Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 10:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Burmistrz zatwierdził wybór nowego partnera

Władze gminy Gryfino ogłosiły wynik otwartego naboru na partnera do wspólnej realizacji projektu dotyczącego wsparcia placówek edukacyjnych. Partnerem będzie DC Edukacja Spółka z o.o. z siedzibą w Gdańsku. Mają zostać wdrożone innowacje edukacyjne, placówki będą pracować metodą eksperymentu i korzystać z technologii informacyjno-komunikacyjnych.
Burmistrz zatwierdził wybór nowego partnera

Autor: Burmistrz Mieczysław Sawaryn podczas sesji w styczniu 2017 r.

Chodzi o projekt w ramach Działania 8.3 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczestniczących w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

 

I. OPIS PROJEKTU

Projekt będzie obejmował:

1. Wdrożenie innowacyjnych rozwiązań w obszarze edukacji z zakresu kształcenia kompetencji kluczowych.

2. Tworzenie w szkołach i placówkach realizujących podstawę programową kształcenia ogólnego warunków dla nauczania opartego na metodzie eksperymentu.

3. Korzystanie z technologii informacyjno-komunikacyjnych.

4. Indywidualizacja pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz wsparcie ucznia młodszego, przy czym ostateczny zakres projektu określony zostanie z wybranym Partnerem po sporządzeniu diagnoz szkół uczestniczących w projekcie.

II. CEL PARTNERSTWA

Celem partnerstwa jest wspólne przygotowanie i realizacja projektu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 8.3 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczestniczących w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

III. ZAKRES ZADAŃ PRZEWIDZIANYCH DO REALIZACJI W PROJEKCIE PRZEZ PARTNERA:

1. Opracowanie koncepcji działań merytorycznych projektu oraz przygotowanie wniosku o dofinansowanie we współpracy z Wnioskodawcą.

2. Wdrożenie innowacyjnych narzędzi edukacyjnych w szkołach podstawowych i gimnazjalnych – z wyłączeniem TIK.

3. Organizacja i przeprowadzenie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych komplementarnych do wdrażanych narzędzi edukacyjnych – z wyłączeniem TIK.

4. Działania związane z realizacją przedstawionej oferty.

IV. WYMAGANIA DLA PARTNERA:

1. Udokumentowane doświadczenie w działalności szkoleniowej lub edukacyjnej.

2. Posiadanie potencjału finansowego, kadrowego oraz techniczno–organizacyjnego niezbędnego do realizacji projektu, zgodnie z wytycznymi projektu.

3. Doświadczenie jako Beneficjent/Partner w realizacji co najmniej 3 projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej w obszarze edukacji. Wartość zarządzanego budżetu w każdym projekcie wynosiła co najmniej 2.000.000,00 zł .

4. Doświadczenie w realizacji co najmniej 1 projektu EFS w ramach perspektyw finansowych 2007-2013 i 2014-2020 z zakresu przygotowania szkół do wdrożenia produktu innowacyjnego opracowanego ze środków EFS, obejmujące:

a) wdrożenie produktu, o którym mowa w ust. 5 w co najmniej 20 szkołach/placówkach oświatowych,

b) przeszkolenie co najmniej 100 osób (użytkowników/nauczycieli) do korzystania z wdrażanego produktu, o którym mowa w ust. 5,

c) przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych w oparciu o szkoły lub placówki wsparcia dziennego z min. 300 dziećmi z zakresu wdrażanego produktu innowacyjnego, o którym mowa w ust. 5.

5. Prawo do wdrażania innowacyjnych produktów edukacyjnych w obszarze kształtowania kompetencji kluczowych u dzieci i młodzieży na poziomie szkół podstawowych lub gimnazjów lub szkół ponadgimnazjalnych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
ReklamaMrówka
Reklama