Pięć medali przywiózł Marlin z Bydgoszczy

• 09.04.2017, 15:02
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pięć medali przywiózł Marlin z Bydgoszczy I.R.
Siedmioro przedstawicieli UKP Marlin znalazło się w gronie 560 zawodników i zawodniczek z 27 klubów z całej Polski rywalizujących w sobotę, 8 kwietnia 2017r. o medale w III Wiosennych Zawodach Pływackich o Puchar Prezydenta Bydgoszczy.

Nasi pływacy wystartowali w ostatnim bloku zawodów, a sukcesy jakie odnieśli, pozwoliły klubowi zająć 15 miejsce w klasyfikacji medalowej.

Dwa medale, w tym złoty wywalczony na dystansie 50m stylem motylkowym i brązowy na 100m grzbietem przywiozła Hanna Zielińska, rywalizująca w kategorii 12 lat. W tej kategorii wystartował również Michał Mężyński, zdobywając 9 miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym i 11 na dystansie 100m stylem klasycznym.

Jedyny trzynastolatek w tym gronie, Aleksander Chróściak popłynął fantastycznie na dystansie 200m stylem dowolnym, poprawiając swój rekord życiowy o blisko 40 sekund i zdobywając brąz, zaś na dystansie 100m stylem dowolnym był 5.

W kategorii 14-15 lat niewiele brakło Krzysztofowi Rosiakowi, by stanąć na podium. Ostatecznie wywalczył 4 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym i 5 na dystansie 100m stylem klasycznym. Kacper Jastrowicz uplasował się na 7 pozycji na dystansie 100m stylem dowolnym i 8 na dystansie 50m stylem motylkowym.

W najstarszej kategorii wiekowej 16 lat i starsi Maja Stóżyk zdobyła brązowy medal na dystansie 50m stylem motylkowym i tuż za podium stanęła na dystansie 100m stylem grzbietowym. Również brązowy medal zawisł na szyi Chrostophera Wiczkowskiego za dystans 100m stylem dowolnym, a 4 miejsce wywalczył na dystansie 50m stylem motylkowym.