Minimundial łączy pokolenia

  • 20.05.2016, 16:34
  • Admin Admin
Minimundial łączy pokolenia
Na gryfińskim stadionie w piątek, 20 maja już od wczesnych godzin było kolorowo i międzynarodowo. Rozpoczął się bowiem Minimundial 2016. W turnieju piłki nożnej uczestniczyły dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy Gryfino.

To bardzo ważne wydarzenie w życiu sportowym najmłodszych mieszkańców Gryfina. Piłka nożna budzi przecież ogromne zainteresowanie zarówno u chłopców, jak i u dziewcząt. Prawie wszyscy chcą grać. I dobrze. Im więcej biegających za piłką, tym mniej siedzących przed telewizorem lub komputerem.

Na stadionie gwar. Wśród drużyn Węgry, Portugalia, Niemcy, Polska. Emocje ogromne. Ostatnie  uwagi trenerów, rady kolegów i piłka na murawie w grze. Niestety kibiców niewielu, ale ci, którzy są,  dopingują w miarę swoich sił i możliwości. Pierwszy mecz turnieju oficjalnie rozpoczęli burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn oraz zastępca burmistrza Paweł Nikitiński.

Burmistrz Sawaryn na wczorajszej gali słusznie zauważył, że sport łączy pokolenia. Oto dziadkowie Maria i Henryk Kotowscy ile sił kibicują Pawełkowi grającemu w drużynie tureckiej. Inni dziadkowie kibicują Wojtkowi i Wiktorowi. 

Entuzjazm na boisku, bo Polska wygrała z Portugalią! Szkoda, że zawody piłkarskie odbywają się  w piątkowe południe. Młodzież w szkole, dorośli w pracy. Nie mogą przyjść, a naprawdę warto  popatrzeć i pokibicować. Duch panuje prawdziwie sportowy. Młodzi uczą się być prawdziwymi sportowcami. Młodzi piłkarze traktują swoją grę i minimundialowe zawody jak najpoważniej w świecie. Przygotowywali się na to wydarzenie prawie cały rok, więc nawet ulewny deszcz by nie przeszkodził, a co  dopiero taki drobny, chwilowy, chłodzący kapuśniaczek. 

Jedni wygrywają, inni przegrywają. Dyskusjom nie ma końca. Dziewczęta z pomponikami kibicują z ogromnym entuzjazmem. Są emocje, nadzieje i wyobraźnia.

W gryfińskim minimundialu bierze udział  stu dwudziestu zawodników. Tyle samo co w ubiegłym roku. Nikogo już nie dziwi biegająca po boisku dziewczynka. Właśnie sprawozdawca radiowy chwali głośno poczynania Wiktorii. Następnie zauważa piłkarkę z warkoczykami, która nie ustępuje piłkarzom ani o krok. No proszę, kto by parę lat temu  pomyślał o takich dziewczyńskich wyczynach.

Zwycięska drużyna pojedzie na finałowe zmagania 3 czerwca. Odbędą się one na stadionie Pogoni Szczecin.

TWS 

W turnieju brały udział dzieci z klas III-IV oraz V-VI z następujących szkół:

gr. I (klasy III - IV): Bośnia i Hercegowina (Szkoła Podstawowa nr 1 w Gryfinie), Brazylia (Szkoła Podstawowa nr 2 w Gryfinie), Belgia (Szkoła Podstawowa nr 3 w Gryfinie)

gr. II (klasy III - IV): Węgry (Szkoła Podstawowa w Żabnicy), Holandia (Zespół Szkół w Chwarstnicy), Turcja (Zespół Szkół w Gardnie)

gr. III (klasy V - VI): Urugwaj (Szkoła Podstawowa nr 1 w Gryfinie), Argentyna (Szkoła Podstawowa nr 2 w Gryfinie), Polska (Szkoła Podstawowa nr 3 w Gryfinie)

gr. IV (klasy V - VI): Francja (Szkoła Podstawowa w Radziszewie), Niemcy (Zespół Szkół w Chwarstnicy), Portugalia (Zespół Szkół w Gardnie) 

Admin Admin

Zdjęcia (48)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

woprek
woprek 22.05.2016, 23:01
Ciasne kadry, żadnych szerszych ujęć... - ile osób skorzystało z tych imprez?
extra
extra 21.05.2016, 21:43
extra sprawa fajna organizacja
Donaldinio
Donaldinio 20.05.2016, 19:12
Nie ma co się podniecać bo i tak Brazylia wygra.
fizyk
fizyk 20.05.2016, 18:33
I co dzieje sie wiele ciekawergo w Gryfinie. tak trzymac!
fizyk
fizyk 20.05.2016, 18:33
I co dzieje sie wiele ciekawergo w Gryfinie. tak trzymac!
fizyk
fizyk 20.05.2016, 18:33
I co dzieje sie wiele ciekawergo w Gryfinie. tak trzymac!
barnaba
barnaba 20.05.2016, 18:14
Takich babć i dizdków - kibiców trzeba nam jak najwięcej. No i rodzice nie mogą zostawać z tyłu.

Pozostałe