Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Apelujemy - bądźmy uważni i ostrożni!

  • 15.04.2017, 11:01
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Apelujemy - bądźmy uważni i ostrożni! Policja
Okres przedświątecznej gorączki zakupów, biegania po sklepach, a potem czas Świąt Wielkanocnych, kiedy często wyjeżdżamy i odwiedzamy rodziny i najbliższych. Zaaferowani tym wszystkim często zapominamy o najważniejszym: o bezpieczeństwie.

Ostatnie chwile przed Świętami Wielkiej Nocy zawsze związane są z pośpiechem, główną uwagę skupiamy na zakupach. Wtedy najczęściej zapominamy o własnym bezpieczeństwie, co natychmiast wykorzystywane jest np. przez kieszonkowców.

Aby nadchodzące Święta Wielkanocne były bezpieczne i upłynęły nam spokojnie - bądźmy uważni i ostrożni. Oto kilka rad, które mogą sprawić, że nie staniemy się ofiarą przestępców i bezpiecznie dotrzemy do swoich rodzin.

Warunkiem bezpiecznego pobytu w sklepach, centrach handlowych lub środkach komunikacji publicznej jest pilnowanie własnego dobytku. Noszenie damskich torebek przytrzymywanych dłonią, noszenie portfeli w wewnętrznych kieszeniach marynarek, kurtek i płaszczy sprawia, że przestajemy być w zainteresowaniu potencjalnego kieszonkowca. Warto też pamiętać, aby pakując zakupy do toreb nie pozostawiać portmonetek i torebek bez jakiejkolwiek kontroli. Taką bowiem sytuację natychmiast wykorzysta przestępca. W przypadku, gdy będziemy w posiadaniu większej ilości gotówki, nie trzymajmy jej w jednym miejscu, rozdzielmy ją. Nawet jeżeli zostaniemy ofiarą kieszonkowca, to nie stracimy całej kwoty.

 

Jeśli wybieramy się do rodziny na święta pamiętajmy, by odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie. Kiedy my świętujemy, w czasie naszej nieobecności może dojść do włamania czy kradzieży. Wyjeżdżając i pozostawiając domostwo zadbajmy, aby było ono pod opieką przyjaznego sąsiada. To sprawi, że wszelkie obce osoby kręcące się w pobliżu naszego domu lub na klatce schodowej w bloku nie pozostaną niezauważone. Wyjeżdżając na dłużej, nie zostawiajmy śladów wskazujących na nieobecność domowników, np. korespondencji w skrzynce pocztowej, okien zasłoniętych w ciągu dnia.

Wielu z nas aby spotkać się z najbliższymi, spędzi w drodze setki kilometrów. Jeżeli zaś wyruszamy w podróż własnym samochodem pamiętajmy, aby odpowiednio wcześniej sprawdzić stan naszego auta. W ten sposób unikniemy niebezpiecznych sytuacji na drodze spowodowanych usterkami pojazdu. Przede wszystkim każdy kierowca powinien wziąć sobie głęboko do serca zasadę, że wolniej oznacza bezpieczniej. Ponadto pasy bezpieczeństwa powinien mieć zapięte każdy pasażer, a dzieci powinny być przewożone w fotelikach. Ogromne niebezpieczeństwo stwarzają pijani kierowcy. Jazda samochodem pod wpływem alkoholu to kompletny brak odpowiedzialności. Nawet niewielka jego ilość w naszym organizmie wpływa na naszą koncentrację i refleks. Nie zapominajmy, że drogi to nie miejsce na brawurę. Dlatego lepiej zdjąć nogę z gazu, czasem dojechać na miejsce kilka minut później, ale szczęśliwie i bezpiecznie, by cieszyć się świąteczną atmosferą. Podczas postojów, na przykład na stacjach benzynowych, kiedy oddalamy się od samochodu, upewnijmy się, że jest on w odpowiedni sposób zabezpieczony. Starajmy się z jak największym zaangażowaniem unikać sytuacji, kiedy możemy paść ofiarami rabunku lub innych przestępstw.

 

Dbając o bezpieczeństwo w tych kilku podstawowych kwestiach, mamy znacznie większe szanse spędzić zbliżające się święta w spokojnej atmosferze – radzi oficer prasowy asp. szt. Bogumił Prostak.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

hej
hej 15.04.2017, 13:38
Czemu panowie z luzyckiej nie puszczaja ruchu kilka samochodow z jednej i kilka z drugiej tylko caly sznur aut z dolnej a potem ogromny korek do ulicy chrobrego!ludzie co niwktorzy nie pracuja w dolnej masakra mam dosc tej ulicy i gryfina
gosc
gosc 15.04.2017, 13:36
Chcialam zauwazyc ze pszejscie dla pieszych przy kiwi sklepie jest niebezpieczne bo auta skrecajacy na gryfene zaslaniaja widok!moze byscie troche je przesuneli tam gdzie bylo wczesniej. Juz pare razy by wypadku tam nie bylo!a porem sie dziwic ze wypadki jak jest utrudniona widocznosc!zrobcie cis z tym bo bedzie tragedia!!
gdbvkbn
gdbvkbn 15.04.2017, 12:29
hm, jeszcze mi nigdy kieszonkowiec nie ukradł portfela, albo chociaż 10gr. zawsze wiem gdzie mam swoj portfel. W kieszeniach wewnętrznych :-)
pokrzywdzony
pokrzywdzony 15.04.2017, 12:42
Do czasu,... do czasu...
gdbvkbn
gdbvkbn 15.04.2017, 12:57
nie ma takiej opcji bo złodziej nie wyciągnie portfela z wewnetrznej kieszeni. Mogą tylko z zewnętrznych. A jak ktoś nie stosuje srodków zapobiegawczych i wkłada portfel do kieszeni lub torebek, lub pieniądze do tylnych kieszeni spodni, to tak ma, że okradają go.Jeśli nie zwracasz uwagi na swoje rzeczy które masz przy sobie w zatłoczonych miejscach:-) telefon portfel klucze od domu i od samochodu.....
pokrzywdzony
pokrzywdzony 15.04.2017, 13:21
W pociągu i tak nie miałbyś szans...
paula
paula 15.04.2017, 12:05
Świetny ten kurczak w policyjnej czapce:)

Pozostałe