Zmarła Helena Woźniewicz

  • 13.04.2017, 13:16
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zmarła Helena Woźniewicz
Z przykrością zawiadamiamy, że dzisiaj nad ranem, 13 kwietnia 2017 r. po długiej i ciężkiej chorobie zmarła w Gryfinie Helena Woźniewicz. Pogrzeb odbędzie się w sobotę, 15 kwietnia 2017 r. o godz. 14 w Lisim Polu (gm. Chojna), rodzinnej miejscowości Pani Heleny - informują za pośrednictwem igryfino przyjaciele Zmarłej.

Ostatnie nasze redakcyjne spotkanie z Heleną Woźniewicz miało miejsce 20 lipca 2016 r. w Klubie Nauczyciela. Wtedy Biblioteka Publiczna w Gryfinie, stowarzyszenia „Pokolenia Pokoleniom” oraz „Jestem i Pomagam” zorganizowały Jej wieczór autorski.

Spotkanie nosiło tytuł „Lusia i sami swoi". Autorka przedstawiła swoje wiersze. Były też muzyka i wspomnienia…  Helena Woźniewicz opowiadała m.in. o krewnych Romanie Bratnym (Kolumbowie, rocznik 20) i Andrzeju Mularczyku (scenariusz filmów „Dom”, „Sami Swoi”, słuchowisko „W Jezioranach”).

Opisaliśmy to spotkanie tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/1654,helena_wozniewicz_-_jej_zycie_i_tworczosc

 

Redakcja igryfino składa szczere wyrazy współczucia najbliższym śp. Heleny Woźniewicz. 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pepe
pepe 17.04.2017, 21:37
oj ,ludzie jak wy nic nie wiecie .Zostawcie Helenkę w spokoju , a rodzin niech się nie wybiela.
Y
Y 17.04.2017, 19:53
Wzruszająca uroczystość była. Cześć jej pamięci!
gryfinianin
gryfinianin 17.04.2017, 13:37
Z taką łatwością przychodzi nam ocenianie innych a tak trudno jest nam docenić ...
Docenić należy pomoc przyjaciół zmarłej miejmy nadzieję, że była to pomoc bezinteresowna.
Co do oceny postawy rodziny to stwierdzić należy jedno, nie był to odpowiedni czas a przede wszystkim miejsce na publiczne wygłaszanie sądów.Kompletny brak taktu i wyczucia powagi sytuacji ze strony pani Łopaty.
W.
W. 17.04.2017, 12:31
Smutne to...
Zielińska Magdalena
Zielińska Magdalena 16.04.2017, 20:46
Dziękujemy Wszystkim,którzy uczestniczyli w ceremonii pogrzebowej Heleny Wożniewicz.Pragnę poinformować,iż ta smutna uroczystość była oragnizowana przez Rodzinę a wystapienie pozegnalne pewnej osoby nie było konsultowane z najbliższymi.Elementy tego wystąpienia zawierały treści nieprawdziwe i obraźliwe wobec Rodziny, mojej cioci-Heleny.Szkoda a jednocześnie jest mi ogromnie przykro, że niektórzy nie potrafią uszanować powagi takich uroczystości oraz miejsc w których one się odbywają.!!!!!!!!!!!SPOCZYWAJ W POKOJU ciociu HELENO!!!Przedstawiciel RODZINY.
mieszkaniec
mieszkaniec 17.04.2017, 12:01
Zgadza się,też uważamy,że ten atak tej kobiety p Łopata zdaje się był mocno nie na miejscu,sama sobie dziękowała
gryfin
gryfin 16.04.2017, 22:15
To przykre..
znajoma
znajoma 16.04.2017, 16:22
Ostatnimi czasy była w hospicjum.
racja
racja 17.04.2017, 09:33
kto ją tam zabrał i kto był przy niej ? Elementy wystąpienia pewnej osoby nie konsultowane z rodziną ale jakże straszne i prawdziwe. Po śmierci wszystko się tłumaczy i wybiela. Musicie sobie z tym radzić rodzino. Wierzę, że tak nie chcieliście ale tak zrobiliście. W obliczu świąt można pozostawić to osądzeniu wyższemu, ale wywyższać się i tłumaczyć nie pora. Był na to czas wcześniej. Umierała bez waszej pomocy i wsparcia. Dobrze, że ją pochowaliście, może teraz ktoś z Was zapali świeczkę i pomodli się za jej spokój. Chociaż teraz po jej śmierci. I nie potrzeba wykrzykników tylko spokoju.
M.
M. 17.04.2017, 09:39
Chciała być sama i była sama. I nic tego nie zmieni i wówczas zmienić nie mogło. Nawet z hospicjum wypisała się na kilka dni...
racja
racja 17.04.2017, 09:59
czasu cofnąć się nie da :( Już tylko modlitwa za jej duszę pozostała. Nikt nie chce umierać sam , a że nie jest to wyśnione miejsce na śmierć ? Nikt nie jest gotowy aby oglądać to wszystko co ona tam widziała. I nikogo to nie dziwi, że być tam nie chciała
luiza
luiza 14.04.2017, 21:49
Pogrzeb w sobotę, 15 kwietnia - przecież jest w artykule!
Danka
Danka 14.04.2017, 20:32
Ton pogrzeb był dzisiaj?
masakra
masakra 14.04.2017, 21:10
Ludzie ,a czytać tekst potraficie ? D. o jakim pogrzebie piszesz?? Nie wprowadzaj ludzi w błąd!!
D.
D. 14.04.2017, 19:18
Smutny był pogrzeb...
D.
D. 14.04.2017, 22:27
Sorki pomyliłam pogrzeby.
Grażyna
Grażyna 14.04.2017, 09:28
Cześć Jej Pamięci!
wychowanka
wychowanka 13.04.2017, 14:23
Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie.
sąsiadka
sąsiadka 13.04.2017, 14:49
Został nam na pamiątkę tomik wierszy Pani Heleny
przyjaciele
przyjaciele 16.04.2017, 14:01
Dziękuję wszystkim którzy pomagali w opiekowaniu się Helenką ,i uczestniczyli w ostatniej drodze. Dziękuję Stowarzyszeniu Jestem i Pomagam Ewie Lewczuk ,paniom z przedszkola nr 5 sąsiadom ,Pani Oli ,Brygidzie, Bożenie,panu Brzezińskiemu pani Dorocie ,Antoniemu i koleżankom emerytkom z przedszkola.
Lula
Lula 18.04.2017, 13:01
Rozumiem,że ta pomoc była bezinteresowna , bo tylu ludzi było w nią zaangażowanych,ciekawe kto z tych" pomocników "zgarnął mieszkanie.Pewnie ta zakichana fundacja.
...
... 17.04.2017, 15:35
A Panu Brzezinskiemu za co ? ( za załatwienie łóżka , za które sama musiała zapłacić ? ;) )

Pozostałe