Wiceburmistrz Nikitiński popiera utworzenie sekcji piłki ręcznej dziewcząt. Jest reakcja na pytanie czytelniczki igryfino

  • 21.04.2017, 19:03
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wiceburmistrz Nikitiński popiera utworzenie sekcji piłki ręcznej dziewcząt. Jest reakcja na pytanie czytelniczki igryfino
Czy w Gryfinie jest szansa na zorganizowanie zajęć sportowych dla dziewczyn w wieku 12-16 lat zainteresowanych grą w piłkę ręczną? – za naszym pośrednictwem pytała Alicja. Na nasz artykuł jako pierwszy zareagował Jacek Stefański z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gryfinie. Dzisiaj, 21 kwietnia 2017 r. otrzymaliśmy odpowiedź od zastępcy burmistrza Gryfina Pawła Nikitińskiego, którą zamieszczamy poniżej (śródtytuły w tekście pochodzą od redakcji).

Panie redaktorze, odpowiedź na pytanie należałoby podzielić na dwie części. Pierwsza dotyczy sekcji sportowych, które funkcjonują w stowarzyszeniach kultury fizycznej na terenie gminy Gryfino. W nich nie ma rzeczywiście w tej chwili oferty uprawiania piłki ręcznej przez dziewczęta, w pełnym tego słowa znaczeniu.

Gmina się angażuje, powiat nie docenia

Jak sądzę wynika to z kilku powodów, deficytu miejsca do treningu, szerokiej oferty w innych dyscyplinach i być może trudności organizacyjnych. Ponieważ sam posiadam doświadczenie prowadzenia dużego klubu sportowego, wiem, że decyzja o utworzeniu systemu szkolenia, szczególnie w grach zespołowych, jest trudna i musi być obliczona w perspektywie wielu lat. Gmina Gryfino chce ten proces wesprzeć. Stąd nasze zaangażowanie w budowę hali sportowej, ostatnio co prawda niedocenione decyzją Zarządu Powiatu, ale mam przekonanie, podjętej tylko ze względu na słabe rozeznanie potrzeb gryfinian. Nie rezygnujemy ze stworzenia nowoczesnego obiektu sportowego, także dlatego, by móc wspierać nowe oferty gier zespołowych, w tym piłkę ręczną dziewcząt lub pomóc rozwijać już istniejące.

W klubach albo w szkołach

Drugi aspekt sprawy wynika z demografii. I piszę to jako praktyk. Mamy bardzo zdolną sportowo młodzież, a na tle innych samorządów bardzo prężne kluby. Zasadniczy kłopot w tworzeniu spójnego i wartościowego systemu szkolenia, wynika z ograniczonej ilości chętnych i gotowych podjąć wysiłek treningowy. Dotyczy to nawet tak popularnej dyscypliny sportowej jaką jest piłka nożna. Oczywiście, pewną namiastką dla systematycznego treningu są zajęcia pozalekcyjne w szkołach, ich profil jest różny, nic nie stoi na przeszkodzie, by prowadzono również zajęcia z piłki ręcznej.

Był zamysł utworzenia klas sportowych

Proszę wybaczyć moją bezpośredniość, korzystam bowiem z doświadczeń wielu lat pracy w sporcie, od deklaracji uprawiania konkretnej dyscypliny, do ułożenia szkolenia w rocznikach, droga jest długa, trudna i zawiła. W naszych planach rozwoju oferty edukacyjnej znalazł się zamysł utworzenia klas sportowych, począwszy od roku szkolnego 2018/2019, które funkcjonowałyby w Szkole Podstawowej nr 3, aż do ich pełnej kontynuacji w szkole średniej. Niestety ostatnia decyzja Zarządu Powiatu nie wspiera tego zamiaru, ale mam nadzieję że całkowicie go nie wyklucza.

Perspektywa dla piłki ręcznej dziewcząt  

Gmina Gryfino dba o poszerzanie oferty sportowej, odpowiedziała pozytywnie na potrzebę uprawiania przez nasze dzieci i młodzież koszykówki, a także piłki nożnej, nie tylko przez chłopców, ale i dziewczęta. Jestem zdania, że piłka ręczna jako dyscyplina, szczególnie w wydaniu żeńskim, w wydaniu męskim jest to bowiem od lat bezdyskusyjne, ma ogromną perspektywę. Wiele zależy od dalekowzroczności władz samorządowych wszystkich szczebli, działaczy sportowych i ludzi, którym dana dyscyplina sportu jest szczególnie bliska.

Dziękuję za pytanie czytelnika igryfino

Z mojej perspektywy, każda propozycja utworzenia prężnie działającej sekcji piłki ręcznej dziewcząt ma naprawdę sens. Mogę także napisać, że trwają w tym zakresie konkretne rozmowy. Ich wynik jest nadal kwestią otwartą. Złożą się na niego decyzje władz samorządu powiatowego, gminnego, władz klubowych i oczywiście zainteresowanie tą konkretną dyscypliną sportu. Jeśli wolno mi wyrazić swoje oczekiwanie, bardzo zależy mi, by ten proces zakończył się powodzeniem.

Cieszę się, że nie jestem w tym oczekiwaniu osamotniony i bardzo dziękuję za to pytanie Czytelnika. Pozdrawiam serdecznie.

 Paweł Nikitiński

zastępca burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

 

O sprawie poruszonej przez czytelniczkę napisaliśmy tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/22764,kto-pomoze-utworzyc-w-gryfinie-sekcje-pilki-reczne

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (128)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

senior
senior 23.04.2017, 10:43
Naprawdę się starałem obiektywnie i szczerze przedrzeć przez tę wypowiedź, ale niestety jest to bełkot i gniot, jakby żywcem wyjęty z przemówień gminnych kacyków partyjnych – i to gorszego sortu. I naprawdę nie wiem, jakie jest zdanie wiceburmistrza Nikitińskiego – będzie sekcja piłki ręcznej kobiet, nie będzie, kiedy? Może ktoś znalazł konkretną odpowiedź, ja niestety nie.
przeciw hali na boisku!
przeciw hali na boisku! 23.04.2017, 19:28
ponad 120 komentarzy i nikt, nawet "wielbiciele" nie potrafił wskazać cytatu, czy odpowiedział na pytanie!
senior
senior 23.04.2017, 10:44
Ale niezależnie od moich uwag co do braku komunikatywności pana Nikitińskiego, zgadzam się z kilkoma głosami na tym forum. Dyscyplin sportu jest mnóstwo – i olimpijskich i nieolimpijskich. I niestety nie stać gminy na to, żeby każdemu chętnemu otwierać sekcję albo klub. Tym bardziej, jeśli chodzi o sporty grupowe, gdzie liczy się zespół – i to nie tylko chęci, wyszkolenie ale i wytrwałość. No i również talent! Dlatego też uważam, że najpierw niech dziewczyny pokażą, że chcą trenować w ramach szkoły, potem, jak im się nie znudzi – niech wtedy gmina ewentualnie myśli, czy nie zrobić bardziej profesjonalnej odsłony danej dyscypliny.
senior
senior 23.04.2017, 10:46
Także dziewczyny niech się skrzykną, niech zaczną grać – sądzę, że skoro podobno jest tak świetnie ze sportem w Gryfinie, to i są jakieś zajęcia sportowe w szkołach, jak kiedyś bywało? A potem dopiero z drużyną, pokazanym zaangażowaniem, może sukcesami w meczach międzyszkolnych – niech próbują dalej!
smutne
smutne 23.04.2017, 12:22
Pewnie dziewczyny potrenowałyby w szkole, ale kto im udostępni salę gimnastyczną?
przeciw hali na boisku!
przeciw hali na boisku! 23.04.2017, 19:26
No i to jest sprawa dla wójta "sportowca"! Dziewczyny chcą pograć w piłkę a on im chce halę wybudować, bo innego rozwiązania nie widzi! Megalomania czy nieudolność?
dociekliwy
dociekliwy 23.04.2017, 09:16
Dopiero niżej znalazłem piękną wypowiedź wicka o praktyku demografii. To o tej wypowiedzi grono wielbicieli (albo wielbicielek) mówiło "prawdę, dobrze itp pisze"?
wójt Gryfina - "praktyk demografii" Wczoraj, 14:42 wymiatacz Dzisiaj, 13:35 Dla mnie wymiata tekst napoleona: Drugi aspekt sprawy wynika z demografii. I piszę to jako praktyk.
Faktycznie - nadaje się na makatki takie hasło - wójt Gryfina, praktyk demografii:)
prawosławny muzułmanin
prawosławny muzułmanin 22.04.2017, 22:53
Gruzja jest potęgą światową w piłce ręcznej kobiet?
ostrzeżenie
ostrzeżenie 22.04.2017, 23:01
Uważaj na nick, który przybierasz bo możesz mieć nieprzyjemności!
nieprawosławny niemuzułmanin:)
nieprawosławny niemuzułmanin:) 23.04.2017, 09:00
Dlaczego? Dlatego że pyta o natchnienie gruzińskie?
prawosławny muzułmanin
prawosławny muzułmanin 23.04.2017, 09:12
Jakim to trzeba być intelektualnym impotentem z Gruzji aby formułować takie denne groźby w necie :-(
z dekretu Napoleona
z dekretu Napoleona 22.04.2017, 21:32
Zarządzam, że od przyszłego roku powołam dziewczęcą sekcję piłki ręcznej, a na trenerkę wyznaczę K. Duran!
Sportsmen
Sportsmen 22.04.2017, 21:44
O co Ci człowieku chodzi? Powiedział prawdę, każdy znający się na sporcie Ci to potwierdzi. Nie spinaj się pękniesz jeszcze.
dociekliwy
dociekliwy 23.04.2017, 09:02
Swoją drogą, nawet poplecznicy są bezradni i poza "dobrze powiedział" nie potrafią podać konkretów! Ale co "dobrze powiedział"?
Dekretoman
Dekretoman 22.04.2017, 21:41
Fachowiec od dekretow spadaj bo jak ja wydam dekret w twojej sprawie to ci kapcie pospadaja.
och
och 22.04.2017, 21:39
chyba Durant mądralo :)))
Padalec
Padalec 22.04.2017, 21:11
Co się dzieje na tym portalu ? Nikitinskiego się czepiacie ? Żaden z was mu nie dorasta i dobrze o tym niedorajdy wiecie. Sport dopiero stanął na nogi i to dzięki komu a dzięki Nikitinskiemu. Także dajcie sobie na luz trolle bo wasze komentarze mu nie zaszkodza.
I jeszcze jedno piękną diagnozę postawił wam doktor nic dodać nic ująć.:)))
dociekliwy
dociekliwy 23.04.2017, 09:03
Sport stanął na nogi? Może sportowcy powinni biegać, skakać, pływać - bo jak stoją w miejscu to raczej się nie rozwijają?
tak myślę
tak myślę 22.04.2017, 21:30
Widocznie wrogów sobie narobił.
Normalny
Normalny 22.04.2017, 21:41
Myślę że Nikita nie przejmuje się wrogami, był twardy jako sportowiec to i teraz nie stroni od zwarcia. Facet ma silny charakter i bardzo dobrze. Gdyby wymiękał nie byłby gdzie jest. Silne osobowości rodzą albo sympatię albo wrogość.
bez kitu
bez kitu 23.04.2017, 19:04
Słyszałem, że ten były "sport_owiec" pali jak smok/g/, prawda to ?
Wójt Tbilisi
Wójt Tbilisi 23.04.2017, 09:19
Silne osobowości słyną z lania wody i braku treści w słowotoku???? A w domu wszyscy zdrowi ?
!!!
!!! 23.04.2017, 09:05
Pomyliłeś definicję sportowca z zabijaką sztachetowym z wiejskich zabaw!
zakalec
zakalec 22.04.2017, 22:21
Ale losem zwykłych ludzi mógłby się przejmować.
czytelnik
czytelnik 23.04.2017, 00:12
Przejmowałby się gdyby cokolwiek rozumiał.
Zawodnik
Zawodnik 22.04.2017, 21:03
Nie wiem o co chodzi niektórym. Wiceburmistrz odpowiedział bardzo kompetentnie i z dużą dozą empatii. Cóż taki tutaj chyba klimat. Potwierdzam że wiceburmistrz Nikitiński zna bardzo dobrze realia sportowe. Był cenionym prezesem Energetyka kiedyś.
prezesso
prezesso 23.04.2017, 09:48
docenili i na zbity pysk
uwaga
uwaga 22.04.2017, 21:13
Też uważam, że wypowiedź Pawła Nikitińskiego napawa optymizmem. Szczerze kibicuję działaniom jakie podjęte zostały przez obecne władze w celu poprawy warunków funkcjonowania i rozwoju różnych sekcji sportowych. Mam nadzieję również, że dzięki tym władzom Gryfino doczeka się hali sportowej.
Padalec
Padalec 22.04.2017, 21:19
Macie rację to słowny facet i honorowy nie rzuca słów na wiatr.
Wierzę że tak się stanie.
ha, ha
ha, ha 23.04.2017, 00:10
Pawełek wezwał posiłki.
jedno krótkie zdanie?
jedno krótkie zdanie? 23.04.2017, 09:07
"kompetentnie", "napawa optymizmem", "słowny, honorowy facet" - a poza tm uwielbieniem to jakieś konkrety? Pytanie było o sekcję kobiecą w piłce ręcznej. I jaka jest odpowiedź? Może któryś wielbiciel podać w krótkim zdaniu?
kabaretowo
kabaretowo 23.04.2017, 12:19
Wielbiciel samego siebie. Tyle o sobie- "kompetentnie", "napawa optymizmem", "słowny, honorowy facet". Co miałby napisać w krótkim zdaniu jak gość tego nie potrafi?!
prawda
prawda 23.04.2017, 13:39
Nie potrafi odpowiedzieć na proste pytania w sposób jasny! To prawda
Sportsmen
Sportsmen 22.04.2017, 20:50
Uważam że sport gryfiński ma szczęście że odpowiada za niego właśnie Nikitiński. Zna się na nim bardzo dobrze. Facet zjadł zęby na sporcie. Myślę że dopnie swego i postawi tą halę. Trzeba powiedzieć uczciwie sport w Gryfinie za NIkitińskiego ma się dobrze. Taka prawda oczywiście musi boleć i niech boli. Panie Pawle jest pan właściwym człowiekiem na właściwym miejscu, wiedzą to wszyscy znający temat.
ząb zupa zębowa
ząb zupa zębowa 23.04.2017, 09:51
zjadł zęby? stąd bełkot szczerbatego
:):):)
:):):) 23.04.2017, 10:48
zjadł zęby i mu najwidoczniej dieta zaszkodziła:):):)
lekarz
lekarz 23.04.2017, 00:09
Pisanie o sobie i do siebie to objaw chorobowy.
pic
pic 23.04.2017, 00:12
Lekarzu postawiłeś autodiagnozę?
obiektywnie
obiektywnie 23.04.2017, 00:21
Pawełku, odpocznij. Ludzie napiszą co myślą, a karawana pójdzie dalej. Potem za rok będą wybory i Ty też pójdziesz sobie dalej swoją drogą.
karawan
karawan 23.04.2017, 10:20
Nawet masz transport zapewniony na tę dalszą podróż
uwaga
uwaga 22.04.2017, 20:33
Nie rozumiem tego ataku na zastępcę burmistrza Pawła Nikitińskiego. I jako radny poprzednich kadencji, i obecnie jako zastępca burmistrza ma ogromny wkład w rozwój kultury fizycznej w gminie Gryfino. Proszę porównać chociażby środki jakie były i jakie są planowane w budżetach na tę sferę działalności. Inicjowanie działań w rozwój infrastruktury sportowej, współpraca ze stowarzyszeniami sportowymi, większe dotacje, granty, to są realne i w mojej ocenie bardzo dobre działania Pawła Nikitińskiego.
???
??? 23.04.2017, 10:50
Kto jest "zastępcą burmistrza Pawła Nikitińskiego"? Sawaryn? I jak można "atakować zastępcę burmistrza Pawła Nikitińskiego", skoro taka funkcja nie istnieje? Ktoś popada w miraże...
łech, łech
łech, łech 23.04.2017, 09:09
Pawełku, nie pisz sobie laurek, bo się ośmieszasz!
Polot
Polot 22.04.2017, 20:56
Atakują silnego to całkiem normalne, dobrze że ludzie zlewają te chamskie wpisy. Panie Pawle robisz porządną robotę.
Odlot
Odlot 23.04.2017, 09:54
Wójcina silny tylko w pysku
profesjonalistka z Koryntu
profesjonalistka z Koryntu 23.04.2017, 10:22
Trenuje u Mietka pod stołem
dociekliwy
dociekliwy 23.04.2017, 09:09
To dlaczego nie potrafi szanować ludzi z innym zdaniem?
Irokez
Irokez 22.04.2017, 20:52
Nikita jest spoko mówię Wam.
Winetou
Winetou 23.04.2017, 00:06
Zwłaszcza kiedy sam o sobie i do siebie pisze.
też uwaga
też uwaga 22.04.2017, 20:48
Masz rację uwaga ale zauważ kto tu pisze te komentarze?
A tacy co w życiu nic nie dokonali poza siedzeniem na portalu i krytykowaniem innych.Pochwalić się niczym nie mą to walą w innych.
obiektywnie
obiektywnie 23.04.2017, 00:08
Pawełku, robią to samo co ty robiłeś wcześniej. Krytyka poprzednika to był twój chleb powszedni. Wyluzuj, bo wiesz o co kaman.
praktyk demografii
praktyk demografii 22.04.2017, 18:00
Jakie ma Pan jeszcze dodatkowe umiejętności potwierdzone praktyką podobną do demografii?
dzieciorób
dzieciorób 22.04.2017, 18:46
No na dziecioroba też się nie kwalifikuje.
Było, minęło
Było, minęło 22.04.2017, 17:55
Za moich czasów to można było trenować w szkole to, co się lubiło. I były różne rozgrywki międzyszkolne, jeździliśmy i do Chojny i do Szczecina. Może taniej będzie, zanim założy się „wielki i oficjalny” klub, przedtem zebrać ekipę, pójść do nauczyciela, zrobić sobie sks?
Xxx
Xxx 22.04.2017, 22:59
Co to znaczy zrobic sobie sks ? Kiedys byly na to pieniadze to i sksy byly .
uczestnik dawnych sksów
uczestnik dawnych sksów 23.04.2017, 09:12
Też uważam, że można było dać wuefiście pieniądze na kilka godzin w tygodniu - taniej by wyszło. A nie od razu sekcję klubową! Niech najpierw okaże się, że to jest potrzebne!
doktor powraca
doktor powraca 22.04.2017, 15:02
Przeczytawszy artykuł i te wszystkie komentarze pozwoliłem sobie postawić diagnozę: PARANOJA- PARANOID
Typ chłodny emocjonalny, wycofany z kontaktów z innymi, wrogi, nadmiernie podejrzliwy, nadmiernie wrażliwy na lekceważenie i krytykę, niezdolny do wybaczania urazy, zazdrosny.

Naród Polski jest coraz bardziej narażony na rozmaite zaburzenia psychiczne. Liczba chorych ciągle rośnie od wielkiej zmiany ustroju w 1989 roku począwszy, co na pewno jak wykazały liczne badania nie jest przypadkowe. Do głosu doszły bowiem ciemne siły, które nie tylko same są chore psychicznie, ale i potrafią skutecznie psychozy i fobie indukować w umysłach innych ludzi. Rośnie też ilość zaburzeń społecznych typu paranoicznego, co widać chociażby w polityce i mediach, nie tylko w zachowaniach sąsiadów.
riposta
riposta 22.04.2017, 16:32
I znowu musiałeś dowalić, aby choc na chwile poczuc satysfakcje wewnetrzną. To niestety świadczy o twoich kompleksach. Doajmy kompleksach malego zlowieczka,niedouczonego,brzydkiego, ktory nic nie potrafi osiagnac. Nękasz bliskich dookola swa marna osoba,swych wygladem.Satysfakcjonujesz sie blichtem,nienawiscia,nie masz swojego własnego zdania.W szkole byłęś bity i nękany,bales sie chodzic do szkoly,do tej pory boisz się życia. Jesteż taki maly prostaczek
zdumiony
zdumiony 22.04.2017, 20:49
riposta co ty bierzesz? Bo wygląda mi to na mocarza :))
:)
:) 22.04.2017, 17:56
Coś ci pęknie, jak nie wyluzujesz, "riposto":)
zdziwiony
zdziwiony 22.04.2017, 18:01
Riposta z serii praktyk demografii. O co chodziło człowiekowi konkretnie?
Opinia
Opinia 22.04.2017, 15:27
Doktor dobra diagnoza może niektórzy komentujący wezmą sobie to do serca.
kolega doktor
kolega doktor 22.04.2017, 16:02
raczej odpowiadający
też doktor
też doktor 22.04.2017, 15:48
Samemu postawić sobie diagnozę to wielka rzecz.
łowca różnych ...
łowca różnych ... 22.04.2017, 17:57
też doktorku, mądry lekarz nie stawia sam sobie diagnozy. Prosi o to mądrego kolegę albo koleżankę.
piguła:)
piguła:) 22.04.2017, 17:56
więcej doktorów tu nie było?
he,he
he,he 22.04.2017, 18:03
Przy takim artykule tylko doktor może pomóc. ;)
Mama
Mama 22.04.2017, 14:55
Jaka demografia ? W Gryfinie jest mnostwo dzieci w wieku wczesnoszkolnym a nie maja gdzie chodzic , szczegolnie dziewczynki. Za lekka i nozna juz dziekujemy .
Henias
Henias 22.04.2017, 13:41
Proponuję załozyc sekcję "Palanta".Zawodników ci u nas bedzie dostatek,co wy na to?
ha, ha
ha, ha 22.04.2017, 13:43
Jest już nawet trener praktyk. Genialny ten wywiad. Czego gościu się nawąchał?
Moncik
Moncik 22.04.2017, 14:22
Ha ha nie gościu się nawachal tylko ty. Mądrze odpowiedział napisał prawdę. Śmiać to ty się możesz ale ze swojej glupoty.
Poncik:)
Poncik:) 22.04.2017, 14:26
Pawełku, to że nikt nie rozumie, co ty chciałeś powiedzieć, nie znaczy, że to było mądre a ludzie są głupi!
Moncik
Moncik 22.04.2017, 14:34
No co ty nie powiesz ty juz wszędzie widzisz Pawelka facet masz zwidy ?
Albo prościej wal co bierzesz ?:)
konkret wójtowy
konkret wójtowy 22.04.2017, 14:40
A kto inny przejawia zachwyt nad taką wypowiedzią niż autor? To zacytuj, które zdanie było według ciebie jest odpowiedzią: czy gmina umożliwi stworzenie sekcji piłki ręcznej kobiet? Tak konkretnie, ile tu wody? Moncik Dzisiaj, 14:22 Mądrze odpowiedział napisał prawdę?
Moncik
Moncik 22.04.2017, 14:44
Potwierdzam dobrze napisał i dalej będę się upierał że jednak bierzesz:)
:)
:) 22.04.2017, 17:58
Ale co napisał dobrze? Podaj cytat, który ci się najbardziej spodobał, jak cię "konkret wójtowy" prosił!
Zachwycanie się bez argumentów - to śmieszne!
węch
węch 22.04.2017, 17:54
moncik, wez leki.
wymiatacz
wymiatacz 22.04.2017, 13:35
Dla mnie wymiata tekst napoleona: Drugi aspekt sprawy wynika z demografii. I piszę to jako praktyk.
Normalnie rozwala tekst. Jaki praktyk? Znczy dzieciorób czy wójt chciał użyć mądrego slowa i wyszła totalna glupota?! Niech ktoś zakaże temu gosciowi udzielać wywiadów, bo kompromituje urząd.
podświadomość?
podświadomość? 22.04.2017, 14:29
A może, znając jego zachowania wobec kobiet (sekretarka nosząca kawusię na publicznych obradach, gdzie wszyscy mogli sami się obsłużyć, dyrektorka od wysyłania załączników, bo jemu się nie dołączył do maili) to o tej demografii i "mówię jako praktyk" ma jednak sens?
Mówię ci
Mówię ci 22.04.2017, 14:25
A tobie niech zakaza komentować na tym portalu bo kompromitujesz kolesi.
wójt Gryfina - "praktyk demografii"
wójt Gryfina - "praktyk demografii" 22.04.2017, 14:42
wymiatacz Dzisiaj, 13:35 Dla mnie wymiata tekst napoleona: Drugi aspekt sprawy wynika z demografii. I piszę to jako praktyk.
Faktycznie - nadaje się na makatki takie hasło - wójt Gryfina, praktyk demografii:)
śpiewak
śpiewak 22.04.2017, 13:18
Crazy, crazy, crazy is my life
Crazy, crazy, crazy is my life
Świat dryfuje gdzieś w otchłani
jak galera bez przystani
Crazy, crazy, crazy is my life
Świat dryfuje gdzieś w otchłani
jak galera bez przystani
Crazy, crazy, crazy is my life
pamiętamy!
pamiętamy! 22.04.2017, 12:02
To może równie szybko, choć dużo konkretniej odpowie na te pytania sprzed dwóch miesięcy? 18 pytań tak/nie i 10 liczb?
Może wreszcie odpowie, skoro pytania dostał też poprzez dziennikarza - a nie są chyba zbyt trudne?

Proszę o konkretne odpowiedzi (i krótkie: tak czy nie!):
1. Czy pytania zadane 10 lutego TRZEM OSOBOM trafiły do jednej, która odpowiedziała za pozostałe?
2. Czy pozostałe osoby (podwładne przecież) odpowiedzą?
3. Czy osoby te mają prawo odpowiadać dziennikarzom same, bez powiadamiania i akceptacji wiceburmistrza?
4. Pytania i sygnalizowanie „problemów organizacyjnych” 10 lutego, odpowiedź 14 lutego – wiceburmistrz w pierwszym zdaniu pisze: „nikt mi nie zgłaszał problemów”. Czy sam zapytał, czy są podstawy do obaw o „problemy organizacyjne?
5. Czy fakt „zakończenia projektu” z którego finansowany był teatr, o którym wspominał pan wiceburmistrz spowodował uszczuplenie innych wydatków GDK?
6. Czy w związku z „zakończeniem projektu” o którym wspomniał pan wiceburmistrz, gmina zwiększyła budżet GDK o środki przeznaczane na utrzymanie teatru?

7. Czy wiceburmistrz skontaktował się z kimkolwiek, żeby wyjaśnić sprawę?

8. Czy osobami, z którymi kontaktował się wiceburmistrz byli tylko podwładni, czy osoby związane z teatrem (rodzice, wykonawcy)?

9. Czy wiceburmistrz potwierdza, że teatr będzie w roku 2017 finansowany z budżetu gminy na poziomie nie niższym niż w roku 2016?

10. Czy „miejsce prób” będzie dostępne w 2017 roku w wymiarze nie mniejszym niż w roku poprzednim i na zasadach nie gorszych?

11. Czy gmina zapewni, że uczestnicy teatru dojadą na próby i przedstawienia busem dofinansowanym z PFRON w ilości adekwatnej do potrzeb?

12. Czy dostępność busa została zmniejszona przez dowożenie zaopatrzenia do żłobka?

13. Czy „gminny fundusz lekowy” powstał kosztem jakichś innych wydatków związanych z pomocą społeczną?

14. Czy program Senior Wigor jest programem rządowym?

15. Czy gmina przeznaczyła w 2017 dodatkowe środki własne na „rehabilitację dzieci”?

16. Czy słowa wiceburmistrza o wielości różnych nowych działań oznaczają zmniejszenie środków na dotychczas prowadzone?

17. Czy wiceburmistrz pisząc w ostatnim akapicie o „warunkach wzrostu aktorów” zapomniał, że są to w znacznej części ludzie dorośli?

18. Czy w ostatnim akapicie nie zgubił się sens wypowiedzi i gramatyka?;)

Proszę o konkretne odpowiedzi (i krótkie: tym razem liczbami!):
1. Ile dni będziemy oczekiwać na odpowiedź pozostałych podwładnych pana wiceburmistrza?
2. Ile pieniędzy z budżetu GDK przeznaczane jest na teatr?
3. Ile pieniędzy bezpośrednio na teatr przeznacza gmina?
4. Ile czasu/kilometrów przejeździł rzeczony bus w związku z działalnością teatru w roku 2016. Ile planowanych jest na rok 2017?
5. Ile kosztował w roku 2016 „gminny program lekowy”
6. Ile osób objął?
7. Ile kosztuje gminę (nie budżet państwa) program Senior Wigor?
8. Ile osób jest nim objętych?
9. Ile środków z budżetu gminy zostanie przeznaczonych w 2017 na „rehabilitację dzieci” a ile było w roku 2016?
10. O ile zwiększyły się wydatki z budżetu gminy na wydatki na zdrowie, pomoc socjalną, rehabilitację itp. w związku z nowymi działaniami? (czyli: ile środków pozostało na pozostałe działania, po opłaceniu tych wychwalanych przez wiceburmistrza)?
http://www.igryfino.pl/wiadomo…

Pietrek z rancha
Pietrek z rancha 22.04.2017, 15:11
Ludzie,ludzie,okazja ,sprzedam tanio uzywane kalesony,ludzie,ludzie sprzedam tanio.....chyba zwariowałem,ludzie,ludzie sprzedam...
raczej podróba czerepacha!
raczej podróba czerepacha! 22.04.2017, 18:00
Nie zagłuszysz bezczelności przedstawicieli władzy, którzy od dwóch miesięcy nie odpowiadają na pytania!
podświadomość?
podświadomość? 22.04.2017, 14:30
Część z tych pytań sprzed dwóch miesięcy dotyczyła też bełkotliwej wypowiedzi wicka. Ale część jest bardzo ciekawych i aktualnych niezależnie od tamtej skandalicznej sprawy teatru!
samozachwyt?
samozachwyt? 22.04.2017, 11:54
Samozachwyt własnym tokowaniem! A treści zero! Czyli co: nie ma nic dla dziewczyn, które chcą trenować piłkę ręczną bo powiat nie wybudował hali zamiast boiska szkolnego? A która normalna szkoła likwiduje boisko?
Wojtek
Wojtek 22.04.2017, 11:51
Czyli to wina powiatu?
samozachwyt?
samozachwyt? 22.04.2017, 11:56
Pytasz o możliwość trenowania piłki ręcznej, on ci tokuje o problemach z powiatem, który swoją szkołę po reformie chce sam prowadzić i nie chce hali! Jakbyś zapytał, kto będzie na Dniach Gryfina to pewnie usłyszałbyś wykład o muzyce rozrywkowej!
wymiata!
wymiata! 22.04.2017, 11:20
Poszukiwanie sensu życia w bełkocie wójta? Ma się mniemanie o sobie, oj ma...
Lars Dzisiaj, 00:31 wójcina Dzisiaj, 00:19: O, i jest znajomy paranoik, Ty tu dyżury pełnisz, czy szukasz sensu życia?
Znawca
Znawca 22.04.2017, 14:31
Wymiata ile tu jest twoich komentarz? Ty to dopiero wymiatasz:)) i kto tu jest paranoikiem??
psychiatra
psychiatra 22.04.2017, 14:43
Znalazłby się jeden:)
samozachwyt?
samozachwyt? 22.04.2017, 11:57
Oj tak, szukać sensu życia w tym bełkocie to może tylko ktoś z problemami...
ha, ha
ha, ha 22.04.2017, 13:29
Dobre, ale w bełkocie sensu życia nie znajdziesz. To pewne.
podświadomość
podświadomość 22.04.2017, 14:33
Chyba że jesteś autorem bez odrobiny autokrytycyzmu! Wtedy uważasz, że sensem życia jest trwać w zachwycie nad mądrą mądrością tej rzeki słów...
tatra
tatra 22.04.2017, 10:25
Przynajmniej daje nadzieję, a ta umiera ostatnia.

Pozostałe