Pamiętają o Dniu Flagi i Święcie Konstytucji

  • 02.05.2017, 07:37
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pamiętają o Dniu Flagi i Święcie Konstytucji SP Stołeczna
Uroczystość z okazji świąt majowych zorganizowano w Szkole Podstawowej w Stołecznej, gm. Trzcińsko-Zdrój. Uczczono 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Pracy.

Wszyscy uroczyście odśpiewali hymn państwowy, a także wysłuchali przemówienia dyrektor Wandy Angowskiej, która przypomniała ważne wydarzenia historyczne oraz okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Swoją prezentację przygotowały dzieci z oddziału przedszkolnego. Ich występ z biało – czerwonymi rekwizytami, recytacja oraz radośnie wykonana  piosenka ,,Mieszkamy w Polsce”, nawiązywały do naszych barw narodowych.

Uczniowie klas starszych swoją wiedzę na temat Ojczyzny, jej historii i teraźniejszości zaprezentowali podczas ,,Konkursu wiedzy o Polsce”. Trzyosobowe zespoły odpowiadały na pytania dotyczące sławnych Polaków, największych miast, ważnych wydarzeń historycznych. Na scenie pojawił się Henryk Sienkiewicz i bohaterowie jego ,,Trylogii” w charakterystycznych strojach, Maria Skłodowska-Curie, Jan Matejko, Robert Lewandowski. Drużyny nie miały problemu  z rozpoznaniem wybitnych i znanych Polaków, nazwaniem przedstawianych miast, odpowiedzią na pytania konkursowe , co świadczy o ich dużej wiedzy na ten temat.

Miłym akcentem był występ zespołu Do-Re- Mi, który wykonał układ taneczny do utworu wybitnego kompozytora Fryderyka Szopena. Było to także jedno z pytań konkursowych. Taki sposób obchodów patriotycznych świąt to okazja do poznania historii naszej Ojczyzny, a także zaprezentowanie wiedzy na temat kraju, w którym żyjemy. Uroczystość zorganizowano 28 kwietnia 2017 r.

Tekst: Elżbieta Bożek

Foto: Anna Rydzewska  

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

czepiam się
czepiam się 02.05.2017, 13:55
Nie jestem przekonany że ta flaga jest dobrze upięta.
Julka
Julka 02.05.2017, 08:59
Ale sympatyczne te dzieciaczki:)

Pozostałe