Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019

Paradoksy Gali Sportu. Radny wątpi w zapewnienia burmistrza o mądrości komisji

  • 03.04.2017, 22:11
  • Admin Admin
Paradoksy Gali Sportu. Radny wątpi w zapewnienia burmistrza o mądrości komisji
-Doszło do paradoksu. Do jednego worka włożono zawodników, którzy są w ścisłej kadrze narodowej i zawodników, którzy traktują ten sport trochę hobbystycznie. Na dodatek nagrody przyznano osobom, które zajęły ostatnie miejsce na zawodach ogólnodostępnych. A stało się tak tylko dlatego, że zawody nazywały się mistrzostwami – powiedział gryfiński radny Zbigniew Kozakiewicz.

Radny Zbigniew Kozakiewicz na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Gryfinie 31 marca 2017 r. poruszył sprawę Gali Sportu i pracy komisji, która opiniowała kandydatów do nagród burmistrza. Skrytykował działalność tej komisji.

-Przejrzałem listę nagrodzonych sportowców, którzy zostali uhonorowani nagrodami pieniężnymi i to bardzo wysokimi zgodnie z regulaminem. Gdy doszło do uchwalenia uchwały w sprawie zasad przydzielania nagród przez burmistrza Gryfina dla zawodników osiągających wysokie wyniki we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym, składałem wniosek z poprawkami. Zwracałem uwagę, że ten regulamin jest zbyt ogólny. Od pana burmistrza usłyszałem wtedy odpowiedź, że komisja, która będzie weryfikowała ma swoją mądrość i odpowiednio posegreguje zasługi sportowców. Okazało się, że w komisji znalazły się osoby, konkretnie trenerzy klubów i zawodników. Zależało im, żeby jak najwięcej zawodników danego klubu czy sekcji otrzymało nagrody. Doszło trochę do paradoksu. Do jednego worka włożono zawodników, którzy są w ścisłej kadrze narodowej i zawodników, którzy traktują ten sport trochę hobbystycznie. Są w nazwie zawodów mistrzostwa świata, Europy czy Polski i tacy zawodnicy też otrzymują sporą gratyfikację. Przykładowo w dziedzinie sportu, gdzie startują tylko dwie osoby albo w kategorii powyżej 40 lat zawodniczka otrzymuje 2 tysiące złotych. Inny przykład - czterech zawodników startuje i ten ostatni też dostaje nagrodę zgodnie z regulaminem. Kolejne przypadki – 20. miejsce na 20 startujących. Są to zawody ogólnodostępne, zawodnik nie przechodzi wcześniej żadnej weryfikacji. Tak więc w takich „mistrzostwach Polski” jeśli chcemy, zgłaszamy się, zajmujemy 20. miejsce ostatnie i mamy 250 zł. Biorę 10-20 zawodników i mam bezpłatny wyjazd na zawody sportowo-rekreacyjne.

W związku z tym składam interpelację, żeby jeszcze raz usiąść do tej uchwały, przedyskutować w gronie osób zainteresowanych i pokusić się o korektę, weryfikację tej uchwały na przyszły rok. I żeby zmiany były możliwe na przyszły rok, trzeba to zrobić odpowiednio szybko – mówił radny Zbigniew Kozakiewicz.

Radny podkreślił, że w tym roku na same nagrody wydano 65 tysięcy złotych. Poza tym działalność klubów sportowych także jest dofinansowana przez gminę.

-Przypominam, że regulamin przyznawania nagród ktoś uchwalił, ktoś się pod tym podpisał. Można się było wcześniej zaangażować - odpowiedział radnemu burmistrz Mieczysław Sawaryn.

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (55)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kawał chama
kawał chama 05.04.2017, 23:40
Znaczy, że na sesji zachowal się jak cham? Nazywajmy sprawy po imieniu.
obi oba
obi oba 05.04.2017, 23:45
Fajny masz nick. Taki samokrytyczny...
srutu tutu
srutu tutu 06.04.2017, 00:11
Nick jak nick, a debil będzie debilem.
comiks
comiks 05.04.2017, 21:30
Na sesji wiem, że burmistrz bardzo obcesowo obszedł się z tą uwagą. Tu jest tylko kawałek tego napisane co powiedział.
Biegacz
Biegacz 05.04.2017, 17:51
Pan kozakiewicz zapomnial ze w zeszlym roku pierwszy ustawial sie do zdjec na gali. Wtedy to wlasnie hermes zglaszal (inni trenerzy mieli przyzwoitosc...) a urzad nagradzal- nawet ludzi z klubu biegacza, poza regulaminem. Pan radny w tym roku nie mial pod czyja prace sie podpiac jako trener to halasuje. Biedny p. Podlesny jeszcze udaje ze radny dalej pracuje. Pan burmistrz udaje ze nic nie wie. W zeszlym roku wszyscy udawali ze p. Sendyk jest jeszcze podoopiecznym p. Starosty.... Teraz udaja wszyscy ze hermes nie zglosil weterana...Takie gryfino... Wstyd sie przyznac ze sie dostalo nagrode za prawdziwy wysilek w tym miescie. Radny Kozakiewicz pala nienawiscia do prawdziwych sportowcow bo w zyciu mistrza nie wychowal. Smutne....
:)
:) 05.04.2017, 19:07
Znaczy się bajzel w tej gminie, jak burmistrze tak mataczą! Ot i wyszło ci zamiast podlizu wobec władzy, jej krytyka:)
rozjam
rozjam 04.04.2017, 23:14
Celem nadrzędnym powiniem być obopólny dialog w trosce o dobro i rozmój Gminy, oparty na rzeczowych argumentach a nie strzelanie focha jak w przypadku burmistrza.
tak
tak 05.04.2017, 18:47
Burmistrz to karierowicz i potrzebni mu są klakierzy, a nie mądrzejsi od niego. Płaci za wybory jak klechom pisiory.
propozycja
propozycja 04.04.2017, 22:24
Radny powiedział swoje to teraz niech urzędnicy wezmą się do pracy i przygotują nowy projekt pod dyskusje.
Misiewicz
Misiewicz 04.04.2017, 15:21
Radny pokazał burmistrzowi gest Kozakiewicza bo nagrody powinny być dla naszych swojaków a nie dla pasjonatów z dwudziestego miejsca co startując w wielkich imprezach reklamują Gryfino
smutek
smutek 04.04.2017, 09:45
Kolejny z niewielu radnych, który nie boi się narazić. Brawo! Czytając tę listę, mam wrażenie, że jedyną reprezentacją, jaką Gryfino może się poszczycić są zawodnicy karate... Smutno.
Norbert
Norbert 04.04.2017, 08:46
Jak bym wrócił z wczasów też bym się wkurzył takimi pierdołami ;)
Stop głupocie
Stop głupocie 04.04.2017, 07:34
Ale za to mamy czteruch miszczów świata w karate , czteruch na olimpiade POjedzie .Panie Zbigniewie , ale Gryfino słynne bedzie.
pływak
pływak 04.04.2017, 08:47
Popieram wypowiedź radnego,p Burmistrzu trochę pokory,bo przecież pan zaakceptował ten regulamin,a może nie czytał nawet??? co by mnie nie dziwiło,to już druga gala gdzie daje pan "ciała". Wolontariuszom też zrobiliście siarę!! WSTYD
zatwierdzenie
zatwierdzenie 04.04.2017, 14:46
To radny zatwierdzał regulamin...
mosul
mosul 04.04.2017, 08:49
To zapewne urzednicy burmitrza przedstawili pierwsza wersje regulaminu, a teraz "to nie moja kompetencja"! Jak dziecko w piaskownicy.
Aj ja jaj.
Aj ja jaj. 04.04.2017, 07:28
Burmistrz nie przeprasza Panie Zbyszku .Słońce Gryfina .
pamiętliwa
pamiętliwa 04.04.2017, 08:43
Kolejny "wróg publiczny" za to, że ośmielił się powiedzieć, co myśli, i że myśli, że władza się pomyliła?
ppp
ppp 04.04.2017, 14:47
czy intencje radnego są bezinteresowne?
gruzińskie standardy
gruzińskie standardy 04.04.2017, 18:07
A, teraz każdy, kto krytykuje ekipę, to musi to robić za "brudne pieniądze zachodnich imperialistów"? Gruzińskie standardy?
klej
klej 04.04.2017, 11:26
Sawaryn odklejony jest od rzeczywistości.
...
... 05.04.2017, 18:49
bo zajmuje się swoimi prywatnymi sprawami, a nie gminą.
Podsumówujący
Podsumówujący 04.04.2017, 06:00
I o to mamy przykład jak z byle czego można zrobić artykuł żeby tylko pisać. Mistrzostwo manipulacji chamstwa i obłudy.Proponuje teraz napisać przyszła blondynka do lekarza........ :)) Bo te stały się już nudne w kółko to samo. No ileż można. A tak nawiasem święta idą i trochę pokory co niektórym nie zaszkodzi.
winni dziennikarze i cykliści
winni dziennikarze i cykliści 04.04.2017, 08:44
Bezsilna wściekłość wójta Gryfina wobec coraz większej krytyki zaczyna być zatrważająca. Ale żeby mu to szło w pisownię polską?
babcia klozetowa po gimbazi
babcia klozetowa po gimbazi 04.04.2017, 17:23
jeszcze troche i dostanie sr.....ki
drwal
drwal 04.04.2017, 00:29
Masowa wycinka szarych komórek.
kompetencja
kompetencja 04.04.2017, 00:10
Buta i arogancja totalna! Najpierw lekceważenie ostrzeżeń, "bo komisja ma swoją mądrość", a jak przyszło co do czego - "trzeba się było zaangażować"! A co - znowu "nie moja kompetencja"?
szczyt głupoty i bezczelności
szczyt głupoty i bezczelności 03.04.2017, 23:55
Burmistrz przekroczyl swą wypowiedzią wszystkie granice braku kultury, głupoty i bezczelności. Zamiast przeprosić i naprawić błąd, to odszczekuje radnemu. Bardzo wrażliwy jest przy tym na krytyczne uwagi o jego pracy.
Morda
Morda 04.04.2017, 05:51
Szczytem głupoty i bezczelności jest to co tu wypisujesz.
kompetencja
kompetencja 04.04.2017, 00:11
Nadwrażliwość na krytykę jego pracy? Raczej braku pracy...
szczyt głupoty i bezczelności
szczyt głupoty i bezczelności 04.04.2017, 00:19
Kompetencja, szczerze przyznaję Ci rację.
Donatan
Donatan 03.04.2017, 23:57
Fajny masz nick. Adekwatny...
Adekwatny ...
Adekwatny ... 04.04.2017, 00:00
...Do mądrości wladzy
Pytajnik
Pytajnik 03.04.2017, 23:43
Nagrody dostali to i głos w wyborach oddadzą... Tylko na kogo? ;) Ja wiem na kogo nie oddam hehe
zadowolony
zadowolony 03.04.2017, 23:32
W końcu jeden radny, który dostrzega głupotę i nie boi się skrytykować innych. Brawo Panie Zbyszku! :)
co tak późno?
co tak późno? 03.04.2017, 23:57
Dlaczego pan radny nie zwrocil burmistrzowi uwagi przed galą, gdy byl jeszcze czas na naprawę tej kompletnej bzdury?
uważniej
uważniej 04.04.2017, 09:34
Czytaj artykuł z uwagą!!! Oczywiście, że zwrócił uwagę!
Jarząbek, trener II klasy
Jarząbek, trener II klasy 04.04.2017, 00:00
Bo tygodniami burmistrza nie było w pracy to komu miał powiedzieć. Nagrać się na magnetofon w gabinecie: łubudubu, niech żyje burmistrz szef naszego radnych klubu?
...konia powiesili
...konia powiesili 04.04.2017, 00:29
Tak, teraz winien radny, bo mógł zastąpić cały aparat urzędniczy podległy wójtowi Gryfina (oświata i sport) i samemu przygotować regulaminy, które komisja "co ma swoją mądrość" by i tak po swojemu rozdała!
la
la 04.04.2017, 00:43
Po to jest radnym by słabości pracy urzędników weryfikować, a nie tylko bezmyślnie głosować.
pamiętliwa
pamiętliwa 04.04.2017, 08:47
Jasne, więc zawinił dziennikarz, bo napisał artykuł, radny, bo się odezwał, tylko nigdy "napolełony", bo une się nie mylą nigdy! To dogmat niepodważalny! A kto spróbuje podważyć, tego zlinczować!
oczywista oczywistość
oczywista oczywistość 04.04.2017, 11:14
Bo Napolełon nie myli się nigdy! I to jest oczywista oczywistość!
żal
żal 03.04.2017, 23:52
Ta krytyka, to rozumiem, samego siebie :)
nauczyciel
nauczyciel 04.04.2017, 00:45
Prowadzący galę JK podczas uroczystości poinformował, że Zbigniew Kozakiewicz jako nauczyciel stawiał mu kiedyś piątki za to, że przybiegał ostatni. To było wychowawcze i mądre?
wuef
wuef 04.04.2017, 09:39
Tak, to mogło być wychowawcze na zajęciach WYCHOWANIA fizycznego. Ale tu były nagrody za WYNIKI SPORTOWE, a nie za przełamywanie własnych słabości itp.
?
? 04.04.2017, 11:13
Kto prowadził tę galę?
cyrulik
cyrulik 04.04.2017, 11:21
Jak to Kto prowadził? Mógł tylko przydu...władzy.
Kaktus
Kaktus 03.04.2017, 23:31
Nie zauważyli najlepszego zawodnika z Gryfina - pływaka- Pawła Sendyka
zburzony
zburzony 04.04.2017, 09:27
Bo pływaków, nawet tych młodszych, startujących w zawodach ogólnopolskich, pokonujących często nawet 50-60 zawodników w swoim roczniku się w Gryfinie nie zauważa!!! Czy szanowni urzędnicy zdają sobie sprawę z tego,że te Dzieciaki przygotowując się do zawodów, ciężko codziennie trenują?! Nie leżą na macie...
jp
jp 04.04.2017, 00:41
Nikt nie złożył wniosku o wyróżnienie Pawła Sendyka
ha,ha
ha,ha 04.04.2017, 22:21
Nikt nie złożył, a urzędnicy i komisja ślepi i głusi.
ech
ech 03.04.2017, 23:27
Uwagi burmistrza sa nie na miejscu!
tercet
tercet 03.04.2017, 23:22
Mądre słowa panie Zbigniewie. Dziękujemy za głos rozsądku.
żal
żal 03.04.2017, 23:50
Ale, do kogo te uwagi? Chyba radny powinien je skierować sam do siebie.
Najpierw glosował za tak przygotowanym regulaminem przyznawania nagród, a teraz uwagi do burmistrza?
Nie czytał?
Nie wiedział za czym głosuje?
Szkoda słów.
kompetencj
kompetencj 04.04.2017, 00:12
Czytaj ze zrozumieniem - najpierw zlekceważyli ostrzeżenia, bo burmistrzowska komisja "swoją mądrość ma" - jak orzekł burmistrz...

Pozostałe