czwartek, 18 kwietnia 2024 07:39

Grand Prix Województwa Zachodniopomorskiego i Lubuskiego w Pływaniu Szkół Podstawowych

III edycja Grand Prix Województwa Zachodniopomorskiego i Lubuskiego w Pływaniu Szkół Podstawowych odbyła się w środę, 26 kwietnia 2017r. Zawody były zorganizowane dla dzieci urodzonych w roczniku 2004 i 2005. W gronie blisko 240 zawodników, z 11 klubów, znalazło się 6 zawodników UKP Marlin Gryfino.

Najlepsza wśród nich była Hanna Zielińska, która wywalczyła srebrny medal na dystansie 200m stylem dowolnym i brązowy na dystansie 100m stylem zmiennym. Nel Brzeskot zajęła 17 miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym i 30 na 100m stylem zmiennym. Zuzanna Zawada dopłynęła jako 24 na dystansie 100m stylem grzbietowym i 32 na dystansie 100m stylem zmiennym. Dziewczynki rywalizowały w kategorii 12 lat.

W starszej kategorii 13 lat najlepiej spisała się Julia Pokora dopływając na 11 miejscu na dystansie 100m stylem grzbietowym i 12 na dystansie 50m motylkiem. Aleksander Chróściak zajął 11 miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym i 14 na dystansie 200m stylem zmiennym. Wiktoria Janiszewska wypływała 13 pozycję na dystansie 50m stylem klasycznym i 16 miejsce na dystansie 50m motylkiem.