Duszący zapach w Biedronce. To efekt czyszczenia pieca?

  • 27.04.2017, 20:51
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Duszący zapach w Biedronce. To efekt czyszczenia pieca?
Dzisiaj, 27 kwietnia 2017 ok. godz. 18.20 robiłam z mężem zakupy w Biedronce na Górnym Tarasie w Gryfinie. Już od wejścia czuć było dziwny zapach w powietrzu, a po chwili zaczął dusić nas dziwny kaszel. Przechodząc obok pieca zauważyliśmy, że trwa jego czyszczenie. Po kilku minutach zorientowaliśmy się, że nie tylko my mamy taki problem. Większość osób, przechodząc obok pieca, zaczynała kaszleć – informuje nas pani Milena.

-Stwierdziliśmy, że prawdopodobnie są to opary i efekty tego czyszczenia. Postanowiliśmy czym prędzej opuścić sklep tym bardziej, że byliśmy z kilkumiesięcznym dzieckiem. Panie przy kasie również miały problem z oddychaniem. Jedna z nich poprosiła o wodę.

 Po powrocie ze sklepu zaczęliśmy żałować, że nic z tym nie zrobiliśmy i nie poprosiliśmy kierownika sklepu o wyjaśnienie, czym piec jest czyszczony i czy takie prace powinny odbywać sie w godzinach otwarcia sklepu?

Kolejne pytanie nasuwa się samo: skoro środki do czyszczenia pieca są na tyle silne, że mogą powodować reakcje organizmu, to jaki wpływ mają na pieczywo wypiekane w tychże piecach????

Czy mogłabym prosić Redakcję o interwencję w tej sprawie? Być może uda się Państwu uzyskać więcej informacji na ten temat – napisała do nas pani Milena na [email protected]

 

Udało nam się dodzwonić na infolinię Biedronki. Dzisiaj, 27 kwietnia 2017 r. ok. godz. 20.45 rozmawialiśmy z dyżurującą na infolinii Natalią Lach.

- Dokładnie wszystko zapisałam. Informację niezwłocznie przekażę osobom decyzyjnym. Wkrótce na pewno skontaktujemy się z redakcją i udzielimy odpowiedzi – zapewniła nas Natalia Lach.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sprzedawca z jedną gwiazdką :)
sprzedawca z jedną gwiazdką :) 29.04.2017, 21:48
Na stacji paliw BP Stare Brynki też czyścilismy podobne piece Merrychef i tylko nocą, specjalną chemią w gumowych rękawicach, smród okrutny dusiło na maxa, niby jest w programatorze spłukiwanie porządne, ale jakoś po tym czyszczeniu odechciewało się jeść z tego pieca przygotowanych produktów obiadowych czy pieczywa. Chemia nad chemiami ;/
byłam
byłam 28.04.2017, 10:03
tez tam byłam, najpierw ludzie zaczęli kichać , potem kaszleć, czuć było dziwny zapach, widać było jakby zamglenie, były otwarte na stałe ruchome drzwi czyli spodziewali się tego... a jednak nie zaprzestali czyszczenia, to że to było czyszczenie pieca dowiedziałam się już po wybiegnięciu ze sklepu, miałam małe dziecko ze sobą i jak mały zaczął się dusić bez zastanowienia zostawiłam zakupy i wybiegliśmy
masakra
masakra 28.04.2017, 08:42
Też tam byłem w czasie czyszczenia. Wszedłem i szybko opuściłem sklep bez zrobienia zakupów. Ludzie uciekali ze sklepu. A monopolista Portugalski Biedronka nic sobie z tego nie robi. I tak klienci wrócą...
heh
heh 28.04.2017, 09:36
Ceny jak lep na muchy :)
Skandal
Skandal 28.04.2017, 07:13
Dokładnie. Opary były bezwonne, ale bardzo duszące, powodujące silny kaszel i łzawienie oczu. Nie był to na pewno ocet, ani substancja pochodna. Musiał być to bardzo silny środek! Takich prac nie przeprowadza się w obecności klientów, nie wspominając już o tym, że Ci właśnie klienci jedzą "pieczywo" z tak czyszczonych pieców. Powinno to być zgłoszone do Sanepidu! Kierownictwo sklepu, jak i cały koncern powinien za to odpowiedzieć. Szanowna Redakcjo, proszę tego dopilnować!
Maciek z Kasy nr. 2
Maciek z Kasy nr. 2 28.04.2017, 05:29
To pepsi, zawsze czyścimy piece pepsi colą.
Belfer
Belfer 28.04.2017, 07:48
Mozg sobie przeczysc pepsi moze ponoze...
Hellboy
Hellboy 27.04.2017, 22:23
Trzeba było wezwać Hellboya.
Dick
Dick 27.04.2017, 22:29
A masz czas?
Ana
Ana 27.04.2017, 22:16
No to teraz te pieczywo z pieca na pewno nam nie zaszkodzi.
Klientka
Klientka 27.04.2017, 22:11
Zgadza sie,tez miałam wątpliwa przyjemnosc przebywać w tym czasie na terenie sklepu.Duszacy kaszel dopadł większość klientów,w tym dzieci w wózkach.Pracownik dokonujący ów czyszczenia żrącym środkiem ,ochoczo pryskał w piec i w koło niego a wentylacja ochoczo roznosiła opary po sklepie i odkrytej żywności .Gratuluje pomysłu !Mam nadzieje ze redakcji uda sie ustalić jaki to środek został użyty,bo skoro wywołujący taka reakcje to istnieją przepisy które regulują jego stosowanie i zapewne nie sa to godziny otwartego sklepu.
Pracownik
Pracownik 27.04.2017, 23:03
juz Pani mowie, otoz ten srodek to byl... sproszkowany mozcno skondensowany ... ocet
Klientka
Klientka 28.04.2017, 12:27
Dziekuje za wyjaśnienie jednak mnie Pan nie uspokoił.Tak jak Ktos juz wspomniał roztwór octu nie wywołuje takich reakcji ,zaś roztwór octu połączony np ze środkiem do czyszczenia piekarników juz owszem.Sprawa jest skandaliczna i powinien zając sie nia sanepid.Nasze przepisy wyraźnie regulują tak uzywanie owych środków jak i wyznaczone miejsca i napewno nie sa to hale sklepów gdzie przebywają ludzie.To nic innego jak BHP.Wiec jeśli występują braki w szkoleniach to polecam używanie ludzkiej wyobraźni ,czasem niezawodnej.Szczesciem w nieszczęściu jest to ze w tym czasie na sklepie nie było nikogo z astma,bo wtedy mozna by było wasze wyczyny podziwiać nie tylko na łamach redakcji igryfino
bzdura
bzdura 28.04.2017, 07:14
bzdury! ocet nie jest bezwonny!!!
memfis
memfis 27.04.2017, 23:08
Ocet nie wywołuje takich reakcji organizmu.
Kaśka
Kaśka 27.04.2017, 21:58
Skoro kilka osób miało problemy z oddychaniem to coś musiało być nie tak.

Pozostałe