piątek, 29 marca 2024 14:30

Ogólnopolskie Zawody Pływackie Dzieci o Puchar KS Warta Poznań

W sobotę 1 kwietnia 2017r. w Poznaniu odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie Dzieci o Puchar KS Warta Poznań. Pływacka impreza, która była rozgrywana na Termach Maltańskich w Poznaniu zgromadziła 575 zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w kategoriach wiekowych 8 lat i młodsi- 11 lat. Do rywalizacji o medale swoich zawodników wystawiły 34 kluby z całej Polski, w tym z tak dużych ośrodków pływackich jak Warszawa, Częstochowa, Kalisz, Poznań, Piła, czy Gniezno. W tym gronie znalazło się również 26 zawodników UKP Marlin Gryfino.

Trenerzy w osobach Katarzyna Krawczyk, Helena Starosta i Zbigniew Starosta bardzo dobrze przygotowali naszych reprezentantów do tak dużych zawodów, o czym świadczy 15 miejsce klubu w klasyfikacji medalowej. Nasi zawodnicy wywalczyli 7 medali indywidualnie, w tym 5 srebrnych i 2 brązowe, oraz brąz w sztafecie. Dodatkowo w klasyfikacji multimedalstów Mateusz Rozmiarek, w kategorii 11 lat i Mikołaj Rosiak, w kategorii 8 lat i młodsi zajęli 3 miejsca.

Już otwarcie zawodów było dla nas bardzo dobre, bowiem sztafeta w składzie: Gabriela Krawczyk, Mikołaj Rosiak, Nadia Majchrzak, Szymon Serafin, Aleksandra Szewczuk, Jacek Wodzyński, Celestyna Szulc i Mateusz Rozmiarek wywalczyła 3 miejsce na dystansie 8 razy 25m, ustępując jedynie dwóm sztafetom z Poznania, a pozostawiając w tyle pozostałe 12 sztafet, m.in. z Piły, Konina, Kalisza, czy Rawicza. Nasi zawodnicy oprócz pucharu i medali otrzymali specjalne, okolicznościowe czepki.

W najmłodsze kategorii wiekowej najlepszy był Mikołaj Rosiak, który wywalczył brąz na dystansie 50m stylem dowolnym i srebro na dystansie 50m stylem grzbietowym. Karina Mitręga płynąca na dystansie 25m stylem dowolnym i grzbietowym znalazła się dwukrotnie tuż za podium, na 4 miejscu. Gabriela Krawczyk uplasowała się 7 miejscu na dystansie 50m stylem dowolnym i 5 miejscu na dystansie 50m grzbietem. Na zawodach tak dużej rangi debiutowały Łucja Witek, która zajęła 23 miejsce na dystansie 25m stylem grzbietowym i 29 na dystansie 25m stylem dowolnym i Hanna Kruk, która była 24 na dystansie 25m stylem dowolnym i 28 na dystansie 25m stylem grzbietowym. Fantastyczny start zaliczył najmłodszy zawodnik całej imprezy sześcioletni Bartosz Sowa, który wywalczył 22 miejsce na dystansie 25m stylem dowolnym i 31 na dystansie 25m stylem grzbietowym, gdzie w tych konkurencjach rywalizowało 50 zawodników o dwa lata starszych od niego. Filip Sapiński zajął 29 miejsce na dystansie 25m stylem grzbietowym i 37 na dystansie 25m stylem dowolnym.

W kategorii wiekowej 9 lat srebro wypływał Szymon Serafin na dystansie 50m stylem grzbietowym, zaś brąz na dystansie 50m stylem dowolnym przegrał zaledwie o 4 setne sekundy. Nadia Majchrzak, na dystansie 50m stylem klasycznym uplasowała się na 6 miejscu, a na 50m stylem dowolnym była 13. Bartłomiej Prokopowicz zajął 7 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym i 12 na dystansie 50m grzbietem. Zaś Kacper Kubiś był dwukrotnie 22 na dystansach 50m stylem dowolnym i grzbietowym.

Wśród dziesięciolatków Aleksandra Szewczuk zdobyła srebrny medal na dystansie 50m grzbietem i 4 miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym. Jakub Jastrowicz uplasował się na 5 miejscu na dystansie 50m stylem motylkowym i 9 na dystansie 50m stylem klasycznym. Jacek Wodzyński dopłynął jako 5 na dystansie 50m stylem dowolnym i 10 na dystansie 50m stylem grzbietowym. Weronika Małolepsza była 7 na dystansie 50m motylkiem i 11 na 50m stylem dowolnym. Aleksandra Sowa zajęła 8 miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym i 21 na 50m stylem klasycznym. Wiktoria Iwan wywalczyła 10 miejsce na dystansie 50m grzbietem i 17 na 50m klasykiem. Karolina Fabian była 11 na dystansie 50m stylem motylkowym i 21 na dystansie 50m stylem dowolnym. Miłosz Wróbel zajął 16 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym i 22 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym. Oliwia Linkowska była 24 na dystansie 50m stylem grzbietowym i 27 na dystansie 50m stylem dowolnym.

Dwukrotnie na drugim stopniu podium stawał Mateusz Rozmiarek, za dystans 100m stylem grzbietowym i zmiennym, rywalizujący w najstarszej kategorii wiekowej. Celestyna Szulc stanęła na najniższym stopniu podium po przepłynięciu dystansu 100m stylem klasycznym, a tuż za podium na 5 miejscu uplasowała się na dystansie 50m stylem dowolnym. Adrianna Gniłka dopłynęła jako 7 na dystansie 100m stylem klasycznym i 11 na dystansie 100m grzbietem. Jagoda Kujawa była 7 na dystansie 100m stylem zmiennym i 13 na dystansie 50m stylem dowolnym. Martyna Berk dopłynęła jako 10 na dystansie 50m stylem motylkowym i 15 na dystansie 50m stylem dowolnym. Maja Wolska zajęła 15 miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym i 18 na dystansie 50m stylem dowolnym. IR