wtorek, 16 kwietnia 2024 14:56

Otwarte Mistrzostwa Gryfina w pływaniu - podajemy wyniki

Dziś, 22 kwietnia 2017 r. odbyły się kolejne już Otwarte Mistrzostwa Gryfina w pływaniu. Na zaproszenie organizatorów UKP „Marlin” odpowiedziało 5 klubów, którzy łącznie wystawili blisko 150 zawodników i zawodniczek. Zawody były współfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Gryfinie. Dzięki temu na zwycięzców czekały piękne medale, a na najlepszych zawodników puchary.

W kategorii 7 lat i młodsi dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanęli: Hanna Kruk i Bartosz Sowa za dystans 50m stylem grzbietowym i dowolnym, drugie miejsce wywalczyli: Julia Świeboda i Tymoteusz Tarczyński  na dystansie 50m stylem grzbietowym i dowolnym.

Wśród ośmiolatków dwukrotnie najszybciej popłynęli Gabriela Krawczyk i Mikołaj Rosiak  na dystansie 50m stylem klasycznym i dowolnym. Julia Garbowska wywalczyła złoto na dystansie 50m stylem grzbietowym i srebro na dystansie 50m stylem dowolnym. Szymon Taczyński dwukrotnie stanął na drugim stopniu podium. Liwia Babińska zajęła 2 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym i 3 na dystansie 50m stylem grzbietowym. Łucja Witek wywalczyła brąz na dystansie 50m stylem dowolnym i 4 miejsce na dystansie 50m grzbietem. Błażej Kujawa zajął 3 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym i 5 na dystansie 50m stylem dowolnym. Igor Łaszewicz dopłynął na 4 miejscu na dystansie 50m stylem dowolnym.

W kategorii 9 lat Szymon Serafin był najlepszy na dystansie 50m stylem dowolnym i 2 na dystansie 100m stylem zmiennym. Emilia Karbowska zdobyła 1 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym i 2 na dystansie 50m stylem dowolnym. Hanna Borowiec dwukrotnie stanęła na najniższym stopniu podium za dystans 50m stylem grzbietowym i dowolnym. Również Bartłomiej Prokopowicz był dwukrotnie trzeci na dystansie 50m stylem klasycznym i dowolnym. Jędrzej Gąsławski dopłynął jako 3 na dystansie 50m stylem grzbietowym i 5 na dystansie 50m stylem dowolnym. Jan Granda zajął 5 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym i 7 na dystansie 50m stylem dowolnym. Szymon Lisiecki był dwukrotnie 6 na dystansach 50m stylem grzbietowym i dowolnym, a Mikołaj Perliński na tych dystansach był dwukrotnie 8.

W kategorii 10 lat Aleksandra Szewczuk najszybciej pokonała dystanse 50m stylem grzbietowym i 100m stylem zmiennym. Weronika Małolepsza zwyciężyła na dystansie 50m stylem motylkowym i była 3 na dystansie 100m stylem zmiennym. Miłosz Wróbel wywalczył złoto na dystansie 50m stylem klasycznym i 3 miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym. Jacek Wodzyński dwukrotnie stanął na drugim stopniu podium za dystans 50m stylem dowolnym i 100m stylem zmiennym. Aleksandra Sowa zajęła 2 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym i 3 na dystansie 50m stylem dowolnym. Karolina Fabian cieszyła się z srebrnego medalu na dystansie 50m stylem dowolnym i 6 miejsca na dystansie 100m stylem zmiennym. Wiktoria Iwan i Jan Staszak zdobyli brązowy medal na dystansie 50m stylem klasycznym i 4 miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym. Julia Martyniak była 4 na dystansie 50m stylem grzbietowym i 6 na dystansie 50m stylem dowolnym. Oliwia Linkowska zdobyła 5 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym i 7 na dystansie 100m stylem zmiennym.

W kategorii 11 lat Mateusz Rozmiarek zwyciężył na dystansie 200m stylem zmiennym, a drugi dopłynął na dystansie 100m stylem grzbietowym. Jagoda Kujawa była druga na dystansie 100m stylem dowolnym i 3 na dystansie 200m stylem zmiennym. Celestyna Szulc zajęła drugie miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym i 4 na dystansie 200m stylem zmiennym. Jakub Szymański dopłynął jako 3 na dystansie 100m stylem klasycznym i 6 na dystansie 200m stylem zmiennym. Adrianna Gniłka zajęła 3 miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym i 5 na dystansie 200m stylem zmiennym.  Maja Wolska wywalczyła brązowy medal na dystansie 100m stylem dowolnym i 8 miejsce na dystansie 200m stylem zmiennym. Leon Miziński zajął 5 miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym. Martyna Berk wywalczyła 5 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym i 7 na dystansie 200m stylem zmiennym. Jakub Fojut był dwukrotnie 6 na dystansie 100m grzbietem i 100m klasykiem, a Mikołaj Chojnacki na tych dystansach dopłynął jako 7.

W kategorii 12 lat dwukrotnie złoto wypływała Hanna Zielińska na dystansach 100m stylem grzbietowym i 200m stylem zmiennym. Michał Mężyński był dwukrotnie 2 na dystansach 100m stylem klasycznym i 200m stylem klasycznym. Nel Brzeskot dopłynęła jako 4 na dystansie 100m stylem grzbietowym i 6 na dystansie 100m stylem dowolnym. Zuzanna Zawada była 5 na dystansie 100m stylem grzbietowym i 7 na dystansie 100m stylem dowolnym.

W najstarszej kategorii wiekowej najlepszy był Aleksander Chróściak zdobywając złoto na dystansie 100m stylem dowolnym i srebro na dystansie 100m stylem grzbietowym. Wiktoria Janiszewska była 2 na dystansie 100m stylem klasycznym i 6 na dystansie 100m stylem dowolnym. Julia Pokora wywalczyła srebrny medal na dystansie 100m stylem grzbietowym i 7 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym.

Najlepszą zawodniczką całych zawodów i zawodniczką z Gryfina, w swoich kategoriach wiekowych zostały: Hanna Kruk, l.7, Gabriela Krawczyk, l.8, Aleksandra Szewczuk, l.10 i Hanna Zielińska, l.12. Tytuł najlepszej zawodniczki z Gryfina przypadł: Emilii Karbowskiej, l.9, Celestynie Szulc, l. 11 i Wiktorii Janiszewskiej, l.13.

Tytuł najlepszego zawodnika zawodów i zawodnika z Gryfina, w swoich kategoriach wiekowych zdobyli: Bartosz Sowa, l. 6 i Mikołaj Rosiak, l.8. Najlepszym zawodnikiem z Gryfina został: Szymon Serafin, l.9, Jacek Wodzyński, l.10, Mateusz Rozmiarek, l.11, Michał Mężyński, l.12 i Aleksander Chróściak, l.13. Na klasyfikację końcową wpłynęła suma punktów FINA.