obecną. Obie durne. Ale w innych samorządach cięcia poprzednio i cięcia teraz są ze szkodą dla dzieci i dla rodziców! Nawet nie wiecie, jak mamy dobrze, patrząc na to, co mają dzieci ze wsi (a i miast też) w innych rejonach Polski!
prawda
prawda 31.03.2017, 08:52
Dokładnie, w innych gminach polikwidowali małe szkoły, teraz "przy okazji" też chcą robić kolejne oszczędności! Nauczyciele bronią swoich miejsc pracy - to normalne (tak robią i górnicy i inni). Ale ta reforma uderza w dzieci! W mieście tego się tak nie odczuje!
Marta
Marta 31.03.2017, 08:42
Czy im zawsze będzie mało !!!
Z wioski
Z wioski 31.03.2017, 08:16
Fisiują i tyle, poprzewracalo sie w ***ch.
W innych zawodach nie mamy przerwy na papieroska co 45 minut, wakacj, dodatkow.
gosia
gosia 31.03.2017, 10:35
Przerwa na papierosa? Gów..o wiesz, nawet w szkole nie pracujesz, a tu banaluki wypisujesz. Na przerwie naucz.dyżurują!!!
:):):)
:):):) 31.03.2017, 08:36
Łech, łech - bo palą w gabinetach w urzędzie gminy - po to zmieniali pracę:)
śmierdziuch
śmierdziuch 31.03.2017, 21:40
Czy Nikita pracujac w elektrowni też jarał papierochy w biurze?
Wyborca
Wyborca 31.03.2017, 08:08
Ciekawe czy Rafał Guga strajkuje?
znp
znp 31.03.2017, 07:30
wiadomo to szkoła komuchów, dyrektor z sld!!!!
pedagog
pedagog 31.03.2017, 07:33
Pracują na Górce i nic o komunizmie nie wiem.
Gryfus
Gryfus 31.03.2017, 07:24
Kolejny strajk ot tak. Uwazam, ze nauczyciele nie maja powodow do strajku. Maja sporo przywilejow.

Pozostałe