Oni już zaczęli świętowanie

  • 11.04.2017, 13:39 (aktualizacja 11.04.2017, 13:58)
  • Jadwiga Dąbrowska-Maźnio
Oni już zaczęli świętowanie ZS Nowe Czarnowo
Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. W tradycję Zespołu Szkół w Nowym Czarnowie wpisał się zwyczaj wspólnego świętowania. Tak stało się i w tym roku. Odświętnie ubrani zasiedliśmy przy pięknie udekorowanych stołach.

Spotkanie rozpoczęliśmy od wysłuchania montażu słowno-muzycznego. Piękne teksty przeplatane piosenkami wprowadziły nas w nastrój zadumy i powagi. Po wysłaniu montażu głos zabrał ks. kanonik Józef Dudek, który zaprosił nas do wspólnej modlitwy, złożył wszystkim obecnym życzenia oraz tradycyjnie poświęcił pokarmy. Następnie głos zabrała dyrektor Małgorzata Wakuluk, życząc wszystkim wesołych świąt.

Po życzeniach zasiedliśmy do wspólnego stołu i degustowaliśmy potrawy wielkanocne, które przygotowali uczniowie pod bacznym okiem nauczycieli. Do przygotowań włączyli się także rodzice, piekąc pyszne ciasta. Na stołach nie zabrakło żuru z białą kiełbasą i jajkiem, przepysznej paschy a także innych tradycyjnych potraw. Wszystkim bardzo smakowało.

W odświętnych nastrojach uczniowie rozeszli się do sal na spotkanie z wychowawcami.

W tym wyjątkowym czasie życzymy wszystkim głębokiego i radosnego przeżywania świąt Wielkiej Nocy.

Zespół Szkół w Nowym Czarnowie

Jadwiga Dąbrowska-Maźnio

Zdjęcia (37)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zmartwiony
zmartwiony 12.04.2017, 19:42
A potem jak ksiądz wysłucha tych wszystkich spowiedzi i popatrzy jak wierni "szczerze się nawracają" to można osiwieć w miesiąc.
Nauczycielka
Nauczycielka 12.04.2017, 18:51
Nie rozumiem niektórych wypowiedzi? Jeśli rodzice któregoś z uczniów nie życzą sobie, aby jego pociecha uczestniczyła w tego typu spotkaniach, to dziecko jest objęte opieką i nie uczedtniczy. A jeśli chodzi o tradycję, to może jedyny sposób, aby tym dzieciom pokazać odrobinę normalności. Nie widzę niczego, co mogłoby zagrażać komu kolwiek. Odrobina empatii a także tolerancji nawet dla tego, co nie dokońca ktoś akceptuje.
egon
egon 12.04.2017, 19:03
To bardzo proste, są antyklerycy, którzy szukają każdej okazji aby wbić szpilę. I tu nie ma głębszego w tym sensu.
antykace
antykace 12.04.2017, 19:06
A jeszcze nie tak dawno, podejrzewam, ze co sami antyklerykałowie jako komuniści marzyli o własnej liturgii. O ona musiała miec swoje tajemnice, swoje przepisy, kapłanów mówiących w imieniu boga przebywającego w KC (Komitecie Centralnym) i w przybytkach książek Marksa i Engelsa. Jak typowi sataniści nie umieli towarzysze stworzyć nic swojego, więc parodiowali.
Łucja
Łucja 11.04.2017, 22:50
To dobra robota wychowawcza.
Rodzice,chrońcie dzieci !
Rodzice,chrońcie dzieci ! 11.04.2017, 19:35
To jakaś nowa tradycja w polskim kościele katolickim. Ruchome terminy świąt Wielkanocnych. W niedzielę, dzieci już będą po świętach ?
Szkoła nie powinna być miejscem kultu religijnego, tym bardziej, że przecież nie wszystkie dzieci pochodzą z rodzin katolickich.(...)

Część komentarza usunięto. admin2
nie nowoczesny
nie nowoczesny 11.04.2017, 21:45
idiotyczne teksty nalezy usuwać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nowoczesny
nowoczesny 11.04.2017, 21:55
Czyli twój nienowoczesny?
pobożna
pobożna 11.04.2017, 18:44
Piękne są kazania dla dzieci w niedzielę.
Obserwator
Obserwator 11.04.2017, 16:48
Drogi biszkopcie, jak wiesz, w niedzielę do szkoły dzieci nie chodzą. Dobrze, że jeszcze kultywuje się wspólne siadanie do stołu. Brawo dla nauczycieli, za taką inicjatywę.
biszkopt
biszkopt 11.04.2017, 15:34
A jak sie to ma do kalendarza liturgicznego?
Wiesia
Wiesia 11.04.2017, 14:28
Kochani, życzę Zdrowych, Wesołych Świąt Wielkiej Nocy :)
Z Pniewa
Z Pniewa 11.04.2017, 14:05
Mam tą przyjemność współpracować ze szkołą specjalną w Nowym Czarnowie i obcować z dziećmi , są to wspaniałe dzieciaki mimo swojej choroby i niepełnosprawności , uważam ze im nas wielu pokazujących im ,,normalne'' życie w społeczeństwie jak i w życiu kościoła tym lepiej brawo dla Proboszcza.
nauczycielka
nauczycielka 11.04.2017, 13:59
To jedna z nielicznych szkół w naszej gminie, która wie co znaczy promocja działalności.

Pozostałe